1 слайд
«№ 3 жалпы білім беру орта мектебі» КММ
Бастауыш сынып мұғалімі
Танирбергенова Базаргүл Рзаханқызы
Пәні: Сауат ашу
Сынып: 1
Сабақтың тақырыбы : Денсаулық – зор байлық
Заттың атын білдіретін
сөздер
2 слайд
Тілдік мақсат
Денсаулық–Здоровье – Health
Спорт – спорт – Sport
Тазалық – чистота – Purity
Құндылықтарды дарыту
Денсаулықты күтудің
маңызын үйрету, спортпен
шұғылдануға тәрбиелеу.Сабаққа негізделген оқу
мақсаттары
1.1.1.1 таңдаған
материалының сөйлеу
екенін, оның мазмұнын
түсіну және сөйлемдерге,
сөздерге ажырату Бағалау критерийлері
1. Мәтіннің мазмұнын айта
алады.
2. Заттың атын білдіретін
сөздерге сұрақ қойып,
ажырата алады.
3. Тапсырмаларды толық
орындайды
Алдынғы оқу
Өз күн тәртібі туралы айта
алады
Заттың атын білдіреттін
сөздерге сұрақ қоюды
меңгердіПәнаралық байланыс
Дүниетану, дене шынықтыру,
математика
Оқыту әдісі
Білім деңгейіне, жас
ерекшеліктеріне сай оқыту
АКТ қолдану дағдылары
Интербелсенді тақта, слайд Сабақтың мақсаттары :
Барлық оқушылар орындай
алады:
Тақырыпты түсініп,
тыңдап, сұрақтар арқылы
талқылайды
Көп
оқушылар орындай алады:
Адам
денсаулығының күтімінің
маңызы туралы айта алады
Кейбір оқушылар
орындай алады:
Алған
білімді өмірде қолдана алады
3 слайд
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы Топқа бөлу Психологиялық ахуал
І топ ІІ топ ІІІ топ
Дәрумендер Тазалық Спорт
Белсенді оқу. ТЖ
І топ Мәтінді мәнерлеп оқу
ІІ топ Мәтінде не туралы айтылған
ІІІ топ Денсаулықты күту үшін не істеу
керек деп ойлайсың?
Дескриптор: - Мәтінді түсініп оқиды
-Мәтіннің мазмұнын айта алады
4 слайд
Жазылым
Дәптермен жұмыс Көркем жазу
Тазалық – денсаулық кепілі,
Денсаулық – байлық негізі
Дескриптор: -Мақалмен танысады
-Сөйлемдерді қатесіз көшіреді
Сергіту сәті
«Ыммен көрсет» ойыны Оқулықпен жұмыс:
Заттың атын білдіретін
сөздерге қойылатын
сұрақтар
Кім? Кімдер
?Н е
?
Н е л е р ?
Дескриптор : -Сөйлем
ішінен заттың атын
білдіретін сөздерді таба
алады
-Заттың атын білдіретін
сөздерге сұрақ қоя алады
5 слайд
М
КененКенен Әзірбаев ( 1884-1976ж )
Жамбыл облысында дүниеге
келген. Қазақтың ақыны,
композитор, домбырашы.
Кенен ата жастайынан өлең-
жырға құмар болған. Әкесінің
аузынан шыққан өлең, аңыз-
әңгімелерді бірден жаттап
алатын.
53436 – шымыр 8191 –
71819 – 217 -
81236 – 817 -
516 – 41436 -
81951 – 81637- А Т Ы М Ш Р С Б Қ
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Дескриптор: -Сандар арқылы сөздер шығарады.
-Сөздерге сөйлемдер құрайды.
6 слайд
Рефлексия
Кері
байланыс «Менің сөзім» әдісі.
Өз ойларын айту, дәлелдеу жасай алу.
Саралау – білім
алушыларға қандай
көбірек қолдау көрсетуді
жоспарлайсыз? Бағалау – оқушы
білімін тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
Топтық жұмыс
Жеке жұмыс
Ұжымдық жұмыс
Сабақ бойынша
рефлексия Білім алушылардың
сыртқы және ішкі уәжін
көтеру мақсатында бүгінгі
сабақты қалай меңгергенін
сабақтың барысында
мадақтау сөздерімен,бас
бармақпен бағалаймын Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының
сақталуы
Құрал
саймандармен
жұмыс жасағанда
ережелерді
сақтаймын
7 слайд
Қорытынды бағамдау.
1. Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)
-Топпен,жұппен жұмыс
-«Кім жылдам?»
2. Сабақты жақсартуға не ықпал етеді?
-
Интербелсенді тақта
-
Ресурстар
3. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың оданда жақсы
өтуіне ықпалын тигізер еді? (оқыту мен оқуға қатысты)
-
Әдіс – тәсілді көбірек қолдану
-
Бірін-бірі бағалау
Ықшамсабақ жоспарлау
Оқу бағдарламасынан оқу мақсатын дұрыс таңдай білуді және
мақсатқа жетудегі тиімді жоспарды білдім. Оқушыларға көбірек
еркіндік беру керектігін түсіндім және де кері байланыстың оқу
мақсатына жетуде көп ықпал ететіндігін ұғындым .
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз