1 слайд
Маңғыстау ауданы Н.Жұбаев
орта мектебі.
Тарих пәні мұғалімі
Булекбаева Венера ЕрболатовнаСабақтың тақырыбы: Неліктен Александр
Македонский скифтерді бағындыра алмады .
Сабақта қол
жеткізетін мақсаттар Сабақтың мақсаты
Бағалау критерийі
5.3.2.1.-ежелгі заман
тарихындағы
мемлекетаралық
қатынастарды түсіндіру
үшін «империя» ұғымын
білу және пайдалану
5.3.2.2.-Басқыншылық
соғыстар мен
империялардың пайда
болуы мемлекеттердің
шекараларынқалай
өзгерткенін талдау. -
Сақтардың Александр
Македонский әскерімен
болған соғыста жеңу
себептерін анықтайды
-
соғыстар мен
империялардың
құрылуының
нәтижесінде
мемлекеттердің
шекараларыныңөзгеруі
н түсінеді -
Александр
Македонский жаулап
алған елдерін
анықтайды
-
-Александр
Македонскийдің
скифтермен соғысын
анықтайды
2 слайд
Тілдік мақсаттар
Құндылықтарға
баулу
Пәнаралық байланыс
Алдыңғы бөлім Жаңа сөздер «фаланга»,
«отар», «империя»
Өзгелердің мәдениетіне және
көзқарастарына құрметпен
қарау
География(картамен
жұмыс)Қазақстан тарихы
3В бөлім Ежелгі Спарта
Афинадан несімен
ерекшеленеді
3 слайд
Сабақтың басы:
Ытымақтастық атмосферасын орнату.
Оқушылармен сәлемдесу, оқушылардың
сабаққа дайындығын тексеру. Оқушыларды
топқа бөлу
Жеке жұмыс: «Миға шабуыл» әдісі Сабақтың ортасы:
Жаңа сабақты кітаптағы суреттер арқылы
«Тұлғаны таны» әдісі.
Топтық жұмыс: «Скифтер дегеніміз кімдер» А3
қағазға топ санына қарай басып шығару.
Топтарға қосымша мәліметтерді бөліп беру.
«Топтастыру» әдісі:
Сабақтың соңы:
Картамен жұмыс
Кері байланыс: «Сенім
ағашы» әдісі.
Үй тапсырмасы: «Александр
Македоснкий өмірі» эссе жазу. Бағалау:
Оқушылар «Сенім ағашы» арқылы
бағаланады. Бағалауды мұғалім және
оқушылар жүргізеді.Сабақ
барысы
4 слайд
Рефлексия: «Сенім ағашы»
Сабақты түсінбедім, сабаққа қатыса алмадым
Сабаққа белсенде қатыстым, азда болса топқп
пайдам тиді
Сабақта берілген оқу материалдарын жете
түсіндім, өзіме
қажеттісін алдым
5 слайд
Саралау Бағалау Қауіпсіздік
техникасын
сақтау
Оқушыларға топтық
тапсырмалар беру арқылы
салыстыру, сараптауға
дағдыландыру. «Тұлғаны таны»
әдісі арқылы оқушылар
Александр Македонский туралы
деректерді сараптап,
саралап,өзіне керегін алуға
дағдыланады. Қабілетті
оқушыларға қосымша картамен
жұмыс берілді . Оқушылар «Сенім
ағашы» арқылы
бағаланады.Бағалауд
ы мұғалім және
оқушылар жүргізеді. Оқушылар «Сенім
ағашы» арқылы
бағаланады.Бағалау
ды мұғалім және
оқушылар
жүргізеді.
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз