Материалдар / презентация 5-сынып

презентация 5-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
презентация 5-сынып Аққу киелі құс
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Желтоқсан 2018
300
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
img_page_1
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материалдың қысқаша түсінігі
Оқу мақсаттары: 5.Ж3.жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу 5.Т2..тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұ

1 слайд
Оқу мақсаттары: 5.Ж3.жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу 5.Т2..тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау 5.ТБ1.1.мәтіндерден жалпы және жалқы есімдерді ажырата білу, жалғау түрлерін дұрыс жалғау . Сабақтың мақсаттары: Оқушылардың барлығы: Мәтінің негізгі мазмұнын түсінеді және мәтіндегі жалқы және жалпы есімдерді ажыратады. және нақты ақпаратты анықтай алады Оқушылардың кейбіреулері : мәтін құрастыруда берілген сипаттау, бейнелеу құралдарын қолдана отырып, сөйлем құрастыра алады. Оқушылардың көпшілігі: мәтіннен нақты ақпартты ажырата отырып, жалғау түрлерін дұрыс жалғай алады.

1 слайд

Оқу мақсаттары: 5.Ж3.жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу 5.Т2..тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау 5.ТБ1.1.мәтіндерден жалпы және жалқы есімдерді ажырата білу, жалғау түрлерін дұрыс жалғау . Сабақтың мақсаттары: Оқушылардың барлығы: Мәтінің негізгі мазмұнын түсінеді және мәтіндегі жалқы және жалпы есімдерді ажыратады. және нақты ақпаратты анықтай алады Оқушылардың кейбіреулері : мәтін құрастыруда берілген сипаттау, бейнелеу құралдарын қолдана отырып, сөйлем құрастыра алады. Оқушылардың көпшілігі: мәтіннен нақты ақпартты ажырата отырып, жалғау түрлерін дұрыс жалғай алады.

Жетістік критерийлері Жазылым бойынша: Мәтін құрастыруда берілген бейнелеу құралдарын дұрыс қолданады Тыңдалым бойынша: Мәтінні

2 слайд
Жетістік критерийлері Жазылым бойынша: Мәтін құрастыруда берілген бейнелеу құралдарын дұрыс қолданады Тыңдалым бойынша: Мәтіннің мазмұнын түсінеді Мәтінге сай негізгі ақпараттарды анықтайды. Тілдік бағдар бойынша: Сөздерге жалғауларды дұрыс жалғайды. Жалқы және жалпы есімдерді ажыратады Тілдік мақсаттар Оқушылар сөздер мен сөз тіркестерін (соның ішінде сұңғақ,сапар,үлпілдек, шымқай ақ түсті) түсініп қолдана біледі Пән лексикасы және терминология: Жалпы және жалқы есімдер

2 слайд

Жетістік критерийлері Жазылым бойынша: Мәтін құрастыруда берілген бейнелеу құралдарын дұрыс қолданады Тыңдалым бойынша: Мәтіннің мазмұнын түсінеді Мәтінге сай негізгі ақпараттарды анықтайды. Тілдік бағдар бойынша: Сөздерге жалғауларды дұрыс жалғайды. Жалқы және жалпы есімдерді ажыратады Тілдік мақсаттар Оқушылар сөздер мен сөз тіркестерін (соның ішінде сұңғақ,сапар,үлпілдек, шымқай ақ түсті) түсініп қолдана біледі Пән лексикасы және терминология: Жалпы және жалқы есімдер

Сабақтың басыПсихологиялық ахуал орнату Тірек сөз Топқа бөлу Ребусты шеш«Бес жұлдыз» тәсілі

3 слайд
Сабақтың басыПсихологиялық ахуал орнату Тірек сөз Топқа бөлу Ребусты шеш«Бес жұлдыз» тәсілі

3 слайд

Сабақтың басыПсихологиялық ахуал орнату Тірек сөз Топқа бөлу Ребусты шеш«Бес жұлдыз» тәсілі

Сабақтың ортасы « 5-5-1 » тәсілі Деңгейлік та псырмалар«Сәйкестендіру» тәсіліБейнебаян

4 слайд
Сабақтың ортасы « 5-5-1 » тәсілі Деңгейлік та псырмалар«Сәйкестендіру» тәсіліБейнебаян

4 слайд

Сабақтың ортасы « 5-5-1 » тәсілі Деңгейлік та псырмалар«Сәйкестендіру» тәсіліБейнебаян

Сабақтың соңы Рефлексия пирамидасы Бағалау пар ағы

5 слайд
Сабақтың соңы Рефлексия пирамидасы Бағалау пар ағы

5 слайд

Сабақтың соңы Рефлексия пирамидасы Бағалау пар ағы

Бағалау критериясы Оқу Жоспарлау Бес дағды Саралау Айтылым Жазылым Оқылым Тыңдалым ,оӨзге ұлтРефлексия пирамидасы

6 слайд
Бағалау критериясы Оқу Жоспарлау Бес дағды Саралау Айтылым Жазылым Оқылым Тыңдалым ,оӨзге ұлтРефлексия пирамидасы

6 слайд

Бағалау критериясы Оқу Жоспарлау Бес дағды Саралау Айтылым Жазылым Оқылым Тыңдалым ,оӨзге ұлтРефлексия пирамидасы

Ребус шешу .,,. .,,. .,.,, .. , . .. ,

7 слайд
Ребус шешу .,,. .,,. .,.,, .. , . .. ,

7 слайд

Ребус шешу .,,. .,,. .,.,, .. , . .. ,

жазба ,сипаттау, бейнелеу,жазу,түсіну,ақпарат ты, анықтау, жалпы ,жалқы есімдер, жалғау түрлері,жалғау Тірек сөздер :

8 слайд
жазба ,сипаттау, бейнелеу,жазу,түсіну,ақпарат ты, анықтау, жалпы ,жалқы есімдер, жалғау түрлері,жалғау Тірек сөздер :

8 слайд

жазба ,сипаттау, бейнелеу,жазу,түсіну,ақпарат ты, анықтау, жалпы ,жалқы есімдер, жалғау түрлері,жалғау Тірек сөздер :

Дескриптор: - 5 тірек сөздерді жұлдыздың бес бұрышына жазады. Мәтіндегі 5 нақты ақпаратты жұлдыздың бес бұрышына анықтаңда

9 слайд
Дескриптор: - 5 тірек сөздерді жұлдыздың бес бұрышына жазады. Мәтіндегі 5 нақты ақпаратты жұлдыздың бес бұрышына анықтаңдар.«Бес жұлдыз» тәсілі

9 слайд

Дескриптор: - 5 тірек сөздерді жұлдыздың бес бұрышына жазады. Мәтіндегі 5 нақты ақпаратты жұлдыздың бес бұрышына анықтаңдар.«Бес жұлдыз» тәсілі

1 Аққудың қанатының ұзындығы А) Бір рет түлейді 2 Аққудың салмағы қанша? Ә) 150-180 3 Аққу неше рет түлейді? Б) Аққудың 6

10 слайд
  1 Аққудың қанатының ұзындығы А) Бір рет түлейді 2 Аққудың салмағы қанша? Ә) 150-180 3 Аққу неше рет түлейді? Б) Аққудың 6-7 түрі бар 3 Аққудың неше түрі бар? В) 5-10 4 Аққудың балапаны неше рет түлейді? г) Аққудың үш түрі бар 5 Қазақстанда аққудың неше түрі бар? Ғ) 3-4 түлейді Жауап кілттері: 1-Ә; 2-В; 3:А-; 4-Ғ; 5-СДескриптор: -мәтін мұқият тыңдайды -екі бағандағы ақпараттарды мазмұнға сай бір-бірімен сәйкестендіреді.

10 слайд

  1 Аққудың қанатының ұзындығы А) Бір рет түлейді 2 Аққудың салмағы қанша? Ә) 150-180 3 Аққу неше рет түлейді? Б) Аққудың 6-7 түрі бар 3 Аққудың неше түрі бар? В) 5-10 4 Аққудың балапаны неше рет түлейді? г) Аққудың үш түрі бар 5 Қазақстанда аққудың неше түрі бар? Ғ) 3-4 түлейді Жауап кілттері: 1-Ә; 2-В; 3:А-; 4-Ғ; 5-СДескриптор: -мәтін мұқият тыңдайды -екі бағандағы ақпараттарды мазмұнға сай бір-бірімен сәйкестендіреді.

Деңгейлік тапсырмалар І деңгей ІІ деңгей ІІІ деңгей

11 слайд
Деңгейлік тапсырмалар І деңгей ІІ деңгей ІІІ деңгей

11 слайд

Деңгейлік тапсырмалар І деңгей ІІ деңгей ІІІ деңгей

І деңгей Жалпы Жалқы Аққу... мойны мен денесі... ұзындығы тең әрі иіліп келген. Денесі созылыңқы,

12 слайд
І деңгей Жалпы Жалқы                     Аққу... мойны мен денесі... ұзындығы тең әрі иіліп келген. Денесі созылыңқы, басы онша үлкен емес, тұмсығы тік әрі жалпақтау келеді. Қысқа сирағы денесі… арт жағында орналасқан. Қауырсыны тығыз әрі үлпілдек мамықты шымқай ақ түсті . Салмағы 5 – 10 кг, ең ірісі 13 кг-ға жетеді. Қанаты… ұзындығы 150 – 180 см. Тіршілігі. .. көп уақытын суда өткізеді, жақсы жүзеді, бірақ сүңги алмайды, құрлық. .. сирек шығады. Аққу – жұп құрып тіршілік етеді. Жылына бір рет түлейді. Ересектері су өсімдіктері.. . кейде судағы омыртқасыз жәндіктер… , ал балапандары су жәндіктері… қоректенеді. Аққу – жыл құсы. Қыс жылы кезде аққу... біраз тобы Каспий теңізінің солтүстік-шығыс жағалауын.. – Ақтау қаласы… маңын… қыстап шығады. Аққу... қазақ халқы ежелден қастерлеп, бақыт... бастамасы, жақсылық... жаршысы, пәктік..., сұлулық... белгісі деп есептейді әрі киелі құс төресі санап, оған ешуақытта оқ атпайды. Аққу… аталығын «сапар», балапа. .. «көгілдір», мойнын «сұңғақ» деп дәріптейді Дескриптор Білім алушы - көп нүктелердің орнына септік жалғауларын жалғайды; - мәтіннен 4 жалқы есім, 4 жалпы есімді анықтап, кестеге орналастырады 1.Мәтінді оқып, көп нүктенің орнына қажетті септік жалғауын жалғайды 2.Жалқы, жалпы есімдерді табады Дескриптор - көп нүктелердің орнына септік жалғауларын жалғайды; - мәтіннен 5 жалқы есім, 5 жалпы есімді анықтап, кестеге орналастырады

12 слайд

І деңгей Жалпы Жалқы                     Аққу... мойны мен денесі... ұзындығы тең әрі иіліп келген. Денесі созылыңқы, басы онша үлкен емес, тұмсығы тік әрі жалпақтау келеді. Қысқа сирағы денесі… арт жағында орналасқан. Қауырсыны тығыз әрі үлпілдек мамықты шымқай ақ түсті . Салмағы 5 – 10 кг, ең ірісі 13 кг-ға жетеді. Қанаты… ұзындығы 150 – 180 см. Тіршілігі. .. көп уақытын суда өткізеді, жақсы жүзеді, бірақ сүңги алмайды, құрлық. .. сирек шығады. Аққу – жұп құрып тіршілік етеді. Жылына бір рет түлейді. Ересектері су өсімдіктері.. . кейде судағы омыртқасыз жәндіктер… , ал балапандары су жәндіктері… қоректенеді. Аққу – жыл құсы. Қыс жылы кезде аққу... біраз тобы Каспий теңізінің солтүстік-шығыс жағалауын.. – Ақтау қаласы… маңын… қыстап шығады. Аққу... қазақ халқы ежелден қастерлеп, бақыт... бастамасы, жақсылық... жаршысы, пәктік..., сұлулық... белгісі деп есептейді әрі киелі құс төресі санап, оған ешуақытта оқ атпайды. Аққу… аталығын «сапар», балапа. .. «көгілдір», мойнын «сұңғақ» деп дәріптейді Дескриптор Білім алушы - көп нүктелердің орнына септік жалғауларын жалғайды; - мәтіннен 4 жалқы есім, 4 жалпы есімді анықтап, кестеге орналастырады 1.Мәтінді оқып, көп нүктенің орнына қажетті септік жалғауын жалғайды 2.Жалқы, жалпы есімдерді табады Дескриптор - көп нүктелердің орнына септік жалғауларын жалғайды; - мәтіннен 5 жалқы есім, 5 жалпы есімді анықтап, кестеге орналастырады

ІІ деңгей Аққудың мойны мен денесінің ұзындығы тең әрі иіліп келген. Денесі созылыңқы, басы онша үлкен емес, тұмсығы тік әрі жа

13 слайд
ІІ деңгей Аққудың мойны мен денесінің ұзындығы тең әрі иіліп келген. Денесі созылыңқы, басы онша үлкен емес, тұмсығы тік әрі жалпақтау келеді. Қысқа сирағы денесінің арт жағында орналасқан. Қауырсыны тығыз әрі үлпілдек мамықты шымқай ақ түсті . Салмағы 5 – 10 кг, ең ірісі 13 кг-ға жетеді. Қанатының ұзындығы 150 – 180 см. Тіршілігінің көп уақытын суда өткізеді, жақсы жүзеді, бірақ сүңги алмайды, құрлыққа сирек шығады. Аққу – жұп құрып тіршілік етеді. Жылына бір рет түлейді. Ересектері су өсімдіктерімен, кейде судағы омыртқасыз жәндіктермен, ал балапандары су жәндіктерімен қоректенеді. Аққу – жыл құсы. Қыс жылы кезде аққудың біраз тобы Каспий теңізінің солтүстік-шығыс жағалауында – Ақтау қаласының маңында қыстап шығады. Аққуды қазақ халқы ежелден қастерлеп, бақыттың бастамасы, жақсылықтың жаршысы, пәктіктің, сұлулықтың белгісі деп есептейді әрі киелі құс төресі санап, оған ешуақытта оқ атпайды. Аққудың аталығын «сапар», балапанын «көгілдір», мойнын «сұңғақ» деп дәріптейді.   Дескриптор - Мәтінді түсініп оқиды, септік жалғауларының астын сызады - Жалқы есімді анықтап, көшіріп 1.Мәтінді оқып,септік жалғауларының астын сыз 2.Жалқы есімдерді көшіріп жаз

13 слайд

ІІ деңгей Аққудың мойны мен денесінің ұзындығы тең әрі иіліп келген. Денесі созылыңқы, басы онша үлкен емес, тұмсығы тік әрі жалпақтау келеді. Қысқа сирағы денесінің арт жағында орналасқан. Қауырсыны тығыз әрі үлпілдек мамықты шымқай ақ түсті . Салмағы 5 – 10 кг, ең ірісі 13 кг-ға жетеді. Қанатының ұзындығы 150 – 180 см. Тіршілігінің көп уақытын суда өткізеді, жақсы жүзеді, бірақ сүңги алмайды, құрлыққа сирек шығады. Аққу – жұп құрып тіршілік етеді. Жылына бір рет түлейді. Ересектері су өсімдіктерімен, кейде судағы омыртқасыз жәндіктермен, ал балапандары су жәндіктерімен қоректенеді. Аққу – жыл құсы. Қыс жылы кезде аққудың біраз тобы Каспий теңізінің солтүстік-шығыс жағалауында – Ақтау қаласының маңында қыстап шығады. Аққуды қазақ халқы ежелден қастерлеп, бақыттың бастамасы, жақсылықтың жаршысы, пәктіктің, сұлулықтың белгісі деп есептейді әрі киелі құс төресі санап, оған ешуақытта оқ атпайды. Аққудың аталығын «сапар», балапанын «көгілдір», мойнын «сұңғақ» деп дәріптейді.   Дескриптор - Мәтінді түсініп оқиды, септік жалғауларының астын сызады - Жалқы есімді анықтап, көшіріп 1.Мәтінді оқып,септік жалғауларының астын сыз 2.Жалқы есімдерді көшіріп жаз

ІІІ деңгей Аққудың мойны мен денесінің ұзындығы тең әрі иіліп келген. Денесі созылыңқы, басы онша үлкен емес, тұмсығ

14 слайд
ІІІ деңгей Аққудың мойны мен денесінің ұзындығы тең әрі иіліп келген. Денесі созылыңқы, басы онша үлкен емес, тұмсығы тік әрі жалпақтау келеді. Қысқа сирағы денесінің арт жағында орналасқан. Қауырсыны тығыз әрі үлпілдек мамықты шымқай ақ түсті . Салмағы 5 – 10 кг, ең ірісі 13 кг-ға жетеді. Қанатының ұзындығы 150 – 180 см. Тіршілігінің көп уақытын суда өткізеді, жақсы жүзеді, бірақ сүңги алмайды, құрлыққа сирек шығады. Аққу – жұп құрып тіршілік етеді. Жылына бір рет түлейді. Ересектері су өсімдіктерімен, кейде судағы омыртқасыз жәндіктермен, ал балапандары су жәндіктерімен қоректенеді. Аққу – жыл құсы. Қыс жылы кезде аққудың біраз тобы Каспий теңізінің солтүстік-шығыс жағалауында – Ақтау қаласының маңында қыстап шығады. Аққуды қазақ халқы ежелден қастерлеп, бақыттың бастамасы, жақсылықтың жаршысы, пәктіктің, сұлулықтың белгісі деп есептейді әрі киелі құс төресі санап, оған ешуақытта оқ атпайды. Аққудың аталығын «сапар», балапанын «көгілдір», мойнын «сұңғақ» деп дәріптейді.   Дескриптор - Мәтінді түсініп оқиды,ілік септігіндегі сөздерді жазады; - жалпы есімнің астын сызады 1.Мәтінді оқып, ілік септігіндегі сөздерді көшіріп жаз 2.Жалпы есімнің астың сыз

14 слайд

ІІІ деңгей Аққудың мойны мен денесінің ұзындығы тең әрі иіліп келген. Денесі созылыңқы, басы онша үлкен емес, тұмсығы тік әрі жалпақтау келеді. Қысқа сирағы денесінің арт жағында орналасқан. Қауырсыны тығыз әрі үлпілдек мамықты шымқай ақ түсті . Салмағы 5 – 10 кг, ең ірісі 13 кг-ға жетеді. Қанатының ұзындығы 150 – 180 см. Тіршілігінің көп уақытын суда өткізеді, жақсы жүзеді, бірақ сүңги алмайды, құрлыққа сирек шығады. Аққу – жұп құрып тіршілік етеді. Жылына бір рет түлейді. Ересектері су өсімдіктерімен, кейде судағы омыртқасыз жәндіктермен, ал балапандары су жәндіктерімен қоректенеді. Аққу – жыл құсы. Қыс жылы кезде аққудың біраз тобы Каспий теңізінің солтүстік-шығыс жағалауында – Ақтау қаласының маңында қыстап шығады. Аққуды қазақ халқы ежелден қастерлеп, бақыттың бастамасы, жақсылықтың жаршысы, пәктіктің, сұлулықтың белгісі деп есептейді әрі киелі құс төресі санап, оған ешуақытта оқ атпайды. Аққудың аталығын «сапар», балапанын «көгілдір», мойнын «сұңғақ» деп дәріптейді.   Дескриптор - Мәтінді түсініп оқиды,ілік септігіндегі сөздерді жазады; - жалпы есімнің астын сызады 1.Мәтінді оқып, ілік септігіндегі сөздерді көшіріп жаз 2.Жалпы есімнің астың сыз

Аққудың келбетін сипаттап жазыңыз. Сипаттауда берілген бейнелеу құралдарын қолданыңыз.« 5-5-1 » тәсілі 5 сөйлем 5 сөз 1 сөз

15 слайд
Аққудың келбетін сипаттап жазыңыз. Сипаттауда берілген бейнелеу құралдарын қолданыңыз.« 5-5-1 » тәсілі 5 сөйлем 5 сөз 1 сөз

15 слайд

Аққудың келбетін сипаттап жазыңыз. Сипаттауда берілген бейнелеу құралдарын қолданыңыз.« 5-5-1 » тәсілі 5 сөйлем 5 сөз 1 сөз

Сіз көбірек білгіңіз келетін екі нәрсе Сіз үйренген үш нәрсе Сіз бұрыннан білетін төрт нәрсе Есің е са қ тау керек ма

16 слайд
Сіз көбірек білгіңіз келетін екі нәрсе   Сіз үйренген үш нәрсе Сіз бұрыннан білетін төрт нәрсе Есің е са қ тау керек маңыздыРефлексия пирамидасы

16 слайд

Сіз көбірек білгіңіз келетін екі нәрсе   Сіз үйренген үш нәрсе Сіз бұрыннан білетін төрт нәрсе Есің е са қ тау керек маңыздыРефлексия пирамидасы

№ Оқушының аты-жөні 1-тапсырма Топпен жұмыс 2-тапсырма (топпен жұмыс) 3-тапсырма (Жеке жұмыс) 4- тапсырма (топпен) Дескрип

17 слайд
№ Оқушының аты-жөні 1-тапсырма   Топпен жұмыс 2-тапсырма (топпен жұмыс) 3-тапсырма (Жеке жұмыс) 4- тапсырма (топпен) Дескриптор   5 тірек сөздерді жұлдыздың бес бұрышына жазады Мәтін мұқият тыңдайды екі бағандағы ақпараттарды мазмұнға сай бір-бірімен сәйкестендіре- ді   көп нүктелердің орнына септік жалғауларын жалғай алады мәтіннен жалқы,жалпы есімдерді анықтап, кестеге орналастыра алады   - Мәтінді түсініп оқиды, септік жалғауларының астын сызады - Жалқы есімді анықтап, көшіріп жазады - Мәтінді түсініп оқиды,ілік септігіндегі сөздерді жазады; - жалпы есімнің астын сызады   -аққудың келбетін сипаттау үшін ұсынылған бейнелеу құралда- рын қолданады 1             2             3             4             5             6             Ба ғ алау пара ғ ы + түсіндім - түсінбедім

17 слайд

№ Оқушының аты-жөні 1-тапсырма   Топпен жұмыс 2-тапсырма (топпен жұмыс) 3-тапсырма (Жеке жұмыс) 4- тапсырма (топпен) Дескриптор   5 тірек сөздерді жұлдыздың бес бұрышына жазады Мәтін мұқият тыңдайды екі бағандағы ақпараттарды мазмұнға сай бір-бірімен сәйкестендіре- ді   көп нүктелердің орнына септік жалғауларын жалғай алады мәтіннен жалқы,жалпы есімдерді анықтап, кестеге орналастыра алады   - Мәтінді түсініп оқиды, септік жалғауларының астын сызады - Жалқы есімді анықтап, көшіріп жазады - Мәтінді түсініп оқиды,ілік септігіндегі сөздерді жазады; - жалпы есімнің астын сызады   -аққудың келбетін сипаттау үшін ұсынылған бейнелеу құралда- рын қолданады 1             2             3             4             5             6             Ба ғ алау пара ғ ы + түсіндім - түсінбедім

Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ