1 слайд
§Адамның тыныс алу
мүшелерінің құрылыс
ерекшеліктері
Пән мұғалімі: Іскендір Г.Ж., биология пәні мұғалімі«Жангелдин ауданы білім бөлімінің Аңсаған Қоңқабаев атындағы жалпы
білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2 слайд
Сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары:
Адамның тыныс алу мүшелерінің
құрылыс ерекшеліктерін танып
білу.
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар орындай
алады: Тыныс алу мүшелерін танып біледі.
Оқушылардың көбісі орындай
алады: Тыныс алудың маңызын,
құрылысын түсінеді.
Кейбір оқушылар орындай алады: Тыныс
алу мүшелерінің құрылыс ерекшеліктерін
талдайды.
3 слайд
Биологиялық терминдер:
Мұрын қуысы
Аңқа
Көмей
Кеңірдек
Бронхылар
( дәптерге көшіріп жазу)
4 слайд
Сабақтың басы:
«Мен кіммін?» әдісі арқылы
оқушылар өздерін
кереметтей нәрселерге
теңеу арқылы бірі-біріне
жағымды ахуал туғызады .
5 слайд
Жаңа сабақ :
6 слайд
7 слайд
Тыныс алу жолдарының қызметі
8 слайд
Сабақтың ортасы:
1-тапсырма. Оқулықпен жұмыс.
« Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі
Мәтінді оқып, мазмұнын түсіндіріңіздер: І топ. Тыныс алудың
маңызы
ІІ топ. Тыныс алу
мүшелерінің құрылысы.
ІІІ топ. Өкпенің құрылысы
Дескриптор:
- Тыныс алудың
маңызын мазмұндайды;
- тыныс алу құрылысын
жіктейді;
-Өкпенің құрылысын
талдайды;
9 слайд
2-тапсырма: Суретке қарап, «Кластер» әдісін құрастыр;
Дескриптор
1. Суретті топтастыру арқылы сипаттама
береді;
2..Суреттерге қарап, тыныс алу
мүшелерін кластерге жинақтайды;
10 слайд
3-тапсырма: Тыныс жолдарын ретімен дәптерге жазыңдар
Дескриптор:
1. Тыныс алу жолдарын ретімен жаза
алады;
2. Тыныс жолдарын жатқа біледі
11 слайд
«Жұлдызды баспалдақ»
әдісі бойынша кері байланыс
жасалады. Оқушылар стикерге
өз есімдерін жазып, тақтада
салынған баспалдақтардың
біреуіне жабыстырады.Сабақтың соңы:
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз