Презентация "Бірмүшелер және оларға амалдар қолдану. Бірмүшенің дәрежесі және стандарт түрі" 7 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Сабақтың мақсаттары
Барлық
оқушылар:
- бірмүшенің
анықтамаларын
біледі;
- бірмүшенің
коэффициенті мен
дәрежесін
анықтайды,амалдар
қолдана алады. Кейбірі :
бірмүшелерге
амалдар қолдану
арқылы шығары
латын
мәтін есептер
құрастырадыСабақтың
оқу мақсаты
7.2.1.2 Бірмүшелер
және оларға
амалдар қолдану.
Бірмүшенің
дәрежесі және
стандарт түрі Көпшілігі:
-бірмүшені
стандарт түрде
келтіре біледі;
есептер шығаруда
бірмүшелерге
амалдар
қолданады ;
Таштенова Н.К.
Сарыағаш
ауданы
Н.Тілендиев
атындағы №80
жалпы орта
мектебі
Бағалау
критерийлері Бірмүшенің
анықтамасын біледі дәрежесі мен
коэффициент
ін таба
алады,
стандарт
түрге
келтіреді Бірмүшеге амалдар
қолдана алады.
1 слайд
Сабақтың мақсаттары Барлық оқушылар: - бірмүшенің анықтамаларын біледі; - бірмүшенің коэффициенті мен дәрежесін анықтайды,амалдар қолдана алады. Кейбірі : бірмүшелерге амалдар қолдану арқылы шығары латын мәтін есептер құрастырадыСабақтың оқу мақсаты 7.2.1.2 Бірмүшелер және оларға амалдар қолдану. Бірмүшенің дәрежесі және стандарт түрі Көпшілігі: -бірмүшені стандарт түрде келтіре біледі; есептер шығаруда бірмүшелерге амалдар қолданады ; Таштенова Н.К. Сарыағаш ауданы Н.Тілендиев атындағы №80 жалпы орта мектебі Бағалау критерийлері Бірмүшенің анықтамасын біледі дәрежесі мен коэффициент ін таба алады, стандарт түрге келтіреді Бірмүшеге амалдар қолдана алады.
2 слайд
П әнаралы қ
байланы с
ф изика,
тарих
Құндылықтармен
байланыс
«М әңгілік Ел»
жалпыұлттық
идеясының
құндылықтары.
Қазақстаннның
Тәуелсіздігі және
Астана.
Алды ңғы білім
Айнымалысы бар
өрнек, дәрежеге
шығару, айнымалысы
бар өрнектерді
көбейту
Тілдік мақсат
Пәнге қатысты лексика мен
терминология
бірмүше, бірмүшенің стандарт
түрі;
бірмүшенің дәрежесі;
бірмүшенің коэффициенті;
ұқсас бірмүшелер;
Диалогқа/жазылымға қажетті
тіркестер
... дәрежелі бірмүше;
бірмүшеге енетін дәрежелердің
көрсеткіштерінің
қосындысы ...тең;
бірмүшені стандарт түрге
келтіру үшін ... ;
бірмүшелерді көбейткенде ... ;
бірмүшені дәрежеге
шығарғанда ...Пәннің ерекшелігіне байланысты алынған сабақ мақсаттары
2 слайд
П әнаралы қ байланы с ф изика, тарих Құндылықтармен байланыс «М әңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтары. Қазақстаннның Тәуелсіздігі және Астана. Алды ңғы білім Айнымалысы бар өрнек, дәрежеге шығару, айнымалысы бар өрнектерді көбейту Тілдік мақсат Пәнге қатысты лексика мен терминология бірмүше, бірмүшенің стандарт түрі; бірмүшенің дәрежесі; бірмүшенің коэффициенті; ұқсас бірмүшелер; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер ... дәрежелі бірмүше; бірмүшеге енетін дәрежелердің көрсеткіштерінің қосындысы ...тең; бірмүшені стандарт түрге келтіру үшін ... ; бірмүшелерді көбейткенде ... ; бірмүшені дәрежеге шығарғанда ...Пәннің ерекшелігіне байланысты алынған сабақ мақсаттары
3 слайд
1 .Ұйымдастыру кезеңі
2 .Жағымды
психологиялық ахуал
жасау “Ыстық лебіз”
3 .Топқа бөлу
“ Сандар бойынша”
4 .Үй тапсырмасын
сұрау “ Сағат тілі”
әдісі
5 . Анаграмма шешу
1) ШЕБІРҮМ
2) РЕЖӘДЕ
3) ЦИФОНКЭФТЕ
« Екеуі үйде, біреуі
қонақта » әдісі арқылы
тапсырма береді.
Мақсаты: оқушыларға
тақырыпты өздері
түсініп оқуы және топ
ішінде
талқылап,басқаларға
түсіндіре алуы.
«Ратация» әдісі
Мақсаты : бұл әдіс
арқылы әр оқушының өтіп
жатқан тақырыпты
қаншалықты түсінгенін
көруге болады.
Деңгейлік тапсырмалар
Оқулықтағы А,В,С
деңгейіндегі есептер
беріледі
Мақсаты : әрбір
оқушыны көздеген
мақсатына жетелеу. Сабақтың ортасыБелсенді оқыту әдістері
Сабақтың басы
Сабақтың соңы
1.Үй
тапсырмасын
беру № 56
Рефлексия.
«Менің көңіл-
күйім»
баспалдағы
3 слайд
1 .Ұйымдастыру кезеңі 2 .Жағымды психологиялық ахуал жасау “Ыстық лебіз” 3 .Топқа бөлу “ Сандар бойынша” 4 .Үй тапсырмасын сұрау “ Сағат тілі” әдісі 5 . Анаграмма шешу 1) ШЕБІРҮМ 2) РЕЖӘДЕ 3) ЦИФОНКЭФТЕ « Екеуі үйде, біреуі қонақта » әдісі арқылы тапсырма береді. Мақсаты: оқушыларға тақырыпты өздері түсініп оқуы және топ ішінде талқылап,басқаларға түсіндіре алуы. «Ратация» әдісі Мақсаты : бұл әдіс арқылы әр оқушының өтіп жатқан тақырыпты қаншалықты түсінгенін көруге болады. Деңгейлік тапсырмалар Оқулықтағы А,В,С деңгейіндегі есептер беріледі Мақсаты : әрбір оқушыны көздеген мақсатына жетелеу. Сабақтың ортасыБелсенді оқыту әдістері Сабақтың басы Сабақтың соңы 1.Үй тапсырмасын беру № 56 Рефлексия. «Менің көңіл- күйім» баспалдағы
4 слайд
Оқулық кесте
Деңгейлі
к
есептер Саралауда спиральді оқыту нәтижесін береді.
РЕСУРСТЫ
САРАЛАУ Тапсырмаларда
оқушы
қажеттіліктерін
ескеру
4 слайд
Оқулық кесте Деңгейлі к есептер Саралауда спиральді оқыту нәтижесін береді. РЕСУРСТЫ САРАЛАУ Тапсырмаларда оқушы қажеттіліктерін ескеру
5 слайд
Бағалау –
1. Оқушылардың қажетті білімдерін білу
мақсатында ойландыратын сұрақтар
беріледі.
2.Топтық жұмыс арқылы оқушылардың
бірлескен әрекетін бақылау
Марапаттау арқылы сабаққа ынтасын
арттыру
3. Кескін картамен жұмыс
4. Әр оқушының ОМ жеткендігін анықтау
үшін бағалау критерийлері мен
дескрипторлар қолдану
5. Бағдаршам сары, жасыл, қызыл түстегі
белгілерді көрсету арқылы түсіну
деңгейлерін анықтауКритериалды бағалау Қалыптастырушы бағалау
Жиынтық бағалау
Тапсырма
Астана қаласындағы үлкен
ғимараттардың биіктігін тауып,
стандарт түрде жазыңдар және
салыстыруға мәтін есептер құрастыру.
(Пирамида мен Бәйтерек )
Дескриптор
-
Пирамида мен
Бәйтеректің биіктігін
таба алады.
-
Сандарды стандарт
түрде жаза алады.
-
Мәтін есеп
құрастырады және
салыстыра алады.
5 слайд
Бағалау – 1. Оқушылардың қажетті білімдерін білу мақсатында ойландыратын сұрақтар беріледі. 2.Топтық жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекетін бақылау Марапаттау арқылы сабаққа ынтасын арттыру 3. Кескін картамен жұмыс 4. Әр оқушының ОМ жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлері мен дескрипторлар қолдану 5. Бағдаршам сары, жасыл, қызыл түстегі белгілерді көрсету арқылы түсіну деңгейлерін анықтауКритериалды бағалау Қалыптастырушы бағалау Жиынтық бағалау Тапсырма Астана қаласындағы үлкен ғимараттардың биіктігін тауып, стандарт түрде жазыңдар және салыстыруға мәтін есептер құрастыру. (Пирамида мен Бәйтерек ) Дескриптор - Пирамида мен Бәйтеректің биіктігін таба алады. - Сандарды стандарт түрде жаза алады. - Мәтін есеп құрастырады және салыстыра алады.