Қысқа мерзімі жоспар презентациясы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Қ ы с қ а м е р з ім д і ж о с п а р Павлодар қаласының №25
жалпы орта білім беру
мектебінің математика пәнінің
мұғалімі Жумабаев Серик
Хамзинович
« Өрлеу »БАҰО»АҚ филиалы «Павлодар
облысы бойынша П Қ Б А И»
1 слайд
Қ ы с қ а м е р з ім д і ж о с п а р Павлодар қаласының №25 жалпы орта білім беру мектебінің математика пәнінің мұғалімі Жумабаев Серик Хамзинович « Өрлеу »БАҰО»АҚ филиалы «Павлодар облысы бойынша П Қ Б А И»
2 слайд
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
7.1.А.«Бүтін көрсеткішті дәреже»
Сабақтың тақырыбы:
Құрамында дәрежесі бар
өрнектерді түрлендіру;
•
•
М
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары : Алгебралық
өрнектерді ықшамдауда
дәрежелердің қасиеттерін
білу;
Сабақтың мақсаты:
Алгебралық өрнектерді
ықшамдауда дәрежелер-
дің қасиеттерін білу
және қолдану Тілдік мақсаттар: -
алгебралық өрнектің
анықтамасын, дәрежелердің
қасиеттерін айта алады;
Пәнге қатысты лексика мен
терминология
алгебралық өрнек;
ықшамдау ; квадраттау ; кубтау ;
дәрежеге шығару .
2 слайд
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.1.А.«Бүтін көрсеткішті дәреже» Сабақтың тақырыбы: Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру; • • М Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары : Алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін білу; Сабақтың мақсаты: Алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелер- дің қасиеттерін білу және қолдану Тілдік мақсаттар: - алгебралық өрнектің анықтамасын, дәрежелердің қасиеттерін айта алады; Пәнге қатысты лексика мен терминология алгебралық өрнек; ықшамдау ; квадраттау ; кубтау ; дәрежеге шығару .
3 слайд
Құндылықтарға баулу : «Жалпы бірдей еңбек
қоғамы»-бұл тұлғаның жалпы мәдениетінің,
жауапкершілігінің дамып қалыптасуына,
өзгелердің ой пікірмен санасуына септігін
тигізеді. Пәнаралық байланыс Физика
пәнымен байланыс бар екенің 3
тапсырмада байқауға болады.
Темір жылу мөлшерін анықтағанда ,
дәрежелерді көбейту қасиетін
қолданады.
Алдынғы Білім:
Санды өрнектердің мәндерін табуда
бутін көрсеткішті дәреже қасиеттерін
қолдану
3 слайд
Құндылықтарға баулу : «Жалпы бірдей еңбек қоғамы»-бұл тұлғаның жалпы мәдениетінің, жауапкершілігінің дамып қалыптасуына, өзгелердің ой пікірмен санасуына септігін тигізеді. Пәнаралық байланыс Физика пәнымен байланыс бар екенің 3 тапсырмада байқауға болады. Темір жылу мөлшерін анықтағанда , дәрежелерді көбейту қасиетін қолданады. Алдынғы Білім: Санды өрнектердің мәндерін табуда бутін көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдану
4 слайд
Бағалау критерийі :
Білім алушы:
Алгебралық өрнектерді ықшам
дауда дәрежелердің қасиеттерін біледі
және қолданады
-
Дәреженің қасиеттерін қолда-
нып,өрнекті ықшамдайды
Белсенді оқу әдістері:
-
Джигсо
-
-
Саралау әдістері:
Тапсырма 2.
Топтар денгейлері әртүрлі оқ-
дан құрылған.
Күрделігіне қарай алға ілгерілеп
отырып тапсырмалар беріледі.
4 слайд
Бағалау критерийі : Білім алушы: Алгебралық өрнектерді ықшам дауда дәрежелердің қасиеттерін біледі және қолданады - Дәреженің қасиеттерін қолда- нып,өрнекті ықшамдайды Белсенді оқу әдістері: - Джигсо - - Саралау әдістері: Тапсырма 2. Топтар денгейлері әртүрлі оқ- дан құрылған. Күрделігіне қарай алға ілгерілеп отырып тапсырмалар беріледі.
5 слайд
Сабақ барысы
Сыныпта жағымды психологиялық жағдай орнату.
«Сиқырлы таяқша» ойынын ойнату . Балалар дөңгелене тұрып, сиқырлы
таяқшаны бір – біріне көрсетіп, сол баланың жақсы қасиеттерін айтады. . Сол
арада мұғалім қолдарына қызыл, көк, жасыл, сары смайликтер жабыстырып
шығады. Қолдарыңдағы смайликтер арқылы сынып төрт топқа бөлініп,
орындарына жайғасады.
ІІ Оқушылар білімін өзектендіру.
1) 2) 3)
Тексеру: («+» дұрыс немесе «-» дұрыс еместігін көрсету.)
Жұптағы жұмысты (өзара бағалау)
Дескриптор-1 Білім алушы
- бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін анықтайды
- дәрежелерді көбейту қасиетін қолданады.
Дескриптор-2
- бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін анықтайды
-дәрежелерді бөлу қасиетін қолданады.
Дескриптор-3
- бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін анықтайды
-дәрежені дәрежеге шығару қасиетін қолданады;
5 слайд
Сабақ барысы Сыныпта жағымды психологиялық жағдай орнату. «Сиқырлы таяқша» ойынын ойнату . Балалар дөңгелене тұрып, сиқырлы таяқшаны бір – біріне көрсетіп, сол баланың жақсы қасиеттерін айтады. . Сол арада мұғалім қолдарына қызыл, көк, жасыл, сары смайликтер жабыстырып шығады. Қолдарыңдағы смайликтер арқылы сынып төрт топқа бөлініп, орындарына жайғасады. ІІ Оқушылар білімін өзектендіру. 1) 2) 3) Тексеру: («+» дұрыс немесе «-» дұрыс еместігін көрсету.) Жұптағы жұмысты (өзара бағалау) Дескриптор-1 Білім алушы - бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін анықтайды - дәрежелерді көбейту қасиетін қолданады. Дескриптор-2 - бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін анықтайды -дәрежелерді бөлу қасиетін қолданады. Дескриптор-3 - бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін анықтайды -дәрежені дәрежеге шығару қасиетін қолданады;
6 слайд
ІІІ Жаңа тақырыпты түсіндіру.
Алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін анықтайды.
Мұғалім:
Тапсырма 2 Өрнекті ықшамдаңыз А)
Дескриптор: а) Білім алушы
- натурал және бүтін сандардың көбейту ерешесін қолданады;
- дәрежелерді көбейту қасиетін қолданады В)
Дескриптор: в) Білім алушы
-берілген ережені қолданады;
-бөлшектерді бөлу ережесін қолданады;
-дәрежені дәрежеге шығару қасиетін қолданады;
- дәрежелерді көбейту қасиетін қолданады;
-дәрежелерді бөлу қасиетін қолданады. С)
Дескриптор: с) Білім алушы
-берілген ережені қолданады;
-бөлшектерді бөлу ережесін қолданады;
-қатнасты дәрежеге шығару ережесін қолданады;
-бөлшектерді қысқарту ережесін қолданады; Д)
Дескриптор: д) Білім алушы
-дәрежені дәрежеге шығару қасиетін қолданады;
-дәрежелерді көбейту қасиетін қолданады;
-дәрежелерді бөлу қасиетін қолданады;
-санның дәрежесін табады;
-өрнекті ықшамдайды.
Кері байланыс(дәптер тексеру +және-)
n n
а а 1
3 2 5 10
3 авс вс а
3
2 1
6 2
25
3
6 12
а
вх
в а
х
n n
а а 1
2 2
в а ав
в а
n n
а а 1
23 5 322
2 2 32 2 2
10
2 5
с в х
с а в вс а
6 слайд
ІІІ Жаңа тақырыпты түсіндіру. Алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін анықтайды. Мұғалім: Тапсырма 2 Өрнекті ықшамдаңыз А) Дескриптор: а) Білім алушы - натурал және бүтін сандардың көбейту ерешесін қолданады; - дәрежелерді көбейту қасиетін қолданады В) Дескриптор: в) Білім алушы -берілген ережені қолданады; -бөлшектерді бөлу ережесін қолданады; -дәрежені дәрежеге шығару қасиетін қолданады; - дәрежелерді көбейту қасиетін қолданады; -дәрежелерді бөлу қасиетін қолданады. С) Дескриптор: с) Білім алушы -берілген ережені қолданады; -бөлшектерді бөлу ережесін қолданады; -қатнасты дәрежеге шығару ережесін қолданады; -бөлшектерді қысқарту ережесін қолданады; Д) Дескриптор: д) Білім алушы -дәрежені дәрежеге шығару қасиетін қолданады; -дәрежелерді көбейту қасиетін қолданады; -дәрежелерді бөлу қасиетін қолданады; -санның дәрежесін табады; -өрнекті ықшамдайды. Кері байланыс(дәптер тексеру +және-) n n а а 1 3 2 5 10 3 авс вс а 3 2 1 6 2 25 3 6 12 а вх в а х n n а а 1 2 2 в а ав в а n n а а 1 23 5 322 2 2 32 2 2 10 2 5 с в х с а в вс а
7 слайд
Сергіту сәті: қимыл- қозғалысқа берілген би «Қызыл өрік»
ІV Бекіту
Тапсырма 3
500г темір кесегін -10 0
С-тан +10 0
С
–қа дейін
қыздыру үшін қажетті жылу мөлшері
(темірдің меншікті жылу сыйымдылығы 780Дж/кг 0
С )
Дескриптор: Білім алушы
500г-ді киллограмға аударғанда
бүтін көрсеткішті дәреже қолданым санды жазады;
-
жылу мөлшерін анықтайтын формуланы
қолданады;
- дәрежелерді көбейту қасиетін қолданады.
7 слайд
Сергіту сәті: қимыл- қозғалысқа берілген би «Қызыл өрік» ІV Бекіту Тапсырма 3 500г темір кесегін -10 0 С-тан +10 0 С –қа дейін қыздыру үшін қажетті жылу мөлшері (темірдің меншікті жылу сыйымдылығы 780Дж/кг 0 С ) Дескриптор: Білім алушы 500г-ді киллограмға аударғанда бүтін көрсеткішті дәреже қолданым санды жазады; - жылу мөлшерін анықтайтын формуланы қолданады; - дәрежелерді көбейту қасиетін қолданады.
8 слайд
Үй тапсырмасы: п. 3. 4, №
Рефлексия
- мен не білемін?
- менің не білгім келеді?
- мен не білдім?
БББ кестесін толтырту.
8 слайд
Үй тапсырмасы: п. 3. 4, № Рефлексия - мен не білемін? - менің не білгім келеді? - мен не білдім? БББ кестесін толтырту.