1 слайд
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
Тамақтану мәдениеті№
Көркем еңбек пәнінің мұғалімі
Сабақ тақырыбы:
Тағамдарды жылдам әзірлеудің технологиясы
2 слайд
Осы
сабақт
а қол
жеткіз
ілетің
оқу
мақсат
ы: •
6.2.4.3 Жылдам орындалатын тағамдар мен десерт дайындау
технологияларын білу және қолдану
Оқу
мақсат
ына
келісілг
ен
сабақ
мақсат
тары •
Барлығы : жылдам орындалатын тағамдарды біледі;
•
Көпшілігі : десертке арналған мәзір дайындайды;
•
Кейбіреуі : жылдам орындалатын десерт әзірлеу технологиясын
тәжірибеде қолданады.
Сабақт
ың
мақсат
ына сай
бағалау
критер
ийлері •
Жылдам орындалатын тағамдарды ажыратады;
•
Десерт жасау технологиясын дайындайды;
•
Жылдам дайындалатын тағамдарды әзірлеу технологиясын
қолданады.
3 слайд
1. «Жүректен –
жүрекке»
Жүрек жастықшаны
бір – біріне жақсы
тілектер айту арқылы
береді 2. «Сиқырлы
сандықша»
Топқа бөлу
1. Пирог
2. Пицца 3. “Сөзімді аяқта”
Мақал мәтелдерді
жалғастырады. 4. «Миға шабуыл»
Сабақ тақырыбын
ашу мақсатында
жетелеуші
сұрақтар қоямын.Сабақтың басы
Сабақ басында орындалатын белсенді оқу әдістері
4 слайд
1.
«Кинометафора»
әдісі.
Жаңа білімді меңгеру
үшін Интернет
ақпараттық ресурсы
арқылы бейнежазбаны
көрсетемін . 2. «Түртіп алу»
әдісі
Оқушылар
бейнежазбадан өзіне
қажетті ақпаратты
алады . 3. «Ойлан, жұптас,
бөліс» әдісі
Тапсырмаларға
алдымен жеке, сосын
жұпта, топпен
талқылау жүргізу
арқылы мазмұнын
ашады. «Өз жартыңды
тап»
Жұп карточкалар
дайындаймын:
біреуінде-есептер,
екіншісінде- есеп
жауаптары бар
кестелер.Сабақтың ортасы
Сабақ отрасында орындалатын белсенді оқу
әдістері
5 слайд
1. «Блум түймедағы»
Блум түймедағы арқылы
сабақты қорытындылап
шығамын. 2. «Үйге тапсырма»
Жылдам әзірленетін
тағамдардың жасалу
жолдарын біліп келу 3. “Кері байланыс“.
Сабақтың соңында
оқушыларға «Құнды, Қиын,
Қызық» әдісі арқылы кері
байланыс аламын.Сабақтың соңы
Сабақ соңында орындалатын белсенді оқу әдістері
6 слайд
« ТАПСЫРМА» - «ДЕҢГЕЙЛІК ТАПСЫРМАЛАР»
(Білім деңгейі әртүрлі оқушыларға арналған тапсырмалар)
« ҚАРҚЫН» - ҚОСЫМША ТАПСЫРМА (Кейбір
оқушылар басқаларға қарағанда жылдам жұмыс істейді)
« ҚОРЫТЫНДЫ» - Барлық оқушылар бір тапсырманы
орындаса да олардың нәтижелері әр түрлі болады. Әрбір
тапсырма қорытындыланып, тексеріліп отырылады. «БАҒАЛАУ» - Сабақ барысында оқушылар
қалыптастырушы бағалаулар арқылы үнемі
бағаланып отырады.« ЖІКТЕУ» - Оқытудың болжамды міндетіне қарай топ
құру: аралас топтар құруСАРАЛАУ ТӘСІЛДЕРІ
7 слайд
Жылдам орындалатын
тағамдарды әзірлеу
технологиясын
қолданады.
Пицца мен пирог
дайындау.
Жұп карточкалар
дайындаймын:
біреуінде-сұрақтар,
екіншісінде - сұрақ
жауаптары бар
кестелер.
Оқушылар кезек бойынша 1
минут ішінде әр оқушы
өзінің ойындағы жылдам
орындалатын тағамдардың
құрамын тоқтаусыз айтып
береді.
А деңгейі « Бір минут» В деңгейі «Өз жартыңды тап» С деңгейіБағалау критерийі: Білім алушы
Жылдам орындалатын тағамдарды
ажыратады;
Десерт жасау технологиясын дайындайды;
Жылдам дайындалатын тағамдарды
әзірлеу технологиясын қолданады.
Дескриптор: Білім алушы
- Сұрақтарға жауап береді;
- Жылдам орындалатын
тағамдарды ажырата алады.
- Жылдам орындалатын
тағамдарды әзірлеу
технологиясын орындайды,
тәжірибеде қолданады
- Дайын тағамды безендіреді
8 слайд
Қалыптастырушы
бағалау«Басбармақ»
әдісі
«Екі жұлдыз, бір
тілек»
«'+','-',
'қызықты'»
«Жұптық
бағалау»
«Бағалау
шкаласы» А В С Д
бағалау
9 слайд
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз