Материалдар / 10, 100, 1000 сандарына қалдықпен бөлу/ Отбасылық демалысМатематика 4 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

10, 100, 1000 сандарына қалдықпен бөлу/ Отбасылық демалысМатематика 4 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Барлық оқушылар: 10, 100, 1000; сандарын қалдықпен және қалдықсыз бөлуді білетін болады. Көптеген оқушылар: 10, 100, 1000; сандарын қалдықпен бөлуді қалай тексеруді түсіндіре алатын болады. Кейбір оқушылар: Күнделікті өмірден 10, 100, 1000; сандарына қалдықпен және қалдықсыз бөлуге есептер құрастыра алатын болады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қазан 2021
1182
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Мұғалімнің аты-жөні:

Ағыбаева Б.А.

Пән/Сынып:

4 «Г»

Қай аптаның нешінші сабағы

24сабақ

Тарау немесе бөлім атауы:

Бір таңбалы санға көбейту және бөлу.

Сабақтың тақырыбы:

10, 100, 1000 сандарына қалдықпен бөлу/ Отбасылық демалыс

Оқу мақсаты:


4.1.2.6 10, 100, 1000 сандарына қалдықсыз және қалдықпен бөлу;






Сабақ мақсаты:








Барлық оқушылар:

10, 100, 1000; сандарын қалдықпен және қалдықсыз бөлуді білетін болады.

Көптеген оқушылар:

10, 100, 1000; сандарын қалдықпен бөлуді қалай тексеруді түсіндіре алатын болады.

Кейбір оқушылар:

Күнделікті өмірден 10, 100, 1000; сандарына қалдықпен және қалдықсыз бөлуге есептер құрастыра алатын болады.

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс

Жаңа тақырыптың түсіндірілуі


Бірлескен жұмыс

Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Жеке жұмыс

Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар
















Ұйымдастыру











Өткенді

пысықтау












-Қайырлы күн! Балалар, кез келген істе табысты болу үшін , өз-өзіңе сену керексің.Сонда ғана табысқа жетесің!

Көшбасшыға сөз беріледі.

Үш деңгейде тапсырмалар беріледі. /БжС технологиясы /



нұсқа

ТКШ

АКШ

ЖКШ

1

3684 6

36000:400

8 700+400

2

4783 6

42000:700

8 600+200







Амандасады 5+30формуласы б/ша

Дәптер ауыстырып бір-бірін тексереді

«Альфа», «Бета», «Гамма» тобына бөлінеді











«Альфа»тобындағы оқушы- 5евро



Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау.













Кестелар









Жаңа сабақ



1- тапсырма Санды 10, 100 және 1 000-ға қалай бөлуге болатынын есіңе түсір. Берілген өрнектерді қандай екі топқа бөлуге болады?

1 446 : 10= 144(6қалд.) 21 520 : 10=2152

4 658 : 1 000= 4(658қалд.) 60 412 : 1 000=60(412)

12 727 : 100= 127(27қалд.)8 000 : 1 000=8

10 (100, 1 000) сандарына қалай қалдықпен бөлу керектігіне ереже құрастырып көр. Осы ережені пайдаланып, өрнектердің мәнін тап.

1 446 : 10 = 144 (6қалдық)

4 658 : 1 000 = 4 ( 658қалдық)

60 412 : 1 000 = 60(412 қалдық)

12 727 : 100= 127(27қалд.)

Екі топ: Қалдықсыз және қалдықпен бөлінетін сандар

Дескриптор:

Өрнектерді топқа бөле алады

Олардың мәнін таба біледі

2- тапсырма Жұппен жұмыс

54 0123 : 10= 54012(3қ) 84 021 : 1000=84(21қ)

72 432 : 100= 724(32қ) 63 123 : 10 000=6(3123қ)

Бөлгіш санды еселеп азайтып тұр.Қалдық бөлгіштен аз сан.

Дескриптор:

Қалдықпен бөлуді біледі

Бөлгіш пен қалдықты салыстыра алады



Жаңа тақырыпты меңгеру

10, 100,1000 сандарына қалдықсыз,

қалдықпен

бөлуді орындау.















Жұппен жұмыс









Дұрыс жауапқа

5евро





















ҚБ:

Жарайсың!









Оқулық























Суреттер







Тәжірибе

3- тапсырма

45 000 : 100 + 50 = 500 567-623:7+13=491

(3 599 + 101): 100 = 37 825 ∙ 1000 : 10 = 82 500

62∙9-928:2=94 100000 : 100 : 100 = 10

Дескриптор:

10-ға,100-ге,1000-ға көбейту,бөлу амалдарын орындай алады

Амалдардың орындалу ретін сақтайды.

Отбасымен демалғанды жақсы көресіңдер ме?Сендер оны күтесіңдер.Демалыс жағымды әсер, жақсы көңіл-күй сыйлайды.

4-тапсырма.Есептерді шығар.

Ш:(5х2)х12=120 кг

(4х2)х12=96 кг 120+96=216 кг Ж:Барлық жүк 216 кг.

4ә.

Ш: 198евр.*2=396евр.

396евр.*2+198евр.*3=792+594=1386 евр

Ж: Билет сатып алуға 1386 евро қажет болады

Қағаз ақшалармен төлеу:500евр.-2-еу,200евр+100евр,20евр.4-еу,5евр,1евр.



Дескриптор:

Есептердің мағынасын түсінеді және шешуін табады

Ақшамен жұмыс жасай алады

5-тапсырма Шамаларды көрсетілген өлшем бірліктерімен өрнектейді.

10 см2 = 1000 мм2

2 = 10 000 см2 = 1 000 000 мм2

1000 000 м2 = 1 км2

5дм2 = 500 см2 = 50 000 мм2

Дескриптор:

Шамаларды өрнектеуді біледі

Мәнін дұрыс табады

6-тапсырма

Әлия-165евр. жинады 1-ші модельді алуға ақшасы жетеді.Ағасы 45евр. берсе Әлия 3- модельді ала алады.

Дескриптор:

Есепті өмірмен байланыстыра алады.

Есептің шешуін табады

8-тапсырма

Үш ағайынды үстелде жатқан жаңғақтарды қалай бөлу­ге болатынын ойлануда. Арман былай деді: «Егер әрқайсымыз 8 жаңғақтан алатын болсақ, екеуі артық қалады. Ал 9 жаңғақтан алатын болсақ, бір жаңғақ жетпей қалады». Үстелде барлығы қанша жаңғақ болған?

8+8+8=24(2-уі артық)

9+9+9=27(1-уі жетпейді)

Жауабы: үстелде барлығы 26 жаңғақ болған.

Дескриптор:

Тез ойланып, шешім қабылдай алады.

Есептің шешуін табады



Жаңа тақырыпты тәжірибе арқылы меңгеру



























Шамалар

ды көрсетілген өлшем бірліктері

мен өрнектейді

«Гамма» тобындағы оқушылар шығады. «Альфа» тобы оқушылары тексереді, қате кетсе түсіндіреді.







ҚБ:

Керемет орындау!





















Өзін-өзі бағалау



«Түсіндім», «Түсінбедім» әдісі









ҚБ:

Өте жақсы жұмыс






Оқулық











Шабадан ның суреті







Ақша үлгілері





















Оқулық





















Оқулық









Суреттер

Жаңғақ







Бекіту

нұсқа

АКШ

ЖКШ

1

236201:100

4 ә

2

432301:100

4 ә



Үйге тапсырма №9 Кері байланыс Бағалау

Тақырыпты меңгергенін анықтау


Дұрыс жауапқа

5евро








Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!