Материалдар / §10. Алгоритмнің түрлері

§10. Алгоритмнің түрлері

Материал туралы қысқаша түсінік
Алгоритмнің үш түрі бар соған қысқаша түсінік беру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Қырқүйек 2018
403
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Оқу ісі жөніндегі орынбасары: ____________________________ Г. Әбдіхалықова

Қысқа мерзімді жоспары

Мектеп: №46 А.С.Пушкин атындағы мектеп-лицейі

Күні: 17.10.2017ж

Мұғалімнің есімі: Әбдиева Сандуғаш
Сынып: 6 «А», «Ә», «Б», «В»Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы: §10. Алгоритмнің түрлері

Оқу мақсатары

  • Алгоритмнің сызықтық, тармақталған және циклдік түрлерімен танысу;
  • Білім жетістіктерін әділ бағалауды қамтамасыз ету.


  • Жетістіктер критерийлері

    Барлық оқушылар


  • Алгоритм түрлеріне мысалдар келтіру;
  • Біліп үйренгендерін қолданып, практикалық және теориялық түрде берілген тапсырмаларды орындайды.


  • Оқушылардың басым бөлігі:


  • Түсінеді, талдайды, білімін қолданады;
  • Сызықтық, тармақталған, циклдік алгоритмдерді құруды меңгереді.


  • Кейбір оқушылар:


  • Сызықтық және тармақталу алгоритмдерін талдай алады, олар туралы тұжырымдар жасай алады және практикалық тұрғыда қолдана алады, берілген тапсырманың шешімін ұсына алады.
  • Тілдік мақсаттар
  • Оқушылар:
  • Сызықтық алгоритмдерді программалау тілінде жазуды;
  • Командаларды программалау тілінде жазуды үйренеді.


  • Өткен тақырып«Жуан – жіңішке сұрақтар» әдісі арқылы өткен тақырыпты қайталау
    Қолданылатын әдіс – тәсілдерАКТ, СТО, «Жуан – жіңішке сұрақтар» әдісі.
    Қолданылатын ресурстарФлипчарт, слйд, оқулық.
    Пән аралық байланысМатематика, қазақ тілі, бейнелеу
    Жоспар-ланған уақытЖоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

    РесурстарБағалау
    Басталуы









    Үй жұмысы
    Сәлемдесу, сынып оқушыларын түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар аудару.

    Шаттық шеңбері.Мақсаты: Жұптасу әдісі бойынша бір – біріне жақсы тілектер айту. Сынып оқушыларын топтастыру.



    Смайликтер арқылы бағалау


    «Миға шабул» әдісі арқылы үй тапсырмасын оқушылардан сұрауМақсаты: өткен тақырыптар бойынша алған білімдерін байқау

    «Миға шабул» әдісі
    Смайликтер арқылы бағалау;Өзін-өзі бағалау
    Ортасы

    Теория бойынша тапсырмалары (топтық жұмыс, презентация, мұғаліммен бірге талдау)Практикада қолдану
    §10. Алгоритмнің түрлері «Білгенге маржан» ойыны. Әр топ төмендегі тақырыптар бойынша мазмұнды сызба (постер) дайындау.
  • – топ. Сызықтық;
  • – топ. Тармақталу.
  • Мақсаты: Жаңа сабақты ашуКомпьютерде тапсырма орындау.Мақсаты: Алған білімдерін, практикада қолдану дағдыларын қалыптастыру
    Интерактивті тақта









    Компьютермен жұмыс
    Смайликтер арқылы бағалау

    Екі жұлдыз, бір ұсыныс



    Смайликтер арқылы бағалау
    Сергіту сәті

    Видео көру арқылы жаттығу жасау





    Аяқталуы











    Үйге тапсырма беру

    Бағалау



    Тест тапсырмалары арқылы сабақты пысықтау

    «Өз ойыңды бөліс»» әдісі арқылы сұраққа жауап беріп сабақты қорытындылау.

    Мақсаты: уақытты тиімді пайдалану

    Үй тапсырмасын беру. §10. Алгоритмнің түрлері

    Оқушылар бір – біріне сұрақтар қояды және талқылайды, нәтижесінде бағалайды.«Кері байланыс» парақтары арқылы бағалау.Мақсаты: уақытты үнемді пайдалану.
    А4 форматты парақшалар











    А4 форматты парақшалар

    Смайликтер арқылы бағалау











    Формативті және суммативті бағалау
    Қорытынды: Сабақтың соңына дейін әр оқушы қадам тапсырмаларын үлгергенінше орындайды, қалғанын үйге алады. Сабақтың соңғы үш минутында сыныпта жиналған балл санын әр оқушы өздерінің жеке бағалау парағына белгілейді. Оған келесі сабақтың басында үйде жинаған балы қосылып, барлық балл саны мониторингке тіркеледі, сәйкес бағасы сынып журналына қойылады.
    Қосымша ақпарат
    Саралау – оқушыларға алдыңғы тақырыптар бйынша білімдерін еске түсіруге бағыт беремін. Тапсырмалар топтық болғандықтан қабілеті жоғары оқушылар бар топтың тапсырмасын күрделі етіп беруге тырысамын. Бағалау критерийлері бойынша әр оқушының қосқан үлесін әділ бағалауларына назар аударамын. Оқушыларға қауіпсіздік ережесін сақтау ескертіліп, тақырып бойынша мазмұнды сызбаны түсінікті етіп дайындау айтылады. АКТ-мен байланыс жасау. Бір – бірін топта тыңдау, сыйластық таныту. Бірлескен жұмыс нәтижесіне қол жеткізу
    РефлексияСабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
    Қорытынды бағамдау

    Қандай екі нәрсе табысты болды ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) ?

    1:2:

    Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) ?

    1:2:

    Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетініне не білдім?





    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ