Бөлім:
|
11.1А Алғашқы функция және
интеграл
|
Педагогтің
аты-жөні
|
Отеубаева
Ж.А
|
Күні:
|
8.02.2022
|
Сабақтың тақырыбы
|
§11.Конустың жазбасы, бүйір және толық бетінің
аудандары
|
Сабақ
номері
|
№20-4
|
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
11.1.11 - көпжақтар мен
айналу денелерінің жазбаларын жасай білу;
11.3.6 -
конустың бүйір және толық беті аудандарының формулаларын есептер
шығаруда қолдану;
|
Дарынды,үлгерімі төмен оқушымен
жұмыс
|
Үлгерімі төмен оқушымен
жұмыс:
Дарынды оқушымен
жұмыс:Жазбаның бұрышын
өлшеңдер
|
Сабақ мақсаттары
|
көпжақтар мен айналу
денелерінің жазбасын орындай алу;
конустың толық және бүйір беті ауданын
табу формулаларын есеп шығару барысында
қолдану.
|
Бағалау
критерийлері
|
Оқушылар ОМ жетеді,
егер:
-
Конустың элементтерін
дұрыс белгілей алады;
-
Конустың жазбасын дұрыс
орындай алады;
-
Конустың бүйір бетінің
және толық бетінің ауданын табу формуласын есеп шығару барысында
дұрыс қолданады;
Практикалық сипаттағы
есептердің шешімін табады және талдау жүргізе
алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
-
көпжақтарды , айналу
денелерді және олардың элементтерін атайды;
-
көпжақтардың және айналу
денелердің жазбаларын түсіндіреді;
Пәнге тән лексика мен
терминология:
Конус
, биіктік, жасаушы, табан, жазба, табан
ауданы, бүйір бетінің
ауданы, толық бетінің
ауданы
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен
тіркестер:
Конус
жазбасы – жазық фигура, ...
тұратын;
Берілген жазық фигура ...жазбасы боп
табылады;
Кеністіктік фигураның жазбасын
есептеу... ;
|
Құндылықтарды дарыту
|
Өздігінен жұмыс істеуіне ықпал ету,
шапшаңдылыққа, жылдамдыққа баулу, көпшіл, ұйымшыл болуға
баулу
|
Пәнаралық байланыстар
|
Халықаралық әртүрлі дереккөздерінен алынған
тапсырмаларды салыстыру және жан-жақтылығын
түсіну.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
GeoGebra бағдарламасында жұмыс
істеу
|
Бастапқы
білім
|
Конус, жасаушы, сектор
ауданы, шеңбер,шыңбер ұзындығының және
ауданының формуласы.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/
уақыт
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
5
минут
|
Оқушылармен
сәлемдесу.Психологиялық ахуалды жақсарту.Үй тапсырмасында қиындық
тудырған есепті сыныппен біріге отырып
талқылау.
|
Оқушылар өз еркімен шығады.
Басқа оқушылар өткен тақырып бойынша сұрақтар
қояды.
Жауап бере алмаған жағдайда
сұрақ қойған оқушы өзі жауап береді
|
|
|
|
|
|
Тақырыптың қай фигураға
байланысты екенін анықтау
|
|
|
Тарихи
дерек
|
|
|
Өмірмен
байланыстыру
|
|
|
Жаңа
сабақ
Теориялық
бөлім
|
|
|
Ой
қозғау
|
|
|
Сабақтың ортасы
30
мин
|
Дискриптор:
-Айналу денелерінің макетін
жасай алады
-Айналу денелерінің ауданының
формулаларын біледі
-Тәжірибе жүзінде
қолданып,есептей алады
Сәбіз, конус және т.б
беріледі, белгісіз элементтерін табады.
|
|
Kahoot com
|
|
|
Сөз
жұмбақ
|
|
|
Сабақтың соңы
3 мин
|
Сабақ соңында оқушылар рефлексия
жүргізеді:
- нені білдім, нені
үйрендім
- нені толық түсінбедім
- немен жұмысты жалғастыру қажет
Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының
жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай
алады
|
|
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
Оқушылар сабақ бойы жеке
және жұппен жұмыс жасайды. Қабілеті жоғары оқушылар басқа
оқушыларға көмектеседі.
|
Өзін-өзі бағалау түрі
қолданылады. Сабақта оқушылардың материалды меңгеру деңгейін
тексеру үшін фронтальды жұмыс жасайды.
|
Сабақ басында оқушылар
қауіпсіздік техникасымен
таныстырылады.
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз
пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ
бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|