Қазақстан Республикасы Оқу- ағарту министрінің 2022 жылғы 27 тамыздағы № 382 бұйрығына сәйкес дүние жүзі тарихы пәнінен 8-сыныптарға арналған ҚМЖ. ІІ-тоқсан сабақ
|
Бөлім: |
3-бөлім. 1917 жылғы Ресейдегі революция |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ертаев Дарханбек Абаевич |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
28.11.2023 |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8б, 8в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
1917-1924 жылдарда Ресей қаншалықты өзгерді? |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
8.1.1.1 тарихи оқиғаның нәтижелерін талдау арқылы әлеуметтік құрылымның өзгеруіне Қазан төңкерісінің әсерін сипаттау; 8.2.1.1 тарихи кезеңдердің ерекшеліктерін салыстыру арқылы мемлекет пен діннің өзара қатынасын сипаттау. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тарихи оқиғаның нәтижелерін талдау арқылы әлеуметтік құрылымның өзгеруіне Қазан төңкерісінің әсерін сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||
|
ЕБҚ |
1917-1924 жылдардағы Ресейдегі өзгерістер жайында біледі |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Еңбек пен шығармашылық, ынтымақтастық ,құрмет |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру Сабақтың басы 3 минут 00:00-03:00 |
Сәлеметсіздер ме балалар! Өткен сабақта Неліктен қоғам “қызылдар” мен “ақтарға” қақ жарылды деген тақырыпты өткен едік.
(1917-1924) бұл жылдар нені білдіреді балалар |
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Жарайсыңдар дұрыс айттыңдар |
ДЖТ пәнінен 8 сыныптарына арналған оқулық |
||||||||||||||||||||||
|
7 минут 03:00-10:00 |
Бүгінгі сабақтың тақырыбына келетін болсақ: 1917-1924 жылдарда Ресей қаншалықты өзгерді? Сабақтың маөсаты: Тарихи оқиғаның нәтижелерін талдау арқылы әлеуметтік құрылымның өзгеруіне Қазан төңкерісінің әсерін сипаттау |
Тақырыпты жазады |
|
ДЖТ пәнінен 8 сыныптарына арналған оқулықтың |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақың ортасы 25 минут 10:00-35:00 |
Мәтінмен жұмыс: «1917 жылғы екі революция кезеңіндегі Қазақстан» Сұраққа жауап беру. Ақпан төңкерістерінің негізгі себептері: Экономикалық күйзеліс; - Майдандағы орыс әскерінің жеңілісі; - Жұмысшы қозғалысының күшеюі. 1- тапсырма: Ақпан төңкерісінен кейін уақытша үкіметтің жүргізген шаралары тақырыбына сәйкестендіру кестесін толтыру.
2-тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңіз
ЕБҚ оқушы 1917-1924 жылдардағы Ресейдегі өзгерістер жайында жазады |
Мәтінмен жұмыс жасайды
Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды
Сәйкестендіру кестесімен жұмыс жүргізеді
Ақпан төңкерісінен кейін уақытша үкіметтің жүргізген шаралары тақырыбына сәйкестендіреді
Ойыншылар жіптердегі теңгелердегі сұрақтарды іліп алып,сұрақтарға жауап бередіҰпай әр сайыскердің іліп алған теңгелер санына қарай есептеледі |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап»
|
Ақпараттық мәтін
Ақпан төңкерісінен кейін уақытша үкіметтің жүргізген шаралары тақырыбына сәйкестендіру кестесін
Таратпа материал дар |
||||||||||||||||||||||
|
Бекіту 2 минут 35:00-37:00 |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма: Неліктен Мұстафа Кемалді “Ататүрік” деп атады? |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың аяғы Кері байланыс 3 минут 37:00-40:00 |
Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды ; Бұл ... қиындық туғызды; Осы ... мені ойландырды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1917-1924 жылдарда Ресей қаншалықты өзгерді?
1917-1924 жылдарда Ресей қаншалықты өзгерді?
Қазақстан Республикасы Оқу- ағарту министрінің 2022 жылғы 27 тамыздағы № 382 бұйрығына сәйкес дүние жүзі тарихы пәнінен 8-сыныптарға арналған ҚМЖ. ІІ-тоқсан сабақ
|
Бөлім: |
3-бөлім. 1917 жылғы Ресейдегі революция |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ертаев Дарханбек Абаевич |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
28.11.2023 |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8б, 8в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
1917-1924 жылдарда Ресей қаншалықты өзгерді? |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
8.1.1.1 тарихи оқиғаның нәтижелерін талдау арқылы әлеуметтік құрылымның өзгеруіне Қазан төңкерісінің әсерін сипаттау; 8.2.1.1 тарихи кезеңдердің ерекшеліктерін салыстыру арқылы мемлекет пен діннің өзара қатынасын сипаттау. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тарихи оқиғаның нәтижелерін талдау арқылы әлеуметтік құрылымның өзгеруіне Қазан төңкерісінің әсерін сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||
|
ЕБҚ |
1917-1924 жылдардағы Ресейдегі өзгерістер жайында біледі |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Еңбек пен шығармашылық, ынтымақтастық ,құрмет |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру Сабақтың басы 3 минут 00:00-03:00 |
Сәлеметсіздер ме балалар! Өткен сабақта Неліктен қоғам “қызылдар” мен “ақтарға” қақ жарылды деген тақырыпты өткен едік.
(1917-1924) бұл жылдар нені білдіреді балалар |
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Жарайсыңдар дұрыс айттыңдар |
ДЖТ пәнінен 8 сыныптарына арналған оқулық |
||||||||||||||||||||||
|
7 минут 03:00-10:00 |
Бүгінгі сабақтың тақырыбына келетін болсақ: 1917-1924 жылдарда Ресей қаншалықты өзгерді? Сабақтың маөсаты: Тарихи оқиғаның нәтижелерін талдау арқылы әлеуметтік құрылымның өзгеруіне Қазан төңкерісінің әсерін сипаттау |
Тақырыпты жазады |
|
ДЖТ пәнінен 8 сыныптарына арналған оқулықтың |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақың ортасы 25 минут 10:00-35:00 |
Мәтінмен жұмыс: «1917 жылғы екі революция кезеңіндегі Қазақстан» Сұраққа жауап беру. Ақпан төңкерістерінің негізгі себептері: Экономикалық күйзеліс; - Майдандағы орыс әскерінің жеңілісі; - Жұмысшы қозғалысының күшеюі. 1- тапсырма: Ақпан төңкерісінен кейін уақытша үкіметтің жүргізген шаралары тақырыбына сәйкестендіру кестесін толтыру.
2-тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңіз
ЕБҚ оқушы 1917-1924 жылдардағы Ресейдегі өзгерістер жайында жазады |
Мәтінмен жұмыс жасайды
Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды
Сәйкестендіру кестесімен жұмыс жүргізеді
Ақпан төңкерісінен кейін уақытша үкіметтің жүргізген шаралары тақырыбына сәйкестендіреді
Ойыншылар жіптердегі теңгелердегі сұрақтарды іліп алып,сұрақтарға жауап бередіҰпай әр сайыскердің іліп алған теңгелер санына қарай есептеледі |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап»
|
Ақпараттық мәтін
Ақпан төңкерісінен кейін уақытша үкіметтің жүргізген шаралары тақырыбына сәйкестендіру кестесін
Таратпа материал дар |
||||||||||||||||||||||
|
Бекіту 2 минут 35:00-37:00 |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма: Неліктен Мұстафа Кемалді “Ататүрік” деп атады? |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың аяғы Кері байланыс 3 минут 37:00-40:00 |
Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды ; Бұл ... қиындық туғызды; Осы ... мені ойландырды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













