Материалдар / 1920-1930 жылдардағы саяси репрессиялар 8-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

1920-1930 жылдардағы саяси репрессиялар 8-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
ХХ ғасырдың 20-30 жылдардағы әміршіл-әкімшіл жүйе саясатының зардаптарын талдау; Әміршіл-әкімшіл жүйе саясатының себебін анықтау,салдарын талдау.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Қырқүйек 2023
548
3 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
250 тг 188 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Білім беру ұйымының атауы

Абай атындағы МГИ

Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

Қазақстан тоталитарлық жүйе кезеңінде

Педагогтің аты-жөні:

Қажымұрат Ерқанат Арматұлы

Күні:

03. 02. 2023 ж.

Сынып: 8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

1920-1930 жылдардағы саяси репрессиялар

Зерттеу сұрағы: Сталиндік режим не себепті зиялыларға «халық жауы» деген айып тақты? 1-сабақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.3.1.7 ХХ ғасырдың 20-30 жылдардағы әміршіл-әкімшіл жүйе саясатының зардаптарын талдау;

Сабақтың мақсаты

Әміршіл-әкімшіл жүйе саясатының себебін анықтау,салдарын талдау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



3 мин



Ұйымдастыру кезеңі:

-Сәлмдесу

-Оқушыларды түгендеу

Үй тапсырмасы Кахут приложениесімен.


Тақтаға қазақ зиялыларының портреттерін көрсетіп, келесі сұрақтарға жауап беріңіз.

Суретте көрсетілген тұлғалар қоғамда қандай қызмет атқарды?

Қазақ зиялыларының басым көпшілігі неге 30-ші жылдары дүниеден өткен?


Жаңа сабақ тақырыбы мен оқу мақсаттары таныстырады.

Оқушылар амандасады. Құрал-жабдықтарын шығарып сабаққа бейімделеді.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады


ҚБ Мадақ

тау


Кахут приложениесі








Тақырып

тық суреттер




5 мин







Сабақтың ортасы

20 мин



































7 мин





5 мин

Топқа бөлу WordWall

Бейнероликпен жұмыс: «Түртіп алу» әдісі





Топтық жұмыс:

І т. Сталиндік казармалық социализм(Фишбоум)

ІІ т. Зиялы қауымды жаппай қудалау

(Егер...... онда не болар еді. DEAL)

D(Describe)-суреттеу

E(Expline)-түсіндіру

A(Anallise)- талдау

L(Links)-байланыс, қорытында жасау

ІІІ т. Лагерлер жүйесі

Кластер(Менталды карта)

IV т. Батыс Қазақстандағы лагерлер

(Постер)

Оқушыларға тақырып бойынша тапсырмалар беріледі және критерийлер арқылы өзара бағалайды.

ретінде ұсыныңыз.
















«Жұптық жұмыс»

«Сен білесің бе?» әдісімен



«Жеке жұмыс»

ПТМС

Сталиндік режимнің қазақ зиялыларына «халық жауы» деген айып тағуы.(дұрыс\бұрыс)




Оқушылар жаңа деректерді дәптерлеріне көшіріп жазады.





Дескрипторы:

1 топ. Фишбоум

Сталиндік казармалық социализмнің себебін салдарын анықтап қорытынды жасайды.


Сталиндік казармалық социализмнің себебін анықтайды.1 балл


Сталиндік казармалық социализмнің салдарын анықтайды.1 балл


Сталиндік казармалық социализмнің себебін салдарын анықтап қорытынды жасайды.1 балл

Барлығы 3 балл


2 топ

Егер қазақ зиялылары қуғынға ұшырамағанда не болар еді.

Қазақ зиялылары қуғынға ұшырамаған кезде не болатыны жайында жақсы суреттеп, түсіндірсе 1 балл,

Талдау жасаса 1 балл,

Қорытынды 1 балл

3 балл


3- топ

Кластер(Менталды карта)

Баяндау – 1 балл

Дизайн – 1 балл

Ұйымшылдық – 1 балл

Толық қорғау 3 балл


4-топ

Батыс қазақстан облысындағы лагерлер

Постер

Баяндау – 1 балл

Дизайн – 1 балл

Ұйымшылдық – 1 балл

Барлығы: 3 балл


Екі сұрақтан тұратын билет.

Әр сұраққа 1 балл

Барлығы: 2 балл


П(позиция)-1 балл
Т(түсіндіру)-1 балл
М(мысал)-1 балл
С(салдар) – 1 балл

Барлығы 4 балл









Топ басшысы бағалау критерийлері арқылы бағалайды


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады














Өзін-өзі бағалау






«Зиялылар» әдісі





Бейнеролик






Тақырыптық мәтіндер, түрлі-түсті бояулар, парақтар.





Кесте




ҚБ парағы


Сабақтың соңы

Бекіту

3 мин





Сабақты қорытындылау

Learning Apps

(Сәйкестендіру)

Үйге тапсырма

1920-1930 жылдардағы саяси репрессиялар

Сабақтың тақырыбын қорытындылау

«Мадақтау»

Learning Apps бағдарламасы






Кері байланыс

2 мин

«Блоб ағашы» әдісімен

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды

«Блоб ағашы» стикерлер




























Picture 12 Picture 10 Picture 1 Picture 8 Picture 14 Picture 22 Picture 16














Бағалау парағы

Топтың аты____________________________________

Критерийлер

Топ жұмысындағы үлесі 1 балл

Тақырыпты түсіндіреді 1 балл

Тапсырмаларды орындауы 1 балл

Топ мүшелері



















Бағалау парағы

Топтың аты____________________________________

Критерийлер

Топ жұмысындағы үлесі 1 балл

Тақырыпты түсіндіреді 1 балл

Тапсырмаларды орындауы 1 балл

Топ мүшелері


















Бағалау парағы

Топтың аты____________________________________

Критерийлер

Топ жұмысындағы үлесі 1 балл

Тақырыпты түсіндіреді 1 балл

Тапсырмаларды орындауы 1 балл

Топ мүшелері



















Бағалау парағы


Топтың аты____________________________________

Критерийлер

Топ жұмысындағы үлесі 1 балл

Тақырыпты түсіндіреді 1 балл

Тапсырмаларды орындауы 1 балл

Топ мүшелері





















Білімді болуға оқу керек. Бай болуға кәсіп керек. Күшті болуға бірлік керек. Осы керектердің жолында жұмыс істеу керек.

(А.Байтұрсынұлы)





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!