Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
1940- 1950 жылдардағы ұлттық зиялы қауымға қарсы қуғын- сүргін.
Материал туралы қысқаша түсінік
Аудандық семинарда өтілген сабақ. Әдіс алмасу мақсатымен жарияладым.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
22 Мамыр 2018
4594
7 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар (ҚМЖ)
Мектеп: Атамекен жом
Күні:23.02.2018
Мұғалімнің аты-жөні: Бегимова С.Е.
Сынып: 11 А
Қатысқандар саны: 15
Қатыспағандар саны: 1
Сабақтың тақырыбы:
1940- 1950 жылдардағы ұлттық зиялы қауымға қарсы қуғын- сүргін.
Сабақтың мақсаттары:
Барлық оқушылар:Терминдермен жұмыс жасап, анықтамасын бере алады.
Жылдарды ажыратып, нақты болған оқиға уақытын біледі.
Саяси қуғын-сүргіннің негізгі кезеңдерін көрсете алады.
Оқушылардың басым бөлігі: Ұлы адамдардың өмірбаянынан мағлұмат келтіріп , оларға баға бере алады.Саяси қуғын –сүргіннің сипатын, барысын, нәтижесін түсіндіре алады.Жазалау лагерлері туралы мағлұматтар мен жұмыс жасап, сұрақтарға жауап береді
Кейбір оқушылар:Фактілермен жұмыс жасай алады. Тақырыпқа қатысты сандық мәліметтерді саралай біледі.Ұлы адамдарға жеке қасиеттеріне толық сипаттама жасап, тұжырымжасай біледі. Сабақ барысындағы толық тапсырмаларды орындап, алған білімі негізінде өзіндік қорытынды жасай біледі.
Тілдік мақсат:
Термин сөздердің мағынасын ашу :
Бюрократия – қоғам мүшелеріне белгілі бір артықшылықтары бар өкімет аппаратының көмегімен іске асырылатын басқару жүйесі, шенеунік билігі.Репрессия – мемлекеттік органдар қолданатын жазалау шаралары.Геноцид – қандай да болсын ұлттың этностың немесе діни топтарды толық немесе жартылай жойып жіберу.Тоталитаризм – әрбір азаматтың, қоғам өмірінің барлық саласы мемлекет тарапынан толық бақылауға алынған мемлекеттің саяси құрылыс түрі.Гулаг – Лагерлер Бас Басқармасы
Үштіктер-үш адамнан құралған комиссия.
БМСБ (ОГПУ)-Біріккен мемлекеттік саяси басқарма
Бағалау критерийлері:
Бағалау критерйилері:
тарихи-саяси сауаттылығы;
тапсырманың толық орындалуы;
топпен жұмыста белсенділігі;
өз пікірінің болуы,
білімділігі және сөйлеу шешендігі;
Құндылықтарды дарыту:
Оқушылардың Отан тарихына сүйіспеншілік арттыру, патриотизмге, ынтымақтастыққа тәрбиелеу.
АКТ-ны қолдану:
Интербелсенді тақта, бейнебаян
Пәнаралық байланыстар:
География, жалпы тарих, қазақ әдебиеті.
Бастапқы білім
Қазақстан аумағындағы еңбекпен түзеу лагерлері
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы: 2 мин
5 минут
Сабақтың ортасы:
3 минут
6 мин
10 минут
5 минут
Сабақтың соңы: 5 мин
Ұйымдастыру кезеңі:
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру. Топқа бөлу.
Үй тапсырмасы:
Шаттық шеңберін құру арқылы үй тапсырмасын еске түсіру.
Жаңа сабақ:
Бейне баян көрсету. (Қазақ зиялыларының қуғын- сүргінге ұшырауы).
І-тапсырма: Джигсо әдісі. Оқушыларға мәтін таратылады.
ІІ-тапсырма:
1-топқа: 1937-1938ж.ж, 1940-1950ж.ж саяси қуғын-сүргінді баяндайды.
2-топқа: Жедел жәрдем ойыны.
1.Қай жылғы Пленумда И.В.Сталин мен оның айналасындағылар екіжүзділердің халық жауларының бәрінің тамырын шауып, жойып жіберу туралы нұсқау берді. (1937ж ақпан-наурыз пленумы).
2.Е.Бекмахановтың Қазақ КСР тарихы атты күрделі еңбегі қай жылы жарық көрді? (1943 ж Алматыда).
3.Қай жылдары 101 мы қазақстандық ГУЛАГ-қа жабылып, 27 мыңнан астамы атылды? (1937-38ж).
4.Қай жылдан бастап Президент жарлығымен 31 мамыр саяси қуғын-сүргін құрбандарын ес ке алу жылы болып жарияланды? (1997ж).
5.Қазақтың бес арысы қай жылы ақталды? (1988ж 4 қарашада)
6.Е.Бекмахановтың ХІХғ 20-40ж Қазақстан атты монографиялық еңбегінде қандай қозғалыс туралы баяндалады? (К.Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық қозғалыс).
7.1950ж кітапханалардың кітап қорларынан кімдердің туындылары алынып тасталды? (Е.Бекмаханов, филолог Е.Ысайлов, М.Әуезов, С.Мұханов, ӘТәжібаев, А.Жұбанов, М.Хәкімжанова).
8.Қазақстанда еңбекпен түзету лагерлерін құру туралы қаулыны қай жылы қабылдады? (1930 мамыр).
9.Ақмолада қандай лагерь орналасқан? (Алжир).
10.Қарағанды еңбекпен түзеу лагері қай жылы құрылды? (1931ж 19желтоқсан).
3-топқа: Венн жүйесі. 1920-30 жылдардағы қуғын-сүргін 1940-50 жылдардағы қуғын-сүргіннің ерекшелігі мен ұқсастығын түсіндіреді.
1937-1938 жылдар 1940-1950 жылдар
ІІІ-тапсырма:
Мағынаны тану әдісі:
Сталиндік репрессия
10
10
10
20
20
20
30
30
30
ҚР Президентінің Жолдаулары: (30-ұпай)
1). Президент Н.Ә.Назарбаевтың Қазақстан -2050 стратегиялық жолдауы қай жылы жарияланды және мақсаты не?
"Қазақстан-2050" Стратегиясы- 2012 жылы желтоқсанда Мемлекет басшысының ел халқынатаныстырылды. Оның басты мақсаты – мықты мемлекеттің, дамыған экономиканың және жалпыға ортақ еңбектің негізінде берекелі қоғам құру, Қазақстанның әлемнің ең дамыған 30 елінің қатарында болуы.
2). Президент Н.Ә.Назарбаевтың 2017 ж 31 қаңтарда қандай Жолдауы жарияланды? Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаhандық бәсекеге қабілеттілік
3). Президент Н.Ә.Назарбаевтың биылғы Жолдауы қашан жарияланды?
31-мамыр Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күні.(20-ұпай)
1). Елбасы жарлығымен 1997 жылы қандай атаулы жыл деп аталды?
Жалпыұлттық татулық және саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу жылы
2).1937-38ж саяси қуғын-сүргінге биыл неше жыл толды? (80жыл).
3). Оңтүстік Қазақстан облысынан саяси қуғын-сүргінге ұшыраған зиялылар жайлы қандай мәліметтер білесің?
Сталиндік репрессия. (10-ұпай)
Саяси қуғын-сүргін оқиғалары туралы жазылған қандай шығармаларды білесің?
Қазақ зиялыларының қуғын-сүргінге ұшырауына себеп болған И.Сталин туралы не білесің?
Саяси қуғын-сүргін құрбандарына арналған ескерткіштер қай қалаларда қойылды?
Сабақты бекіту: Тест тапсырмалары.
1. Жаппай ланкестік алғаш рет қай жылдары сипат алды?
А) 1941-1945ж.ж. В) 1934-1934ж.ж. С)1927-1931ж.ж. Д)1931-1933ж.ж.
Е)1918-1920ж.ж.
2. 101 мың қазақстандықтар ГУЛАГ азабынан өтті, олардың ішінде
атылғандар? А) 27 мыңнан астам В) 37 мыңнан астам
С) 47 мыңнан астам Д) 57 мыңнан астам
3.1930ж 4 сәуірде кімді атуға үкім шығарылды?
а) Ж. Аймауытов б) А.Байтұрсынов ә) М. Жұмабаев в) М.Дулатов
4. Ланкестердің құрбаны болған, қазақтың тарихи білімінің негізін
салушы?
А) Қ.И.Сәтбаев В) Ғ.Мүсірепов С) С.Сәдуақасов Д) С.Асфендияров
5. Ақмоладағы Отанына опасыздық жасағандар әйелдеріне арналған
лагерьде(АЛЖИР) төмендегі қай мемлекет қайраткерінің әйелі мен
қызы азап шекті?
А) Т.Рысқұлов В) Ғ.Мүсірепов С) С.Сәдуақасов Д) А.Байтұрсынов
6. Ұлттық аза күні?
А) 35 мамыр В)25 мамыр С)21 мамыр Д) 31 мамыр
7.ХХғ. 30-жылдары тоталитарлық казармалық жүйені енгізген қайраткер кім? а) Ф.И.Голощекин в)Н.С.Хрущев с) И.В.Сталин д) Н.И.Ежов
8.“Социолизм жолымен ілгерілеген сайын тап күресі шиеленісе түседі” деген сталиндік теорияның салдары: а) жазалау шараларын енгізді
в) “Халық жауларын” жаппай жазалау басталды с) жеке адам құқығы аяққа тапталды д) барлығы дұрыс
9.Жазалау шараларының құрбаны болған тілтанушы ғалым:
а) А.Жұбанов в) А.Байтұрсынов с) М.Әуезов д) Ә.Бөкейханов
10.Сталиндік қудалаудан қаза болған қазақтың тарих мектебінің негізін салушы:
а) А.Байтұрсынов в) С.Жолдасбеков с) С.Асфендияров д) Ә.Бөкейханов
Қазақстан тарихы шың кітабы.
Қазақстандағы репрессия құрбандары бейне баян.
Үйге тапсырма:
1 - деңгей (білу, түсіну): Қазақстанның 1920 - 1940 жылдардағы қоғамдық - саяси жағдайы жайындағы тақырыпты оқып келу.2 - деңгей (қолдану, талдау):Өзін - өзі тексеру сұрақтарына жауап жазу, тест тапсырмаларын орындау, терминологиялық сөздерді жаттап келу.3 - деңгей (Шығармашылыққа, ғылыми - зерттеушілікке бағытталған тапсырмалар) 1940-50 жылдардағы жаппай саяси қуғын - сүргін, оның зардаптары жайында қосымша материалдар тауып, шығармашылықпен айналысу.
Кері байланыс:
2 минут
1.Маған бүгінгі сабақтан ұнаған үш жағдай...
2.Мені бүгінгі сабақта ойландырған екі жағдай...
3.Менің бір ұсынысым немесе сұрағым...
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
2 минут
Денсаулық, қауіпсіздік техника-сының сақталуы
Сабақ барысында А,В,С деңгейіндегі оқушыларды сабаққа белсенді қатысуына мүмкіндік жасаймын, басқа оқушылармен тапсырмаларды орындауын салыстырамын. т.б
Әр топ бірін-бірі бағалау, бағалау парағындағы алған ұпайлары бойынша оқушыларға баға қойдым.
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
Сабақ мақсаты дұрыс қойылған, сабақ мақсатына жетті.Тақырып толық ашылды, оқушылар түгел және белсенді қатысты.Сабақтың уақыт кезеңдері түгел сақталды. Сабақ жоспарынан ауытқу болған жоқ, оқушылардың саяси білімі артты.
Жалпы баға:
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: Сабақ барысындағы оқушылардың сабаққа белсенді қатысқаны.
2: Оқушылардың жан-жақты ізденісі тақырыптың ашылуына ықпа етті.
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: Сабақ барысында сыни тұрғыдан ойлауға арналған әдістердің тиімді қолданғаным.
2: Топтық, жұптық және жеке тапсырмаларды оқушылардың қызығушылық пен орындағаны.
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
С деңгейіндегі оқушыларға сабақ барысында тапсырмаларды жиі беру керек екенін байқадым.
Мектеп: Атамекен жом
Күні:23.02.2018
Мұғалімнің аты-жөні: Бегимова С.Е.
Сынып: 11 А
Қатысқандар саны: 15
Қатыспағандар саны: 1
Сабақтың тақырыбы:
1940- 1950 жылдардағы ұлттық зиялы қауымға қарсы қуғын- сүргін.
Сабақтың мақсаттары:
Барлық оқушылар:Терминдермен жұмыс жасап, анықтамасын бере алады.
Жылдарды ажыратып, нақты болған оқиға уақытын біледі.
Саяси қуғын-сүргіннің негізгі кезеңдерін көрсете алады.
Оқушылардың басым бөлігі: Ұлы адамдардың өмірбаянынан мағлұмат келтіріп , оларға баға бере алады.Саяси қуғын –сүргіннің сипатын, барысын, нәтижесін түсіндіре алады.Жазалау лагерлері туралы мағлұматтар мен жұмыс жасап, сұрақтарға жауап береді
Кейбір оқушылар:Фактілермен жұмыс жасай алады. Тақырыпқа қатысты сандық мәліметтерді саралай біледі.Ұлы адамдарға жеке қасиеттеріне толық сипаттама жасап, тұжырымжасай біледі. Сабақ барысындағы толық тапсырмаларды орындап, алған білімі негізінде өзіндік қорытынды жасай біледі.
Тілдік мақсат:
Термин сөздердің мағынасын ашу :
Бюрократия – қоғам мүшелеріне белгілі бір артықшылықтары бар өкімет аппаратының көмегімен іске асырылатын басқару жүйесі, шенеунік билігі.Репрессия – мемлекеттік органдар қолданатын жазалау шаралары.Геноцид – қандай да болсын ұлттың этностың немесе діни топтарды толық немесе жартылай жойып жіберу.Тоталитаризм – әрбір азаматтың, қоғам өмірінің барлық саласы мемлекет тарапынан толық бақылауға алынған мемлекеттің саяси құрылыс түрі.Гулаг – Лагерлер Бас Басқармасы
Үштіктер-үш адамнан құралған комиссия.
БМСБ (ОГПУ)-Біріккен мемлекеттік саяси басқарма
Бағалау критерийлері:
Бағалау критерйилері:
тарихи-саяси сауаттылығы;
тапсырманың толық орындалуы;
топпен жұмыста белсенділігі;
өз пікірінің болуы,
білімділігі және сөйлеу шешендігі;
Құндылықтарды дарыту:
Оқушылардың Отан тарихына сүйіспеншілік арттыру, патриотизмге, ынтымақтастыққа тәрбиелеу.
АКТ-ны қолдану:
Интербелсенді тақта, бейнебаян
Пәнаралық байланыстар:
География, жалпы тарих, қазақ әдебиеті.
Бастапқы білім
Қазақстан аумағындағы еңбекпен түзеу лагерлері
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы: 2 мин
5 минут
Сабақтың ортасы:
3 минут
6 мин
10 минут
5 минут
Сабақтың соңы: 5 мин
Ұйымдастыру кезеңі:
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру. Топқа бөлу.
Үй тапсырмасы:
Шаттық шеңберін құру арқылы үй тапсырмасын еске түсіру.
Жаңа сабақ:
Бейне баян көрсету. (Қазақ зиялыларының қуғын- сүргінге ұшырауы).
І-тапсырма: Джигсо әдісі. Оқушыларға мәтін таратылады.
ІІ-тапсырма:
1-топқа: 1937-1938ж.ж, 1940-1950ж.ж саяси қуғын-сүргінді баяндайды.
2-топқа: Жедел жәрдем ойыны.
1.Қай жылғы Пленумда И.В.Сталин мен оның айналасындағылар екіжүзділердің халық жауларының бәрінің тамырын шауып, жойып жіберу туралы нұсқау берді. (1937ж ақпан-наурыз пленумы).
2.Е.Бекмахановтың Қазақ КСР тарихы атты күрделі еңбегі қай жылы жарық көрді? (1943 ж Алматыда).
3.Қай жылдары 101 мы қазақстандық ГУЛАГ-қа жабылып, 27 мыңнан астамы атылды? (1937-38ж).
4.Қай жылдан бастап Президент жарлығымен 31 мамыр саяси қуғын-сүргін құрбандарын ес ке алу жылы болып жарияланды? (1997ж).
5.Қазақтың бес арысы қай жылы ақталды? (1988ж 4 қарашада)
6.Е.Бекмахановтың ХІХғ 20-40ж Қазақстан атты монографиялық еңбегінде қандай қозғалыс туралы баяндалады? (К.Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық қозғалыс).
7.1950ж кітапханалардың кітап қорларынан кімдердің туындылары алынып тасталды? (Е.Бекмаханов, филолог Е.Ысайлов, М.Әуезов, С.Мұханов, ӘТәжібаев, А.Жұбанов, М.Хәкімжанова).
8.Қазақстанда еңбекпен түзету лагерлерін құру туралы қаулыны қай жылы қабылдады? (1930 мамыр).
9.Ақмолада қандай лагерь орналасқан? (Алжир).
10.Қарағанды еңбекпен түзеу лагері қай жылы құрылды? (1931ж 19желтоқсан).
3-топқа: Венн жүйесі. 1920-30 жылдардағы қуғын-сүргін 1940-50 жылдардағы қуғын-сүргіннің ерекшелігі мен ұқсастығын түсіндіреді.
1937-1938 жылдар 1940-1950 жылдар
ІІІ-тапсырма:
Мағынаны тану әдісі:
Сталиндік репрессия
10
10
10
20
20
20
30
30
30
ҚР Президентінің Жолдаулары: (30-ұпай)
1). Президент Н.Ә.Назарбаевтың Қазақстан -2050 стратегиялық жолдауы қай жылы жарияланды және мақсаты не?
"Қазақстан-2050" Стратегиясы- 2012 жылы желтоқсанда Мемлекет басшысының ел халқынатаныстырылды. Оның басты мақсаты – мықты мемлекеттің, дамыған экономиканың және жалпыға ортақ еңбектің негізінде берекелі қоғам құру, Қазақстанның әлемнің ең дамыған 30 елінің қатарында болуы.
2). Президент Н.Ә.Назарбаевтың 2017 ж 31 қаңтарда қандай Жолдауы жарияланды? Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаhандық бәсекеге қабілеттілік
3). Президент Н.Ә.Назарбаевтың биылғы Жолдауы қашан жарияланды?
31-мамыр Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күні.(20-ұпай)
1). Елбасы жарлығымен 1997 жылы қандай атаулы жыл деп аталды?
Жалпыұлттық татулық және саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу жылы
2).1937-38ж саяси қуғын-сүргінге биыл неше жыл толды? (80жыл).
3). Оңтүстік Қазақстан облысынан саяси қуғын-сүргінге ұшыраған зиялылар жайлы қандай мәліметтер білесің?
Сталиндік репрессия. (10-ұпай)
Саяси қуғын-сүргін оқиғалары туралы жазылған қандай шығармаларды білесің?
Қазақ зиялыларының қуғын-сүргінге ұшырауына себеп болған И.Сталин туралы не білесің?
Саяси қуғын-сүргін құрбандарына арналған ескерткіштер қай қалаларда қойылды?
Сабақты бекіту: Тест тапсырмалары.
1. Жаппай ланкестік алғаш рет қай жылдары сипат алды?
А) 1941-1945ж.ж. В) 1934-1934ж.ж. С)1927-1931ж.ж. Д)1931-1933ж.ж.
Е)1918-1920ж.ж.
2. 101 мың қазақстандықтар ГУЛАГ азабынан өтті, олардың ішінде
атылғандар? А) 27 мыңнан астам В) 37 мыңнан астам
С) 47 мыңнан астам Д) 57 мыңнан астам
3.1930ж 4 сәуірде кімді атуға үкім шығарылды?
а) Ж. Аймауытов б) А.Байтұрсынов ә) М. Жұмабаев в) М.Дулатов
4. Ланкестердің құрбаны болған, қазақтың тарихи білімінің негізін
салушы?
А) Қ.И.Сәтбаев В) Ғ.Мүсірепов С) С.Сәдуақасов Д) С.Асфендияров
5. Ақмоладағы Отанына опасыздық жасағандар әйелдеріне арналған
лагерьде(АЛЖИР) төмендегі қай мемлекет қайраткерінің әйелі мен
қызы азап шекті?
А) Т.Рысқұлов В) Ғ.Мүсірепов С) С.Сәдуақасов Д) А.Байтұрсынов
6. Ұлттық аза күні?
А) 35 мамыр В)25 мамыр С)21 мамыр Д) 31 мамыр
7.ХХғ. 30-жылдары тоталитарлық казармалық жүйені енгізген қайраткер кім? а) Ф.И.Голощекин в)Н.С.Хрущев с) И.В.Сталин д) Н.И.Ежов
8.“Социолизм жолымен ілгерілеген сайын тап күресі шиеленісе түседі” деген сталиндік теорияның салдары: а) жазалау шараларын енгізді
в) “Халық жауларын” жаппай жазалау басталды с) жеке адам құқығы аяққа тапталды д) барлығы дұрыс
9.Жазалау шараларының құрбаны болған тілтанушы ғалым:
а) А.Жұбанов в) А.Байтұрсынов с) М.Әуезов д) Ә.Бөкейханов
10.Сталиндік қудалаудан қаза болған қазақтың тарих мектебінің негізін салушы:
а) А.Байтұрсынов в) С.Жолдасбеков с) С.Асфендияров д) Ә.Бөкейханов
Қазақстан тарихы шың кітабы.
Қазақстандағы репрессия құрбандары бейне баян.
Үйге тапсырма:
1 - деңгей (білу, түсіну): Қазақстанның 1920 - 1940 жылдардағы қоғамдық - саяси жағдайы жайындағы тақырыпты оқып келу.2 - деңгей (қолдану, талдау):Өзін - өзі тексеру сұрақтарына жауап жазу, тест тапсырмаларын орындау, терминологиялық сөздерді жаттап келу.3 - деңгей (Шығармашылыққа, ғылыми - зерттеушілікке бағытталған тапсырмалар) 1940-50 жылдардағы жаппай саяси қуғын - сүргін, оның зардаптары жайында қосымша материалдар тауып, шығармашылықпен айналысу.
Кері байланыс:
2 минут
1.Маған бүгінгі сабақтан ұнаған үш жағдай...
2.Мені бүгінгі сабақта ойландырған екі жағдай...
3.Менің бір ұсынысым немесе сұрағым...
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
2 минут
Денсаулық, қауіпсіздік техника-сының сақталуы
Сабақ барысында А,В,С деңгейіндегі оқушыларды сабаққа белсенді қатысуына мүмкіндік жасаймын, басқа оқушылармен тапсырмаларды орындауын салыстырамын. т.б
Әр топ бірін-бірі бағалау, бағалау парағындағы алған ұпайлары бойынша оқушыларға баға қойдым.
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
Сабақ мақсаты дұрыс қойылған, сабақ мақсатына жетті.Тақырып толық ашылды, оқушылар түгел және белсенді қатысты.Сабақтың уақыт кезеңдері түгел сақталды. Сабақ жоспарынан ауытқу болған жоқ, оқушылардың саяси білімі артты.
Жалпы баға:
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: Сабақ барысындағы оқушылардың сабаққа белсенді қатысқаны.
2: Оқушылардың жан-жақты ізденісі тақырыптың ашылуына ықпа етті.
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: Сабақ барысында сыни тұрғыдан ойлауға арналған әдістердің тиімді қолданғаным.
2: Топтық, жұптық және жеке тапсырмаларды оқушылардың қызығушылық пен орындағаны.
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
С деңгейіндегі оқушыларға сабақ барысында тапсырмаларды жиі беру керек екенін байқадым.
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)