Материалдар / 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғыс жылдардағы Қазақстан 2-бөлім қайталау

1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғыс жылдардағы Қазақстан 2-бөлім қайталау

Материал туралы қысқаша түсінік
9-сыныптардың сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Желтоқсан 2018
615
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары
Пәні:Қазақстан тарихыТақырыбы:1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғыс жылдарындағы Қазақстан 2-бөлімін қорытындылауМектеп: № 60 жалпы орта білім беретін мектебіМұғалімнің есімі: Г.Ахметова
Күні: 24.12.2018.Сабақ №30Қатысқандар:Қатыспағандар:
Сынып: 9 «ә,б»

Сабақ мақсаттарыБарлық оқушылар: Соғыс жылдарында армия қатарына қанша қазақстандықтар шақырылғанын біледі


Оқушылардың басым бөлігі: Кеңес Одағының Батыры атағын екі мәрте алған қазақстандық ұшқыштардың еңбегін бағалай отырып, талдайды.


Кейбір оқушылар:Ұлы Отан соғысының тарихи маңызы неде екенін анықтайды.
БағалаукритерийіСоғыс жылдарында армия қатарына қанша қазақстандықтар шақырылғанын және Кеңес Одағының Батыры атағын екі мәрте алған қазақстандық ұшқыштардың еңбегін бағалай отырып, талдай алады.Рейхстагтың үстіне Жеңістің қызыл туын тіккен қазақстандықты біледі.
Тілдік мақсатОқушылар: Мәтінді оқиды, бір-біріне айтып өзара ортақ шешім шығарып, түйінді ойды айтады, яғни айтылым болады










Негізгі сөздер мен тіркестер:Арсенал, ресурс, эвакуация,


Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:


Талқылауға арналған тармақтар:


1.Ұлы Отан соғысының басталуы2.Қаһарман партизандар3. Қазақстан-майдан арсеналы4.Еңбекшілердің тылдағы ерен еңбегі
Құндылыққа баулу«Мәңгілік Ел» жалпы ұлттық идеясының құндылығын индустрияландыру мен иновацияларға негізделген экономикалық өсу. Оқушылардың өзара әрекеттесу мәдениетін қалыптастыру, отансүйгіштікке тәрбиелеу және өмір бойы білім алу
КөрнекіліктерТақырыптық сызба плакат, кеспе қағаздар,
Пәнаралық байланыс

Георафия, Әдебиет
Әдіс-тәсілдерКім жылдам?, портреттер сөйлейді, менің өз пікірім, кім тапқыр
Алдыңғы оқуҚазақ АКСР
Жоспар
Жоспарланған уақытЖоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)Ресурстар
Басталуы2-минут7-минут













- сәлемдесу - кезекші мәліметін тыңдау - топқа бөлу - конверт тарату арқылы топ мүшелерін анықтайды, сабақ барысындағы қызметін түсіндіредіҮй тапсырмасын сұрауОқушыларды ауызша мадақтау, смайликтер арқылы формативті бағалаймын. 1 «Кім жылдам» оқушыларға сұрақтар қойылады2.Соғыс қарсаңында Қазақстан экономикасы қалайдамыды?2.Гитлерлік «Барбаросса» жоспарының мәні неде?3.Соғыс жылдары Қазақстан халқы әскери техника жасауға қанша қаражат қосты?4.Соғыс жылдары кімдер рекордтық өнім жинады?5.Қазақстанға қанша ірі өнеркәсіп мекелері көшіріліп әкелінді?



















Ортасы20-минут
Жаңа сабақ«Портреттер сөйлейді» әдісі арқылы көрсетілген фотосуреттегі адамның аты-жөнін атап, өмірбаянына тоқталу . Оқушылар өз ойларын айтады. «Менің өз пікірім» әдісі арқылы, оқушылар кестедегі тақырыпқа өз пікірлерін айта отырып түсіндіріп өтуі тиіс 3- топқа 3- тапсырма беріледі.1-топ





2-топ





3-топ





Суреттер: Талғат Бигелдиев, Луганский Сергей Данилович, Бауыржан Момышұлы





1,2,3,-реттік сан арқылы 3-топқа бөлемін





















Аяқталуы Бекіту Құзырлылық қалыптастыру6-минут«Кім тапқыр» әдісі арқылы мәтінді оқимын оқушылар жауабын табу керек1.Екінші дүниежүзілік соғыс жылдарында фашистер жағына шығып, соларға қызмет етіңдер-Коллаборационистер2.Қор, елдің сарқылмас орны- Ресурс3.Қару-жарақ, оқ-дәрі, әскери жабдық қоймасы-Арсенал4.Көшіру, соғыс жаідайында кәсіпорындарды тылға көшіру-Эвакуация
Бағамдау-бағалау Рефлекция 2-минутЕкі жұлдыз бір тілек

Бағалау 2-минутЖүйелеп нақты бағалаймынТоп басшылары бағалау парағын толтырып мұғалімге тапсырады
Келесі оқу1-минутҮйге тапсырма беру: 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғыс жылдарындағы Қазақстан 2-бөлімін қорытындылау

Күнделік
Қосымша ақпарат:www.historu08.ru сайтынан қосымша материалдар көрсету
Саралау- сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау- Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгерген тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Сабақ бойынша рефлекцияСабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма?-Бүгін оқушылар не білді?-Сыныптағы ахуал қандай болды?-Мен жоспарлаған саралау шаралары сәтті болды ма?-Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?







Тексерілді







Ортасы20-минут
Жаңа сабақ«Ой елегінен өткізу» әдісі арқылы Бейнеролик «Ұлы Отан соғысы» көрсетіледі. Жаңа сабақтың тақырыбын оқушыларға сұрақ қоя отырып ашамын.

Оқушыларды бүгінгі тақырып бойынша ұғындырып, білімін қалыптастыру үшін «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі арқылы топқа бөліп беремін, сол бойынша оқып түсіндіріп, қорытынды ойды айтады.1-топ. Ұлы Отан соғыстың басталуы2-топ.Қазақстандық жауынгерлердің майдандағы ерлігі3-топҚазақстан-майдан арсеналы4-топ.Еңбекшілердің тылдағы ерен еңбегіТоптық жұмыс. Тапсырманың мазмұнымен танысады. Айтады, түйіндейді ойды жеткізеді.











1,2,3,4,-реттік сан арқылы 4-топқа бөлемін





















Аяқталуы Бекіту Құзырлылық қалыптастыру6-минутКонверт әдісі арқылы сұрақ-жауап жүргіземін. Әр арна бір-біріне сұрақ жолдайды, қабылдап алған арна жауап береді1.Ұлы Отан соғысы қашан басталды?2.Гитлерлік «Барбаросса» жоспарының мәні неде?3.Соғыс жылдары Қазақстан халқы әскери техника жасауға қанша қаражат қосты?4.Соғыс жылдары кімдер рекордтық өнім жинады? конверт
Бағамдау-бағалау Рефлекция 2-минутЕкі жұлдыз бір тілек

Бағалау 2-минутЖүйелеп нақты бағалаймынТоп басшылары бағалау парағын толтырып мұғалімге тапсырады
Келесі оқу1-минутҮйге тапсырма беру:Қазақстан Ұлы Отан соғысы жылдарында. Қазақстан-соғыс арсеналы. Қазақ КСР-нің әскерді ауылшаруашылық өнімдерімен қамтамасыз ету рөлі

Күнделік
Қосымша ақпарат:www.historu08.ru сайтынан қосымша материалдар көрсету
Саралау- сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау- Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгерген тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Сабақ бойынша рефлекцияСабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма?-Бүгін оқушылар не білді?-Сыныптағы ахуал қандай болды?-Мен жоспарлаған саралау шаралары сәтті болды ма?-Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?







Тексерілді



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ