Материалдар / 21. Аудан. Ауданның өлшем бірліктері. 3-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

21. Аудан. Ауданның өлшем бірліктері. 3-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
ұзтаздарға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Қазан 2020
1765
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

САБАҚ: Математика

Тақырыбы: 21. Аудан. Ауданның өлшем бірліктері.

Мектеп: №23

Күні:30.09.20

Машықкерің аты-жөні: Абилмажинова Б.Е.

СЫНЫП: 3 Ә

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

3.1.3.1. Аудан болатын нысандарды атау және ауданды өлшеуге арналған өлшемдер мен құралдарды таңдап алу, палеткамен өлшеу.

3.1.3.3. см2, дм2, м2, га шамаларын салыстыру және амалдар орындау.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: 2*3 амалымен орындалатын есепті кесте сызықтық/ бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде моделдей алады..

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: см2, дм2, м2, га шамаларын салыстыру және амалдар орындай алады

Кейбір оқушылар орындай алады: Аудан болатын нысандарды атау және ауданды өлшеуге арналған өлшемдер мен құралдарды таңдап алу, палеткамен өлшей алады.

Бағалау критерийлері

Аудан болатын нысандарды атау және ауданды өлшеуге арналған өлшемдер мен құралдарды таңдап алу, палеткамен өлшеу,


Тілдік мақсат

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Аудан, сантиметр квадрат, өлшем бірлік

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін сайкелетін тіл стилі:

ғылыми стиль, ауыз екі сөйлеу стилі, пәндік тілмен сөйлеуі




  • Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?

  • Has every learner’s choice been recorded? How can we check?

  • Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?

  • Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?


Талқылауға арналған сұрақтар:

Аудан дегеніміз не?

Оны қалай өлшеуге болады?

Палетка деген не?

Ауданды қалай табуға болады?


Ишара: бас изеу, мақұлдау, жымию, бас шайқау

Қолданылатын әдіс-тәсіл

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік, рефлексия.

Пән аралық байланыстар

Дене шынықтыру, көркем еңбек, қазақ тілі

АКТ қолдану

Бейнежазба, интер белсенді тақта

Ресурстар

Оқулық, көрнекілік суреттер, стикерлар, сергіту сәтіне арналған суреттер, топтық тапсырмалар, суреттер

Сабаққа қамтылатын құндылықтар:

Ынтымақтастық, сыйластық, отбасы құндылықтары

Алдыңғы оқу:

21. Есепті модельдеу

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут




















2 минут


Сәлеметсіңдер ме?! Мен аты-жөнім Абилмажинова Балғын Есболқызы. Бүгін сендермен математика қыр сырын бірге үйренетін боламыз.

Ұйымдастыру кезеңі:

Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру

Оқушылар қазір сендермен «Көршіңмен амандас» ойынын ойнайтын боламыз. Ол үшін орындарынан тұрып, қасынтарыңда тұрған көршісілеріңмен жақынырақ тұрады. Мен сендерге нұсқаулықтар айтатын боламын, сол бойынша көршісілеріңмен амандасасыңдар.

Көршіңмен күлімдеп амандас.

Көршіңмен қол беріп амандас.

Көршіңмен иық арқылы амандас.

Көршіңмен аяқ арқылы амандас.

Көршіңмен құлақ арқылы амандас.

Көршіңмен бет арқылы амандас.

Көршіңмен шаш арқылы амандас.

Жақсы, жарайсыңдар орындарыңа отырыңдар.

Үй жұмысын пысықтау «иә, жоқ» бойынша

Өткен тақырып бойынша сендерге сұрақтар қоямын. Ал сендер ол сұраққа иә немесе жоқ деп жауап бересіңдер. Ол үшін алдарыңда тұрған таяқшаның біреуін көтересіңдер.

  1. Есептің шығарылуын амал бойынша және өрнек түрінде жазуға болады? иә

  2. Мәтіндік есепті өрнек арқылы орындау реті былай ма- өрнек құрамыз, оқимыз,шығарамыз? жоқ

  3. Есепті модельдеу үшін өрнек немесе амал құрамыз? иә
























Иә немесе жоқ деп жазылған таяқшалар

Сабақтың ортасы






5 минут

























3 минут














3 минут















2 минут















4 минут




















5 минут





6 минут

Оқушылар бүгін сендермен өтетін тақырыбымыз «Аудан. Ауданның өлшем бірліктері.» Дәптерлеріңді ашып, бүгінгі күнді және тақырыпты жазып алыңдар. (Жаңа тақырып түсіндіріледі)

Балалар, жазып алыңдар: Аудан дегеніміз-жазық беттегі кеңістіктің бөлігі.

(Д) 1-тапсырма

Оқулықтарыңнан 52-бетті ашып, 1-тапсырмаға назар аударыңдар. Берілгенінде не деп тұр? Суретке назар аударыңдар.


«Кім жылдам» ойыны.

Балалар астында тұрған сұрақтарға жауап береміз.

Қонақ бөлменің периметірі қанша, кім табады? 20м

Ал дәліздің периметрі ше?16м

Дәліздің ұзындығы енінен қарағанда қаншаға артық? 4м

Қонақ бөлме есігінің ені 1м болса, онда құрылысшыларға қанша метр еденкемер қажет болады? Ас үй, 14м, дәліз. 16м, жуынатын бөлме, 8м.

Дескриптор:

Қонақ бөлменің периметрін табады.

Дәліздің периметрін табады.

Тапсырманы орындайды.

(Ж) 2-Тапсырма

Ал енді 2-тапсырмаға назар аударыңдар. Берілгенін бір оқушы оқысын. Енді интербелсенді тақтағадағы суретке назар аударыңдар.

Кішкене үй қанша торкөзден тұрады? Үлкен үй ше? Қай үй қағаз бетінен аз орын алып тұр? Бірге санайық.

Кішкентай үй:8 торкөз.

Үлкен үй:32 торкөз.


(Ж) 3- тапсырма

«Жедел хат» әдісі

Оқушылар қазір топпен жұмыс жасаймыз. Ол үшін қатар бойынша бөлініп 3 топ құраймыз. 3-тапсырмаға назар аударыңдар.Есептің шартын оқимыз. Одан кейін шығарылуымен жауабын алдырыңа берілген қағазға жазып, хатқа салып, маған жібересіңдер. Барлығымыз бірге топпен, ұйымдасып жұмыс жасаймыз.

А)6х3=18 ә)6х3=18 4х3=12

Дескриптор:

Қанша торкөзден тұратынын табады.

Қанша тақтатас қажет екенін табады.

«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау


Сергіту сәті

Орнымыздан тұрайық, бір сергіп алайық. Интербелсенді тақтаға зер салып, бірге оқып, қайталайық.


4-тапсырма.

Ал енді 4-тапсырмаға назар аударамыз.

А) Үстел бетіндегі фигуралардың қайсысы көп орын алған?

Естеріңе сақтап алыңдар.

Фигураларды бір-бірімен беттестіргенде,бір фигура басқа фигураның ауданына сыйып кетсе,сол фигураның ауданы кіші болады.

Ә) Тік төртбұрышпен дөңгелектің, үшбұрыш пен шартышының аудандарын салыстырыңдар. Қандай ерекшелік байқап тұрсыңдар?

Естеріңе сақтап алыңдар.

Ауданның өлшем бірлігі-сантиметр квадрат(1см²)


Естеріңе сақтап алыңдар.

Сантиметр квадратқа бөлінген мөлдір пленканы палетка деп атайды.Онымен фигураның ауданын табуға болады.s=a+b/2 Мұндағы а-толық шаршылар саны,в-толық емес шаршылар саны


5-тапсырма

Шығармашылық жұмыс (жұппен)

Балалар сендерге түрлі-түсті қағаздар берілді. Сол қағаздардан өздеріңе ұнайтын бір қиып алыңдар да, сол фигураның ауданын табыңдар.


7-тапсырма. «Топтастыру» әдісі

Балалар кітаптағы 7-тапсырмаға зер салыңдар.

Отбасы құндылықтары қандай екен? Оқып шығайық.

Әр құндылықтың астындағы есепті тақтаға кезекпен-кезек орындайық. Орында отырған оқушылардың алғашқы бесеуін тексеремін.










Оқулық
























Интербелсенді тақта, оқулық













Оқулық, жазуға арналған қағаздар, хаттар.










Интербелсенді тақта










770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!