Материалдар / 2.1 Санды және әріпті өрнектер 1 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

2.1 Санды және әріпті өрнектер 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл сабақ математика пәні бойынша санды және әріпті өрнек туралы жан жақты ұйымдастырылған сабақ.Барлық оқушылар:санды өрнектерді жазады.Көбісі: Құрастырылған санды өрнектерді оқиды.Кейбір оқушылар санды өрнектегі қосынды мен айырманы ажырата алады.Тілдік мақсаттарға санды өрнектерді анықтау; Термин сөздер: өрнек, қосу, азайту, компоненттер алынған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
973
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Қысқа мерзім сабақ жосары


Пән:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Математика

2А бөлім – 10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту

Күні:

Сынып: 1 сынып


Мұғалімнің аты жөні: Алпысбаева Запира Рахымбердіқызы

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы: 2.1 Санды және әріпті өрнектер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.1.1 санды өрнектерді (қосынды,айырма ) құрастыру, жазу, оқу, ажырату


Сабақтың мақсаттары


Барлығы: Санды өрнектерді жазады.

Көбісі: Құрастырылған санды өрнектерді оқиды.

Кейбірі: Санды өрнектегі қосынды мен айырманы ажыратады.

Оқу дағдылары

Білу, түсіну, қолдану

Бағалау критерийлері


Қосу және азайту амалдарына санды өрнектерді құрастырады және жазады.

Қосынды мен айырманы ажыратады.

Тілдік мақсаттар

Санды өрнектерді анықтау;

Термин сөздер: өрнек, қосу, азайту, компоненттер;

Құндылықтарды дарыту

Қарым – қатынас жасау қабілеті;

Пәнаралық байланыс

Дүниетану, сауат ашу

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта. Есте сақтау , ойлау

Бастапқы білім

Амалдарды орындайды.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут








Оқушылардың зейінін шоғырландыру

Ширату жаттығуы

Белсенді оқыту арқылы «Сандарға ассосация» жасау әдісі жүзеге асады.

Шеңбер болып тұрамыз, қима қағаздар арқылы берілген сандарға ассосация жасаймыз

  • Бір таңбалы сандар;

  • Екі таңбалы сандар;

  • 0 ге аяқталған сандар;

Сандардың сәйкестігіне байланысты шағын топқа бөлінеміз.

1 топ: «Бірліктер» тобы

2 топ: «Ондықтар» тобы

3 топ: «Екі таңбалы сандар» тобы



Shape4 Shape3 Shape2 Shape1

1

2

411

3



Shape9 Shape7 Shape10 Shape11 Shape12 Shape8 Shape5 Shape6

31

42

14

23

10

20

30

40


Сабақтың ортасы

30 минут




Интербелсенді тақтадан сандар және математикалық таңбалар туралы аудео жазбалар тыңдалады.

Оқу мақсаты: Өрнектерді құрастырамыз! Жазамыз және оқимыз!


АShape15 Shape14 Shape13

15

10

5

йтылым және тыңдалым

Shape18 Shape17 Shape16

=

- -

+



Shape19 Shape20 Shape21

11

8

19




Бірлескен оқу мақсатында Топтық жұмыс ұйымдастырылады.

Shape22

1


ТАПСЫРМА: Математикалық амалдарды пайдаланып өрнектер құрастыр.

Бағалау критериі:

Амалдарды пайдаланып, өрнектер құрастырады.

Дескриптор:

1. Өрнектерді құрастырады.

2. Мәнін табады.

3. Өрнектерді ажыратады.

Жазылым дағдысы бойынша


Оқушылар орындаған тапсырмаларын жұмыс дәптеріне жазып, тақтаға шығып талдайды.

Оқу мақсатын еске түсіреміз!

Өрнектерді құрастырдық, амалдардың орындалуын ажыраттық!


Бағалау. Қалыптастырушы бағалау

«ЖЕМІСТЕР»

Picture 11 Picture 14 Picture 8

Кейбірі Көбі Барлығы


Балалар! Сендерге циркке барған ұнай ма?

Олай болса барлығымыз циркке барамыз. Ол жай цирк емес, «Математикалық цирк»

Цирктегі қойылымды көру үшін, сайқымазақтың тапсырмасын орындаймыз.

«Ойлан, тап!» әдісі қолданылады.

Саралап оқыту бойынша Жұппен жұмыс жасаймыз.


Тапсырма:

Ең үлкен екі таңбалы санмен ең кіші бір таңбалы сандарды алып, азайту амалына өрнек құрастыр;

Критериі:

Ең үлкен сандар мен ең кіші сандарды пайдаланып, амалдарды орындайды.

Дескриптор

1.Ең үлкен санды табады.

2. Ең кіші санды табады.

3.Амалдарды орындауда қосынды мен айырманы ажыратады.

4. Компоненттерді атайды.

Бағалау

Кері байланыс ҚҰНДЫ ҚАҒАЗДАР арқылы «Бүгінгі табыс өлшемі» әдісі бір бірін құнды қағаздар арақылы бағалайды

Picture 9 Picture 8 Picture 10

Міне балалар цирктегі қойылымды көруге кіреміз.

СЕРГІТУ СӘТІ «Көңілді ән»

«Мен бүгін не білдім?» айдары

Сабақты бекітуге арналған жаттығу.

Жанглер тапсырмасын орындау,

«СИҚЫРЛЫ ТАЯҚШАЛАР» әдісі арқылы ауызша тапсырмалар орындай

«Сұрақ – жауап» жүргіземіз

  • Санды өрнек деген не?

  • Қандай арифметикалық амалдар орындалады?

  • 20 + 50; 80-40 өрнектерді оқыңдар, мәнін табыңдар.

Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызшалар беру»

Қорытынды: «Қай топ көп біледі?»

«ТАБЫСТЫ ТОП» анықтау









Shape23

5+10 сандарының қосындысы









Shape24

19-8 сандарының айырмасы









Shape26 Shape25

17

21



Shape27

8





Shape29 Shape30 Shape28

33

6

27




Сабақтың соңы

2 минут


КЕРІ БАЙЛАНЫС

«Менің бүгінгі жетістігім»

РефлексияShape31

Жетістік баспалдағы

Picture 4 Picture 4



Қосымша ақпарат

Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Тапсырма

Дескриптор

Ашық сурақтар

Дәлелдемелер

Критерийлер

Әдіс тәсілдер

Сергіту сәті






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!