Материалдар / 2 класс қазақ тілінің қысқа мерзімді жоспары
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

2 класс қазақ тілінің қысқа мерзімді жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
2 орыс сыныбының қазақ тілі пәнінің жоспары. Жаңартылған білім мазмұны бойынша құрылған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Желтоқсан 2017
2756
133 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

№ 1 сабақ . Мерзімі:. 04.09.2017 ж Cабақтың тақырыбы: Екінші сыныпта оқимын
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары2.1.3.1. тыңдаған мәтінге мұғалімнің көмегімен суреттер таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап беру.


2.2.2.1.сюжетті сурет негізінде өз ойын айту
Сабақтың мақсатыБарлығы: қарапайым сұрақтарға жауап береді.


Көбі: мәтінді мәнерлеп және қатесіз дауыстап оқиды.


Кейбірі:сюжетті сурет негізінде өз ойын айтады.
Күтілетін нәтижеСурет бойынша әңгімелеуді үйреніп, достарымен сөйлеседі.
Сабақта қолдан.көрнекіліктер:Интер.тақта,түрлі-түсті суреттер,оқулық
Оқыту әдістері:Түсіндіру, сұрақ-жауап, сергіту жаттығуы, жұптық жұмыс, «шаттық шеңбері» тренингі
Дереккөздері Әдіст.құрал,сөздік
Жаңа сөздерНешінші, екінші,үшінші сыныпта
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушылардың іс-әрекеті:
Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекетіОқушылардың іс-әрекеті
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу«Шаттық шеңберін» ұйымдастыру. Біз мектепке барамыз,Қолға қалам аламыз.Кітапты да оқимыз,Суретті де саламыз.Мұғаліммен бірге қайталайды.
Өткен сабақты тексеруӨткен 1 - сыныпты еске түсіруСұрақтарға жауап береді.
І. Қызығушылықты ояту«Бес саусақ» өлеңін оқу.Мынау-Бас бармақ.Мынау-Балаң үйрек.Мынау-Ортан терек.Мынау-Шылдыр шүмек.Мынау-Кішкене бөбек.-Балалар сендер қалай ойлайыңдар, өлеңде не туралы айтылады?Сұрақтарға жауап береді
ІІ. Мағынаны тануСөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстыру. Оқушыларға оқыту, қайталату. Тыңдалым.Оқылым



Ә) «Дұрыс айт» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандыру.Айтылым


2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым, сөздерді түсіндіру.Тыңдалым.Сөздерді қайталайды.


3. Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырманы орындату. Айтылым


Ә) Оқулықтағы 2-тапсырманы жазады.Жазылым


4. Мәнерлеп оқу. «Кел, жаттығайық!» айдарымен берілген өлеңді мәнерлеп оқып беру, оқушыларға мәнерлеп оқуға машықтандыру. Тыңдалым. Айтылым.


5. Сергіту сәтін жүргізу.Ал, балалар,тұрайық!Алақанды ұрайық!Оңға қарай бұрылып,Солға қарай бұрылып,Бір отырып, бір тұрып,Бой сергітіп алайық!Сергіту жаттығуларын жасайды.
ІІІ. Ой-толғанысОқулықтағы 2-тапсырманы орындату.Айтылым
ІҮ. Бекіту «Есте сақта!» айдарында берілген сөздерді жаттатуАйтылым
Ү. Бағалау. ФБ

ҮІ. Ү/т



ҮІІ. Рефлексия Смайликтер арқылы тарату көңіл-күй. көрсетеді



































№ 2 сабақ. Мерзімі: 05. 09.2017 ж. Оқу ісінің меңгерушісі:Cабақтың тақырыбы: Мен сегіздемін
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары2.1.3.1. тыңдаған мәтінге мұғалімнің көмегімен суреттер таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап беру.


2.2.2.1.сюжетті сурет негізінде өз ойын айту
Сабақтың мақсатыБарлығы: қарапайым сұрақтарға жауап береді.


Көбі: мәтінді мәнерлеп және қатесіз дауыстап оқиды.


Кейбірі:сюжетті сурет негізінде өз ойын айтады.
Күтілетін нәтижеСурет бойынша әңгімелеуді үйреніп, достарымен сөйлеседі.
Сабақта қолдан.көрнекіліктер:Интер.тақта,түрлі-түсті суреттер,оқулық
Оқыту әдістері:Түсіндіру, сұрақ-жауап, сергіту жаттығуы, жұптық жұмыс, «шаттық шеңбері» тренингі
Дереккөздері Әдіст.құрал,сөздік
Жаңа сөздерЖетідемін, нешедесің, сегіздемін, жақсы көремін
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушылардың іс-әрекеті:
Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекетіОқушылардың іс-әрекеті
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу«Шаттық шеңберін» ұйымдастыру. Біз мектепке барамыз,Қолға қалам аламыз.Кітапты да оқимыз,Суретті де саламыз.Мұғаліммен бірге қайталайды.
Өткен сабақты тексеруӨткен тақырыпта танысқан сөздерді сұрау.Сұрақтарға жауап береді.
І. Қызығушылықты оятуӨзара сұрақ-жауап ұйымдастыру. Жіктік жалғауын дұрыс қолдануларын бақылау.Диалог
ІІ. Мағынаны тануСөздікпен жұмыс. жаңа сөздермен таныстыру, аудармасын айту. Оқушыларға оқыту, қайталату. Тыңдалым.Оқылым



Ә) «Дұрыс айт» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандыру.Айтылым


2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым, сөздерді түсіндіру.Тыңдалым.Сөздерді қайталайды.


3. Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырманы орындату. Айтылым


Ә) Оқулықтағы 2-тапсырманы жазады.Жазылым


4. Мәнерлеп оқу. «Кел, жаттығайық!» айдарымен берілген өлеңді мәнерлеп оқып беру, оқушыларға мәнерлеп оқуға машықтандыру. Тыңдалым. Айтылым.


5. Сергіту сәтін жүргізу.Ал, балалар,тұрайық!Алақанды ұрайық!Оңға қарай бұрылып,Солға қарай бұрылып,Бір отырып, бір тұрып,Бой сергітіп алайық!Сергіту жаттығуларын жасайды.
ІІІ. Ой-толғанысОқулықтағы 4-тапсырманы орындату.Айтылым.Досымен сөйлесу
ІҮ. Бекіту Сен нешедесің? ойынын жүргізу,оқулықтағы 5-тапсырма.Ә) «Есте сақта!» айдарында берілген сөздерді жаттатуАйтылым. Ойын шартын орындайды.
Ү. Бағалау. Смайликтер таратуОқушы өз көңіл-күйін білдіреді.
ҮІ. Ү/т3-тапсырма, оқулықта 9 бет

ҮІІ. Рефлексия Смайликтер арқылы тарату көңіл-күй. көрсетеді








































№ 3 сабақ. Мерзімі: 06.09.2017 Cабақтың тақырыбы: Сен нешедесің?
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары2.1.3.1. тыңдаған мәтін мұғалімнің көмегімен суреттер таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап беру.


2.3.2.1.таныс сөздерден құрастырылған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну.

Сабақтың мақсатыБарлығы: қарапайым сұрақтарға жауап береді.


Көбі: қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді.


Кейбірі:заттың атын, санын, іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолдана алады.
Күтілетін нәтиже Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.
Сабақта қолдан.көрнекіліктер:Интер.тақта,түрлі-түсті суреттер,оқулық
Оқыту әдістері:Түсіндіру, сұрақ-жауап, сергіту жаттығуы, жұптық жұмыс, «шаттық шеңбері», «Қарындашты алу» тренингтері
Дереккөздері Әдіст.құрал,сөздік
Жаңа сөздерЖетідемін, нешедесің, сегіздемін, жақсы көремін
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушылардың іс-әрекеті:
Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекетіОқушылардың іс-әрекеті
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу«Шаттық шеңберін» ұйымдастыру.

Бір-біріне жақсы тілек айтады.
Өткен сабақты тексеруӨткен тақырыпта танысқан сөздерді сұрау.Сұрақтарға жауап береді.
І. Қызығушылықты ояту«Қарындашты алу» тренингін ұйымдастыру. Қарындштың түсін, маңыздылығын айту.Оқушылар өз ойларын айтады.
ІІ. Мағынаны тануСөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстыру, аудармасын айту.Сөздерді оқу, оқушыларға қайталату. Тыңдалым.Оқылым.





Ә) «Дұрыс айт» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандыру.Айтылым


2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалымға арналған мәтінді тыңдату, сөздердің мағынасын түсіндіру.Тыңдалым.Сөздерді қайталайды.


3. Оқулықпен жұмыс. Айтылым. 2,3-тапсырмаларды орындату. Айтылым


Ә) Оқулықтағы 2-тапсырманы жазады.Жазылым


4. Мәнерлеп оқу. «Кел, жаттығайық!» айдарымен берілген өлеңді мәнерлеп оқып беру, оқушыларға мәнерлеп оқуға машықтандыру. Тыңдалым. Айтылым.


5. Сергіту сәтін жүргізу.Ал, балалар,тұрайық!Алақанды ұрайық!Оңға қарай бұрылып,Солға қарай бұрылып,Бір отырып, бір тұрып,Бой сергітіп алайық!Сергіту жаттығуларын жасайды.
ІІІ. Ой-толғанысОқулықтағы 4-тапсырманы орындату.Айтылым
ІҮ. Бекіту Сен нешедесің? ойынын жүргізу,оқулықтағы 5-тапсырма.Ә) «Есте сақта!» айдарында берілген сөздерді жаттатуАйтылым
Ү. Бағалау. ФБ

ҮІ. Ү/т3-тапсырма, 11 бет

ҮІІ. Рефлексия Смайликтер арқылы тарату көңіл-күй көрсетеді







































4-сабақ мерзімі: ___________ Тақырыбы: Сурет саламын
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары2.1.3.1. тыңдаған мәтін мұғалімнің көмегімен суреттер таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап беру.


2.3.2.1.таныс сөздерден құрастырылған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну.
Сабақтың мақсатыБарлығы: қарапайым сұрақтарға жауап береді.


Көбі: қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді.


Кейбірі:заттың атын, санын, іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолдана алады.
Күтілетін нәтиже Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.
Сабақта қолдан.көрнекіліктер:Интер.тақта,түрлі-түсті суреттер,оқулық
Оқыту әдістері:Түсіндіру, сұрақ-жауап, сергіту жаттығуы, жұптық жұмыс, «шаттық шеңбері».
Дереккөздері Әдіст.құрал,сөздік, интер.тақта
Жаңа сөздерСурет саламын, қайық, қағаз
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушылардың іс-әрекеті:
Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекетіОқушылардың іс-әрекеті
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу«Шаттық шеңберін» ұйымдастыру.

Бір-біріне жақсы тілек айтады.
Өткен сабақты тексеруӨткен тақырыпта танысқан сөздерді сұрау.Сұрақтарға жауап береді.
І. Қызығушылықты ояту«-Балалар қалай ойлайсыңдар қазақ тілінде «Бұл кімдеген сұрақ қашан қойылады?Қане, осы сұрақты оқулықтағы суреттерге қойып көрейік.Оқушылар өз ойларын айтады.
ІІ. Мағынаны тануСөздікпен жұмыс. жаңа сөздермен таныстыру, аудармасын айту.Сөздерді оқу, оқушыларға қайталату. Тыңдалым.Оқылым.





Ә) «Дұрыс айт» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандыру.Айтылым


2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалымға арналған мәтінді тыңдату, сөздердің мағынасын түсіндіру. Мәтінді оқыту, қайталату.Тыңдалым.Сөздерді қайталайды.


3. Оқулықпен жұмыс. Айтылым. 2,3-тапсырмаларды орындату. Айтылым


Ә) Оқулықтағы 3-тапсырманы жазады.

Жазылым


4. Мәнерлеп оқу. «Жаттайық!» айдарымен берілген өлеңді мәнерлеп оқып беру, оқушыларға мәнерлеп оқуға машықтандыру. Тыңдалым. Айтылым.


5. Сергіту сәтін жүргізу.Ал, балалар,тұрайық!Алақанды ұрайық!Оңға қарай бұрылып,Солға қарай бұрылып,Бір отырып, бір тұрып,Бой сергітіп алайық!Сергіту жаттығуларын жасайды.
ІІІ. Ой-толғанысОқулықтағы 2-тапсырманы орындату.Айтылым
ІҮ. Бекіту Дәптермен жұмыс.Ә) «Есте сақта!» айдарында берілген сөздерді жаттатуАйтылым
Ү. Бағалау. ФБ

578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!