Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
2 сынып 2 тоқсан еңбекке баулу
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Еңбекке баулу |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: 2 сабақ 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Менің мектебім (ермексазбен жұмыс) |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Алтын ұя – мектебімнің макеті |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
2.3.1.1 өз жұмысының идеясын түсіндіріп, ұсыну (көрме); 2.3.2.1 орындалған жұмысты талқылау және бағалау, оны жақсарту бойынша ұсыныстар енгізу. |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
Шығармашылық идеяларды білу және тану маңыздылығымен танысу. Орындалған жұмысты талқылау және бағалау |
|||||
Құндылықтарды дарыту |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Басталуы
|
Оқушылармен амандасу. Топтарға
бірігу. «Еңбекқорлық және кәсіби
біліктілік»
тақырыбында ой қозғау. Бағалау парақшасымен таныстыру Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Аялы алақан» Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Нұсқаулық: қатысушылар шеңбер болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады. (Тренинг соңында қатысушылар дөңгеленіп қолдарын ұстайды) Еңбекке баулу туралы не білеміз? Сабақ тақырыбын хабарлау. «Өзін-өзіне қызмет ету деген не?» деген сұрақтардың төңірегінде әңгімелеседі. |
Оқушылар амандасып , бір-біріне сәттілік тілейді. Оқушылар құндылық туралы мақал-мәтел, өлең шумақтарын айтады. Қойылған сұрақтарға жауап беру.
Оқушылар жұлдызшаға өз ойларын жазады..
Сұрақтарға жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
Оқушылар өздеріне ұнайтын гүлдер (сары,қызыл,жасыл) алады. «Аялы алақан» Тренинг. |
||
Ортасы
|
Сабақтың барысы: I.Ұйымдастыру кезеңі: Cәлеметсіздер ме, балалар? Қазір бізде қандай сабақ? Аптаның қай күні?
Психологиялық тренинг. «Кім жылдам?»жаттығуы. Қатысушлар шеңбер құрып отырады. Доп лақтырған адам мына үш сөздің ауа жер мектеп сөздерінің біреуің айтады, жер дегенде аңдарды, «ауа» дегенде құстарды, «мектеп» дегенде мектепке қатысты сөздерді атайды. Топқа бөлу «Миға шабуыл» Мектеп туралы мақал- мәтелдерді жатқа сұрау. 1.Мектеп - кеме.Білім - теңіз 2.Көп жасаған білмейді, көп көрген біледі.. 3.Тіліңмен жүгірме, біліммен жүгір. 4.Өмір – үлкен мектеп. 5.Кітап – алтын қазына. 6.Оқусыз білім жоқ, білімсіз күнің жоқ. 7.Білім инемен құдық қазғандай. 8.Оқу – білім бұлағы, білім – өмір шырағы. 9.Күш – білімде, білім – кітапта.
ІІІ.Жаңа сабақ. Сұрақтар: Мектеп қай жерде орналасқан? Мектеп қандай? Сынып бөлмелері қандай? Оқушыларға қандай мүмкіндіктер жасалған? Алтын ұя деп нені атаймыз? .Сергіту сәті.(видеоролик) Сарамандық жұмыс Болашақ мектебінің суретін салу.
Жобаны қорғау. «Алтын ұя мектебіміз». Болашақта біздің мектеп қандай болады? Мектеп қандай болсын деп қалайсыздар? Бағалау Формативтік бағалау Оқушылардың аты жөні «Сәйкестендіру» әдісі. Критериялары: «10» 14-15 балл. «9» 13-12 балл «8» 11 – 8балл. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі.
Оқушылар өзіне қызмет жасау құралдарын еске түсіріп, талдап, төмендегі сұрақтарға жауап береді.
Жұмыстардың барлығын нөмірлеп, кестені дәптерлеріне сызып, оған туынды нөмірі мен бейнелеу өнері түрлерінің атауын сәйкестендіріп сызады.
|
Дескриптор Материалдың негізгі атауы мен қолданылу саласын анықтайды |
Оқулық
Қағаз қиындысы Бояу, желім, күнтізбе |
||
Аяқталуы
|
Оқушылар макеттің не екенін, қалай жасау түрлерін білді. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
Үйге тапсырма: жұмысты аяқтау. |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
Оқушылар дың бірін-бірі, өзін өзі бағалауға негізделген |
Еңбекке баулу |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: 2 сабақ 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Менің мектебім (ермексазбен жұмыс) |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақтың боксшысы (Сым мен ермексаздан комбинация жасау) |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
2.1.1.3 материалдың түрлерімен танысу барысында қасиеттерін (жұмсақтығы, тығыздығы, мықтылығы) анықтау; 2.1.3.1 шығармашылық идеялары мен ерекшелігін (пішін, фактурасы, біріктіру тәсілі, дайындау технологиясы) салыстыру; 2.2.3.1 қауіпсіздік техникасын сақтай отырып материалдарды және құралдарды қолдану. |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
Құндылықтарды дарыту |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Басталуы
|
Ұйымдастыру. «Жасампаздық және жаңашылдық» тақырыбында ой қозғау.Оқушылар арасында шағын пікірталас жүргізу. Жұмыс ережесін келісу
Сабаққа белсене қатысып, жақсы нәтиже көрсетеміз! |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. Ой қозғайды, ойларын айтады. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
Ортасы
|
Білу және түсіну Жаңа сабақ: Ермексазбен жұмыс Қазақтың боксшысы (Сым мен ермексаздан комбинация жасау)
- Кәне,балалар, кім
айтады? Сарамандық жұмыс
Жұмыстың орындалу реті: а) Құрал жабдықтармен таныстыру. Ермексаз -жұмсақ, илеуге,созуға ыңғайлы материал. Сондықтан ермексаздан әр түрлі көлемдегі фигураларды жасауға болады. Ермексазбен жұмыс істеу үшін төмендегідей құрал-жабдықтар қажет. Тақтайша, кескіштер, сүрткіш пен ыдыс, бояулар мен қылқалам, қолсүрткіш.құрал-жабдықтар салатын жәшік. ә) Ермексазды бөліктерге бөлу. Жұмыс істегенде үнемі ермексазды пайдалана бермейміз. Кейде ұсақ бөліктермен жұмыс істеу қажет болады.Ол үшін ермексазды ұсақ бөліктерге бөлу керек. Оны бөлудің екі тәсілі болады.1.Жіппен бөлу. 2.Пышақпен немесе арнаулы кескішпен бөлу. б) Ермексаздан пішін сомдау. Алдымен ермексазды жұмсарту керек. Ол үшін екі алақанның ортасына салып домалақтаймыз.Жұмсарған ермексазды белгігі бір пішінге келтіреміз.Осы тәсілмен қарбыз, алма,алмұрттың пішінін сомдап,оларды бояуға болады.(Оқушылардың пішінді ермексаздан сомдауы.) Жұмысты аяқтау, қорғау Жаңа білімді бекіту: -Мүсін дегеніміз не? -Үйрек балапанын қандай материалдардан жасауға болады? Сыныптағы оқушылардың жұмыстарын бір-бірімен салыстыру.мадақтау Сабақты қорытындылау: Біз сендермен не жасауды үйрендік? Сабақты бекіту: -Ермексаздың өзіне тән қандай қасиеттері бар? -Ермексаз қандай материал? -Қандай құрал-саймандар кажет? -Ермексазбен жұмыстан кейін не істеу керек? -Ермексазды бөлудің неше тәсілі бар? Ата |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі.
Оқушылар ермексазбен танысады.
Оқушылар жұмыс істеу тәсілдерін қолданады.
Оқушылар жұмыстарын жасауға кіріседі.
Сұрақтарға жауап береді. |
Дискриптор Ермексазбен жұмыс істеудің әдіс-тәсілімен танысады; Шығармашылық идеялары мен ерекшелігін салыстырады. |
Источник: https://www.tarbie.kz/1291 Сурет дәптері Ағаштар салынған суреттер Қағаз қарындаш |
||
Аяқталуы
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз? |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
Еңбекке баулу |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: сабақ 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Менің мектебім (ермексазбен жұмыс) |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Ертегі кейіпкерлері бізде қонақта |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
2.1.3.1 шығармашылық идеяларды дамыту үшін ақпарат жинау және жұмыс эскизін анықтау; 2.1.3.2шығармашылық идеяларды дамытуда сәндік- қолданбалы өнердің қарапайым элементтерін қолдану |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
Шығармашылық жұмысқа қажет материалдарды орындау; Қағазбен жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру, қағазды қос бүктеу, пішініне сәйкес әшекейлей білу. |
|||||
Құндылықтарды дарыту |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Басталуы
|
Сабақта атмосфералық қатынасорнатау қалыптастыру. – Балалар біз бір- біріміздің қолымыздан ұстап,алақан жылуы арқылы,жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша,қандай қуаныш! Сыныпты конфеттер арқылы екі топқа бөлеміз. «Бірлік және ынтымақ» тақырыбында ой қозғау. Оқушылар арасында шағын әңгіме қозғау. ( Конфеттің қағазындағы суретке көңілімізді аударамыз). Өткен сабағымызды еске аламыз. «Суреттер галереясы» әдісі арқылы. 1.Ұсынылған суреттердің арасынан мектепке қатысты суреттерді топтастыр. 2. Неліктен осы суретті таңдағандығыңды түсіндір қазақша,орысша,ағылшынша атауларымен таныстыру. 3.Сурет бойынша сұрақтар құрастырамыз. Кері байланыс :Топтарды « Жұлдызшамен» бағалау әдісін қолдану. |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. «Бірлік және ынтымақ» тақырыбында ой қозғап, сұрақтарға жауап береді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
Суретті қағазды конфеттер.
Суреттер жиынтығы. |
||
Ортасы
|
«Миға шабуыл» әдісі. Жаңа тақырыпты бастамас бұрын оқушылардың назарын өзіме аударам: - Сендер мына жерден не көріп тұрсыңдар? Кейіпкерлер неден жасалған?
Жаңа материалдармен таныстыру — Бүгінгі өтетін сабақ тақырыбы: «Бауырсақ» ертегісінің кейіпкерін сомдау, бейнелеу деп аталады. Жаңа сабақ: Мұғалім бауырсақ ертегісін оқушыларға оқып береді. -не туралы? -атамен әженің көңіл күйі туралы не айта аламыз? — Оқушылар түсінгендерін, мазмұнын айтады. Практикалық бөлім: 1.Сурет бойынша әңгімелей отырып бейнелеу Бауырсақты мүсіндеу 1. мүсіндеу жолдарын көрсету. 2. Сызба бойынша жұмыс. 3. Бауырсақты өз бетіңмен безендір. Қорытынды бөлім: — Ертегіні рөлдерге бөліп ойнау. Үйге тапсырма беру: «Бауырсақ » ертегісінің басқа да кейіпкерлерін мүсіндеп келу. |
Оқушылар жаңа тақырыппен танысады, сұрақтарға жауап береді.
Оқулықтан тапсырмаларды орындау.
Ермексаздан ертегі кейіпкерін жасайды |
Дискриптор Шығармашылық жұмысқа қажет материалдарды орындайды. |
АКТ қолдану Мұғалім- оқушы Источник: https://www.tarbie.kz/1281 Құрал- жабдығын қадағалау т.б. .
ҚЕ. қайшы мен желіммен.
Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер |
||
Аяқталуы
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы әдісті пайдаланыңыз. Көңіл-күй смайликтерін жабыстыру. |
Әр оқушы өзінің ашық хатын көрсетіп, қалай безендіргенін айтып береді. |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
Еңбекке баулу |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: сабақ 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Менің мектебім (ермексазбен жұмыс) |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Сазбалшықтан үй жасау |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
2.2.1.1 қарапайым әдіс-тәсілдерді пайдаланып, материалдарды жинау, сұрыптау, қолдануға дайындау; 2.2.1.2 сәндік-қолданбалы өнер элементтері бар бұйымдарды орындау тәсілдерін талдау. |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
Қарапайым тәсілдермен материалдарды және компоненттерді өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіруді үйренеді. |
|||||
Құндылықтарды дарыту |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Басталуы
|
Сабақта атмосфералық қатынасорнатау қалыптастыру. Амансың ба? Алтын күн, Амансың ба ? Көк аспан. Амансыңба достарым ,Сендерді көрсем қуанам. – Балалар біз бір- біріміздің қолымыздан ұстап,алақан жылуы арқылы,жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша,қандай қуаныш! Сыныпты конфеттер арқылы екі топқа бөлеміз. Мұғалім оқушылармен «тәуелсіздік және отаншылдық» тақырыбында ой қозғау. Оқушыларды фотоколлаж туындыларымен таныстыру ( Конфеттің қағазындағы суретке көңілімізді аударамыз). Өткен сабағымызды еске аламыз. «Суреттер галереясы» әдісі арқылы. 1.Ұсынылған суреттердің арасынан мектепке қатысты суреттерді топтастыр. 2. Неліктен осы суретті таңдағандығыңды түсіндір 3.Сурет бойынша сұрақтар құрастырамыз. Кері байланыс :Топтарды « Жұлдызшамен» бағалау әдісін қолдану. |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. Оқушылар ой қозғайды, ойларын айтады, сұрақтарға жауап береді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Суретті қағазды конфеттер.
Суреттер жиынтығы. |
||
Ортасы
|
«Миға шабуыл» әдісі.
Сазбалшықтан үй жасау Сазбалшық табиғи материал. Ермексаз түрлі түсті, жұмсақ, иілгіш, созуға ыңғайлы материал. Ермексазды адамдар жасап шығарады. Сазбалшықтың орнына ермексазды қолдануға болады. Ендеше , балалар, сазбалшық туралы қызық мәліметтерді білу үшін тақтаға назар аударайық. Сарамандық жұмыс 1-қадамСіз модельдеу сазын өзен, жыра және құрылыс шұңқырының маңынан таба аласыз. Өзіңізбен бірге герметикалық ыдысты алыңыз, оған табылған заттың құрғауы үшін бүктеуге болады. Саз әрқашан аздап ылғал болуы керек екенін ұмытпаңыз. Бұл материал әр түрлі түстер мен реңктерде болады: ақ, көк, қызыл, сары, қара және т. Б. Мұның бәрі сіз топырақтың түріне және сазды алған аймаққа байланысты. 2-қадамҮйде табиғи балшықтан ұсақ тастарды, өсімдіктерді және басқа бөтен бөлшектерді кетіру үшін жұқа електен пайдаланыңыз. Бұл кезеңді назардан тыс қалдырмаңыз: болашақ өнімнің беріктігі осыған байланысты. 3-қадамЕгер сіз табиғи, табиғи сазды қолданғыңыз келмесе, оның синтетикалық аналогын арт-дүкеннен сатып алыңыз: полимерлі саз. 4-қадамЖұмыс орныңызды дайындаңыз: үстелге дақ түспеуі үшін клеенка төсеңіз, пластиктен немесе ағаштан жасалған стектерді, балшық салынған ыдысты, өнімді ылғалдандыру үшін стакан суды, губканы алыңыз. Сіз мүсіндейтін ойыншықтың эскизін немесе фотосуретін алдын-ала дайындаңыз. 5-қадамАлдымен үлкен бөлігін мүсіндеуге тырысыңыз: торсық, негіз. Содан кейін кішкене бөлшектерді мұқият бекітіңіз: құйрық, құлақ, көз және т.б. Буындарды сұйық балшықпен майлаңыз (слип). Мүсіншені суға батырылған губкамен тегістеңіз. Дайын өнімді қараңғы жерде толық құрғағанша қалдырыңыз. 6-қадамОйыншыққа бір-екі күн қол тигізбеңіз: ол жақсы кебуі керек. 7-қадамСодан кейін қолөнерді өртеу керек. Атуды арнайы муфельді пештерде жүргізген дұрыс. Өзіңіздің қолөнер шеберлеріңізден олар сіздің өнімді ақылы түрде жағуға келісетіндерін сұраңыз. Егер жоқ болса, үй пешін қолданыңыз. Ойыншықты пешке салыңыз, содан кейін екі сағат ішінде температураны біртіндеп 200 градусқа дейін көтеріңіз. 8-қадамОсыдан кейін қолөнерді табиғи түрде салқындатыңыз. 9-қадамСіз өртенген ойыншықты бояй аласыз. Осы мақсатта қарапайым гуашь бояулары да, акрил бояулары да сәйкес келеді. Соңғысының артықшылығы - кептіруден кейін олар гуашь сияқты емес, ылғалдан қорықпайды. 10-қадамОйыншықты нобайыңыз бойынша бояңыз. Соңында қолөнерді ленталармен, садақтармен, моншақтармен безендіріңіз.
Сергіту сәті: «Көлеңкесін тап» Шарты: Көлеңкесіне қарай суреттерді орналастыру. Сабақты бекіту: -Сазбалшықтың өзіне тән қандай қасиеттері бар? -Сабалшық қандай материал? -Қандай құрал-саймандар кажет? |
Сондай-ақ оқулықтағы мәтін, иллюстрациялар мен сұрақтарды пайдаланып, жұмыс істейді.
Оқулықтан тапсырмаларды орындау. |
Дискриптор Қарапайым тәсілдермен материалдарды және компоненттерді өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіруді үйренеді. |
АКТ қолдану Мұғалім- оқушы Құрал- жабдығын қадағалау т.б. .
ҚЕ. қайшы мен желіммен.
Ұжымдық, ынтымақтастықта жұмыс жасауға үйренеді. Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер |
||
Аяқталуы
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы әдісті пайдаланыңыз. Қорытындылау «Ашық микрофон» әдісі.
|
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
Еңбекке баулу |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: 2 сабақ 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Менің мектебім (ермексазбен жұмыс) |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Киіз үй – асыл мұра |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
2.1.2.1 материалдардың қолданылу саласын анықтау; 2.1.2.2 түрлі материал қасиеттерінің сипатына қарай қолданылу саласын анықтау. |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
Материал қасиеттерінің сипаттамасын (жұмсақтығы, тығыздығы, беріктігі, түсі, пішіні, көлемі) анықтау
|
|||||
Құндылықтарды дарыту |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Басталуы 0-5 мин
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. — Балалар, бүгінгі ұйымдастырылған іс-әрекетіміз ерекше
өтпекші, себебі бізге қонақтар келіп отыр. Шаңырақ «Қызыл қызғалдақ»,Уық «Көк қызғалдақ » , Кереге «Сары қызғалдақ» , Есік «Ақ қызғалдақ». «Әділдік және жауапкершілік» тақырыбында ой қозғау. Оқушылар арасында шағын пікірталас жүргізу. |
Оқушылар амандасып , бір-біріне сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді.
Оқушылар құндылық туралы мақал-мәтел, өлең шумақтарын айтады. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
Сандар (1,2,3) Үш тілде айту Микрафон» әдісі |
||
11-20 мин Ортасы
21-35 мин
|
Қызығушылықты ояту. Бейнежазба арқылы сабаққа
назар аудару және тақырыпқа түсу. Жауап берген Оқушыларды алтын
жұлдызбен бағалау. Сергіту сәті
Сергіту сәтін жасау үшін, бір
бала ортаға қол шатыр алып шығады, ол шаңырақ болады. Қалған
балалар ою, өрнектелген әдемі матаны орап, киіз үй болады. Осылай
сергіту сәтін жасауға болады.
Сарамандық жұмыс
Оқушылар топпен жасаған жұмыстарынан түсіндіріп береді. Бағалау Оқушылардың жасаған жұмыстарына қарай бағалау. Қорытындылау Киіз үйдің жабдықтарының суретін тақтаға іледі, сонда киіз үйдің суреті шығады, сонымен оқу іс-әрекетімізді қорытындылаймыз |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі.
Оқушылар шағын топпен бір-біріне тұрыстарын қайталап көрсетеді. Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. |
Дискриптор Түстерді материал қасиеттерінің сипаттамасын (жұмсақтығы, тығыздығы, беріктігі, түсі, пішіні, көлемі) анықтайды. |
АКТ қолдану
Бейнежазба (кемпірқосақ жайлы) «От шашу» әдісі |
||
36-45 мин Аяқталуы
|
Рефлексия. «Желкенді кеме» арқылы оқушылардың түсінгендерін білу.
|
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
Еңбекке баулу |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: 2 сабақ 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау (дәстүрлі емес материалдармен жұмыс) |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Аңдардың мүсінін сомдау |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
2.1.2.1 материалдардың қолданылу саласын анықтау; 2.1.2.2 түрлі материал қасиеттерінің сипатына қарай қолдану |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
Түрлі материал қасиеттерінің сипатына қарай қолдан алу; Жануарлардың дене құрылысын зерттеп, танысу. |
|||||
Құндылықтарды дарыту |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Басталуы 0-5 мин
|
Ынтымақтастық атмосферасы қалыптастырылады.
Балалар шеңбер құрып
бір-біріне тілек айтады, «Мен ұнататын түс» әдісімен 4 топқа
бірігеді. «Еңбекқорлық және кәсіби
біліктілік» тақырыбында ой
қозғау. «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқу мақсаттары ашылады. -Біздің қолымыздағы қағаздар қандай түсті? -Суретшілер түстерді жылы және суық түстер деп бөледі. Сенің қолыңдағы түс жылы және суық түстің қайсысына жатады деп ойлайсың? Неліктен? -Ендеше бүгінгі сабақта айналадағы түстерді жылы және суық түске ажыратып, түстер арқылы жыл мезгілдері туралы әңгімелейміз. |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар құндылық туралы мақал-мәтел, өлең шумақтарын айтады. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін– бірі бағалау. |
Қызыл, сары, көк, көгілдір түсті қима қағаздар |
||
11-20 мин Ортасы
21-35 мин
36-75 мин |
Қызығушылықты ояту. Бейнежазба арқылы сабаққа назар аудару және тақырыпқа түсу. (Ұ)Тапсырма-1 «Байланыстыр» әдісі. Тақтадағы суреттерге мұқият қараңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер. Жаңа
сабақ Жұмбақ шешу 1. Барқыттай жүні құлпырған, Жем тілеп ылғи ұмтылған. Тауыс емес, түгі ұқсас, Жазбайды бір сұңқылдан. (тотықұс) 2.Тұмсығында ауы бар, 3.Жоны қара тақтайдай, Бауыры аппақ мақтадай. Мекендейдi мұз-қарды, Сүйедi тек ызғарды. (пингвин) 4.Күндіз соқыр
не деген? Жануарлар Үй жануары жабайы жануар Төрт түлік атасы Қой атасы – Шопан ата Жылқы атасы –Қамбар ата Ешкіатасы – Сексеката Түйеатасы – Ойсылқара Сиыратасы- Зеңгі баба Сергіту сәті Бояулар бүгін шаршаған, Сурет салды қаншама! Бар табиғат оянды, Кемпірқосақ боялды... Болды бәрі ертегідей керемет, Сөз жеткісіз, бұдан артық не керек? Түрлі –түсті қызыл-жасыл дүние, Қарап қойшы, өзің-дағы сүйіне! Практикалық
жұмыс: Көрме ұйымдастыру Бекіту -Жануарлардың қандай түрлері бар? -Біз қандай жануарды сомдадық? Бағалау Үйге тапсырма: Өзің таңдаған жануар не құсты сомдау |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі
Жұмбақтың жауабын зерттеу дәптеріңе жазады.
Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды.
Сергіту сәтін жасайды.
Оқушылар жылқының мүсінін сомдайды. |
Дискриптор Оқушыларды табиғаттан алынатын табиғи материал түрімен таныстырады. Өзінің және сыныптастарының жұмысын талдап, өз ойын айтады. |
оқулық Қарындаштар Жұлдызша суреттері Оқулық, жұмыс дәптері, гуашь, палитра, қылқалам, су, түсті қарындаштар. От шашу. https://view.officeapps.live.com/op/view.aspx?src=https%3A%2F%2Ffhd.kopilkaurokov.ru%2Fuploaded_files% |
||
36-45 мин Аяқталуы
|
Кері байланыс «Маған үш зат айт» әдісі бойынша өтеді.
|
|
Оқушылардың жауаптарына пікір қалдыру. |
|
Еңбекке баулу |
Мектеп: |
|||||||||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||||||||
Сынып: 1 сабақ 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау (дәстүрлі емес материалдармен жұмыс) |
|||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Пэчворк. Ою-өрнек. Симметрия |
|||||||||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
2.1.4.1шығармашылық жұмысқақажет материалдарды және орындаудың реттілігін анықтау. |
|||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
|
|||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
Басталуы 0-5 мин
|
Психологиялық дайындық. -Көңіл-күйлеріңіз қалай? -Керемет! (қолдарын көтереді) -Сабаққа дайындықтарың қалай? -Тамаша! (алақандарын шапалақтайды) -Ынталарыңыз қалай? -Ғажап! (қолдарын көтереді) -Ендеше сабағымызды бастайық! -О, о, о (бас бармағын көтереді) Ою-өрнектермен оралған конфеттермен топқа бөлу . «Жасампаздық және
жаңашылдық» тақырыбында ой қозғау. - Оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/ОМ анықтау |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. Ой қозғайды, ойларын айтады. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
|
||||||||
11-20 мин Ортасы
21-39 мин
|
Теориялық бөлім Бүгінгі сабақта: -құрақ құрау үшін түстердің үйлесімділігін білетін боламыз; -құрақ құрауға арналған ою-өрнек схемаларымен танысамыз; -құрақ құрау алгоритм бойынша қағазды пайдалана отырып құрақ құрап үйреніміз.
1 Тапсырма: топтық жұмыс Берілген суреттердегі құрақ құрау түрлерін сәйкестендіріңдер.
Жаңа сабақ түстік шеңбер және құрақ құрау арналған ою-өрнек схемаларымен таныстырумен басталады. Құраққа қойылатын талаптар туралы оқушыларға мәліметтер беріледі. - мата бөлшектерінің
симметриялы болуы және түстерінің үйлесімді орналасуы; 2 Тапсырма: Топтық жұмыс Рaint бағдарламасымен қолданып құрақ құрау схемаларын құрастырыңдар.
Оқушылармен бірге құрақ құрау
жұмысының алгоритмімен танысу. 3 тапсырма. Өздік жұмыс Сарамандық жұмыс. Түрлі-түсті қағаздар көмегінде құрақ аппликациясын жасау. Қалыптастырушы бағалау: Бағалау критерийлері: Құрақ апплекациясын дайындайды Дескриптор:
Қорытындылау. «Тірек сөздер»мен жұмыс |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі.
Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді.
Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды.
|
Дискриптор Шығармашылықжұмыстыорындау материалдары мен техникалары ұғымдарымен танысады. |
Оқулық, мәтіндер. Квиллинг суреті. акварель
Акварель https://infourok.ru/magazin-materialov? |
||||||||
40-45 мин Аяқталуы
5 мин |
Оқушылар көлемді ғимараттар мен сәулет үлгілерін қалай жасауға болатынын, ғимараттарды қалай безендіретіндерін, олар не үшін керек екенін білді. Ғимараттар мен кешендердің көлемді үлгілерін жасап, өз шешімдерін түсіндіруді үйренді. Түсінбедім Сұрағым бар Түсінді
Жұмысты аяқтау. |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: сабақ 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау (дәстүрлі емес материалдармен жұмыс) |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Шырша ойыншықтарынан мозаика |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
2.1.1.1 материалдың түрлерінің тарихы туралы зерделеу; 2.1.1.2 материал қасиеттерінің сипаттамасын (жұмсақтығы, тығыздығы,беріктігі, түсі, пішіні,көлемі) анықтау. |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
Айқындалған материалдармен (ермексаз, қолданыстан шыққан, қағаз материалдары) қарапайым көлемді пішіндерді жасау |
|||||
Құндылықтарды дарыту |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Басталуы
|
Сабақта атмосфералық қатынасорнатау қалыптастыру. Амансың ба? Алтын күн, Амансың ба ? Көк аспан. Амансыңба достарым , Сендерді көрсем қуанам. – Балалар біз бір- біріміздің қолымыздан ұстап,алақан жылуы арқылы,жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша,қандай қуаныш! Сыныпты конфеттер арқылы екі топқа
бөлеміз. «Бірлік және
ынтымақ»
тақырыбында ой
қозғау. ( Конфеттің қағазындағы суретке көңілімізді аударамыз). Өткен сабағымызды еске аламыз. «Суреттер галереясы» әдісі арқылы. 1.Ұсынылған суреттердің арасынан мектепке қатысты суреттерді топтастыр. 2. Неліктен осы суретті таңдағандығыңды түсіндір қазақша,орысша,ағылшынша атауларымен таныстыру. 3.Сурет бойынша сұрақтар құрастырамыз. Кері байланыс :Топтарды « Жұлдызшамен» бағалау әдісін қолдану. |
Оқушылар амандасып , бір-біріне сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді «Бірлік және ынтымақ» тақырыбында ой қозғап, сұрақтарға жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Суретті қағазды конфеттер.
Суреттер жиынтығы. |
||
Ортасы
|
«Миға шабуыл» әдісі. Кәнекей, балалар сабағымызды бастамас бұрын тақырыбымызды ашып алайық. Мен, сіздерге жұмбақ жасырайын.
Жасыл тонның
бояуы
Тікен, тікен тік пісте, Жаңа сабақ.
-
Балалар мына суреттерге назар аударыңдар.
Мына шыршада нелер Шырша ойыншықтарынан мозаика Слайд-шоу. (экранға назар аударайық , шырша және "мозаика" техникасында орындалған жұмыстарды тамашалайық.) Ал бүгін балалар, біз мозаикатехникасында ойыншықтар жасаймыз. Олай болса, балалар, шырша жайлы біршама мағлұмат алайық. Шырша қарағай тұқымдастық тобына жатады. Жер бетінде жыл мезгілін талғамай, қысы-жазы жайқалып өсе беретін ағаштардың 50-ге тарта түрі бар екен. Шыршаның жапырағы ине тәріздес. Биіктігі 30-50 м, баяу өсетін қылқан жапырақты ағаш. 15-20 жылға дейін өте жай өседі. Мәңгі жасыл өсімдік болғанымен, 6-12 жылда қылқандарын кезекпен түсіріп, жаңарып отырады. Шыршаны ауа тазартатын ерекше қасиетіне қарай, аурухана, шипажайлардың маңына көптеп еккен дұрыс. Оның ішінде қылқанының түсі көк, қызғылт, сарғыш және ашық жасыл түрлері көгалдандыруда үлкен қолданыста. Түрлеріне қарай 50-150 жыл аралығында өмір сүреді. Балалар, шырша, сондай көрікті ағаш, алып ағаш. Ал, шырша қайда өседі? Дұрыс, көбіне орманда. Ал, орман қайда орналасқан? Дұрыс, сырт жақта, тау бөктерінде өседі. Шырша ағашын қартайған кездеғана кесіп алуға болады. Өйткені, ағаш та қартайған кезде ауырады екен. Ауырған ағаш сынып кетсе айналадағыларына қандай зиян әкеледі? сол үшін шеберлер қартайған ағашты кесіп, неше түрлі бұйымдар, ағаш тостаған, қасықтар, бесік, есік, сөрелер жасайды екен.Шыршадан жасалған музыкалық аспаптардың дауысы да керемет екен. Сарамандық кезең Ал, балалар, ағаштар жайлы білдіңдер. Соның ішінде шырша ағашымен таныс болдыңдар. Ендеше, балалар,шырша ойыншықтарын жасаймыз. Алдарынызда боялған лампышкенің үстінен әр түрлі гуашь түстерімен бояп, жылтыр бисерлер жыбыстырып, шыршамызга ілеміз. Оларды да, моншақ және бисерлермен безендіріп, желімдейміз. Іске сәт! Шыршамызға лампышкеден жасалған ойыншықтарымызды әдемі етіп безендірейік.
Сендер шырша жайлы өлең-тақпақтар білесіңдер ме? (оқушылардың тақпақтары жатқа айтылады). Ендеше, шеңбер жасап, жаңа жыл мерекесін еске бір сәт түсіріп, серігіп алайық. Сергіту сәті: Тамаша, тамаша! Шыршамыз тұр жараса. Басында әсем жұлдызы, Көз тоймайды қараса. Ақ қар жапты даланы, Ақ жамылды айнала. Жарқыратып шамдарын, Шырша тұр ғой ортада. Жасыл желек жамылған, Асыл моншақ тағынған. Неткен сұлу шыршамыз, Ән салайық баршамыз. Жарайсыңдар, балалар! Серігіп болсақ, сабағымызды қорытындылайық. Қорытынды Сұрақ-жауап
1. Жаңа жылда бізге кімді
күтеміз? Үйге тапсырма: Ойыншықтарды желімдеп келу. |
Жасырған жұмбақ тарды шешеді.
Оқушылар сызықпен танысты.
Слайдпен танысады.
Сондай-ақ оқулықтағы мәтін, иллюстрациялар мен сұрақтарды пайдаланып, жұмыс істейді.
Сұрақтарға жауап береді. |
Дискриптор Айқындалған материалдармен (ермексаз, қолданыстан шыққан, қағаз материалдары) қарапайым көлемді пішіндерді жасайды. |
АКТ қолдану Мұғалім- оқушы https://yandex.kz/images/search?from=tabbar&img_url=Құрал- жабдығын қадағалау т.б.
ҚЕ. қайшы мен желіммен.
Ұжымдық, ынтымақтастықта жұмыс жасауға үйренеді. https://yandex.kz/images/search?from=tabbar&img_url= |
||
Аяқталуы
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы әдісті пайдаланыңыз. Көңіл-күй смайликтерін жабыстыру. |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|