Материалдар / 2 сынып Ашық сабақ "Жылы және суық түстер" Түс және суық түстер.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

2 сынып Ашық сабақ "Жылы және суық түстер" Түс және суық түстер.

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Желтоқсан 2018
806
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1

Мектеп: «№19 жалпы орта білім беретін мектебі»КММ



Күні:

Оқытушының аты-жөні: Абдрахманова М.С.



СЫНЫП: 1

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы:

Жылы және суық түстер. Түс және жыл мезгілдері



Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

1.2.1.1 Қоршаған ортаның кейбір ерекшеліктерін, таныс пішіндер мен бейнелерін білу ( түс, фактура, пішін т.б)

1.2.2.1 Өз идеялары мен сезімдерін айқындау үшін қарапайым тәсілдерді анықтап, қоршаған ортадағы кейбір элементтерді қолдау



Сабақтың мақсаттары

  • Барлық оқушылар: Түстің түрін ажырата біледі.

  • Оқушылардың басым бөлігі: Оқушылар жыл мезгілдерін бейнелеу арқылы бояу мен түстердің ерекшелігі мен маңызын ұғынады.

  • Кейбір оқушылар: Жыл мезгілдерін салу арқылы көңіл күйлерін жеткізе алады.



Бағалау критерийлері:

  • Түстің түрін ажырата білу.

  • Бейнелеу арқылы бояу мен түстердің ерекшелігі мен маңызын ұғыну.

  • Сурет салу арқылы көңіл күйлерін жеткізу.



Тілдік мақсаттар:

Түстер гаммасы— routine gamma,

пейзаж— пейжаз -paid,

акварель— акварель — watercolor,

гуаш— гуаш — gouache,

шырай – колорит — color



Түс-суретшінің басты әсерлегіш құралдарының бірі.



Құндылыққа баулу

Мәңгілік елден:Рухани жаңғыру, жалпыға бірдей еңбек қоғамын дамытуға өз үлесін қосуға тәрбиелеу



Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, жаратылыстану, сауат ашу, ағылшын тілі, музыка



Алдыңғы білім

Жылы және суық түстер



Сабақтың барысы



Жоспарланған уақыт

Жоспарланған әрекеттер (төмендегі жазбаларды өзіңіздің жоспарлаған әрекеттеріңізбен алмастырыңыз)

Ресурстар

Басы

3 мин

5 минут

Ынтымақтастық атмосферасын орнату

Мынау менің – жүрегім, бәрі осыдан басталған

Мынау –ақылды басым, бәрін осы басқарған

Мынау – менің оң қолым, мынау- менің соң қолым

Барлық істі атқарған

Шаттық шеңберін жасап, бір- біріне гүл беру арқылы жылы тілектер айтады.

Жыл мезгілдеріне байланысты топқа бөлеміз.

Мыс: I- топ: Көктем

II- топ: Жаз

III-топ: Күз

IV-топ: Қыс

«Миға шабуыл» тәсілі арқылы өткен тақырып бойынша сұрақтар қою арқылы үй тапсырмасын сұраймыз. Мыс: Түс дегеніміз не?

Қандай түстердің түрлерін білесің?

Саған қандай түс ұнайды?

Гүл , жыл мезгілдерінің суреттері

Ортасы

20 минут

3 минут

3 минут

Жаңа сабақты мысалдар келтіре отырып, суреттермен, дәлелдемелермен түсіндіреміз. Төрт мезгілдің суреттерін графапроектрмен көрсетіп қоямыз.

I -топ (ТЖ)көктем мезгілінің тіршілігін бейнелей отырып оның ерекшеліктерін көрсетеді.

II — топ (ТЖ) жаз мезгілін суреттеуде қолданған түстерін сипаттайды.

III -топ (ТЖ) күз мезгілінің адам көңіл- күйіне әсерін айтады және жұмыс жасауда қолданған түстері туралы түсінік береді.

IV -топ (ТЖ) қыстың бейнесін суреттеуде қандай түстер қолданғанын, ол мезгіл несімен ұнайтынын әңгімелейді.

Сергіту сәті. Ырғақты әуенге дене қимылдарын жасайды.

«Бір сөйлеммен түйіндеу» стратегиясы

Мыс: Демалыс

Ыстық Көнілді

(ЖЖ) Жыл мезгілдеріне байланысты өлең шумақтары айтылады

I-топ Көкке бояп өңірді

Көктем келді көңілді

Бау- бақшада, орманда

Құстар әні төгілді.

II-топ Жаз келіпті дегенше

Қарбыз пісті дегейсің

Бақшамызда ендіше

Қауын- қарбыз көбейсін

III-топ Сыйлайды бізге қаласа,

Күз күні қандай тамаша!

Алмұрт, алма, жүзімді

Басқа да жеміс жейсің ғой

Бәрі де балдай дейсің ғой.

IV-топ Жапалақтап ала қар

Жауды күнде қайталап,

Қырға шықты балалар,

Шаңғыларын арқалап

Бағалау критерийлері

Дескриптор

1) Көктемді бейнелей отырып оның ерекшеліктерін көрсету.

2 ) Жаз мезгілін суреттеуде қолданған түстерін сипаттайды.

3) Күз мезгілінің адам өмірінде алар орнын айтады және жұмыс жасауда қолданған түстері туралы түсінік береді.

4) Қыстың бейнесін суреттеуде қандай түстер қолданғанын, ол мезгіл несімен ұнайтынын әңгімелейді

Бейнеленген мезгілді айтып оның ерекшеліктерін жеткізе алды.

Жаз мезгілінде көп кездесетін түстерге анықтама бере алады.

Күз мезгілнің тыныс тіршілігінен мағлұмат береді

Жылы және суық түстерді айта алады

«Қар кесегі» әдіс тәсілімен 1 оқушы тақырып бойынша бір тұжырым айтады, 2-шісі оның айтқанын қайталап, өзінің тұжырымын айтады. 3 оқушы қайталап, өз тұжырымын айтады……………………..

Графопроектр, нотбук, ғаламтор дереккөздері, жыл мезгілдерінің суреттері, оқулық

Таспадағы әуенге

іс- қимылдар жасау

Өлең шумақтары жазылған парақшалар

Соңы

4 минут

Рефлексия

2 минут

Оқушылар түс және жыл мезгілдер жайлы мағлұмат білді.

«Ыстық орындық» арқылы жаңа тақырыпты пысықтады.

Стикерге сабақ жайында өз ойларын жазып іледі

Стикер мен смаликер

Қосымша ақпарат





Дифференциалды оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері

АКТ

Құндылықтарменбайланыс





Жыл мезгілдеріне байланысты өлең жолдарын жаттау

Смайлик арқылы

  • Дүниетану, жаратылыстану, ағылшын тілі.

  • Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру

  • Жыл мезгілдерін тануға, артықшылықтары мен кемшіліктерін ұғынуға үйрету



Рефлексия

Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Түс және жыл мезгілдері- сабағымның мақсаты шынайы





Бүгінгі сабақта оқушылар түс және жыл мезгілдерінің айырмашылығын жете түсінді. Оқушылар тақырыпты меңгеруде топпен және жеке жұмыс жасады. Жоспарланған саралау уақыты тиімді болды.

Берілген уақытта үлгере алдым.

Келесі жоспарда оқушылардың алған білімін шынайы өмірде қолдануын, жұмысты өз беттерінше орындауына мән беремін.





Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1: Ынтымақтастық атмосферасы

2: Сергіту сәті табысты болды

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1: Түстерді, жылы және суық түстерді салыстыру сабақты жақсарта білді.

2:« Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі сабақты жақсарта білді.









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!