Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пән: қазақ тілі | Мектеп: «Т.Әубәкіров атындағы орта мектеп – мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ | ||
Күні: | Мұғалім: Байбосынова Э.Д | ||
Сынып: 3 «Ә» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 1-бөлім. Жанды табиғат | ||
Сабақтың тақырыбы: | Тіл және сөйлеу.6-10 жаттығу. | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.2.3.1 мəтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап беру;3.2.4.1 өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау;3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық жəне жабық сұрақтарға жауап беру;3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету. | ||
Сабақтың мақсаттары: | Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:. | ||
Бастапқы білім: | |||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңі | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы5 минут Сабақтың ортасы30 минут | І. Бағдарлау-мотивациялық кезең (5 минут)(Ұ) «Венн диаграммасын»толтыру.Үлгі:Ауызекі сөйлеу Жазбаша сөйлеу І. Операциялық-орындаушылықкезең (30 минут) | Тыңдалымоқулық | |
қай түріқолдағанылғанынанықтап, дəлелдеулержасайды. Мəтіндегісөйлемдердібайлайланыстырыптұрғансөздердітауып, қараменжазылғансөздердібасқасөздерменалмастырыпайтуынабасшылықжасалады. Оқушылартоптықжұмыстыорындауда «Жазбашасөйлеубірденпайдаболғанжоқ» сөйлеміненбастап, оқулықтаберілгенсұрақтарғажауапберіп, өзойыменбөліседі. | ОқылымОқулық Топтық жұмыс Тыңдалымайтылым Топтық жұмыс | ||
Сабақтың соңы5 минут | ІІІ. Рефлексиялық-бағалау кезеңі (5 минут) | ЖазылымДәптер | |
Үй тапсырмасы | 10 – жаттығу. 9 - бет | ||
Дифференциация – жеке, жұппен жұмыстар жүргізу арқылы оқу, жазу, сөйлеу дағдыларын жетілдіру | Жаңа білімді меңгереді. Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.Алған білімді өмірде қолдана алады.Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | Оқушыларды бір – бірін тыңдай білугетәрбиелеу |
Пән: қазақ тілі | Мектеп: «Т.Әубәкіров атындағы орта мектеп – мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ | ||
Күні: | Мұғалім: Байбосынова Э.Д | ||
Сынып: 3 «Ә» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 1-бөлім. Жанды табиғат | ||
Сабақтың тақырыбы: | Мәтін . 11-14 жаттығу | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | |||
Сабақтың мақсаттары: | Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: -Мәтін дегеніміз не екенін естеріне түсіреді.Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:.-Мәтіннен тірек сөздер табады.-Мәтін кейіпкерлерін сипаттап жазадыОқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: -Мәтінді оқып дұрыс бөліктерін қалпына келтіреді. | ||
Бастапқы білім: | Тіл және сөйлеу | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңі | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы5 минут Сабақтың ортасы30 минут | оқулық | ||
МК; Ұ;) Тыңдалған мəтін бойынша сұрақтарға жауап Оқулық беру. Өз пікірін білдіру. Ат қойып, дəлелдеу жасау.12-жаттығу. Мəтінді тыңдайды.Ө; Ұ) Мəтін кейіпкерлерін сипаттап жазу. Тірек сөздерді №1дəптерментабу. жұмысМəтін кейіпкерлерін сипаттап жазып, тірек сөздерді табады.(Ж) Жұптық жұмыс жүргізіледі.Қарамен жазылған сөйлемтуралы өз пікірін айтады. Жұбымен талқылайды. | Оқулық ТыңдалымОрфографиялықСөздік Жұптық жұмыс Дәптерменжұмыс | ||
Сабақтың соңы5 минут | ІІІ. Рефлексиялық-бағалау кезеңі (5 минут) | ЖазылымДәптерменжұмыс | |
Үй тапсырмасы | 11-беттегі 13-жаттығу | ||
Дифференциация – жеке, жұппен жұмыстар жүргізу арқылы оқу, жазу, сөйлеу дағдыларын жетілдіру | Жаңа білімді меңгереді. Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.Алған білімді өмірде қолдана алады.Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | Оқушыларды бір – бірін тыңдай білугетәрбиелеу |
Пән: қазақ тілі | Мектеп: «Т.Әубәкіров атындағы орта мектеп – мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ | ||
Күні: | Мұғалім: Байбосынова Э.Д | ||
Сынып: 3 «Ә» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 1-бөлім. Жанды табиғат | ||
Сабақтың тақырыбы: | Мәтін . 15-18 жаттығу | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | |||
Сабақтың мақсаттары: | Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: -Тақырып пен сурет бойынша мәтін мазмұнын болжайды.-Сұрақтарға жауап береді.Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:.-Мәтіннен тірек сөздер табады.-Мәтіннен орны ауысып кеткен бөліктерін қалпына келтіре алады. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: -Тірек сөздер қатарын құрады. | ||
Бастапқы білім: | Мәтін | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңі | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы5 минут Сабақтың ортасы30 минут | Сұрақтарға жауап бер. «Сұрақ-жауап» стратегиясы-Бақшаны кім аралап келе жатты?- | Телефон ОқулықДәптерменжұмыс | |
-Ол нені көрді?-Торғай неге Омар атайға жалтақтап қарай берді?-Оқиға жылдың қай мезгілінде болған деп ойлайсың?Оны неден байқадың?3.3.6.1 (МК; Ө; Қ) Тыйым сөздерді көшіріп жазу. Өз ойымен бөлісу.16-жаттығу. Тыйым сөздерді көшіріп жазады.Осы тыйымсөздерге байланысты өз ойымен бөліседі. Оқушылардың дəлелдеу жасауында «өйткені», «себебі», «сондықтан» көмекші сөздерін қолданып сөйлеуіне басшылық жасалады.3.2.1.1 (МК ; Т; Қ) Орны ауысып кеткен ертегінің бөліктерін қалпына келтіру. Əр бөлімге ат қою. Шығармашылық үзіліс.17-жаттығу. Орны ауысып кеткен ертегінің бөліктерінқалпына келтіріп оқидыӨ) Негізгі ойға сəйкес келетін мақалды тауып жазу. Ертегідегі негізгі ойға сəйкес келетін мақалды тауып, көшіріп жазады. Жұмысын топта оқып, дəлелдейді. | Оқулық Дәптерменжұмыс Жұптық жұмыс | ||
Сабақтың соңы5 минут | ІІІ. Рефлексиялық-бағалау кезеңі (5 минут) | ЖазылымДәптерменжұмыс | |
Үй тапсырмасы | 15-беттегі 18-жаттығу | ||
Дифференциация – жеке, жұппен жұмыстар жүргізу арқылы оқу, жазу, сөйлеу дағдыларын жетілдіру | Жаңа білімді меңгереді. Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.Алған білімді өмірде қолдана алады.Тақырып пен сурет бойынша мәтін мазмұнын болжайды.Сұрақтарға жауап береді. | Оқушыларды бір – бірін тыңдай білугетәрбиелеу |
Пән: қазақ тілі | Мектеп: «Т.Әубәкіров атындағы орта мектеп – мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ | ||
Күні: | Мұғалім: Байбосынова Э.Д | ||
Сынып: 3 «Ә» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 1-бөлім. Жанды табиғат | ||
Сабақтың тақырыбы: | Мәтін | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | |||
Сабақтың мақсаттары: | Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:.• Диалогке қатысады;мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады.Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: | ||
Бастапқы білім: | Мәтін | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңі | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы5 минут | Тыңдалымоқулық | ||
Сабақтың ортасы32 минут | ІІ. Операциялық-орындаушылық кезең (30 минут)3.1.2.1 (МК; Т) Мəтін түрлері туралы білімдерін есіне түсіру.Сызбаны толықтыру.19-жаттығу. Оқушылардың топтық жұмысыұйымдастырылады.Мəтін туралы игерген білімдеріне сүйеніп, оқулықтағысызбаны толықтырады. Жұмыстарын топта жариялап,дəлелдеу3.2.1.1 (МК; Т; Қ) Мəтіндерді оқып, салыстыру. Мəтінтүрін анықтау.20-жаттығу. Мəтіндерді оқып,өзара салыстырады.Мəтінтүрін анықтайды. Қайсысы əңгімелеу, қайсысы сипаттау мəтініекенін анықтап, дəлелдеу жасайды. Оқушылардың дəлелдеужасауында «өйткені», «себебі», «сондықтан» көмекші сөздерінқолданып сөйлеуіне басшылық жасалады лер жасайды. | ОқылымОқулық Топтық жұмыс Дәптерменжұмыс жұптықжұмыс | |
Сабақтың соңы3 минут | ЖазылымДәптер | ||
Үй тапсырмасы | 17-бет 23-жаттығу | ||
Дифференциация – жеке, жұппен жұмыстар жүргізу арқылы оқу, жазу, сөйлеу дағдыларын жетілдіру | Мəтін түрлері мен құрылымдық бөліктерін ажыратады.Жаңа білімдімеңгереді. Сауатты, көркем жазады.Берілген тапсырмалар бойынша ой қорыту жасай алады.Тыңдалған мəтін мазмұнымен жұмыс тақырыбы бойынша игерген білімдеріненегізделіп меңгертілді. | Оқушыларды бір – бірін тыңдай білугетәрбиелеу |
Пән: қазақ тілі | Мектеп: «Т.Әубәкіров атындағы орта мектеп – мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ | ||
Күні: | Мұғалім: | ||
Сынып: 3 « А» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 1-бөлім. Жанды табиғат | ||
Сабақтың тақырыбы: | Мәтін24-26 жаттығу. | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | |||
Сабақтың мақсаттары: | Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:.• Диалогке қатысады;мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады.Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: | ||
Бастапқы білім: | Мәтін | ||
Сабақ барысы | |||
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған Ұқсас материалдар Дайын ҚМЖ. Барлық пәндерден 2022-2023 оқу жылына, жаңа бұйрыққа сай жасалған Сертификатталған тренер жасаған 01.01.2023 17 863 13 694
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандарты бойынша жасалған. 2022-2023 оқу жылына арналған
Барлық пәндер Барлық материалдар Барлық сыныптар Іс-шаралар кестесі Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары |