Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
50- сабақ Сандарды рим цифрларымен жазу
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні: математика |
Мектеп: |
||||||
Күні : 28.11.24
|
Мұғалімнің аты жөні:
|
||||||
Сыныбы: 2 |
Оқушы саны: |
Сабақта жоқ оқушы саны : |
|||||
Сабақ тақырыбы: |
50-сабақ. Сандарды рим цифрларымен жазу. |
||||||
Оқу мақсаты бағдарлама бойынша: |
2.1.1.3.**12-ге дейін римсандарын оқу, жазужәне қолдану. |
||||||
Сабақ мақсаты: |
. 12-ге дейін рим сандарын оқиды, жазады және қолданады. |
||||||
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
||||||
Оқу технологиясы |
БжС технологиясы «Алгоритм» картасы бойынша |
||||||
Технологияның мақсаты: |
Оқушылардың үш деңгейлі күрелеліктегі ұқсас тапсырмаларды орындауға дағдыландыру.Тақырыпты түсіндірудегі кемшіліктерді анықтау және жою. Оқытылатын тақырыптың оқыту сапасын нормативті көрсеткіші 63 % жеткізу. |
||||||
Сабақ барысы: |
|||||||
Сабақ кезеңдері/ уақыт |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|||
І. Сабақ басы 1. Ұйымдастыру кезеңі 3 мин 3 мин 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Көш басшы: Біз күштіміз бе? Біз мықтымыз ба? Біз бақыттымыз ба? (Оң қолымызды көтереміз) Өткен сабақтар бойынша санның құрамдарын еске түсіру. «Жаңғырық» әдісі Санның құрамын еске түсіреміз -Мұғалім кез-келген сандарды айтады оқушылар сол санның құрамын жаңғырық етіп бірге жауабын айтады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын бірге талқылау Қосуға кері амал? Азайтуға кері амал? Қосудың компонентін ата? Азайтудың компонентін ата? |
Хормен: Күштіміз Мықтымыз Бақыттымыз Алға,алға,алға Жылдам жауап береді. Қосу мен азайтудың кері амалын айтады Қосу мен азайтудың компонентін атайды |
Қолдау Қолдау |
Технологиялық картасы Алгоритм ОММ |
|||
ІІ. Сабақ ортасы. 2.кезең.6 мин 1 цикл. «Байқау» «Оқушылардың субъективті тәжірибелерін өзектендіру» |
ОӘЖА сызбасы бойынша бірінші түсіндіру.
(В1 = 6 мин тақтаға жазу)
|
Өткен сабақта үйренген тақырыптарын айтады. |
|
|
|||
3.Қабылдауды ұйымдастыру 6 мин |
1 цикл. Байқау. Тапсырмаларды орындау. ТКШ 3,7,9,11 Сандарды рим цифрларымен жаз АКШ 1 ден 10-ға дейінгі сандарды кему ретімен рим цифрымен жаз. ЖКШ І + ІV Өрнектің мәнін рим цифрымен жаз Дескриптор: -ТКШ Сандарды рим цифрымен жазады -АКШ 1 ден 10-ға дейінгі сандарды кему ретімен рим цифрымен жазады. - ЖКШ Өрнектің мәнін рим цифрымен жазады Уақыт – 5 оқушы +30 сек Талдау және тексеру «Қолда қаламсап –бұл қателік» бұйрығы беріледі.
ТКШ* 63% АКШ*63% ЖКШ*63% |
«Байқау» сөзін дәптерлеріне жазады, және жұмысқа Жұмыс аяқталғаннан соң оқушылар дәптерлерін алмастырады. Бір бірін тексереді.кіріседі. |
Әр дұрыс орындалған тапсырмаға
оқушылар балдар алады: 2 тапсырма – 2 ұпай; 1 тапсырма – 1 ұпай |
Үш тапсырма ОММ кестесі |
|||
5. 2 цикл. 4 мин «Бекіту» «Оқушылардың субъективті тәжірибесін өзектендіру» |
Екінші түсіндіру. В2 (В2 = 4 мин тақтаға жазу). Топтық жұмыс. Құрама есепті қысқаша жазба түрінде модельде. |
Оқушылар бір-біріне түсіндіре отырып тапсырманы орындайды.
|
|
Пирамиданың құрылымын дұрыс нұсқамен тексереді |
|||
6. Ұғынуды ұйымдастыру 6 мин |
2 цикл. Бекіту. Тапсырманы орындау «Егер -онда» үш деңгейлі күрделілік тапсырма деңгейін іріктеу сызбасы арқылы дайындалады. Өрнектердің мәнін тауып, оларды рим цифр ларымен жаз. ТКШ ІX + IІІ АКШ XI – IV ЖКШ XII – VII Дескриптор: Өрнектің мәнін тауып, рим цифрымен мәнін жазады. Уақыт – 5 оқушы +30 сек «Қолда қаламсап –бұл қателік» бұйрығы беріледі.
ТКШ* 63% АКШ*63% ЖКШ*63% |
. Оқушылар дәптерлеріне «Бекіту» сөзін жазады, тапсырманы орындауға кіріседі. Жұмыстың аяқталуы |
Әр
оқушы тапсырманы дұрыс орындаса балл алады: 2 тапсырмаға – 2 ұпай; 1 тапсырмаға– 1ұпай |
Үш тапсырма: «Егер-онда» сызбасы бойынша |
|||
8. 3 цикл. 2 мин «Есте сақтау» «Оқушылардың субъективті тәжірибесін өзектендіру» |
Үшінші
түсіндіру. Жұптық жұмыс. Өрнекті араб цифрымен жазып, мәнін тап. V + V = |
Оқушылар жұптаса отырып тапсырманы бір-біріне түсіндере отырып орындайды |
|
|
|||
ІІІ. Сабақ соңы. 9. Қабылдауды ұйымдастыру 6 мин |
3цикл. «Есте сақтау» Өрнектерді араб цифрларымен жазып, мәндерін тап. ТКШ ІX + IІІ АКШ XI – IV ЖКШ XII – VII
|
. Оқушылар дәптерлеріне «Есте сақтау»сөзін жазады, тапсырманы орындауға кіріседі. Жұмыстың аяқталуы |
Әр оқушы тапсырманы дұрыс
орындаса балл алады: 2 тапсырмаға – 2 ұпай; 1 тапсырмаға– 1ұпай |
|
|||
11. Ой толғау 7 мин |
ФС. 7. Теңдік тура болатындай етіп бір таяқшаны ауыстырып қой.
Бағалау Бағалау деңгей бойынша жүргізіледі: Альфа- 9 -8 б Бета- 7-6 б Гамма – 5-4 б Кері байланыс « Маған кедергі болған...» Жылдамдық- Зейін- Есеп- Тақырып- Үй тапсырмасы. 101 бет №6 |
Тапсырманы орындайды. ОММ кестесі бойынша қорытындылау, |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! |
ОММ кетесі |
Пәні: математика |
Мектеп: «Қасымбек ауылындағы орта мектеп» КММ |
|||||
Күні : 10.10.24
|
Мұғалімнің аты жөні: Бейсенбиева Г.А.
|
|||||
Сыныбы: 2 «В» |
Оқушы саны: |
Сабақта жоқ оқушы саны : |
||||
Сабақ тақырыбы: |
№24 сабақҚалдықты және азайғышпен азайтқышты табуға берілген есептер |
|||||
Оқу мақсаты бағдарлама бойынша: |
2.5.1.1. Бір-екі амалмен орындалатын есепті кесте,сызба,қысқаша жазба түрінде модельдеу. 2.5.1.8. Барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде модельдеу. |
|||||
Сабақ мақсаты: |
Бір-екі амалмен орындалатын есепті кесте,сызба,қысқаша жазба түрінде модельдеуйді. Барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде модельдейді. |
|||||
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||
Сабақ барысы: |
||||||
Сабақ кезеңдері/ уақыт |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||
І. Сабақ басы 1. Ұйымдастыру кезеңі |
Ұйымдастыру кезеңі Көш басшы: Біз күштіміз бе? Біз мықтымыз ба? Біз бақыттымыз ба? (Оң қолымызды көтереміз) |
Хормен: Күштіміз Мықтымыз Бақыттымыз Алға,алға,алға |
|
Технологиялық картасы Алгоритм ООМ |
||
ІІ. Сабақ ортасы. 2.кезең. 1 цикл. «Байқау» «Оқушылардың субъективті тәжірибелерін өзектендіру» |
ОӘЖА сызбасы бойынша бірінші түсіндіру.
1-тапсырма Есепті шығар Болды-25к Сыйлады-17к Қалды-?к 25-17=8к Жауабы: 8 кітап қалды |
|
|
|
||
3.Қабылдауды ұйымдастыру |
Тапсырмаларды орындау. 63% 5+30секунт 1-этап. №13 жаттықтырғыштағы ТКШ АКШ ЖКШ 5-тапсыр-маларын орындайды. |
«Байқау» сөзін дәптерлеріне жазады, және жұмысқа кіріседі. Жұмыстың аяқталуы 5+30 |
|
Үш тапсырма |
||
ІІ. Сабақ ортасы. 4. Ұғынуды ұйымдастыру Ой толғау Рефлексия |
Кесте бойынша сұралады: 1. Жылдамдық 2. Зейін 3. Есеп– 4. Тақырып |
Жұмыс аяқталғаннан соң оқушылар дәптерлерін алмастырады. Бір бірін тексереді. |
Әр
дұрыс орындалған тапсырмаға оқушылар балдар алады: 2 тапсырма – 2 ұпай; 1 тапсырма – 1 ұпай |
Тақтада төмендегідей жазу болады «Байқау»: ТКШ =; АКШ =; ЖКШ=. |
||
5. 2 цикл. «Бекіту» «Оқушылардың субъективті тәжірибесін өзектендіру» |
Екінші түсіндіру. В2 (В2 = х тақтаға жазу). Түсіндіру уақыты бірінші түсіндіру уақытынан 2 есе кем болады. 2- тапсырма Есепті теңдеу құрып шығар Ертегі кітабы – 25, сыйлаған кітап саны – белгісіз (х), қалған кітап саны – 8; Ендеше 25 – х = 8 түріндегі теңдеу құрылады. Мұндағы: 25 – азайғыш, х – белгісіз азайтқыш, 8 – айырманың мәні. – Белгісіз азайтқышты қандай амалмен табасың? |
|
|
|
||
6. Ұғынуды ұйымдастыру |
Тапсырманы орындау №13 жаттықтырғыштағы ТКШ АКШ ЖКШ 6 –тап-сырмаларын орындайды. |
. Оқушылар дәптерлеріне «Бекіту» сөзін жазады, тапсырманы орындауға кіріседі. Жұмыстың аяқталуы 5+30 |
|
Үш тапсырма: «Егер-онда» сызбасы бойынша |
||
7. Ұғынуды ұйымдастыру. Рефлексия |
Кесте бойынша сұралады: 1. Жылдамдық 2. Зейін 3. Есеп– 4. Тақырып . |
Жұмыс аяқталғаннан соң оқушылар дәптерлерін алмастырады. |
Әр
оқушы тапсырманы дұрыс орындаса балл алады: 2 тапсырмаға – 2 ұпай; 1 тапсырмаға– 1ұпай |
Тақтада мынадай жазу болады: «Бекіту»: |
||
8. 3 цикл. «Есте сақтау» «Оқушылардың субъективті тәжірибесін өзектендіру» |
Үшінші
түсіндіру. Түсіндіру уақыты бірінші түсіндіру уақытынан 2 есе кем болады. 3-тапсырма Есепті теңдеу құрып шығару үлгісіне қара Концертке 41 бала қатысты. Оның 17-сі – ұлдар. Концертке неше қыз қатысты? Теңдеу құру үлгісімен танысады, х + 17 = 41 –Концертке неше бала қатысты? (41 бала.) –Концертке неше ұл қатысты? (17 ұл.) –Неше қыз қатысты? (Белгісіз.) х + 17 = 41 х = 41 – 17 х = 24 24 + 17 = 41 41 = 41 |
|
|
|
||
ІІІ. Сабақ соңы. 9. Қабылдауды ұйымдастыру |
Тапсырма 3 кесте бойынша алынады «Егер-онда». №13 жаттықтырғыштағы ТКШ АКШ ЖКШ 7 –тап-сырмаларын орындайды.
|
Дәптерлеріне «Есте сақтау» сөзін жазады және тапсырманы орындауға кіріседі. Жұмыстың аяқталуы 5+30 |
|
Үш тапсырма: «Егер-онда» сызбасы бойынша. |
||
10. Ұғынуды ұйымдастару |
Кесте бойынша сұралады: 1. Жылдамдық 2. Зейін 3. Есеп– 4. Тақырып |
Жұмыс аяқталғаннан соң оқушылар дәптерлерін алмастырады. |
Әр
оқушы дұрыс орындаған тапсырмаға балл алады: 2 тапсырмаға – 2 ұпай; 1 тапсырмаға – 1 ұпай |
|
||
11. Ой толғау |
Мұғалім 2 кесте негізінде тақырып бойынша ары қарай жұмыс жүргізу стратегиясын анықтайды. Үйге тапсырма. 7-тапсырма Қысқаша жазбаны пайдаланып,есеп құрастыр.Оны теңдеу құрып шығар Болды-?бала Кетті-28бала Қалды-14бала Х-28=14 Х=28+14 Х=42 42-28=14 14=14
|
|
|
Технологиялық картасы |