Сабақ жоспары
|
Бөлім: |
5.1А Натурал сандар және нөл саны |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Джумабайева Ж.С |
|
|
Күні: 1.09 |
|
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: 24 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Натурал сандар және нөл |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1 натурал сандар жиыны ұғымын меңгеру; 5.1.1.2 тақ және жұп сандар ұғымдарын меңгеру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға натурал сандарды жазу жолдарын үйрете отырып, есеп шығару барысында қолдана білуге машықтандыру |
|
Сабақтың барысы
|
Тапсырманы орындау реттілігі |
Ресурстар (мұғалім толтырады) |
Орындалалуы (оқушы толтырады) |
|||||||||||||||||||||
|
Оқуға |
Математика 5 , 6-8 беттегі Анықтама мен ережелерді оқу |
Оқып танысқан материалға «+» белгісін қояды |
|||||||||||||||||||||
|
Жауап беру |
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Өздік жұмыс тапсырмаларын орында |
Дәптеріңе 1-тапсырма: Мына тұжырымдардың қайсысы ақиқат, қайсысы жалған? « +» таңбасымен белгіле. 6 балл
Дескриптор: Білім алушы - натурал сандар жиыны анықтамасын қолдана отырып дұрыс тұжырымды анықтайды. 2-тапсырма: Сандардың жұп, тақтығын анықтаңыз: 4 балл a) бір жылдағы айлар саны; b) желтоқсан айындағы күндер саны; c) бір аптадағы күндер саны. d) бір жылдағы күндер саны.
Дескриптор: Білім алушы - жұп және тақ сандарды ажыратады.
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Білемін Білдім Білгім келеді «+» немесе «-» таңбаларын қоюға , сөзбен де жазуға болады |
Сабақ жоспары
|
Бөлім: |
5.1А Натурал сандар және нөл саны |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Джумабайева Ж.С |
|
|
Күні: 2.09 |
|
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: 24 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Координаталық сәуле. Натурал сандарды және нөл санын координаталық сәуледе кескіндеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.1.1 өлшеудің түрлі ұзындық бірліктерін білу және координаталық сәуледегі бірлік кесінді дегенді түсіну; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Өлшеудің түрлі ұзындық бірліктерін білу және координаталық сәуледегі бірлік кесінді дегенді түсіну; натурал сандарды координаталық сәуледе кескіндеу; натурал сандарды салыстыру, сонымен қатар координаталық сәуленің көмегімен салыстыру; |
|
Сабақтың барысы
|
Тапсырманы орындау реттілігі |
Ресурстар (мұғалім толтырады) |
Орындалалуы (оқушы толтырады) |
|
Оқуға |
М Анықтама мен ережелерді оқу |
Оқып танысқан материалға «+» белгісін қояды |
|
Жауап беру |
Натурал сандарды жазу үшін қолданылатын таңбалар қалай аталады? Кез келген натурал санның жоғары разрядына қандай цифр жазылмайды? |
|
|
Өздік жұмыс тапсырмаларын орында |
Дәптеріңе 1-тапсырма: Суретте берілген М, N, S, R, P нүктелерінің координаталарын жазыңдар? 4 балл
600 M(200), N(300), S(500), K(700), P(1100) Дескриптор: Білім алушы - координаталық сәуледе берілген нүктелердің координаталарын жазады;
50 Дескриптор: Білім алушы - координаталық сәуледе берілген нүктелердің координаталарын жазады; |
|
|
Рефлексия |
Білемін Білдім Білгім келеді «+» немесе «-» таңбаларын қоюға , сөзбен де жазуға болады |
Сабақ жоспары
|
Бөлім: |
5.1А Натурал сандар және нөл саны |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Джумабайева Ж.С |
|
|
Күні: 3.09 |
|
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: 24 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Координаталық сәуле. Натурал сандарды және нөл санын координаталық сәуледе кескіндеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.1.1 өлшеудің түрлі ұзындық бірліктерін білу және координаталық сәуледегі бірлік кесінді дегенді түсіну; 5.5.2.2 натурал сандарды координаталық сәуледе кескіндеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Өлшеудің түрлі ұзындық бірліктерін білу және координаталық сәуледегі бірлік кесінді дегенді түсіну; натурал сандарды координаталық сәуледе кескіндеу; натурал сандарды салыстыру, сонымен қатар координаталық сәуленің көмегімен салыстыру; |
|
Сабақтың барысы
|
Тапсырманы орындау реттілігі |
Ресурстар (мұғалім толтырады) |
Орындалалуы (оқушы толтырады) |
|
|
Оқуға |
https://youtu.be/VxBmA2smJwo Анықтама мен видеоны көру |
Оқып танысқан материалға «+» белгісін қояды |
|
|
Жауап беру |
Натурал сандарды жазу үшін қолданылатын таңбалар қалай аталады? Кез келген натурал санның жоғары разрядына қандай цифр жазылмайды? |
|
|
|
Өздік жұмыс тапсырмаларын орында |
Дәптеріңе 1-тапсырма: А(а) нүктесіне қарағанда 1) оңға; 2) солға қарай 2 бірлікке орналасқан В нүктесінің координаталарын табыңдар?
а-2 а а+2 В1(а-2); В(а+2) Дескриптор: Білім алушы - координаталық сәуледе берілген нүктелердің координаталарын жазады; 2-тапсырма: Координаталық сәуледе К(11) нүктеінің 1) сол жағында 4; 2) оң жағында 3 бірлік кесіндіге тең орналасқан нүктенің координатасын жазыңдар. Дескриптор: Білім алушы - координаталық сәуледе берілген нүктелердің координаталарын жазады;
|
|
|
|
Рефлексия |
«+» немесе «-» таңбаларын қоюға , сөзбен де жазуға болады |
||
|
Мұғаліммен кері байланыс (сөзбен немесе коментарии түрінде) |
Уатсап арқылы |
|
Сабақ жоспары
|
Бөлім: |
5.1А Натурал сандар және нөл саны |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Джумабайева Ж.С |
|
|
Күні: 4.09 |
|
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: 24 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Натурал сандарды салыстыру. Қос теңсіздік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.1 натурал сандарды салыстыру, сонымен қатар координаталық сәуленің көмегімен салыстыру; 5.5.2.6 сандарды салыстырудың нәтижесін >,<,= белгілері арқылы жазу; 5.5.2.7 натурал сандарды салыстыру мен реттеуді талап ететін жағдайды зерттеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Өлшеудің түрлі ұзындық бірліктерін білу және координаталық сәуледегі бірлік кесінді дегенді түсіну; натурал сандарды координаталық сәуледе кескіндеу; натурал сандарды салыстыру, сонымен қатар координаталық сәуленің көмегімен салыстыру; |
|
Сабақтың барысы
|
Тапсырманы орындау реттілігі |
Ресурстар (мұғалім толтырады) |
Орындалалуы (оқушы толтырады) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқуға |
https://youtu.be/TN-E9307cdk Анықтама мен видеоны көру |
Оқып танысқан материалға «+» белгісін қояды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жауап беру |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өздік жұмыс тапсырмаларын орында |
Дәптеріңе 1-тапсырма: Суретте берілген координаталық сәулені қолданып, 1) а мен 3-ті; 2) а мен 6-ны; 3) а мен b-ны; 4) b мен 3-ті салыстырыңдар. О
0 3 а 6 b Дескриптор: Білім алушы координаталық сәулені қолданып берілген нүктелерді салыстырады; 2-тапсырма: Есептеуді орындамай, өрнектердің мәндерін салыстырыңдар:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
атематика 5
,












