|
Білім беру ұйымының атауы |
М.Ғабдуллин атындағы №3 көпсалалы гимназия |
|
|
Бөлім: |
5.4 Сарматтар |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Айткен Есболат Қайырханұлы |
|
|
Күні: |
28.04.2023 |
|
|
Сынып: 5 Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сарматтардың қоғамдық құрылысы мен шаруашылық өмірі. 1 сабақ Зерттеу сұрақтары: Сармат қоғамы несімен ерекшеленеді? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.1.1 картада тайпалық одақтардың орналасуын көрсету 5.1.2.2 әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Картадан сарматтардың өмір сүрген аумағын және әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін анықтау |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылармен сәлемдесу. Барлық оқушыларды түгендеу, жоқ оқушыларды белгілеу. Миға шабуыл әдісі. Өткен тақырыпты қайталау. 1 балл. Рулетка арқылы жүргізу. 1. Атилладан қорыққан еуропа халықтары оны қалай атады ? 2. Атилламен кездескен Рим папасы 3. Каталун шайқасы өткен жыл мен жер 4. Каталун шайқасын не себепті «халықтар шайқасы» деп атады ? 5. 453 жылы Атилланың өлімінен кейін ғұн мемлекетінің жағдайы қандай болды ? |
Өткен сабақтың тақырыбы бойынша сұрақтар қойылады. Оқушылар өз жауап нұсқаларын ұсынады. |
мадақтау |
Мұғалім презентациясы Оқулық |
||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
Сабақтың жаңа тақырыбымен, сабақ мақсатымен таныстыру. Картаға назар аударып, сарматтардың көші-қондарын белгілеу. Сабақ тақырыбы бойынша видеоролик ұсыну. 1-тапсырма. Сәйкестендіру. 4 балл
2-тапсырма. Суреттер бойынша сұрақтарға жауап береді
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
|
Дескриптор: Сарматтар бойынша берілген ақпарттарды ұқсастықтарына байланысты сәйкестендіреді; Дескриптор: 1-ші суретке назар аударып, қойылған сұраққа жауап береді; 2-ші суретке назар аударып, қойылған сұраққа жауап береді; 3-ші суретке назар аударып, қойылған сұраққа жауап береді; 4-ші суретке назар аударып, қойылған сұраққа жауап береді; |
Видеоның ссылкасы: https://www.youtube.com/watch?v=NvpRp4IQjlg |
||||||||||||||||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау. https://madte.st/Jtq8Kts9 ссылкасы арқылы тестті орындау. 1 балл Үй жұмысы: 146-147 беттерді оқу, мазмұндалуға дайындалу |
|
|
|
||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
А4, конспект
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып. Қазақстан тарихы. Сарматтардың қоғамдық құрылысы мен шаруашылық өмірі. 1 сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
М.Ғабдуллин атындағы №3 көпсалалы гимназия |
|
|
Бөлім: |
5.4 Сарматтар |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Айткен Есболат Қайырханұлы |
|
|
Күні: |
28.04.2023 |
|
|
Сынып: 5 Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сарматтардың қоғамдық құрылысы мен шаруашылық өмірі. 1 сабақ Зерттеу сұрақтары: Сармат қоғамы несімен ерекшеленеді? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.1.1 картада тайпалық одақтардың орналасуын көрсету 5.1.2.2 әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Картадан сарматтардың өмір сүрген аумағын және әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін анықтау |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылармен сәлемдесу. Барлық оқушыларды түгендеу, жоқ оқушыларды белгілеу. Миға шабуыл әдісі. Өткен тақырыпты қайталау. 1 балл. Рулетка арқылы жүргізу. 1. Атилладан қорыққан еуропа халықтары оны қалай атады ? 2. Атилламен кездескен Рим папасы 3. Каталун шайқасы өткен жыл мен жер 4. Каталун шайқасын не себепті «халықтар шайқасы» деп атады ? 5. 453 жылы Атилланың өлімінен кейін ғұн мемлекетінің жағдайы қандай болды ? |
Өткен сабақтың тақырыбы бойынша сұрақтар қойылады. Оқушылар өз жауап нұсқаларын ұсынады. |
мадақтау |
Мұғалім презентациясы Оқулық |
||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
Сабақтың жаңа тақырыбымен, сабақ мақсатымен таныстыру. Картаға назар аударып, сарматтардың көші-қондарын белгілеу. Сабақ тақырыбы бойынша видеоролик ұсыну. 1-тапсырма. Сәйкестендіру. 4 балл
2-тапсырма. Суреттер бойынша сұрақтарға жауап береді
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
|
Дескриптор: Сарматтар бойынша берілген ақпарттарды ұқсастықтарына байланысты сәйкестендіреді; Дескриптор: 1-ші суретке назар аударып, қойылған сұраққа жауап береді; 2-ші суретке назар аударып, қойылған сұраққа жауап береді; 3-ші суретке назар аударып, қойылған сұраққа жауап береді; 4-ші суретке назар аударып, қойылған сұраққа жауап береді; |
Видеоның ссылкасы: https://www.youtube.com/watch?v=NvpRp4IQjlg |
||||||||||||||||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау. https://madte.st/Jtq8Kts9 ссылкасы арқылы тестті орындау. 1 балл Үй жұмысы: 146-147 беттерді оқу, мазмұндалуға дайындалу |
|
|
|
||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
А4, конспект
|
шағым қалдыра аласыз







