Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
||||||||||
|
Бөлім: |
Python тілінде программалау |
||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Деректер типтері |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.3.1. Деректер түрлерін жіктеу. |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Деректер типтерін біледі, программада жазуда деректер типтерін ажыратады. |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы |
Сәлемдесу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. «тик», «ток», «так» ойыны «Есептеу» әдісін қолданып, екі топқа бөлемін Білім алушыларға есептер бар үлестірме қағаз беріледі. Сол есептерді орындау арқылы топтарға бөлінеді. Есептердің жауабында сандары шығады. І топ: «0»,ІІ топ: «1» Өткен сабақты еске түсіру «Кім жылдам?» есептеңіз. Нәтижесін жазыңыз print((100-99)+100) print (20*8) print ((200+300)/5) print (3*4+20) print (23//3) print (23%3) print(40%2*100) print(40%3*100) Жаңа сабақ. Мұғалімнің түсіндірмесі. Слайд материалдарын қолдану арқылы көрсету. Оқушылармен бірге талқылайды. ТЖ. 1- топ: Дерек дегеніміз не? Мысал келтір 2-топ: Деректердің қандай типтері бар? ЖЖ. Берілген айнымалылар қай типке жатады? ӨЖ.
Ұзындық L миллиметрде берілген. Берілген ұзындықты километр, метр, сантиметр және миллиметрде өрнектейтін программа жаз.
Екі таңбалы санның цифрларының қосындысы мен көбейтіндісін табатын программа құрастыр
|
Шеңбер болып түрып мұғалім «тик» деп бастайды, шеңбер бойымен оқушылар шатаспай жалғыстырып кету керек
Берілген операторларды дәптерге орындап нәтижесін жазады
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жазады.
a=156.78; b=’ata’; c=True; ppp=’stl’; max=-25; min=False; h=0; res=’k’; r=100; tc=’True’; maxs=’-25’; mins=’False12’; p=101.0; tes=’1500’;
1-тапсырма коды: l=int(input()) k=l//1000000 l=l%1000000 m=l//1000 l=l%1000 c=l//10 l=l%10 print(k,'km', m,'m',c,'cm',l,'mm')
2-тапсырма коды: a=int(input()) b=a//10 k=a%10 print(b+k) print(b*k) |
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды.
-Дескриптор Білім алушы -амалдарды дұрыс қолданады;
* Деректер анықтамасын айтады; * деректер типтерін атайды Дискриптор: * бүтін типті анықтайды; * нақты типті анықтайды *Жолдық типті анықтайды;
Дескриптор: Жалпы - 2 балл. - Берілген ұзындықты километрде өрнектейтін; - Берілген ұзындықты метрде өрнектейтін; - Берілген ұзындықты сантиметрде өрнектейтін; - Берілген ұзындықты миллиметрде өрнектейтін программа жазады. Дескриптор: Жалпы -2 балл.
|
|
|||||||
|
Қорытынды |
«Конверттегі сұрақ» әдісі: |
|
Бір біріне кері байланыс береді |
|
|||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс Бір ұнаған фразаны таңдап, оны жалғастырыңыз · Менде ең көп сәтті болды… · Әсіресе сәтті болды… · Мен үшін жаңалықболды… · Бүгінсабақта мен үйрендім… · Маған қызықты болды.. · Маған қиын болды… · Мен түсіндім… |
|
|
|
|||||||
|
Берілген айнымалылардың типін анықтаңдар a=156.78; b=’ata’; c=True; ppp=’stl’; max=-25; min=False; h=0; res=’k’; r=100; tc=’True’; maxs=’-25’; mins=’False12’; p=101.0; tes=’1500’; |
Берілген айнымалылардың типін анықтаңдар a=156.78; b=’ata’; c=True; ppp=’stl’; max=-25; min=False; h=0; res=’k’; r=100; tc=’True’; maxs=’-25’; mins=’False12’; p=101.0; tes=’1500’; |
Берілген айнымалылардың типін анықтаңдар a=156.78; b=’ata’; c=True; ppp=’stl’; max=-25; min=False; h=0; res=’k’; r=100; tc=’True’; maxs=’-25’; mins=’False12’; p=101.0; tes=’1500’; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Берілген айнымалылардың типін анықтаңдар a=156.78; b=’ata’; c=True; ppp=’stl’; max=-25; min=False; h=0; res=’k’; r=100; tc=’True’; maxs=’-25’; mins=’False12’; p=101.0; tes=’1500’; |
Берілген айнымалылардың типін анықтаңдар a=156.78; b=’ata’; c=True; ppp=’stl’; max=-25; min=False; h=0; res=’k’; r=100; tc=’True’; maxs=’-25’; mins=’False12’; p=101.0; tes=’1500’; |
Берілген айнымалылардың типін анықтаңдар a=156.78; b=’ata’; c=True; ppp=’stl’; max=-25; min=False; h=0; res=’k’; r=100; tc=’True’; maxs=’-25’; mins=’False12’; p=101.0; tes=’1500’; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Берілген айнымалылардың типін анықтаңдар a=156.78; b=’ata’; c=True; ppp=’stl’; max=-25; min=False; h=0; res=’k’; r=100; tc=’True’; maxs=’-25’; mins=’False12’; p=101.0; tes=’1500’; |
Берілген айнымалылардың типін анықтаңдар a=156.78; b=’ata’; c=True; ppp=’stl’; max=-25; min=False; h=0; res=’k’; r=100; tc=’True’; maxs=’-25’; mins=’False12’; p=101.0; tes=’1500’; |
Берілген айнымалылардың типін анықтаңдар a=156.78; b=’ata’; c=True; ppp=’stl’; max=-25; min=False; h=0; res=’k’; r=100; tc=’True’; maxs=’-25’; mins=’False12’; p=101.0; tes=’1500’; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Берілген айнымалылардың типін анықтаңдар a=156.78; b=’ata’; c=True; ppp=’stl’; max=-25; min=False; h=0; res=’k’; r=100; tc=’True’; maxs=’-25’; mins=’False12’; p=101.0; tes=’1500’; |
Берілген айнымалылардың типін анықтаңдар a=156.78; b=’ata’; c=True; ppp=’stl’; max=-25; min=False; h=0; res=’k’; r=100; tc=’True’; maxs=’-25’; mins=’False12’; p=101.0; tes=’1500’; |
Берілген айнымалылардың типін анықтаңдар a=156.78; b=’ata’; c=True; ppp=’stl’; max=-25; min=False; h=0; res=’k’; r=100; tc=’True’; maxs=’-25’; mins=’False12’; p=101.0; tes=’1500’; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Кім жылдам?» есептеңіз. Нәтижесін жазыңыз print((100-99)+100) print (20*8) print ((200+300)/5) print (3*4+20) print (23//3) print (23%3) print(40%2*100) print(40%3*100) |
«Кім жылдам?» есептеңіз. Нәтижесін жазыңыз print((100-99)+100) print (20*8) print ((200+300)/5) print (3*4+20) print (23//3) print (23%3) print(40%2*100)
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Толендиева Алма КумарбековнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз 6 сынып. Информатика. Деректер типтері, ҚМЖ
Тақырып бойынша 11 материал табылды
6 сынып. Информатика. Деректер типтері, ҚМЖМатериал туралы қысқаша түсінік
6 сынып информатикадан Деректер типтері тақырыбына жазылған ҚМЖ. Тапсырмалар кодымен, дискрипторларымен. тарапма материалдары бар
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













