Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
7 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақтың тақырыбы:Санды енгізу және шығару
Бөлім: |
Python тілінде программалау |
Педагогтің аты-жөні: |
Е.Қалыбай |
Күні: |
20.02.2024ж |
Сыныбы: 6ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Санды енгізу және шығару |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу |
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 8 мин. |
Ұйымдастыру. 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. «Сиқырлы сағат» әдісі арқылы жүзеге асырылады. Мақсаты: Оқушылар бір- бірімен ынтымақтастық атмосферасын түзеді, сыйластық, құрметтеу, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Сағат тілі бойынша орындалатын қадамдар: 1.Қолын қысыңыз 2.Екі алақаныңызды түйістіріңіз 3.Күлімсіреңіз 4.Қол бұлғаңыз 5.Көзіңізді қысыңыз 6.Комплимент айтыңыз 7.Бір тілек айтыңыз 8.Басынан сипаңыз 9.Шоколад алып беруге уәде беріңіз 10.Арқаларыңызды түйістіріңіздер 11.Құшақтаңыз 12.Қол ұстасып екі рет секіріңіз Топқа бөлу «Сиқырлы сағат» әдісі (Мұғалім өзінің сағаттарының әр тұсына оқушылардың атын жазып қойып,сол бойынша 3 топқа бөледі) Үй тапсырмасын өткен тақырып бойынша «Сиқырлы сағаттың» жұп сандарында орналасқан оқушылар жауап береді 1.Дәрежеге шығару амалын көрсет? 2.Input( ) функциясының қызметі қандай? 3.print( ) функциясының қызметі қандай? 4."%" амалы нені есептейді? 5.Санның модулін беретін функцияны анықта? 6. "//" амалы нені есептейді? |
Мақсаты: Оқушылардың көңілдері көтеріліп, сабаққа белсенділігі артады.
Сыныпта белсенді қозғалыс болады.
Оқушылар жауап береді |
ҚБ «Үш шапалақ» |
Қима қағаздар https://quizizz.com /join?gc=440423 |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Ойқозғау «Пазл» әдісі бойынша таратылып берілген кеспе қағаздарымен жаңа тақырыпты ашу.
Сабақтың тақырыбы,мақсаты айтылады Дәптерге күн,тақырып жазылады Сабақтың мақсаты қойылады |
Пазлдағы шыққан суретке қараптақырыпты ашады. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың жылдам ойлау дағдысы қалыптасады |
Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Кеспе қағаздар |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 2 9 мин. |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Бейнематериал көрсету
«Борт журналы» әдісі Бұл әдіс арқылы оқушылар жаңа материалмен танысып болған соң, әр топ келесі сұрақтарға жауап береді. Мұғалім әр топқа төмендегі сұрақтарға жауап берулерін сұрайды.
№1-тапсырма.«Идеялар себеті» әдісі бойынша топтық жұмыс Берілген тұжырымдамалардан бүгінгі тақырыпқа қатыстысын іріктеңіз
2-тапсырма. Компьютерде практикалық жұмыс. Python тілінде өрнектерді жазып, нәтижесін алу
|
Оқушылар дәптермен жұмыс жүргізеді.
Постермен топта жұмыс жасайды
Әр топ өзіне берілген логикалық амалдардың қызметін тексеруге арналған мысалдарды компьютерде жазып, нәтижесін талқылайды.
Практикалық тапсырма орындайды.
|
Бағалау критерийі: Бүгінгі тақырыпқа қатысты тұжырымдамаларды іріктейді. 1) Дескриптор: 3 балл - тақырыпты түсінеді - тақырыпқа сәйкес тұжырымдамаларды ажыратады - терминдерді ажыратады 2) Дескриптор: 4 балл - амалдардың орындалу ретін сақтайды - өрнекті программалау тілінде дұрыс жазады -map функциясын дұрыс қолданады - нәтижесін шығарады |
Ноутбук 6-сынып оқулығы, жұмыс дәптері
Интербелсенді тақта
Компьютер, ноутбук, таратпа қағааз |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 8 мин.
|
Wordwall программасында «Дұрысын тап!» әдісімен бекіту тапсырмалары беріледі. sep=’’айнымалылыардың арасын ажырататын символды көрсетеді. Жолды тізімге түрлендіру үшін split()әдісін қолданамыз. Егер print () функциясы end=’\n’әдісімен аяқталса, жол келесі қатарға өтумен аяқталады. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабақ бойынша қорытынды идеясына «Padlet»тақтасы арқылы кері байланыс алады. Үй тапсырмасы: 96-бет, 3-тапсырма |
Оқушылар смартфонмен орындайды. |
3) Дескриптор: 3 балл - әр ақиқат жауап үшін 1 балл
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды.
|
|
Қаспан орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен КММ
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Санды енгізу және шығару»
6 «А» сынып
Информатика пәнінің мұғалімі
Едигенова Гүлнұр Бестібайқызы