Сабақ: Қазақстан
тарихы.
|
Мектеп: №61жалпы орта
мектеп
|
Күні:04.05.2018ж
|
Мұғалімнің
есімі: Серикбаева Гулдана
Шырынбаевна
|
Сынып:7
|
Қатысқандар саны:18
оқушы.
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
“Өмірі -
өнеге
тұлға ”
|
Сабақ
мақсаттары:
|
Барлық
оқушылар: Ахметов Әшімжан Сүлейменұлының
өмір жолын біледі және түсіндіре
алады.
|
Оқушылардың басым
бөлігі:Ахметов Әшімжан Сүлейменұлының
қызметтік жолына өз ой-пікірлерін
білдіреді.
|
Кейбір
оқушылар: Ахметов Әшімжан Сүлейменұлының
қол жеткізген жетістіктерін
анықтайды.
|
Ойлау
дағдыларының деңгейлері
|
білу,түсіну.
|
|
Сыныптағы
диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік
бірліктер.
Ахметов Әшімжан Сүлейменұлының
өмірінен үзінді бейне- роликтерді тамашалайды.( тыңдалым
)
|
Талқылауға арналған
тармақтар:.Ахметов Әшімжан
Сүлейменұлының қоғамдағы қосқан үлесі қандай?-деген сұрақтың
мазмұнын ашып, ой-пікірлерін топтар бір –біріне айтады.
(айтылым)
|
Құндылықтарға
баулу
|
Тарихтың,мәдениет пен тілдің
біртұтастығы.
|
Пә
Пәнаралық
Ба
байланыстар
|
қазақ әдебиеті,
география,бейнелеу, музыка.
|
Жоспар
|
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
40
мин
|
Жоспарланған жаттығулар
(төменде жоспарланған жаттығуламен қатар, ескертпелерді
жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы.
Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру
10
минут.
10
минут
1минут
|
Шеңберге тұру
арқылы, Қазақстан.Республикасының. әнұранымен
және “Өмірі- өнеге
тұлға” Ахметов Әшімжан Сүлейменұлының
рухын еске алып 1минуттық үнсіздік жариялау.
“Көк туым
алға ” ұранымен бастау арқылы топқа
бөліну.
1топ. Балалық
шақ.
2топ.
Отбасы.
3топ. Қызметтік
жол.
4 топ.
Жетістіктер
Әрбір топ өздерінің
бөлінген атауларына
байланысты өлең
жолдарын айтады.
Ф:/ (жарайсың,
керемет, өте жақсы) бағалау.
|
Ноутбук, суреттер, карталар, бүктемелер, маркерлер мен
стикерлер,постер лер.
|
Сабақтың
ортасы
15
минут
1
минут
|
“Өмірі - өнеге
тұлға ”тақырыбында “Ойлан, жұптас, бірік ” әдісі арқылы топтасып
жұмыс жасату.
Топтық
жұмыс
1топ. Ахметов Әшімжан Сүлейменұлының
балалық шағын баяндайды.
2
топ. Ахметов Әшімжан Сүлейменұлының
отбасылық жанұясын баяндайды.
3
топ. Ахметов Әшімжан Сүлейменұлының
қызметтік жолын баяндайды.
3
топ. Ахметов Әшімжан
Сүлейменұлының жетістіктерін
баяндайды.
Басбармақ әдісі арқылы
бағалау.
|
Сабақтың
соңы
3
минут
|
Кері
байланыс: оқушылар қолдарына берілген
кеспе қағаздар арқылы сабақты
қортындылайды.
|
Саралау –Сіз
қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілетті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
Оқушыларға Ахметов Әшімжан
Сүлейменұлының өмірі мен қызметі жайында эссе
жазу.
|
Бағалау -
Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы
Сыныптағы
санитарлық-гигиеналық ережелерді сақтау. АКТ (интерактивті тақта)
жұмыстарының пайдалану ережесі. Оқушылардың өзара қатынасын үнемі
бақылау.
|
Ф:/ (жарайсың,
керемет, өте жақсы)
бағалау.
Басбармақ әдісі арқылы
бағалау.
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары/ оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол
жеткізді ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,
неліктен.
|
Бұл бөлімде сабақ туралы өз
пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ
бағанда берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Жалпы
баға
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не
ықпал ете алады(оқыту туралы да, оқу
туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып
туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы
нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|