Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Күш
|
Бөлім |
Денелердің өзара әрекеттесуі |
|
Педагогтың аты-жөні |
Ж.Ә.Ә |
|
Күні |
24.11.2023 |
|
Сынып |
7 Ә |
|
Сабақтың тақырыбы |
Күш |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.2.2 – күнделікті өмірден күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіру |
|
Сабақтың мақсаты |
Инерция құбылысын және күш ұғымына мысалдар келтіре алады, күштің белгіленуін, өлшем бірлігін біледі. |
И
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы
5 мин.
5 мин. “Watch ,learn and use” әдісі
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу, сабаққа дайындығын бақылау. Өткен тақырыпты пысықтау және қайталау мақсатында “Watch ,learn and use” әдісі қолданылады. 1 Тапсырма . «Тығыздық кестесімен» жұмыс
1. 2 кг судың көлемі қанша болады? 2. Массасы 461,5 г металл кесегінің көлемі 65 см3. Бұл қандай металл? 3.Алынған нәтижелерді кестедегі тұрақты мәндерімен салыстыр. |
|
Дескриптор -Физикалық шама ұғымын түсінеді. -Қатты денелердің тығыздықтарымен танысады. -Өткен тақырып бойынша шамалармен таныс. Жалпы балл-2 |
Оқулық
Оқулық
Маркер |
||||||
|
Сабақтың ортасы. 15мин
|
күш –денелердің өзара әрекеттесуін сипаттайтын шама. Әртүрлі дененің қозғалыс жылдамдығын бірдей шамаға өзгерту үшін оған әртүрлі күш түсіруіміз керек. Мысалы, автомобильді орнынан қозғалту үшін көп күш жұмсаймыз. Бос және жүгі бар арбаларды орнынан қозғалту үшін және олардын қозғалыс жылдамдығын бірдей шамаға өзгерту үшін оларға шамасы әртүрлі күш түсіреміз. Демек, күштің сан мəні көп те, аз да болуы мүмкін. Күш әрекеті сан мəніне (модуліне) ғана емес, оның бағытына да байланысты болады. Өздерің де ойын үстінде денелерге (допқа, шайбаға, т.б.) әсер ете отырып, өз ойларыңды жүзеге асыру үшін, Бұл әрекетке белгілі бір бағыт бересіңдер. Сонымен күш сандық мәнімен (модулімен) және бағытымен сипатталатын физикалық шама болып табылады. Күшті F әрпімен белгілейді. 2 тапсырма: 1.Күш дегеніміз не? 2.Күш қандай шама? 3. Неліктен жүргізуші тежелген кезде автомобильдің артқы қызыл жарығын жағады. Түсіндіріңіз. 4. Күшті килоНьютонмен өрнекте: 12500Н,500Н,10Н,0,5Н 5.Ньютонмен өрнекте:2,5МН,12кН,340мН. Дескрипторы:
3 тапсырма .Екі арбаша әрекеттескеннен кейін олардың жылдамдықтарының өзгерістері 20 және 60 см/с болды.Үлкен арбашаның массасы 0,6 кг болса,кіші арбашаның массасы қанша болған? Дескрипторы:
|
Оқушы сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады
2 тапсырманы орындайды
3 тапсырманы орындайды |
«Бас бармақ» әдісімен бағалап отырады Жалпы балл-5
Жалпы балл 3 балл
|
Оқулық Дәптер
|
||||||
|
Сабақтың соңы.
10 мин Рефлекция
|
Оқушыдан бүгінгі сабақ жайлы рефлексия алынады БББ кестесі
|
Оқушы сабаққа фидбек береді
|
|
Ноутбук Дәптер
|
|
Білгенім |
Білдім |
Білгім келеді |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7-сынып физика үйден оқыту қмж күш тақырыбына (2023)
7-сынып физика үйден оқыту қмж күш тақырыбына (2023)
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Күш
|
Бөлім |
Денелердің өзара әрекеттесуі |
|
Педагогтың аты-жөні |
Ж.Ә.Ә |
|
Күні |
24.11.2023 |
|
Сынып |
7 Ә |
|
Сабақтың тақырыбы |
Күш |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.2.2 – күнделікті өмірден күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіру |
|
Сабақтың мақсаты |
Инерция құбылысын және күш ұғымына мысалдар келтіре алады, күштің белгіленуін, өлшем бірлігін біледі. |
И
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы
5 мин.
5 мин. “Watch ,learn and use” әдісі
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушымен амандасу, сабаққа дайындығын бақылау. Өткен тақырыпты пысықтау және қайталау мақсатында “Watch ,learn and use” әдісі қолданылады. 1 Тапсырма . «Тығыздық кестесімен» жұмыс
1. 2 кг судың көлемі қанша болады? 2. Массасы 461,5 г металл кесегінің көлемі 65 см3. Бұл қандай металл? 3.Алынған нәтижелерді кестедегі тұрақты мәндерімен салыстыр. |
|
Дескриптор -Физикалық шама ұғымын түсінеді. -Қатты денелердің тығыздықтарымен танысады. -Өткен тақырып бойынша шамалармен таныс. Жалпы балл-2 |
Оқулық
Оқулық
Маркер |
||||||
|
Сабақтың ортасы. 15мин
|
күш –денелердің өзара әрекеттесуін сипаттайтын шама. Әртүрлі дененің қозғалыс жылдамдығын бірдей шамаға өзгерту үшін оған әртүрлі күш түсіруіміз керек. Мысалы, автомобильді орнынан қозғалту үшін көп күш жұмсаймыз. Бос және жүгі бар арбаларды орнынан қозғалту үшін және олардын қозғалыс жылдамдығын бірдей шамаға өзгерту үшін оларға шамасы әртүрлі күш түсіреміз. Демек, күштің сан мəні көп те, аз да болуы мүмкін. Күш әрекеті сан мəніне (модуліне) ғана емес, оның бағытына да байланысты болады. Өздерің де ойын үстінде денелерге (допқа, шайбаға, т.б.) әсер ете отырып, өз ойларыңды жүзеге асыру үшін, Бұл әрекетке белгілі бір бағыт бересіңдер. Сонымен күш сандық мәнімен (модулімен) және бағытымен сипатталатын физикалық шама болып табылады. Күшті F әрпімен белгілейді. 2 тапсырма: 1.Күш дегеніміз не? 2.Күш қандай шама? 3. Неліктен жүргізуші тежелген кезде автомобильдің артқы қызыл жарығын жағады. Түсіндіріңіз. 4. Күшті килоНьютонмен өрнекте: 12500Н,500Н,10Н,0,5Н 5.Ньютонмен өрнекте:2,5МН,12кН,340мН. Дескрипторы:
3 тапсырма .Екі арбаша әрекеттескеннен кейін олардың жылдамдықтарының өзгерістері 20 және 60 см/с болды.Үлкен арбашаның массасы 0,6 кг болса,кіші арбашаның массасы қанша болған? Дескрипторы:
|
Оқушы сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады
2 тапсырманы орындайды
3 тапсырманы орындайды |
«Бас бармақ» әдісімен бағалап отырады Жалпы балл-5
Жалпы балл 3 балл
|
Оқулық Дәптер
|
||||||
|
Сабақтың соңы.
10 мин Рефлекция
|
Оқушыдан бүгінгі сабақ жайлы рефлексия алынады БББ кестесі
|
Оқушы сабаққа фидбек береді
|
|
Ноутбук Дәптер
|
|
Білгенім |
Білдім |
Білгім келеді |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















