Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
7 сынып, көркем еңбек. 2 тоқсан ұлдар
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Көркем еңбек |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: 7 сабақ 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Пирография өнерімен танысу. Көркемдеп күйдіру техникасы мен тәсілдері |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.1.2.1-Тарихи және мәдени шығу тегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін өз бетінше зерделеу және сипаттау |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
Құндылықтарды дарыту |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
Басталуы |
Сабақ басында: - оқушылардың зейінін шоғырландыруға, - оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/ОМ анықтап алуғакөңіл бөлу қажет. «Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік» тақырыбында ой қозғау. (Ұ) Оқушылардан қоршаған ортадағы көркемдік жазбамен безендірілген бұйымдардың атауын сұрайды. Оларға сабақ тақырыбын анықтайтын сұрақтар қою. (Қ)Тапсырма №1 «Сәндік-қолданбалы өнер» тақырыбын қайталауға арналған тестік сұрақтарға жауап беріңіз. |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. Оқушылар құндылық туралы өз ойларын айтады. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
Ортасы |
Ұ = ұжымдық жұмыс Ағашты күйдіріп әрлендіруді пирография деп атайды. Күйдіруге арналған аппараттар жетілдірілменген кезде, бензинді қолдана отырып,соның көмегімен платина ине қыздырылатын.Иненің қыздырылуын бәсеңдетпеу үшін шебер бензинді ауық-ауық аяқ басқышпен үрлеп тұруға мәжбүр болды.Алайда техникалық қиындықтарға қарамастан,пираграфия дамуын жалғастыра берді. Электр күйдіргішті ойлап тапқаннан кейін пирография ағашты көркемдеп өңдеудің ең қарапайым әрі ыңғайлы әдісіне айналды.Оны сондай-ақ былғары,сүйек,қатырма қағаз т.б материалдарды өңдеуге қолданады. Қарапайым электр күйдіргіш бәсеңдегіш трансформатордан, реостаттан,тұтқадан және штифт деп аталатын ауыспалы қыздыру жібінен тұрады. Күйдіруге жұмсақ жапырақты ағаштарды-көк терек, жөке, қандыағаш,теректі қолдану тиімді.Терең және күйдіру үшін балқып қызған штифтті сәл ғана тигізудің өзі жеткілікті. Штифт өте қатты қызарған кезде ағаш жана бастайды,оған жол беруге болмайды.Ал штифт өте баяу қызса,оны ағаш бетіне біршама күш жұмсап басуға тура келеді. Ағашқа күйдіріп сурет салғанда көз тез қарығады,сондықтан 15-20 минут сайын үзіліс жасап отыру қажет. Күйдірілген суретті бояуға болады. Ол үшін акварель,гуашь, майлы бояулар, тушь қолданылады. Ағашты күйдіру кезіндегі қауіпсіздік ережелері: 1.Қосылған аппаратты қараусыз қалдыруға болмайды. 2.Штифттерді аппарат тоқтан ажыратылғаннан кейін ғана ауыстыру керек. 3.Қызып тұрған штифтерді қолмен ұстап көруге болмайды. 4.Тоқтың үзілген жері немесе ашық жері кездессе дереу мұғалімге хабарлау керек. 5.Жұмысты жақсы желдетілген жерде істеу керек. Сарамандық жұмыс Алынған сурет бойынша ағашты күйдіріп өрнектеу. Жаңа сабақты бекіту Тест 1.Ағашты күйдіріп өрнектеуді не деп атаймыз? а)пиротехника б)пирография в)гравюра 2.Күйдіріп өңдеу барысында неше минут сайын үзіліс жасау керек? а)20-25 минут б)15-20 минут в)15-25 минут 3.Күйдіріп өңдеуге қандай ағаш түрлерін пайдаланады? а) қарағай,ұшқат б)самырсын,қайың в)жөке,терек,қандыағаш. 4.Ағашты күйдіріп өрнектеу аспабы мындай бөліктерден тұрады: а) трансформатор б)электр сұқпа в)күйдіргіштің тұтқасы,электр сұқпа,трансформатор. 5.Күйдіріп өңдеу кезінде негізгі жұмысты аппараттың қай бөлігі атқарады а)күйдіргіштің тұтқасы б)штифт в)электр сұқпа Сабақты қортындылау, бағалау Жұмыс орнын жинау |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі
Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. |
Дискриптор шығармашылық жұмыста идеяларын іске асыру мақсатында түрлі ақпарат көздерінің ең тиімдісін таңдай отырып, қолдануды үйренеді. Электр күйдіргішінің құрылысымен танысып, қолдану тәсілімен танысады. |
http://www.artvek.ru/dekor.html Сәндік-қолданбалы өнерКөркемдік жазбаhttp://sabaqtar.kz/suret/4430-sndk-oldanbaly-ner-gzhel-ner.html Жазба түрлері.Көркемдік жазбаАғаш бетіндегі көркемдік жазбаhttp://www.mirdereva.kz/derevyannaya-posuda Википедиядағы
мақала |
||
Аяқталуы
|
Кері байланыс Оқушылар рефлекциясы : Мен не білдім ? Не үйрендім ? Маған бүгінгі сабақта түсініксіз болды ? Үйге тапсырма |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
|||||||||||||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||||||||||||
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
|||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Бұйымның нобайын орындау. Материалдар мен құралдарды дайындау |
|||||||||||||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.1.5.2 -Бұйым жасауда әртүрлі графикалық құралдарды қолдана отырып (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолданып), нобайлар, графикалық және технологиялық құжаттар дайындау 7.1.4.1-Алған білімдері мен тәжірибелерін қолдана болашақ іс-әрекеттерін анықтау және шығармашылық қызметін жоспарлау |
|||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
|
|||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||||||||||||
Басталуы |
Оқушылармен сәлемдесу. «Жасампаздық және жаңашылдық» тақырыбында ой қозғау.Оқушылар арасында шағын пікірталас жүргізу. Оқушылармен сәлемдесіп, түгелдеп болған соң бүгінгі сабақтың тақырыбын айтпас бұрын оқушыларға презентация көрсетіледі. Ұ = ұжымдық жұмыс Сабақ мақсаттары мен жетістік критерийлері айтылады. Мозайка әдісі арқылы топқа бөлемін.
Топ басшысына бағалау парақшасын тапсырамын |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. Ой қозғайды, ойларын айтады. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||||||||||||
Ортасы |
Ой қозғау Мозайка әдісі бойынша суретті құрастырып, білім алушылар өзара ақылдасып, топбасшысын сайлайды "Микрофон" әдісі бойынша сұрақтар қоямын.
Білім алушылар сұрақтарға жауап беріп, өткен тақырып бойынша білімдерін бекітеді. Дескриптор: - Бір-біріне құнды сұрақтар қояды; - Берілген сұрақтар бойынша нақты жауап алады. Қалыптастырушы бағалау. Смайликтер арқылы жұптық бағалау. Білу және түсіну. Интерактивті тақтадан бейнетаспаны көрсету арқылы жаңа тақырыпты тауып, сабаққа қызығушылығын арттырамын. Оқу мақсатымен таныстырамын. Слайдтан ағаш суреттерін көрсету арқылы жаңа сабаққа қосымша мәлімет беремін. 1-тапсырма. Жеке жұмыс. Материалдарды таңдауда алған білімдерін қолдану арқылы бұйымның өзіндік құны мен материалдарын анықтау Дескриптор: -Материалдарды таңдауда эскизін сыза алады. -Бұйымның өзіндік құны мен материалдарын анықтай алады. Қалыптастырушы бағалау. Бағдаршам әдісі арқылы жүргіземін. 2-тапсырма. Топтық жұмыс шығармашылық қызметті жоспарлауда жұмсақ және қатты ағаштарды ажыратады. Жұмсақ және қатты ағаштың құнын анықтау. Дескриптор: - Қайың, үйеңкі, жаңғақ, алмұлрт, қарағай, шаған ағаштарының суретін кестеге қарай сәйкестендір
Осы ағаштар токарлық білдекте жақсы жонылады.
Ал қарағай мен шаған ағаштары нашар жонылады Қалыптастырушы бағалау. "Бағдаршам" әдісі арқылы бағаланады Сызаттары, шіріген жерлері шайыр қалталары, ісіктері, бұтақ көздері бар ағаштар өңдеуге жіберілмейді. Дайындаманы таңдау кезінде жонуға және оны білдекке орнатуға қатысты:
3-тапсырма. Жеке жұмыс. Ағаш дайындамаларды жону жұмыстарын орындау. Материал шығынын анықтау, технологиялық карта жасау және сызбасын орындау Дескриптор: - Ағаш дайындамаларды жону жұмыстарын орындай алады - Материал шығынын анықтау бойынша технологиялық карта жасап, сызбасын орындай алады Қалыптастырушы бағалау. Смайликтер арқылы бағаланады
Қорытынды тапсырма. "Минуттық шешім" әдісі арқылы материалды таңдау және дайындау технологиялық картасы бойынша жұмыс жүргізу жоспарын айтып, сабақты тиянақтайды. Қалыптастырушы бағалау. Коментарий білдіру арқылы бағаланады. -Жарайсың; -талпын;
|
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі
Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. |
Дискриптор Қол құралдарын анықтап, материалдың кұнын біледі -жұмсақ және қатты ағаштарды ажыратып сипаттайды; - ағаш дайындамаларды жону жұмыстарын тиімді қолданадынұсқаулықпен жұмыс жасайды . |
Презентация 1,2,3,4,5 слайдтар Бейнефильм: Ирисы(1 мин). Рисуем маки(4 мин) Презентация РР. 4-9 слайд Бейнефильм: Ирисы(1 мин)
Мақта-мата, подкладочный шелк, акварель бояулары, батик бояулары, қылқалам. |
||||||||||||
Аяқталуы
|
Кері байланыс парағын ұсынып, жауап аламын Ағашты (рейка) сегіз қырлы пішінге келтіру Оқушылардың деңгейіне қарай бағалаймын Кері байланысты смайлик жабыстыру арқылы береді Үй тапсырмасын жазып алады |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: 7 сабақ 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Бұйымды көркемдеп күйдіру. Безендіру |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
|
|||||
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
Құндылықтарды дарыту |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
Басталуы |
Сабақтың басында оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру. «Бірлік және
ынтымақ»
тақырыбында ой
қозғау. Сыныптың жұмысқа дайындығы (жұмыс орнын ұйымдастыру, арнайы киімнің болуы, цех кезекшісінің есебі). Өткен сабақтың нәтижесін өткен сабақта не істегенімізді еске түсіреміз? - Біз болашақ өнімнің эскизін, технологиялық картасын дұрыс жасадық. Бүгінгі сабақта не істейміз деп ойлайсыңдар? - Әрине, біз бүгін өнімге дайындама дайындаймыз. Сабағымыздың мақсаты: «Функционалдық және эстетикалық қасиеттерін жақсарту үшін материалдарды механикалық өңдеу және бұйымның әрлеуін орындау».
Оқушылар әрекеттер тізбегін атайды, дайындаманы таңдайды, дайындамаға белгілер жасайды, қолмен және электр құралдарымен өлшеміне қарай өңдейді, алдыңғы бетті қабатқа жоспарлайды, беттерді тегістеуішпен тегістейді. |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. «Бірлік және ынтымақ» тақырыбында ой қозғап, сұрақтарға жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
Ортасы |
Ой қозғау Бейне фильм көру. Практикалық жұмыс слайдты көргеннен кейін басталады. Дайындаманы таңдайды: Оны қолмен және электр құралдарымен өңдейді: дайындаманы жұмыс үстеліне бекітеді. Қолмен немесе электромеханикалық құралдармен дайындаманы ұзынынан аралайды, дайындаманы ені бойынша кеседі және бұйра кесу қажет болса, қауіпсіздік шараларын сақтай отырып орындайды. Алдыңғы бетті бетке тегістеу: қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, дайындаманың алдыңғы бетін жазықтықпен немесе электромеханикалық біріктіргішпен жазықтықта. Зімпара қағазымен немесе тегістеуішпен беттерді тегістейді. Барлық жұмыстарды орындау кезінде материалды өңдеу технологиясының орындалуын және қауіпсіздік шараларының орындалуын қатаң қадағалаңыз.
(Ж)(Қ) Сарамандық жұмыс №6 Әрбір көркемдік жазбаға арналған түстік палитраны жинақтау. Оқушылар көркемдік жазба бойынша бірқатар жаттығулар орындайды. Құралдарды (жалпақ, дөңгелек пішінді, әр түрлі өлшемді) таңдап алып, қағаз бетінде бірнеше элементтер орындап болған соң, жұмысқа кіріседі. Шығармашылық жұмысты аяқтау үрдісін ұйымдастыру: кептіру және т.б. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. |
Дискриптор Материалды механикалық өңдеуді жүзеге асырады -Бұйым бетін өңдеуді аяқтайды |
http://irenabatik.ru/batik-obuchenie/batik-dlya-nachinayushhix-voprosy-i-otvety.html Бейне сабақтары,шеберлік- класстар Darkbrowhairs.net.www Gruzomes.www |
||
Аяқталуы |
(Қ) Жұмыс аяқталғаннан кейін оқушылармен бірге нобайлар көрмесінмен орындалған жұмыстарды талқылау «Бағдаршам» әдісін қолдану |
|
Оқушылардың жауаптарына пікір қалдыру. |
|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: 7 сабақ 5-6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Бұйымды көркемдеп күйдіру. Безендіру. |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
|
|||||
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
Құндылықтарды дарыту |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
Басталуы 0-5 мин |
Сабақтың басында оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру. Қауіпсіздік ережесі: Сыныптың жұмысқа дайындығы (жұмыс орнын ұйымдастыру, арнайы киімнің болуы, цех кезекшісінің есебі). Мұғалім оқушылармен «тәуелсіздік және отаншылдық» тақырыбында ой қозғау.Оқушыларды фотоколлаж туындыларымен таныстыру. Сабақтың мақсатымен таныстыру және күтілетін нәтижені бірлесіп шығару Тақтадағы контур сызбасын белгілеу Дайындалған сызбаны тақтаға көшіру Оттыққа қажетті штамптар мен кеңестерді дайындау |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
бояулар жинағы керме, қылқаламдар |
||
11-20 мин Ортасы
21-35 мин
5 мин |
Ұ = ұжымдық жұмыс (МК)Оқушылар өткен сабақта дайын бұйымға арнайы декордың композициясын орындап, көркемдік жазба ерекшелігін ескере отырып,материалдар дайындаған. Жұмысты бастамас бұрын слайдтарды суретті белгілеу түрлері бойынша қараңыз. Практикалық жұмыс. Эскиз сызбасын дайындалған тақтайға салыңыз, ол үшін сызбаны тақтаға көшіру нұсқаларын қарастырыңыз. Тақтадағы сызба элементтерін ретуш арқылы пысықтау. Оттықты жұмысқа дайындаңыз.
(Ө)(Қ) Сарамандық жұмыс №5 Оқушылар құрастырылған технологиялық карта бойынша жұмысқа кіріседі.Оқушылар суретті негізге көшіреді. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. |
Дискриптор Шығармашылық жұмысты жасау үшін көркемдік материалдармен жұмыс орындау дағдыларын дамытады. Дайындалған нобайды тақтайшаға түсіреді. |
Слайд бейнероликтер |
||
5 мин Аяқталуы |
Оқушылар өз туындыларына атау беріп, сыныпқа ұсынады, өздерінің және сыныптастарының жұмыстарын бағалайды. Жұмыс орнын тазалау. (Қ) Сабақтыңсоңындаоқушыларменбіргеорындалғанжұмыстардыңкөрмесінөткізіп, талдау «Қолмен белгі беру» әдісін қолдану. |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: 7 сабақ 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Сәндеу. Безендіру |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.2.6.1-Қауіпсіздік техникасын қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
Құндылықтарды дарыту |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 2 мин
8 мин. |
Сабақ мақсаты мен критерийлері айтылады. «Әділдік және жауапкершілік» тақырыбында ой қозғау. Оқушылар арасында шағын пікірталас жүргізу. Ойын: Маған өз күлкіңді сыйлашы. Оқушылар дөңгелене тұрады. Жүргізуші ойынға қатысушының біріне келіп; «Егер мені жақсы көрсең маған өз күлкіңді сыйла! Оған күлмей жауап беру қажет: Мен сені жақсы көремін. Бірақ саған күлмеймін! Егер оқушының бірі күлсе, жүргізуші сол болады. Егер шыдаса, онда өз орнында қалады. Жүргізуші өзгеге барады. (Мұндай ойын көңіл-күйді көтеріп, сыныпты біріктіреді) Бейнероликтертер көрсетілімі: Рамканы қалай жасауға болатындығы жөнінде. |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер Картоннан рамка жасау https://www.youtube.com/watch?v=pu_bteDcTmc https://www.youtube.com/watch?v=KqE6minyTQU |
||
15 мин
15 мин |
Практикалық жұмыс Оқушылар жұмыс барысына кіріседі. Пирография – ағашты көркем күйдіру. Кітаптан немесе журнал дан ұнаған суретті таңдаңыз, біздің жағдайда ол ханшайым-бақа болады. Қалаған мөлшерде фанерді кесеміз Фанердің бетін зімпара қағазымен тазалаймыз. Бұдан кейін көшірме қағаз төсейміз. Сүреті бар үлгіні бетіне төсеп, мықтап бекітеміз. Сызба аяқталғаннан кейін, көшірме қағазын қысқыштардан босатамыз, енді бізде суреттегі суреттің көшірмесі бар. Енді фанер тақташада суреттің көшірмесі бар. Дайындама күйдіруге дайын. Күйдіру
аспабы. Егер оқушылардың бірі рамка әкелмесе, онда шығармашылық жұмысын әсемдеуге болады. |
|
Дискриптор Қауіпсіздік техникасын қадағалайды. Бұйымның өлшемі бойынша өз жұмысына рамка жасайды, жұмысын әсемдейді Өзінің және сыныптастарының жұмыстарына баға береді. |
Эффект кракле в батике. https://www.youtube.com/watch?v=p1_8G_-ZWUk Кракелюр техникасы жайында толығырақ мәлімет. http://fb.ru/article/136933/tehnika-krakelyur-master-klass-dlya-lyubiteley-dekupaja-i-ne-tolko http://www.myshared.ru/slide/download/ |
||
Сабақтың соңы 5 мин. |
Оқушылар мұғаліммен бірге өздерінің жұмыстарының көрсетілімін жасап, бір бірін бағалайды: Не жақсы шықты? Нені түрлендіру қажет? Оқушылар бір біріне комментарийлерін білдіреді. |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
|||||
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
Сынып: 7 сабақ 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Жұмысты қорғау және көрме ұйымдастыру |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.3.1.1-Ауқымды аудитория алдында дайын болған өз жұмыстарын таныстыру (көрме, сән көрсетілімі) |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
Картиналар мен бұйымдардың орналасу жоспарын салу. |
|||||
Құндылықтарды дарыту |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
Басталуы 0-5 мин |
Ұйымдастыру бөлімі: Оқушыларды орналастыру, амандасу, құралдарын дайындау. «Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік» тақырыбында ой қозғау. Оқушыларды жаңа тақырып пен оқу мақсаттарымен таныстыру. Бүгінгі сабақтағы іс-әрекеттерін атап шығу. (Ұ) Мұғалім оқушыларға шығармашылық көрменің ұйымдастыру кезеңдері менмақсатын таныстырады. Сонымен қатар, көрме оқушылардың өз шығармашылығында идеяларының берілу жолдарын көрсетеді. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулық, құрал-жабдықтар |
||
6-20 мин Ортасы 21-30 мин
30-40 мин |
Шығармашылық жұмысты таныстырылымға дайындау.
Сыныптастарыңа жұмысыңды таныстыр
Көрме ұйымдастыр
|
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. |
Дискриптор Шығармашылық жұмыстарды рәсімдей алады; Өз жұмыстарына аннотация жаза алады; Көрме ұйымдастыра алады. |
http://mir-biz.ru/biznes-plany/vystavochnyj-biznes/ Көрмелік бизнесті қалай істеуге болады Өз шығармаңыздыңнегізгі бағасын қалай білуге болады. http://mrsa.ru/ocenka-kartin/kak-ocenit-stoimost-hudozhestvennogo-proizvedeniya |
||
5 мин Аяқталуы |
Көрме шолу; - орындалған жұмыстарды бағалау; - оқушылардың жұмыстарына талдау жасау. Жұмыс орнын тазалау. |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|