Материалдар / 8 сыныпқа арналған үйден оқытылатын жеңіл ақыл-ой кеммістігі бар оқушыға арналған 2 тоқсанға арналған қысқа мерзімді жоспарлар
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

8 сыныпқа арналған үйден оқытылатын жеңіл ақыл-ой кеммістігі бар оқушыға арналған 2 тоқсанға арналған қысқа мерзімді жоспарлар

Материал туралы қысқаша түсінік
8 сыныпқа арналған үйден оқытылатын жеңіл ақыл-ой кеммістігі бар оқушыға арналған 2 тоқсанға арналған қысқа мерзімді жоспарлар мектеп психологі, дефектолог пайдаланауға болады. таымдық әрекетті түзету сабағына арналған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Қаңтар 2024
154
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
2500 тг 1875 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар 2-тоқсан

Сабақтың тақырыбы: Көру қабілетін дамыту 17-сабақ

Білім беру ұйымының атауы


Бөлім:

Сенсорлық процестері мен кеңістіктік бейімделуін дамыту

Психологтің аты-жөні:


Сынып:

8

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Көру қабілетін дамыту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.1.2.2 бастырылған немесе шатастырылған бейнелерді тану

Сабақтың мақсаты

Оқушы істей алады: бастырылған, сызылған немесе шатастырылған бейнелерді ажыратады.

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Психологтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Мотивациялық - қозғаушылық

2 мин.

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушымен амандасу, сабаққа дайындығын бақылау.

Сәлеметсің бе?

Көңіл- күйің қалай?

Жағымды көңіл күй тудырамыз.

Орнымыздан тұрамыз,бір-бірімізге қарама-қарсы тұрып жақсы тілектер айтамыз.



Сәлеметсізбе?

Жақсы

Бір -біріне жақсы тілектер айтады.













Ізденуші-ұйымдастырушы кезеңі

20 мин

Тапсырма «Сөздер құрау» Оқушы әріптерден тізбектеп сөздер құрастырып, дәперге жазады. Жай счөйлемдер құрау.


Оқушы парақшада жұмыс жасайды

Ешқандай көмексіз, геометриялық формалар арқылы хайуанаттардың суреттерін салады.

Оқушы өз қалаулары бойынша салады.


Дескриптор:

Үлестірмелі парақшада зейін қабілетін дамытуға арналған тапсырмаларды орындайды

Үлестірмелі парақша

суреттер

«Тәжірибе алаңы»-әдісі

20 мин





Ойын «Өз есіміңді ерекше ата»

Адамның есімі- оның бетке ұстар құралы. Біздің есімдеріміз өмір бойы

бізбен бірге, олар біздің мінезімізге, сезімдеріміз бен ойымызға өз ізін қалдырады. Кәнеки, өзіміздің есімімізді еркелей әрі ардақтап айтып көрейік. Жаттығып алайық. Мұғалім баланы ортаға шақырады. Бала өз есімін атаған кезде қандай сезімде болғанын сұрауға немесе осы айтқандарын қағаз бетіне түсіруіне болады.


Тапсырма. Көру арқылы есте сақтауын дамыту.Оқушыға ұзақ көрсетіп, тақтаны жабамыз. Қай қатар,қандай сан есіңде қалды?


Ойын «Қай сөз артық»

Мақсаты: логикалық ойлауды, есте сақтауды, зейінді дамыту.

Оқушы сөздерді оқиды, бірақ оның біреуі артық болады. Соның артығын бала анықтауы қажет.Артық сөздің астын сыз.

Сөздердің нұсқауы:

  1. Қызанақ, қияр, сәбіз, қоян, шалқан

  2. Алмұрт, алма, қарбыз, доп

  3. Поезд, ұшақ, машина, аю

  4. Үстел, орындық, төсек, шәйнек

  5. Қарға, бүркіт, ара, балға

  6. Шие, жүзім, картоп, троллейбус

  7. Шаңғы, коньки, кеме, шана

  8. Шырша, аққайың,емен, бүлдірген

  9. Шатыр, есік, терезе, орамал

  10. Раушан, қызғалдақ, бәйшешек, картоп

  11. Қасқыр, түлкі, аю, мысық

  12. Қар, аяз, мұз, ыстық

  13. Аяқ, қол, бас, етік

  14. Сүт, шәй, айран, қияр

  15. Карта, тақта, оқушы, кірпі



Берілген тапсырма бойынша көрсетеді, берілген сұраққа жауап береді.

Компьютерде көрсетемін және оқушы қайталайды.

Оқушы сандарды айтып біріктіріп қандай сурет шыққанын айтады

Дескриптор:

тапсырманы орындай алады

анықтайды

Баланың тапсырманы жақсы орындағаны үшін мадақтау, қолдау .



құмзар.

Жұмыс дәптерлері.

Суреттер


Рефлекцивті коррекциялаушы кезеңі

3 мин

Сабақты қорытындылау Сіз бүгін сабақта қандай ойындар ойнадыңыз? Сізге кайсысы ұнады? Сіз бүгінгі сабақтан не біліп алдыңыз?

Оқушы жауап береді

Смайлик

Жұмыс дәптерлері.




Күтілетін нәтиже:

Нені біледі: бастырылған, сызылған немесе шатастырылған бейнелерді ажыратады.

Қандай түсініктерді игерді: Толықтай жауап беру қабілеттері артып, әңгіме барысында көп нәрсені түсініп, білді.

Меңгерген дағдылары мен іскерліктері: Есту арқылы қабылдау қабілеті дамыды.



































Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Көру қабілетін дамыту 18-сабақ

Білім беру ұйымының атауы


Бөлім:

Сенсорлық процестері мен кеңістіктік бейімделуін дамыту

Психологтің аты-жөні:


Сынып:

8

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Көру қабілетін дамыту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.1.2.3 күрделі фигураларды көшіру

Сабақтың мақсаты

Оқушы істей алады: бөліктен күрделі фигуралар құрастырады.

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Психологтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Мотивациялық - қозғаушылық

2 мин.

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушымен амандасу, сабаққа дайындығын бақылау.

Сәлеметсің бе?

Көңіл- күйің қалай?

(Орнымыздан тұрамыз,бір-бірімізге қарама-қарсы тұрып жақсы тілектер айтамыз.

Сәлеметсізбе?

Жақсы Жағымды көңіл күй тудырамыз.

Бір -біріне жақсы тілектер айтады.











Ізденуші-ұйымдастырушы кезеңі

20 мин

«Шыбын» тыныс алу жаттығуы.

  1. Қолымызды баяу жоғары көтеріп, мұрын арқылы терең тыныс аламыз.

  2. Жоғары күнге қарай созыламыз-денемізді ұстап тұрамыз.

  3. Оң жаққа қарай иілу арқылы демді ауыз арқылы баяу шығарамыз.

Мұрнымызбен терең әрі баяу тыныс аламызда түзу тұрамыз. Тағыда демімізді шығармай ұстап тұрамыз. Қолымыз жоғары көтерулі күйде.

Үлестірмелі парақшада көру қабілетін дамытуға арналған тапсырмаларды орындату.

Әрбір құрастырылатын бейне ойының барлық жеті фигурасымен құрастырылуы тиіс, яғни жетіден аз таспен құрастырылған бейне Танграм ойыны болып есептелмейді.


Оқушы парақшада жұмыс жасайды, жеміс пен көкөністерді салып , бояймыз.


Дескриптор:

Үлестірмелі парақшада көру қабілетін дамытуға арналған тапсырмаларды орындайды

Үлестірмелі парақша

суреттер

«Тәжірибе алаңы»-әдісі

20 мин






«Көзімізбен геометриялық фигуралар салайық» жаттығуы. Көзбен шеңбер, шаршы, үшбұрыштарды алдымен сағат тілі бағытымен, кейін қарсы бағытта бас мен иекті қозғалтпай саламыз.

Тапсырма .

Берілген тапсырма бойынша көрсетеді, берілген сұраққа жауап береді.

Берілген ортада геометриялық фигураларға ұқсас заттарды табады.


Дескриптор:

тапсырманы орындай алады

анықтайды



Баланың тапсырманы жақсы орындағаны үшін мадақтау, қолдау



Жұмыс дәптерлері.

Суреттер

Рефлекцивті коррекциялаушы кезеңі

3 мин

<

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!