Материалдар / 99-сабақ. Мен не үйрендім?
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

99-сабақ. Мен не үйрендім?

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Мамыр 2021
1518
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ: қазақ тілі

Тақырыбы: 99-сабақ. Мен не үйрендім?

Мектеп: №23

Күні: 10.03.21

Машықкерің аты-жөні: Абилмажинова Б.Е.

СЫНЫП: 3 г

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтарға жауап беру;

3.2.2.1 мұғалім ұсынған тақырып негізінде өз ойын айту

3.4.2.5 болымды және болымсыз етістіктерді анықтау;

3.4.2.4. негізгі, туынды етістікті анықтау.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: Қарапайым нұсқаулықтарды түсінеді, мәтіннің мазмұнын ұғады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Диалогке қатысады; мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады.

Кейбір оқушылар орындай алады: Берілген тапсырмалар бойынша ой қорыту жасай алады

Бағалау критерийлері

Нұсқауларды түсінеді және орындайды.

Тақырып бойынша ой бөліседі.

Негізгі, туынды және болымды, болымсыз етістіктерді анықтайды

Түйінді сөздер мен тіркестер

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Дастандар, хикаялар, бұйымдар, ықылас

«Кітап-білім бұлағы»

Талқылауға арналған сұрақтар





Қолданылатын әдіс-тәсіл

Талқылауға арналған сұрақтар:

Мәтіндегі негізгі ой мен тақырып қандай?

Абай атамыз туралы не білесіңдер?

Кітаптың адам өміріне әсері қандай?


Қолданылған әдіс-тәсіл

«Дұрыс,бұрыс», Ыстық орындық», «Жетістік баспалдағы», «Ашық микрофон», т.б.

Пән аралық байланыстар

Дене шынықтыру, әдебиеттік оқу

АКТ қолдану

Бейнежазба, интербелсенді тақта

Ресурстар

Оқулық, тақта, түрлі-түсті қағаздар, суреттер, қызыл және жасыл түсті таяқташалар, орындық, микрофон т.б.

Сабаққа қамтылатын құндылықтар:

Өз ойын ашық айтуға бейімдеу, таным-түсініктерін дамыту

Алдыңғы оқу:

98-сабақ. Қайталау сабағы

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

7 минут

















Сәлеметсіңдер ме?! Мен аты-жөнім Абилмажинова Балғын Есболқызы. Бүгін сендермен қазақ тілі пәні бойынша білімдеріңді тереңдететін боламыз.

Ұйымдастыру кезеңі:

Балалар, менің артымнан бірге қайталалаңдар.

Алақанды ашайық,
Күннің нұрын алайық
Жүрекке жылу салайық,
Жиналған жылы шуақты
Бір - бірімізге шашайық!

Үй жұмысын пысықтау: «Сандар әдісі»

-Балалар, мен сендерге әртүрлі сандар таратып бердім. Қазір сол бойынша кез-келген санды айтамын, сол сан түскен оқушы орнынан тұрып, үй тапсырмасын айтады.

Қ.Б: жауаптарына байланысты.













Сандар жазылған қағаз қималары






Сабақтың ортасы









7 минут





















5 минут



























3 минут






7 минут




















5 минут















-Балалар, бүгін біз сендермен «Мен не үйрендім?» тақырыбын өтетін боламыз. Дәптерлеріңді ашып, бүгінгі күн мен тақырыпты жазып алыңдар. Сонымен қатар, бүгінгі сабақта мен сендерді түрлі-түсті қағаздар көмегімен бағалаймын. Қызыл түс 3 ұпай, сары түс 2 ұпай, қоңыр түс 1 ұпай дегенді білдіреді.Сабақ соңында сол бойынша бағалаймын.

(Т.А.) 1-жаттығу.

-Балалар, 1-жаттығуға зер салыңдар. Мен қазір сендерге мәтінді оқып беремін, сендер мұқият тыңдаңдар.

-Балалар, мәтін не туралы?

Мәтінде қандай тұлғалар есімі кездесті?

Абай атамыз қандай кітаптарды оқыды?

Әжесі Зере Абайға қандай ақыл айтты?

Абай атамыз туралы не білесіңдер?

Сөздікпен жұмыс

-Балалар, мәтіннен қандай мағынасы түсініксіз сөздерді байқадыңдар? Сол сөздерді кітаптың артындағы сөздіктен қарап шығыңдар.

Дескриптор:

-мәтінді тыңдайды;

-мәтіннің не туралы екенін табады;

-мәтіндегі мағынасы түсініксіз сөздермен тауып, сөздіктен мағынасын іздейді.

Қ.Б. түрлі-түсті қағаздар арқылы жауаптарына байланысты бағалау.


(А.Ж.) 2-жаттығу. «Ашық микрофон»

-Балалар, ал енді осы мәтініміздің тақырыбы мен негізгі ойын анықтап алайық.

Ол үшін сендерге 2 нұсқа көрсетілген. Олар:

  1. Бір істі бастасаң, аяқсыз қалдырма

  2. Кітап-білім бұлағы

Аталған нұсқалардың қайсын келеді деп ойлайсыңдар. Өз ойларыңды микрофон арқылы сөйлеп дәлелдейсіңдер.

Кітаптың адам өміріне әсері қандай?

Таңдаған нұсқаны дәптерімізге жазамыз.

Дескриптор:

  • Көрсетілген екі нұсқаның бірінен мәтіннің сай негізгі ой мен тақырыпты анықтайды;

  • Өз ойларын микрофонмен дәлелдеп, айтады;

  • Таңдаған дұрыс нұсқаны дәптерлеріне жазады.


Қ.Б. түрлі-түсті қағаздар арқылы жауаптарына байланысты бағалау.


Сергіту сәті:

-Балалар, орнымыздан тұрып, интербелсенді тақтаға назар аударайық. Артынан бірге қайталайық.


(Ж) 3-тапсырма

-Балалар, мәтіндегі естістіктерді теріп жазыңдар. Сол етістіктерді кестедегі бағандар бойынша негізгі не туынды, болымды немесе болымсыз түрлерге бөліп, сәйкестендіріп жазыңдар.

Кезекпен тақтаға жазып отырамыз.

Негізгі

етістіктер

Туынды етістіктер

Болымды етістіктер

Болымсыз етістіктер










Дескриптор:

-мәтіндегі етістіктерді теріп жазады;

-естістіктерге негізгі және туынды, болымды және болымсыз етістіктерге бөліп, кестеге жазады.

Қ.Б. түрлі-түсті қағаздар арқылы тапсырманы дұрыс орындағанына байланысты бағалау.


(Т) 5-тапсырма «Дұрыс, бұрыс»

-Балалар, мен сендерге мәтін бойынша мәліметтер оқимын. Ал сендер алдарыңда берілген қызыл және жасыл түсті таяқшаның бірін жоғары көтересіңдер. Қызыл-бұрыс, жасыл-дұрыс дегенді білдіреді.

Абай күні-түні кітап оқыды +

Ол үй ішіне әңгімелеп береді +

Зере әжесі Абайдың кітап оқуға деген ынтасын байқамады –

Ол басқа балаларға ұқсап өс деді –

Абай әжісінің сөзіне риза болды +

Ол күн сайын бір әңгіме айтатын болды +

Дескриптор:

  • Мәтін бойынша мәліметтер оқылады, сол мәлімет дұрыс не бұрыс екенін анықтайды;

  • Қызыл және жасыл түсті таяқташарды жоғары көтеру арқылы жауап береді.

Қ.Б. түрлі-түсті қағаздар арқылы жауаптарына байланысты бағалау.



Түрлі-түсті қағаздар.







Оқулық 66-бет, түрлі-түсті қағаздар.

https://okulyk.kz/kazahskij-jazyk/51/.




















Оқулық 66-бет, микрофон


https:

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!