Материалдар / № 5 Қазақстан—еңбек мигранты көп елдің бірі..docx
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

№ 5 Қазақстан—еңбек мигранты көп елдің бірі..docx

Материал туралы қысқаша түсінік
11.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу, өзіндік тұжырым жасау; 11.4.2.1 сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Қараша 2024
136
2 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім: Қазіргі қоғам: миграция және зияткерлік миграция .

Мектеп:

Пәні: қазақ тілі

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 11

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Қазақстан—еңбек мигранты көп елдің бірі.

Оқу мақсаттары

11.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу, өзіндік тұжырым жасау;

11.4.2.1 сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: графиктік мәтіндегі деректерді түсіну, салыстыру, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану;

Көпшілігі: мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстыру, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану;

Кейбір оқушылар: мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу, өзіндік тұжырым жасау, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану.

Бағалау

критерийлері


  • мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырады;

  • маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазады, өзіндік тұжырым жасайды;

  • сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады.

Құндылықтарға баулу

Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық)

Алдыңғы оқу

Миграция туралы біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

















Сабақтың ортасы






















Сабақтың соңы


























Үйге тапсырма:

І Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал. «Бір тілек» әдісі

Оқушылар бір-біріне сабаққа қатысты жақсы тілектер айтады

Оқу мақсатымен бағалау критерийлерімен таныстырылады.

ЖАЗЫЛЫМ АЛДЫ.

1-тапсырма:

«Конверттегі сұрақ » әдісі. Оқылым мәтінін оқу.

Оқушылар топқа бөлінеді, әр топқа конверт таратылады. Оқушылар оқылым мәтінін оқып, мазмұны бойынша әр топ бір сұрақтан жазып, конвертке салады да келесі топқа береді. «Әткеншек» әдісімен келесі топқа конверт беріліп, ол топ конверт ішіндегі сұраққа жауап береді.

Дескриптор:

  • Сұрақтарға жауап береді.

  • Өз ойларын жеткізе алады.

  • Негізгі ойды анықтайды.

ІІ. ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Диаграммалардағы деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап, мәтінге айналдырып, өзіндік тұжырым жасаңдар.

Дескриптор:

  • Диаграммалардағы деректерді салыстырады;

  • маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазады;

  • мәтінге айналдырып, өзіндік тұжырым жасайды.

ҚБ

ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН.

4-тапсырма. Мәтінді оқып, шешендік арнаудың қай түрі екенін анықтаңдар. Шешендік сөзді талдаңдар.

5-тапсырма. Әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданып, шешендік сөзге жасаған талдауларыңды оқып беріңдер. Бұйрық рай етістіктерін анықтаңдар.

Дескриптор:

  • Мәтінді оқып, шешендік арнаудың қай түрі екенін анықтайды;

  • Шешендік сөзді талдайды;

  • Әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданып, шешендік сөзге жасаған талдауларыңды оқып береді;

  • Бұйрық рай етістіктерін анықтайды.

ҚБ

« Бір минут»әдісі. Оқушылар бір минут ішінде кезекпен тоқтаусыз,жылдам сөйлеп шығады.

Рефлекция

Өзіңді тексер сұрақтарымен жұмыс.

7-тапсырма.

Оқушылар бір-біріне сабаққа қатысты жақсы тілектер айтады.

Оқушылар топқа бөлінеді, әр топқа конверт таратылады. Оқушылар Миграция тарауына байланысты әр топ бір сұрақтан жазып, конвертке салады да келесі топқа береді. «Әткеншек» әдісімен келесі топқа конверт беріліп, ол топ конверт ішіндегі сұраққа жауап береді.


Диаграммалардағы деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап, мәтінге айналдырып, өзіндік тұжырым жасаңдар.













Мәтінді оқып, шешендік арнаудың қай түрі екенін анықтаңдар. Шешендік сөзді талдаңдар.


Әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданып, шешендік сөзге жасаған талдауларыңды оқып беріңдер. Бұйрық рай етістіктерін анықтаңдар.






ҚБ


















ҚБ















ҚБ


ҚБ







«Бір тілек» әдісі


Сурет қиындылары






(И.Сарыбаева, Қ.Авсыдықова,

«ҚазҰУ хабаршысы» журналынан)

















(«Қазақтың би-шешендері» жинағынан)


















Қосымша ақпарат


Саралау

Қосымша критерийлер арқылы бағалау


АКТ-мен байланыс

Мұғалімнің көмегін көбірек қажет ететін оқушыларға: Диалог негізінде саралау, конверттегі сұрақ әдісін қолдануда кері байланыс беру арқылы, жұппен,жеке жұмыс жасауға қолдау корсеттім

Көпшілік

оқушыларға:Ынтымақтастық (коллаборотивті) саралау ,топпен жұмыс жасауда,топ құрамдарынан көмек алуға, өз ойы мен идеясын жүзеге асыруға,өз көзқарастарын білдіруге қолдау көрсеттім.

Кейбір оқушыларға:

«Дәйекті пайым» әдісін қолдануда ,жеке жұмыс барысында өзіндік ой-тұжырымын жазба жұмыстарында білдіріп,ойын дамытуына көмектестім





Сабақ үдерісінде қауіпсіздік ережелерін сақтау туралы ескертіледі.

Интерактивті тақта

Рефлексия

Әріптестерім мен тренерімнің кері байланысы нәтижесінде ықшам сабағыма өзгерістер енгіздім.

Тренердің кері байланысы нәтижесінде:

-оқу мақсатынан сабақ мақсатының шығатынын игердім.

-Критериалды бағалауды түсіндім

-SMART форматын үйрендім

Әріптестерімнің кері байланысы:

Ғазиза апай әріптесімнен белсенді әдіс-тәсілдерді сабақ мақсатына сай тиімді қолдануды үйрендім.

Болашаққа болжам:Белсенді әдіс-тәсілдерді оқу мақсатына сай пайдалану;

Саралау әдістерін тәжірибемде тиімді қолданатын боламын.














































































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!