Білім беру ұйымының
атауы
|
|
|
Пәні:
|
Әдебиеттік
оқу
|
|
Бөлім:
|
Саяхат
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
|
Күні:
|
|
|
Сынып: 2
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
№ 93 сабақ. Аспан әлемін
зерттеу
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты:
|
2.2.8.2
мұғалімнің көмегімен кейіпкердің іс- әрекетіндегі өзгерісті,
эпизодтарды немесе негізгі оқиғаларды салыстыру
2.2.9.1 сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан,
сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге
салу
|
|
Сабақтың мақсаты
|
мұғалімнің көмегімен
кейіпкердің іс- әрекетіндегі өзгерісті, эпизодтарды немесе негізгі
оқиғаларды салыстыру
сұраққа жауапты
анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және
ақпаратты берілген үлгі кестеге
салу
|
|
Құндылықтар
|
Талап: жаңаны білуге,ізденуге
құштар болу
|
|
Сабақтың барысы
|
|
Сабақтың
кезеңдері
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың
басы
10
мин
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Психологиялық ахуал
қалыптастыру
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырма
Мәтін мазмұнын
айт
|
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырмасын
Оқиды
|
«Тамшылар»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Мәтін мазмұнын
айтады-1б
|
|
|
Сабақтың
ортасы
25мин
|
Жаңа
сабақ
Фс
тапсырма
1-тапсырма
Телескоп
деген сөзді естіп пе едің?
Телескоп
Астрономдар аспан денелерін зерттеу үшін әртүрлі
телескоптарды пайдаланады. Мұның себептері де көп. Мысалы, күнді
жақсы зерттейтін телескоп қашық галактикаларды зерттеуге қолайсыз
болуы мүмкін. Әдетте, астраномдар нысанның түр-тұрпатын тура білу
үшін екі түрлі телескоп астраномдарға ыңғайлы болу үшін бір жерде
орнатылады. Бірнеше телескоп орналасатын телескоптар «обсерватория»
деп аталады?
Сұрақтар.
Обсерватория деген не?
Телескоппен не көреді?
Дәптермен
жұмыс
Сөздікпен
жұмыс
|
Мәтінмен
жұмыс
|
«Тамшылар»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Мәтінмен жұмыс
жасайды-1б
Сұрақтарға жауап
береді-1б
Сөздікті көркем
жазады-1б
|
Оқулық
|
|
|
2-тапсырма
«Түртіп
алу» әдісі
Түсініп
оқы.
Киіз үй
мен обсерватория
Киіз
үй
Жұлдызды
түнгі жайлауда
Обсерваториядай
Болады
теңеу ойлауға
Кәдімгі
боз үй –ұядай;
Түңгіліктен көкке қарасаң,
Жарқырап
жұлдыз,тұрады Ай.
Киіз үй
мен обсерватория екеуі бірме?
|
Өлеңмен
жұмыс
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Өлеңді түсініп
оқиды-1б
Киіз үй мен обсерваторияны
салыстырады-1б
|
Оқулық
|
|
|
ЕБҚ
3-тапсырма
Өлеңде
ақын киіз үйді неге ұқсатады?
Теңеу
сөздерді тап.
Киіз үйді
обсерваторияға ұқсатады.
Теңеу
сөздер: обсерваториядай, ұядай.
|
Дәптермен
жұмыс
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Сұраққа жауап
береді-1б
Сұрақ жауабын көркем
жазады-1б
|
|
|
|
4-тапсырма
Өлеңді
пайдаланып,суреттерді салыстыра сипаттап айт.
Бірінші
сурет жазғы жайлау. Шаңырақтан қарағанда аспан денелері анық
көрініп тұрады.
Екінші
суретте обсерватория. Ол жерден телескоппен аспан денелерін
көресің.
|
Суретпен жұмыс
жасайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Суреттерді
салыстырады-1б
|
|
|
|
ЕҚБ
5-тапсырма
Ғарышқа
қатысты сөздерден өзің анықтамалық жаса.
(4-5
сөз)
|
Анықтамалық
жасайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Анықтамалық
жасайды-1б
|
Жұмыс
дәптері
|
|
Сабақтың
соңы
10
мин
|
Үй
тапсырма
Өлеңді
жаттап ал.
Кері
байланыс
|
Үй тапсырмасын
алады
Кері байланыс
жасайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Өлеңді жаттап
алады-1б
«Білім шыңы»
әдісі
|
Кері байланыс
тақтасы
|
|