Материалдар / . Денсаулық-зор байлық Бірінші байлық-денсаулық 7-сынып

. Денсаулық-зор байлық Бірінші байлық-денсаулық 7-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
жаңартылған мазмұнда білім беру бойынша құрастрылған сабақтың жоспары берілген
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Ақпан 2018
1041
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақтың тақырыбы:3.1. Денсаулық-зор байлық Бірінші байлық-денсаулық

Мұғалімнің аты-жөні: Мутиева К.Ж.Күні: 12.10.2017
СЫНЫП: 7

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны: 0
Сабақнегізделген оқу мақсаттары7.1.6.1.коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш эмоционалды-экспрессивті сөздерді еркін қолданып, диалогкқа қатысу,пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдау7.4.3.1.. фразеологизм,мақал-мәтелдердердің эмлционалды мәнін,көркемдік ерекшеліктерін тұсініп оқу
Сабақ мақсаттары:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: өтілген тақырыптар бойынша мағлұмат алады мақал-мәтелдердердің мағыналарын ашуды түсінеді .Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: мақал*-мәтелдерге мысал келтіредіөз пікірлерін ортаға саладыОқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: денсаулық туралы мәтіндердентілдік бірліктерді тауып,мақал-мәтелдердің мағынасынашып түсіндіреді
Кұтілетін нәтиже:Бірінші байлық-денсаулық ұғымын түсінедімақал-мәтелдердердің ережесімен танысады

Бағалау критерийіЖеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
Тілдік мақсатыНегізгі сөздер мен тіркестер:денсаулық, медицина,мақал-мәтел,тура мағына,астарлы мағына,

РесурстарОқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.
Әдіс-тәсілдерСұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
Пәнаралық байланысМузыка, қазақ тілі.
Алдыңғы оқу фразеологизмдердің түрлері мен сипаты туралы алған білімдерін тексеруграмматикалық сипаты туралы алған білімдерін тексеру
Сабақтың жоспары
Жоспарланған уақытСабақ барысы :Бағалау түрлері
Басталуы5 минутҰйымдастыру кезеңі 2 минутТоптарға бөлу.Тірек сөздер бойынша топқа бөліну.Оқушыларға сөздер қиындыларын беремін. Әріп қиындыларда бақыт,қуаныш деген сөздер болу керек.Оқушылар сол сөздер бойынша топтарға бөлінеді.Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут-Салем достым! (амандасады)-Сен қалайсың? (иықтарынан қағады)-Қайда болдың? (құлақтарынан тартады)-Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне қояды)-Сен келдің! (қолдарын жаяды)-Жақсы болды!(құшақтайды)





1-топ: бақыт2-топ: қуаныш









Тренинг жазылған парақшалар
Жаңа білім10 минут











Үйге берілген тапсырманы тексеру Сақина салмақ әдісі бойынша сұрақтарға жауап беруБілу және түсіну1-тапсырманы оқу Берілген мәтіндерді балалар оқып алады.»стикердегі диалог» әдісі бойынша сұрақтарға жауап беруОқулық. Кеспе мәтіндер.

Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер.
Ортасы10 минут























Қолдану1-топ: тұлпар.2-топ:сұңқар 1-тапсырманы оқу 2-тапсырманы орындау «Кім жылдам» кестені толтыру 3-тапсырманы «ортадағы қаламсап» әдісі бойынша орындату 4-тапсырманы дәптерге жазу топтастыру5-тапсырма сөйлемдегі кейбір сөздердің орнына фразеологиялық тіркестерді қойып қолдану

«Пкірлер»парағы әдісі, сұрақтар жазылған парақшалар,қалам.

Оқулықтағы мәтінді оқып алады.

Сергіту сәті 2 минут«Қызыл гүлім-ай» биі Би билейді
АяқталуыСабақты бекіту10 минут Синтез «Кім көп біледі»  тест әдісі 6- 7-тапсырманы орындау фразеологизмдерді табу, мысал келтіру Үйге тапсырма: 1А еркін пікір әдісі бойынша тұлпар мен иесіне эссе жазу



Карточкада жазылған терминдер
Бағалау

5 минут









Кері байланыс3 минут
Бағалау парақшасы Дұрыс жауапқа 5 балл.Рефлексия парағы



Бағалау парақшасы























Қағаз қиындылары.








Қосымша ақпарат
СаралауСіз қосымшакөмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сізқабілеті жоғарыоқушыларға тапсырманыкүрделендіруді қалайжоспарлайсыз?Бағалау - Оқушылардыңүйренгенін тексерудіқалай жоспарлайсыз?Пəнаралық байланысҚауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағыбайланыс






Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шараларытиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішіндеүлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкескелетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім?




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ