Материалдар / « Еңбек түбі береке » Қауіпсіздік сабағы № 4. «Ойыншықтарды қауіпсіз пайдалану ережелері»
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

« Еңбек түбі береке » Қауіпсіздік сабағы № 4. «Ойыншықтарды қауіпсіз пайдалану ережелері»

Материал туралы қысқаша түсінік
« Еңбек түбі береке » Қауіпсіздік сабағы № 4. «Ойыншықтарды қауіпсіз пайдалану ережелері»
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Қазан 2024
348
14 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Іс-шараның тақырыптары

« Еңбек түбі береке »

Қауіпсіздік сабағы № 4. «Ойыншықтарды қауіпсіз пайдалану ережелері»

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)


Күні:


Сынып:

1 « »

Сабақтың мақсаттары:

Адал еңбекті бағалау.Оқушылардың еңбек туралы түсініктерін кеңейту.

Балаларды үйдегі қауіпті заттарды тануға, қауіпсіздік ережелерін сақтауға үйрету.

Құндылық :

Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік

Сабақтың барысы

Сынып сағатының кезеңі\ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

бағалау

ресурстар

Ұйымдастыру







35 мин































Сәлемдесу. Шаттық шеңбері.

- Балалар, көңіл – күйіміз қалай? Тәрбие сағатымызды бастамас бұрын барлығымыз шаттық шеңберін құрайық.

Гүл өсірсең терлеп,

Мұның аты – еңбек.

Кесте тіксең зерлеп,

Мұның аты – еңбек.

Сабағыңды жөндеп,

Әзірлесең еңбек.

Қиындықтың бәрін,

Еңбек қана жеңбек!


ІІІ «Бейнеролик айдары» Еңбек жайлы түсініктерін кеңейту

Әңгімелесу.

Еңбек”, “Еңбексүйгіштік”деген ұғымдарды қалай түсінесіңдер?

Еңбек адамға не үшін қажет деп ойлайсыңдар?

Қандай адамды еңбекқор дейміз?

Сендердің қазіргі негізгі еңбектерің қандай?


«Wordwall» әдісі

Жалғасын тап:

Еңбек бейнет емес …(зейнет)

Еңбегінен ел … ( таныр)

Еңбегі аздың өнбегі … ( аз)

Еңбек ер … ( атандырады )

Еңбек ептілікті … ( сүйеді )

Еңбек еткен мұратқа … ( жеткен)

Еңбек адамның екінші… (анасы)

Еңбек ата жер … ( ана)


Сәйкестендіру.

«Wordwall» әдісі


Сергіту сәті.

«Дұрыс па, бұрыс па?»

Қойшы балаларды оқытып жүр.

Жүргізуші машина жүргізеді

Аспазшы үй салып жүр.

Дәрігер адамдарды емдейді.

Жазушы хат, газеттер тасып жүр.

Дәрігер етіктігіп отыр.

Мұғалім балаларды емдеп жүр.

Ұшқыш әдемі киім тігеді.

Өрт сөндіруші өртті сөндіреді.

Суретші сахнада ән айтып тұр.



Шығармашылық жұмыс

Топтық жұмыс


1 топ: Еңбектуралы 3 мақал-мәтел жазып, мағынасын түсіндіру.

2-топ: «Еңбекқор жәндіктер» туралы жазып, айту.


Қорытынды:

Топтастыру. Слайд арқылы «Еңбектің пайдасы» деген сөзге топтастыру жасау. Еңбектің пайдасы – тәрбиелейді, жігерлендіреді, күшбереді, қуантады, бақытты етеді, өмір сүруге үйретеді, үнемшіл болуға үйретеді, ширатады, шынықтырады.

Адамның өмір сүруіне қажеттінің барлығы еңбекпен келеді.

Ән: « Болайықшы осындай!»


Білім алушылар мұғаліммен сәлемдеседі, бірге шеңбер құрып, өлең шумақтарын қайталайды







Бейнероликті тамашалайды









Оқушылар сұрақтарға жауап береді


Мақалдардың жалғасын табады









Оқушылар дұрыс болса қол көтереді, бұрыс болса көтермейді.








Оқушылар топтық жұмысты орындайды, әр топ өз жұмысын қорғайды





Оқушылар топтастыру тапсырмасын орындайды








Ән шырқайды













https://www.youtube.com/watch?v=wgyEUIN5ePw





https://wordwall.net/ru/resource/52238950/%D0%B5%D2%A3%D0%B1%D0%B5%D0%BA-%D0%BC%D0%B0%D2%9B%D0%B0%D0%BB-%D0%BC%D3%99%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%B6%D0%B0%D0%BB%D2%93%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8B%D1%80


https://wordwall.net/ru/resource/48625947/%D0%B5%D2%A3%D0%B1%D0%B5%D0%BA-%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%8B-%D0%BC%D0%B0%D2%9B%D0%B0%D0%BB-%D0%BC%D3%99%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B4%D0%B5%D1%80


Қауіпсіздік сағаты 10 мин


 4 САБАҚ. «ОЙЫНШЫҚТАРДЫ ҚАУІПСІЗ ПАЙДАЛАНУ ЕРЕЖЕЛЕРІ».

1.Мақсат қою. Тақырыптың анықтамасы.

Аяғы бар, жүрмейді,

Аузы бар, күлмейді, Айнымайды бөпемнен

Тек сөйлеуді білмейді. (Қуыршақ)

Шіркіннің өзіне обал-ақ, Жүреді аяқта домалап. (Доп)

Өздігінен жүрмейді, жарыспайды,

Кісі мінсе жарыстан қалыспайды.

Аяғы екеу болғанмен ізі

жалғыз,

Сағатта талай жерді қарыштайды. (Велосипед)

- Бұл жұмбақтар не туралы?

- Тағы қандай ойыншықтар бар?

2. Білімді өзектендіру. Өткенді қайталау

Дымбілмес: Сәлем, балалар! Мен сіздерге сүйікті ойыншықтарымды ала келдім, ойнаймыз ба?

Педагог: балалар, рұқсат етсеңіздер, сөмкемдегі ойыншықтарды бірінші мен алайын (Қолын сөмкеге түсіреді. Ой, мен ұшты нәрсемен саусағымды ауыртып алған сияқтымын. Дымбілместің ойыншықтары біртүрлі екен.

Педагог: (Инені шығарады). Мынау не? (Ине) Ол не үшін қажет? Онымен ойнауға бола ма? Неліктен? (Балалардың жауабы) Бұл не? (Пышақты шығарады) Пышақ не үшін қажет? Сіз онымен ойнай аласыз ба? Неліктен? (Балалардың жауабы) Бұл не? (Дәрі-дәрмектің қаптамасын шығарады.) Дәрі-дәрмектермен ойнауға бола ма? Неліктен? Оларды балаларға кім бере алады? (Балалардың жауаптары.) Бұл не? (Сіріңке қораптарын шығарады.) Отпен ойнауға бола ма? Не болуы мүмкін? Сіріңкелерді кім қолдана алады? (Балалардың жауаптары) Балалар, Дымбілмес бізге қандай заттар әкелді? (Қауіпті) Сіз олармен ойнай аласыз ба? Неліктен? (Балалардың жауабы)

3. Тақырыпқа кіріспе

- Үйде қандай ойыншықтармен ойнайсыз?

- Олар өздігінен қауіп төндіре ала ма?


Ойыншықтарды бізге зиян тигізбеуі үшін олармен жұмыс істеу ережелерін жасайық.

1. Ойыншықтарға сүрінбеу және олардың зиян келтірмеуі үшін әрқашан орнына қою керек.

2. Ойыншықтарды ауызға салуға болмайды. Өйткені олар тамақ емес, ойнауға жасалған.

3. Ешқандай жағдайда батареяларды аузыңызға салмаңыз. Бұл өмірге қауіп

төндіреді.

4. Ұсақ бөлшектері бар ойындар кішкентайлардың қолы жетпейтін жерде сақталуы керек.

5. Ойыншықтармен ұйықтамаңыз. Өйткені, олардың құрамында зиянды

бояғыштар мен толтырғыштар болуы мүмкін.

6. Егер ойыншықта лақтыратын заттар болса (жебелер, оқтар, шарлар және т.б.), ешбір жағдайда адамды немесе жануарды көздеуге болмайды, әсіресе бетке бағыттауға болмайды.



4. Білімді бастапқы игеру және түсінуді тексеру. Жұптық жұмыс

Қауіпті және қауіпсіз заттар туралы суретті кітап жасайық. Сіз жұптарға бөлініп, қауіпті заттарды кім жабыстыратынын және кімнің қауіпсіз екенін шешуіңіз керек. Балалардың үстелдерінде екіге бөлінген қағаз парақтары бар. Бір жағында Көңілді, екінші жағында қайғылы эмодзидің бейнесі бар. Үстелде заттардың суреттері орналастырылған. Бір бала қауіпсіз заттар салынған заттарды таңдайды, ал екіншісі ойнауға болмайтын заттарды таңдайды.









Жұмбақтар

дың жауабын табады

















Ойынға белсене қатысады
















Сұрақтарға жауап береді










ережелермен

танысады





































https://www.youtube.com/watch?v=DY3DRxWokn8&list=PLA5eCSY2FeoQLL




ocS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=28 https://www.youtube.com/watch?v=qR_tCZJhRqg&list=PLA5eCSY2FeoQLLoc

S-IEuEG9KjOrJzvPM&index=29 https://www.youtube.com/watch?v=eAuWMVuaBbU&list=PLA5eCSY2FeoQLL

ocS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=34





















Қорытынды:

5. Бекіту. Өзіндік жұмыс

Қауіпті болуы мүмкін заттарды дөңгелектеңіз. Жасыл – сіз ересектерсіз өзіңіз ала аласыз. Сары-ересектердің көз алдында ғана алуға болады. Қызыл-тек ересектер ала алады.

6. Қорытынды


қауіпті заттарды ажыратады





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!