Бөлім:
|
5-бөлім. Өмір қауіпсіздігінің
негіздері.
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Молдашов Даурен
Ерланұлы
|
Күні:
|
07.10.2021
жыл
|
Сынып: 11
«А»
|
Қатысушылар саны :
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Әртүрлі тұрмыстық
жағдайларда жеке қауіпсіздікті қамтамасыз
ету.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
|
11.5.4.22. Әртүрлі
тұрмыстық жағдайларда жеке қауіпсіздікті қамтамасыз ету - электрлік
және тұрмыстық газбен қауіпсіз жұмыс жүргізудегі, тұрмыстық химия
құралдарын пайдалану кезіндегі қауіпсіз ережелері туралы
мағлұматтар беру.
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар тұрмыста
пайдаланатын электр құрылғылары мен газ плиталары пайдалануда
қауіпсіздік ережелерімен танысады, химиялық қоспалары бар әртүрлі
жууға арналған сұйықтықтарды ажырата алады және күнделікті
пайдалануда қауіпсіздік ережелерін біледі.
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
кезеңі
10
минут
|
Сәлемдесу,
қатысушыларды тексеру. Оқушылардың назарын жұмылдыру. Білімді
өзектендіру. Сабақтың мақсатын белгілеу.
|
Қысқаша жауап
беру
|
|
Сынып
Парталар
Құрал-жабдықтар
|
Негізгі
бөлім
25
минут
|
«Болжау» әдісі арқылы тақырыптың
мазмұнын ашу.
|
Оқушылар берілген
мәтінді астан аяғына дейін оқып шығып, сабақ мазмұнының қандай
тақырыпта болатынын түсіне бастайды. Өз пікірлерін айтып, сабақтың
жалпы мазмұнын ашуға жауаптарын айтады.
|
Өзара бағалау 9–10 балл —
материал жақсы меңгерілген; 4–8 балл — материал меңгерілген; 0–3
балл — материалды қайталау қажет.
|
Мәтінді
тапсырма
|
|
Тапсырма.
№1
Электр тоғымен жұмыс
істегендегі қауіпсіздік шаралары.
|
Өзара бағалау 9–10 балл —
материал жақсы меңгерілген; 4–8 балл — материал меңгерілген; 0–3
балл — материалды қайталау қажет.
|
Электр
розеткалары
Электр
сымдары
|
Критерийлер:
Тұрмыста электр тоқтарын қандай мақсатта
қолданады?
Дескрипторлар: үй жылытуға, ас әзірлеуге,тұрмыстық аспаптар
мен теледидар мен радиоаппаратураны қосу үшін.
Тапсырманы
орындау барысы:
Қалыптастырушы бағалау:
Рефлексия:
|
Берілген
тапсырманы орындайды және практикалық түрде
көрсетеді
Оқушылар
практикалық түрде электр құралдарын тұрмыста қалай пайдалану
керектігін көрсетеді.
Кері
байланыс, сұрақтар қою.
Берілген тапсырмада
қандай қиындықтар болды?
|
|
Тапсырма.
№2
|
Өзара бағалау 9–10 балл —
материал жақсы меңгерілген; 4–8 балл — материал меңгерілген; 0–3
балл — материалды қайталау қажет.
|
Газ
плита
Газ
баллон
Редуктор
Шланг
|
Критерийлер:
Тұрмыстық Газ құрылғыларымен
жұмыс істегендегі қауіпсіздік шаралары
Дескрипторлар:
Тапсырманы
орындау барысы:
Қалыптастырушы бағалау:
Рефлексия:
|
Берілген
тапсырманы орындайды және практикалық түрде
көрсетеді
Оқушылар
пракикалық түрде электр құралдарын тұрмыста қалай пайдалану
керектігін көрсетеді.
Кері
байланыс, сұрақтар қою.
Бүгін не
білдіңіз?
|
|
Тапсырма.
№3
|
Өзара бағалау 9–10 балл —
материал жақсы меңгерілген; 4–8 балл — материал меңгерілген; 0–3
балл — материалды қайталау қажет.
|
Резеңке
қолғаптар
Көзді сақтайтын
құралдар
Химиялық
сұйықтықтар
|
Критерийлер:
Тұрмыстық Химиялық қоспалары бар сұйықтықарменжұмыс істегендегі
қауіпсіздік шаралары.
Дескрипторлар:
Тапсырманы
орындау барысы:
Қалыптастырушы бағалау:
Рефлексия:
|
Берілген
тапсырманы орындайды және практикалық түрде
көрсетеді
Оқушылар
пракикалық түрде электр құралдарын тұрмыста қалай пайдалану
керектігін көрсетеді.
Кері
байланыс, сұрақтар қою.
Қиындықтарды
қалай шешуге болады?
|
|
Рефлексия
БББ
кестесі
|
Оқушылар кестені
толтырады
|
|
|
Қортынды бөлім 5
минут
|
Үй тапсырмасы §2оқу
және оқулық тапсырмаларын орындау.
|
Күнделікке уй
тапсырмасын жазды
|
Рефлексия
«Маған
... түсінікті» рефлексия тәсілі. Оқу материалы аясында сабақты
қорытындылай отырып, ойды аяқтау
|
|