Сабақ:
№18
|
Мектеп:Мәншүк Мәметова
атындағы шағын орталықты орта
мектебі
|
Пәні: информатика
|
Күні:
18.01
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Қондыбаева Салтанат
Альменқызы
|
Сынып: 6
«А»
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы:
|
Абзацтар, шегіністер және
интервалдар
|
Сабақ негізделген
оқу
мақсаты
|
Абзацты пішімдеу туралы
оқушылар білімін қайталау, абзацты пішімдеудің жаңа
мүмкіндіктерімен танысу
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар:.
|
абзацты пішімдеудің жаңа
мүмкіндіктерімен танысады
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
|
|
Кейбір
оқушылар:
|
күрделілігі әртүрлі абзацты
пішімдеуді компьютерде орындай
алады
|
Тілдік
мақсат
|
Оқушылар:
Абзац, шегініс, интервал
туралы жалпы мағлұмат біледі
|
Негізгі сөздер мен
тіркестер:
|
Абзац, шегініс,
интервал
|
Сыныптағы диалог үшін
пайдалы тілдік бірліктер:
1.Пішімдеу сызғышы не үшін
керек?
2.Пішімдеу деген
не?
3.Мәтіндік процессордың
терезесіндегі пішімдеу сызғышын қалай қосып/өшіруге
болады?
4.Абзацты пішімдеудің
сұхбаттық терезесін қалай
шақырамыз?
5.Абзацтағы мәтінді
түзеудің қандай түрлерін
білесіңдер?
6.Абзацтың ішіндегі толтыру
түсін қалай өзгертеді?
|
Талқылауға арналған
тармақтар:
|
Абзацты пішімдеудің негізгі
тәсілдерін атап шығыңдар және түсті өзгертудің барлық
мүмкіндіктерін атаңдар
|
Жазылым бойынша
ұсыныстар:
|
Абзац, шегініс, интервал
сөзінің үш тілде аталуын білу
|
Алдыңғы
тақырып
|
Мәтінді пішімдеудің негізгі
тәсілдері. Қаріп
|
Жоспар
|
Жоспарлаған
уақыт
|
Жоспарлаған жаттығулар
(төмендегі
жоспарланған жаттығулармен
қатар
ескертпелерді
жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
6
мин
Өткенді
қайталау
5
минут
Миға
шабуыл
|
Шаттық шеңберін
құру
«Сұрақтар жаңбыры»
әдісі
АКТ-да деңгейлік тәжірибелік
жұмыстарды дұрыс орындау.
Жаңа тақырыпты
қорытындылау.
Ұйымдастыру.
«ыстық алақан» тренингін
ұйымдастыру.
Сынып оқушыларын «Пазл»
арқылы 3 топқа бөлемін.
Оқушылардың өткен тақырыптары
мәтінді пішімдеу тақырыбы бойынша алған
білімдерін
« Сұрақтар жаңбыры » әдісі
арқылы пысықтаймын.
-MS Word мәтіндік процессорын
іске қосудың қандай тәсілдерін
білесіңдер?
MS Word мәтіндік процессорының
терезе элементтерін атаңдар.
-Пернетақтада жоқ символдарды
кірістіруге көмектесетін бұйрық
қандай?
-Кегль дегеніміз
не?
-Қаріптің өлшемін қалай
өзгертеміз?
-Қаріптің тізімде жоқ мөлшерін
қалай орнатамыз?
Мәтінді қалай түрлі түсті
етуге болады?
Жолүсті және жоласты
белгілерін қай кезде пайдаланамыз?
Топ ішіндегі оқушылар өткен
тақырып бойынша сұрақтарға жауап
береді
-Кез келген мәтін неден
басталады?(абзац)
-Сөздердің арасындағы
арақашықтықты қалай атаймыз?
Ендеше бүгін біз сабақта не
туралы білетін боламыз? «Абзацтар, шегіністер және
интервалдар»
Оқушы сұрақтарға жауап бере
отырып, жаңа сабақ тақырыбын ашады және мақсат
қояды.
|
Үлестірмелер, оқулық, жұмыс
дәптері
|
Ортасы
15
минут
Практикалық
жұмыс
10
минут
|
Ендеше, бүгінгі жаңа
сабағымыз
«Абзацтар, шегіністер және
интервалдар»
Жаңа тақырыпты
«Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп, оқуға
тапсырмалар беріледі.
1-топ:
§4.5.Абзацтар.
2-топ: §4.5.
Шегініс.
3-топ: §4.5.
Интервалдар.
Оқушылар жеке оқиды, жұппен
талдайды, топпен талқылайды
Өзгелерді тыңдай отырып, өз
білімін толықтырады.
Оқушыларға практикалық
тапсырманы орындауға беремін.
Компьютердегі тәжірибелік
жұмыс
1-топ.
Оқушылар компьютерге
практикалық тапсырманы орындайды.
|
Оқулық,
интерактивті
тақта
Оқулық, дәптер,
компьютер
|
Сабақты
бекіту
|
«Балық қаңқасы» арқылы сабақты
бекіту
|
Балық қаңқасының
суреті
|
Сабақты
қорытындылау
5
мин
|
Тест тапсырмасын дәптерлеріне
орындауға беремін
Жауабы:
1-а,2-в,3-а,4-а,5-д,6-д,7-в,8-с,9-а,10-в
Оқушылар тест тапсырманы
дәптерлеріне орындайды.
Жауабын интерактивті тақтадан
тексереді
|
Оқулық,
тест
сұрақтары
|
Аяқталуы
5минут
|
Топтық
бағалау.
Үйге тапсырма:
§4.5-4.7оқу
Бүгінгі сабағыма «Сауалнама»
әдісі арқылы кері байланыс жасайды.
Сабақта мен
................белсенді болдым
Сабақ мен
үшін.............жылдам/ұзақ
аяқталды
Сабақта мен
....шаршадым/шаршамадым
Сабақтағы материал маған .....
түсінікті/түсініксіз
Келесі сабаққа
ұсынысың...................
|
бағалау
парағы
Оқулық,
күнделік
|
Қосымша ақпарат:
Информатика 6-сынып Арман-пв
баспасы,
авторы Е.А. Вьюшкова, Н. В.
Параскун, Б. Қ. Әбенов 2014 жыл
|
Саралау – Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау– Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс.
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс.
Құндылықтардағы байланыс
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы
ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен
жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт
ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ
туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың
тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Қорытынды
бағамдау.
Қандай екі нәрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз?)
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
көмектесетін не білдім?
Кері байланыста жазылған
ұсыныстар мен сұраныстарға
негізделемін.
|