|
Сабақтың тақырыбы: Адам құқықтарын қорғау жөніндегі қазіргі заманғы халықаралық ұйымдар |
Мектеп: Орал қаласындағы ФМБ НЗМ |
||||
|
Уақыты: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Сыныбы: 10 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Оқу мақсаты |
10.5.2.1 қазіргі халықаралық құқықтағы адам құқықтарын қорғауды жүзеге асыратын органдар мен ұйымдарды анықтау |
||||
|
Бағалау критерийі |
Білу және түсіну Қазіргі халықаралық құқықтағы адам құқықтарын қорғауды жүзеге асыратын органдар мен ұйымдарды анықтайды.
|
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
География, дүние жүзі тарихы |
||||
|
АКТ-ны пайдалану |
Берілген интернет ресурстармен қажетті ақпаратты іздеу және өңдеу |
||||
|
Тілдік міндеттер |
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Конституция... Мен...деп ойлаймын Адам құқықтарын қорғау маңызды, себебі... Халықаралық құқықтағы (...) Мынадай ұсыныстар мен толықтырулар енгізуге (…) болар еді.
|
||||
|
Алдыңғы білім |
Халықаралық жария құқығы түсінігі |
||||
|
Жоспар |
|
||||
|
Уақыт |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|||
|
0-1 |
Ұйымдастыру кезеңі
|
|
|||
|
2-3 4-5 6-7 7-8 9-10 11-15 16-17 18-28 29-35 36-37 |
Жаңа тақырыпқа шығу үшін ой шақыру: Оқушылармен БҰҰ қашан және қалай құрылды? Бұл ұйымның құрылуында қандай мақсаттар тұрды? Адам құқықтарын қорғау туралы Декларация туралы не білесің? деген сұрақтар аясында талқылау жүргізіледі. Тапсырма№1. Мәтінмен жұмыс. Тақырыбы: Адам құқықтарын қорғау жөніндегі қазіргі заманғы халықаралық ұйымдар Мақсаты: қазіргі халықаралық құқықтағы адам құқықтарын қорғауды жүзеге асыратын органдар мен ұйымдарды анықтау Мұғалім әрекеті:
Оқушы әрекеті:
Бағалау. Білу және түсіну . Қазіргі халықаралық құқықтағы адам құқықтарын қорғауды жүзеге асыратын органдар мен ұйымдарды анықтайды Бағалау дескрипторы:
Қорыту
|
Презентация Үлестірме мәтін Таныстырылым http://www.ohchr.org/RU/HRBodies/Pages/HumanRightsBodies.aspx |
|||
|
38-40 |
Соңы. Сабақ мақсатына оралу. Рефлексия «Тазалық»
|
|
|||
|
Ой толғау Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдаландым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
||||
|
Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1. 2. Қандай екі дүние сабақты одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты) 1. 2. Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім?
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адам құқықтарын қорғау жөніндегі қазіргі заманғы халықаралық ұйымдар
Адам құқықтарын қорғау жөніндегі қазіргі заманғы халықаралық ұйымдар
|
Сабақтың тақырыбы: Адам құқықтарын қорғау жөніндегі қазіргі заманғы халықаралық ұйымдар |
Мектеп: Орал қаласындағы ФМБ НЗМ |
||||
|
Уақыты: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Сыныбы: 10 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Оқу мақсаты |
10.5.2.1 қазіргі халықаралық құқықтағы адам құқықтарын қорғауды жүзеге асыратын органдар мен ұйымдарды анықтау |
||||
|
Бағалау критерийі |
Білу және түсіну Қазіргі халықаралық құқықтағы адам құқықтарын қорғауды жүзеге асыратын органдар мен ұйымдарды анықтайды.
|
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
География, дүние жүзі тарихы |
||||
|
АКТ-ны пайдалану |
Берілген интернет ресурстармен қажетті ақпаратты іздеу және өңдеу |
||||
|
Тілдік міндеттер |
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Конституция... Мен...деп ойлаймын Адам құқықтарын қорғау маңызды, себебі... Халықаралық құқықтағы (...) Мынадай ұсыныстар мен толықтырулар енгізуге (…) болар еді.
|
||||
|
Алдыңғы білім |
Халықаралық жария құқығы түсінігі |
||||
|
Жоспар |
|
||||
|
Уақыт |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|||
|
0-1 |
Ұйымдастыру кезеңі
|
|
|||
|
2-3 4-5 6-7 7-8 9-10 11-15 16-17 18-28 29-35 36-37 |
Жаңа тақырыпқа шығу үшін ой шақыру: Оқушылармен БҰҰ қашан және қалай құрылды? Бұл ұйымның құрылуында қандай мақсаттар тұрды? Адам құқықтарын қорғау туралы Декларация туралы не білесің? деген сұрақтар аясында талқылау жүргізіледі. Тапсырма№1. Мәтінмен жұмыс. Тақырыбы: Адам құқықтарын қорғау жөніндегі қазіргі заманғы халықаралық ұйымдар Мақсаты: қазіргі халықаралық құқықтағы адам құқықтарын қорғауды жүзеге асыратын органдар мен ұйымдарды анықтау Мұғалім әрекеті:
Оқушы әрекеті:
Бағалау. Білу және түсіну . Қазіргі халықаралық құқықтағы адам құқықтарын қорғауды жүзеге асыратын органдар мен ұйымдарды анықтайды Бағалау дескрипторы:
Қорыту
|
Презентация Үлестірме мәтін Таныстырылым http://www.ohchr.org/RU/HRBodies/Pages/HumanRightsBodies.aspx |
|||
|
38-40 |
Соңы. Сабақ мақсатына оралу. Рефлексия «Тазалық»
|
|
|||
|
Ой толғау Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдаландым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
||||
|
Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1. 2. Қандай екі дүние сабақты одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты) 1. 2. Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім?
|
|||||
шағым қалдыра аласыз














