|
Бөлім: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Адамның тірек-қимыл жүйесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып тәртібін қадағалау. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда «Менен бір мотивациялық сөз» атты психологиялық ахуал туғызу. Оқушылар «Қымыз» әдісі арқылы топқа бөлінеді. 1 топ 2 топ 3 топ Бағалау парақтары түсіндіріліп таратылады |
Оқушылар ұстазымен амандасады. Сынып тәртібін сақтайды, мотивациялық сөздер айтады. Оқушылар қымыз ішетін кеселерді таңдау арқылы топқа бөлінеді Бағалау парақтарын алады |
Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. |
Мотивациялық сөздер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе Мағынаны білу
|
Үй тапсырмасын еске түсіру мақсатында оқушыларға бейнематериалдан тәжірибе көрсетіледі. 1.Бейнематериал 2.« Umaigra» онлайн платформасы арқылы үй тапсырмасын еске түсіре отырып жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой талқылау.
|
Оқушылар тәжірибеде нені түсінгендіктерін, қысымның түрін, себебін айтып, ортаға өз ойларын салады. Онлайн платформадағы сұрақтарға жауап береді. |
Мақсаты: Функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. |
Бейнематериал Ойынға сілтеме https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=98295
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы мағынаны түсіну
|
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу үшін бейнематериал беріледі. Бейнематериал Қаңқа дегеніміз не? Бұлшықет не үшін керек бізге? Дененің сымбатты болуы дегеніміз не?- секілді сұрақтар қойылады. Бейнематериал мен оқулықтан алған білімдерін толықтыру мақсатында тапсырмалар беріледі. |
Бейнематериалды көрген соң оқушылар бірнеше сұраққа жауап беру арқылы өз ойымен бөліседі. Бір-бірінің пікірін толықтырып, пікір алмасады, берілген бейнематериалға өз ойларын айтады |
Белсенділіктеріне қарай бағаланады «Жарайсың» |
Презентация бейнематериал
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
т |
1 тапсырма. 1 топ. «Модельдеу» әдісі. Адам қаңқасын суреттер арқылы модельдейді. 2 топ. «3 Д». Платформасы арқылы бұлшықеттің қызметін түсіндіреді.
3 топ. «Венн диаграммасы» арқылы бұлшықет пен қаңқаның ұқсастықтары мен айырмашылықтарын түсіндіреді. |
1 топ. Оқушылар берілген қима суреттер арқылы постерге адам қаңқасын жапсырып модельдейді. 2 топ. Оқушылар 3 д қолдана отырып бұлшықеттің қызметін түсіндіреді 3 топ. Оқушылар бұлшықет пен қаңқаның ұқсастықтары мен айырмашылықтарын постерге жазып түсіндіреді. |
Дескриптор: 1. тірек-қимыл жүйесіне сипаттама берді; 2. тірек-қимыл жүйесінің түрлерін ажыратты; 3. тірек-қимыл жүйесіне мысалдар келтірді. Бағалау. Оқушылар Берілген бағалау парақтарын алып өз-өздерін бағалап отырады. Жалпы балл – 3 балл |
Суреттер Ұялы телефондар Постер Бағалау парақтары
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны қолдану
|
Оқушыларға жалпылама төмендегі қолдану тапсырмалары беріледі. «Мағынаны қолдану» айдарындағы тапсырманы дәптеріне жазады. «Дәптермен жұмыс». «Қозғалыс – адам өмірі үшін аса қажет» тақырыбында ой қозғау. |
Оқушылар дәптерлеріне «Қозғалыс – адам өмірі үшін аса қажет» тақырыбында жұппен талқылап, жеке өз ойларын дәптер бетіне түсіреді. |
Дескриптор: - қозғалыстың түрлерін атайды; - қозғалыстың адам өмірінде маңыздылығын түсінді – 2 балл; Баллдық жүйені бояп бағалап отырады |
Оқушы алдындағы оқулықтар, оқушының жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Бекіту
|
“
|
Оқушылар онлайн платформадағы тапсырманы жылдамдықта орындайды. |
Бағалау. Оқушылар Баллдық жүйені бояу арқылы бояп өз-өздерін бағалап отырады. Жалпы балл – әр сұрақ 1 балл |
Ұялы телефондары Ойынға сілтеме https://www.educaplay.com/learning-resources/17909347-learning_resource.html |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс
|
Оқушылардан кері байланыс алып, үй жұмысын береді. Рефлексия. «Mentimeter» бағдарламасы арқылы кері байланыс жасау. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабақты қаншалықты деңгейде түсінгендіктерін онлайн форматта көру. Үй тапсырмасы: ξ46 оқу . |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Каденова Зухра АнуарбековнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Адамның тірек қимыл жүйесі 6 сынып Жаратылыстану
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Адамның тірек қимыл жүйесі 6 сынып ЖаратылыстануМатериал туралы қысқаша түсінік
87029622588
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақтың барысы:
|


оптық
жұмыс














