Материалдар / Әдебиеттік оқу 2 сынып Бөлім:Қоршаған орта.Сабақтың тақырыбы:Жыл мезгілдері (Ертегі)
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Әдебиеттік оқу 2 сынып Бөлім:Қоршаған орта.Сабақтың тақырыбы:Жыл мезгілдері (Ертегі)

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне әдіс-тәсіл алмасуда көмегі бар.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Сәуір 2021
516
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

      Әдебиеттік оқу

kairshanz@mail.ru

Бөлім:

Қоршаған орта

Мұғалімнің аты-жөні

Бекишова Гүлнар Нұрғалиқызы

Күні:

13.04.2021.

Сынып: 2 «В»

Қатысушылар саны:28

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

82-сабақ. Жыл мезгілдері. (Ертегі)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.7.1 – мұғалімнің көмегімен шығармадағы теңеу,кейіптеу көркемдегіш құралдарын табу;

2.2.9.1 – көркем шығармадағы оқиғаның басталуын,дамуы мен аяқталуын анықтау.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: сөйлеу барысында тілдік құралдарды қолдана алады.

Көптеген оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды түсіндіре алады.

Кейбір оқушылар: дереккөздерден сұраққа жауап таба алады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

6 мин







Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.Бір-біріне күлкі сыйлау.

Өткен сабаққа шолу.

1.Алмабектің қылығын дұрыс деп санайсың ба?

2.Алмабек уәдесінде тұрды ма?

3.Ағаштарға қандай күтім жасау керек?

4.Ағаштың пайдасын ата.

Оқу материалын жариялау

«4 сурет, 1 сөз» әдісі арқылы жүреді.

Берілген суреттерге қарап, ортақ сөзді табыңдар.

-Қандай сөз шықты?

-Жыл мезгілдері деген не?

Жұмбақтар шешу.

-Қандай жыл мезгілдерін білесің?

-Қайсысы ұнайды? Неліктен?

- Ендеше бүгінгі сабағымызда не туралы оқитын боламыз?

Күлкі сыйлайды.


Сұрақтарға жауап алу.

«Ашық микрофон»

әдісі



Сұраққа жауап беріп, жаңа тақырыпты ашады.






«Бас бармақ» әдісі





Жыл мез-

гілдерінің суреттері





Жұмбақ-

тарды жыл мезгілдері суреттері астына ілу

Сабақтың ортасы

15 мин



















10 мин














1 мин


5 мин

Жаңа сабақ. Жыл мезгілдері

1-тапсырма.

а) Ертегіні түсініп оқу.

ә) Әр бөлікті әр топ дауыстап оқиды.

Дескриптор:

  • - Мәтінді түсініп оқиды.

- Әрбір жыл мезгілінің ерекшелігін біледі.

2-тапсырма.

Пікірлерді сәйкестендір кестесі

Жыл мезгілдері

Ертегідегі сипаты

Көктем

шатақ мінезді,сотқарлау,

бірбеткей,шымыр жігіт

Жаз

ерке,сәл нәрсеге ренжігіш,бірақ жомарт,ақкөңіл жігіт

Күз

көрікті .сұлу қыз,жаны нәзік,сезімтал қыз

Қыс

ашық-жарқын,жайдары мінезді,көңілді қыз

Дескриптор:

-Жыл мезгілдерін ертегідегі сипатымен сәйкестендіреді.

3-тапсырма.Топтық тапсырма.

  1. «Қыс»

Қыс мезгілінде ойналатын ойындарды жаз

  1. «Көктем»

Көктем мезгілі туралы бір шумақ өлең құрап жаз.

  1. «Жаз»

Жаз сөзіне Бес жолды өлең құра.

  1. «Күз»

Күз мезгілі туралы эссе жаз.

Дескриптор:

-Оқушылар тапсырмаларды топта орындайды,қорғайды.


Сергіту сәті


4-тапсырма.Дәптермен жұмыс.

«Көркем жаз» әдісі арқылы

Көп нүктенің орнына тиісті жыл мезгілдерінің атауын жаз.

Көктем –көрікті . Жаз – жайдары . Күз – жомарт . Қыс – қаһарлы .

Дескриптор:

Көп нүктенің орнына тиісті жыл мезгілдерінің атауын жазады.


Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады

Қарқыны жоғары оқушыға:

- Шырша неге жыл бойы жап-жасыл?

Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.

  • Мәтінді түсініп оқиды.







Ертегінің мазмұны бойынша кестені толтырады.










Оқушылар тапсырмалар

ды орындайды

қорғайды.










Билеп сергиді.


Дәптермен жұмыс.

Көп нүктенің орнына тиісті жыл мезгілдерінің атауын жазады.





Шырша неге жыл бойы жасыл екені туралы айтады

ҚБ: 1-10 балдық жүйе.











ҚБ: 1-10 балдық жүйе.




Оқулық, дәптер








Кесте













Топтық тапсырма

лар

Сабақтың соңы

3 мин

Кері байланыс «Ашық микрофон» әдісі

бойынша өтеді.

Оқушылар бүгінгі сабақ жайлы өз ойын жылдам әрі тұжырымды қорытындылайды.

Оқу тапсырмасы: Ертегіні мазмұндау.

Жыл мезгілдері туралы суреттер салу.

Рефлексия жасайды.










Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!