Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Кіріспе. |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Әдеп дегеніміз не? |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Адам бойындағы ұнамды, ұнамсыз қылықтарды ажырата отырып, әдеп әліппесін бойына дарыту, тіл байлығын, таным белсенділігін арттыру,оқылым стратегияларын қолдана отырып,мәтін мазмұнын түсінеді, нақты ақпаратты табады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Ой қозғау Ұжымдық жұмыс. "Әдеп"тақырыбына байланысты кластер жасау.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ «Мадақтау» |
Тақырыптық суреттер |
|
Жаңа сабақ |
1.тапсырма Суреттер бойынша сауап,обал,ысырап,,кесір, адамгершілік ,сыпайлық, әдепілік жайында әңгімелесу.
2-тапсырма. Тақырып бойынша жаңа сөздермен танысу үлгі-өнеге - пример, образец,ысырап - напрасная трата қалыптасу – формироваться ,сауап - благодеяние, добро,бұзылу – нарушаться , кесір - вред, зло борыш – долг , обал - жалко, жаль ,адамгершілік – человеческий, дағды - навык 3-тапсырма.Мәтінмен жұмыс.Әдеп Әдепке тәрбиелеу негізінен отбасынан басталады. Жағымды дәстүр, үлкендердің үлгі-өнегесі әдетке, дағдыга айналады. Мысалы: сауап, кесір, обал, ысырап - күнделікті тәрбиеде қолданылатын ереже. Сауап - басқаға жақсылық істеу, табигатқа қамқорлық жасау.Кесір - қалыптан тыс анайы, теріс әрекет, ақымақтықтың көрінісі.Обал - жақсы нәрсенің қадір-қасиетін білу, аяққа баспа, тастама деген ұгымды білдіреді.Ысырап - өр заттың құнын, багасын білмей, босқа шашуды білдіретін үгым.Әдеп сақтау - этикет, яғни мінез-құлық пен қарым-қатынастың қалыптасқан халықтық ережесі. Ол ереже бұзылса, халықтың дәстүрі де бұзылады. Ал оны сақтау, құрметтеу, қастерлеу адамгершілік бо- рышты өтеу болып табылады. (3. Ш. Ерназарова) «Серпілген сауалдар» әдісі 1. Әдепке тәрбиелеу отбасынан басталады. 2. Күнделікті тәрбиеде қолданылатын ереже. 3. Сауап - жақсылық жасау. 4. Кесір - теріс әрекет жасау. 5. Обал - жақсы нәрсенің қадір-қасиетін білу. 6. Ысырап - затты босқа шашу. 7. Өдеп сақтау, қүрметтеу, қастерлеу - адамның адамгершілік |
Ақпараттық мәтінмен жұмыс
Дескриптор-суреттердегі әдептілік қасиеттерді ажыратады; сипаттама береді;
Дескриптор -әдіп ұғымына талдау жасайды; Оқушылар мәтіндегі әр абзацтағы негізігі ойды анықтаңдар. Төменде берілген сөйлемдерді жазып алып, есте сақтаңдар |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Ең үздік жауап»
ҚБ «Алақан-жұлдыз»
ҚБ «Ең ұтымды жауап» |
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар
Кесте |
|
Қорытынды |
Кері байланыс
|
Тақырып бойынша не білетінін, , не білгенін жазады |
Оқушылар бағалайды |
А4, конспект |
|
Үй тапсырмасы |
«Әдептіліктің мәні» Эссе |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдеп дегеніміз не?
Әдеп дегеніміз не?
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Кіріспе. |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Әдеп дегеніміз не? |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Адам бойындағы ұнамды, ұнамсыз қылықтарды ажырата отырып, әдеп әліппесін бойына дарыту, тіл байлығын, таным белсенділігін арттыру,оқылым стратегияларын қолдана отырып,мәтін мазмұнын түсінеді, нақты ақпаратты табады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Ой қозғау Ұжымдық жұмыс. "Әдеп"тақырыбына байланысты кластер жасау.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ «Мадақтау» |
Тақырыптық суреттер |
|
Жаңа сабақ |
1.тапсырма Суреттер бойынша сауап,обал,ысырап,,кесір, адамгершілік ,сыпайлық, әдепілік жайында әңгімелесу.
2-тапсырма. Тақырып бойынша жаңа сөздермен танысу үлгі-өнеге - пример, образец,ысырап - напрасная трата қалыптасу – формироваться ,сауап - благодеяние, добро,бұзылу – нарушаться , кесір - вред, зло борыш – долг , обал - жалко, жаль ,адамгершілік – человеческий, дағды - навык 3-тапсырма.Мәтінмен жұмыс.Әдеп Әдепке тәрбиелеу негізінен отбасынан басталады. Жағымды дәстүр, үлкендердің үлгі-өнегесі әдетке, дағдыга айналады. Мысалы: сауап, кесір, обал, ысырап - күнделікті тәрбиеде қолданылатын ереже. Сауап - басқаға жақсылық істеу, табигатқа қамқорлық жасау.Кесір - қалыптан тыс анайы, теріс әрекет, ақымақтықтың көрінісі.Обал - жақсы нәрсенің қадір-қасиетін білу, аяққа баспа, тастама деген ұгымды білдіреді.Ысырап - өр заттың құнын, багасын білмей, босқа шашуды білдіретін үгым.Әдеп сақтау - этикет, яғни мінез-құлық пен қарым-қатынастың қалыптасқан халықтық ережесі. Ол ереже бұзылса, халықтың дәстүрі де бұзылады. Ал оны сақтау, құрметтеу, қастерлеу адамгершілік бо- рышты өтеу болып табылады. (3. Ш. Ерназарова) «Серпілген сауалдар» әдісі 1. Әдепке тәрбиелеу отбасынан басталады. 2. Күнделікті тәрбиеде қолданылатын ереже. 3. Сауап - жақсылық жасау. 4. Кесір - теріс әрекет жасау. 5. Обал - жақсы нәрсенің қадір-қасиетін білу. 6. Ысырап - затты босқа шашу. 7. Өдеп сақтау, қүрметтеу, қастерлеу - адамның адамгершілік |
Ақпараттық мәтінмен жұмыс
Дескриптор-суреттердегі әдептілік қасиеттерді ажыратады; сипаттама береді;
Дескриптор -әдіп ұғымына талдау жасайды; Оқушылар мәтіндегі әр абзацтағы негізігі ойды анықтаңдар. Төменде берілген сөйлемдерді жазып алып, есте сақтаңдар |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Ең үздік жауап»
ҚБ «Алақан-жұлдыз»
ҚБ «Ең ұтымды жауап» |
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар
Кесте |
|
Қорытынды |
Кері байланыс
|
Тақырып бойынша не білетінін, , не білгенін жазады |
Оқушылар бағалайды |
А4, конспект |
|
Үй тапсырмасы |
«Әдептіліктің мәні» Эссе |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















