Тақырыбы:
|
Көпмүшелерді
көбейту
|
Күні,айы:
19.10
|
Мұғалімнің
аты-жөні:
|
|
Сабаққа қатысқан оқушылар
саны:
|
Сабаққа қатыспаған оқушылар
саны:
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаты
|
7.2.1.7 көпмүшелерді қосу және
азайтуды орындау;
7.2.1.8 көпмүшені бірмүшеге көбейтуді
орындау;
7.2.1.9 көпмүшені көпмүшеге көбейтуді
орындау
|
Сабақ
мақсаты
|
Барлық
оқушылар:
Көпмүше мен амалдар қолдану
туралы түсініктер қалыптасады, қасиеттерін
үйреніп,оның маңыздылығын
ұғынады
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
Өздерінің сыныпта қандай оқу
құралдарын пайдаланатынын айта алады,сұрақты түсінеді,сұраққа еркін
жауап бере алады.
|
Кейбір
оқушылар:
Логикалық ойлау қабілеті мен
есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену,
белсенділіктерін арттыру, пәнге қызығушылығын ояту, оқушылардың
құзыреттілігін қалыптастыру.
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың
кезеңдері
|
Жоспарланған
жұмыс
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы(2-5
минут)
|
( МК)Оқушылардың сабаққа дайындығы.
«Біріксек, алынбайтын
қамал жоқ » (Шеңбер бойына жинақталады)
топқа бөлу: Бірмүше, екімүше,
алтымүше
І топ (қосу), ІІ топ
(азайту), ІІІ топ (көбейту) , ІV топ
(бөлу)
Үй тапсырмасын
пысықтау: сұрақ – жауап.
Жана
сабақ:
|
|
Сабақтың ортасы (5-35
минут)
|
(МК,Ұ)
Оқулықпен жұмыс.
13.1 есеп
«Жұптық жұмыс» (екі
оқушы жұптасып есеп шығарады.Бір оқушы есеп шығарады, екінші оқушы
жолын түсіндіреді)
Сен маған- мен
саған
Әр топ өзіне
берілген есепті шығарады және топ болып
қорғайды.
Берілген тапсырманы
уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап
беру
І топ (қосу),
13.2
ІІ топ (азайту),
13.3
ІІІ топ (көбейту) ,
13.4
ІV топ (бөлу)
13.5
Сергіту
(Баспен сан жазу)
«Жеке
жұмыс»
Мына берілген
өрнектерді ықшамдаңдар
13.7
есеп
8(3n-2)-5(2n-3x)
-11(4x+3y)-9(2y-3x)
-1.2(5x-6y)+1.4(5y-3x)
|
Оқулық
Аудидиск:
1.7.1; 1.7.3;
Қосымша
тапсырма:1.7
|
Сабақтың соңы(
35-40мин)
|
Саралау
тапсырмасы. Логикалық
есептер
1.Үш ағайындылардың жастарының қосындысы 44
ке тең. Үш жылдан соң олардың жастарының қосындысы нешеде болатынын
анықтаныз.
2. Қоржында 4
асық бар еді. Төрт бала келіп төрт асықты алды. Қоржында бір асық
қалды. Ол қалай?
№
|
Дескриптор
|
1
|
Есептің мазмұнын
тұжыырымдай алады.
|
2
|
Мәтін есептің құрылымын
біледі
|
3
|
Есептің жауабын таба
біледі
|
|
|
Кері
байланыс
Венн диаграммасы
(Бірмүше мен көпмүшені ажырата
алу).
Үй
тапсырмасы
13.5, 13.6
есептер
Рефлексия:
«Білім ағашы »
Бүгінгі сабақ
сіздерге ұнады ма?
Бүгінгі тақырып
бойынша өздерінің қаншалықты сабақты түсінгендігін,білім ағашына
стикер жапсырып өзін
көрсетеді
Ең соңында
оқушыларда ненің сәтті шыққандығы және әлі де нені жетілдіру
керектігі жөнінде сындарлы кері байланыс
беремін.
Оқушылар сабақ соңында өз
ойтолғаныстарын білдіру арқылы бүгінгі тақырып
бойынша
суреттерге стикер
жапсырады.
|
Қорытындылау
|
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға
қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз
бе?
2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді
болды?
|
|
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар
еді?
1.
2.
|