|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Алгебралық өрнектер |
Мектеп: Ақмырза ОМ |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Шындәулет Ф.Ш |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Алгебралық өрнектерді түрлендіру |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.1.9 Алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендіруді орындау |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Алгебралық өрнектерді ықшамдайды Басым көпшілігі: алгебралық өрнектердің мәнін орнына қойып есептейді Кейбірі: Алгебралық өрнектерде ұқсас мүшелерді біріктіріп және тепе -тең түрлендіреді |
|||
|
Бағалау критерийі |
Алгебралық өрнектерді ықшамдай алады Алгебралық өрнектерде ұқсас мүшелерді біріктіре алады Алгебралық өрнектердің мәнін орнына қойып есептей алады |
|||
|
Тілдік мақсаттар
|
Өрнектер, айнымалы, ұқсас мүшелерді біріктіру, жақша |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Әділдікке,патриоттыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеттерін дамыту |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Информатика, физика |
|||
|
Алдыңғы білім |
Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар. Ұқсас қосылғыштарды біріктіру. |
|||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 3 мин 7 мин |
Ұйымдастыру сәті: Амандасу оқушыларды түгелдеу, сабаққа дайындық Үй жұмысын тексеру «Мен саған, сен маған» әдісі «Ыстық орындық» әдісі (Өткен тақырыптан сұрақтар қою)
Дескриптор: 1: Өзін- өзі бағалайды
1
2
3
Стикерлерді таңдау арқылы
оқушыларды 3- топқа бөлемін. |
АКТ қолданам |
|||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 7 мин 8 мин |
Жаңа сабақ Әр топқа тақырып бойынша ақпарат таратамын.Әр топ постер қорғайды. Саралау тапсырма арқылы жаңа тақырыптың мақсаттарын ашамын. «Ойлан тап» әдісі A-тапсырмалар №31 өрнектерді ықшамдап алып , коэффициентін анықтау 11)
№32 Өрнектерді ықшамдап алып, коэффициетін анықтау
Дескриптор: Ұқсас мүшелерді біріктіре алады Коэффициентін анықтай алады B-тапсырмалар №38 (3, 5)
№39 (1, 3)
№41
Дескриптор: Ұқсас мүшелерді біріктіре алады Коэффициентін анықтай алады Өрненктің мәнін табады C-тапсырмалар №47
№49
Дескриптор: Жақшаны аша алады Бірнеше ұқсас мүшелерді біріктіре алады Тепе-теңдікті түрдендіре алады Кері байланыс: қалыптастырушы бағалау |
|
|||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Сабақты бекіту «Конверттегі сұрақ» әдісі Тепе-тең түрлендіру дегеніміз не? Өрнектерді ықшамдау деген не? Өрнектерді ықшамдау қалай орындалады?
Кері байланыс стикерлер таратады
|
|
|||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||
|
«Ойлан тап» әдісі оқушылардың қажеттіліктеріне қарай саралаған тапсырмалар берілді. Оқушылардың оқу мүмкіншілігін арттыратын тапсырмалар бердім.
|
Өзін-өзі бағалау Бір-бірін бағалау Кері байланыс Мұғалімнің қалыптастырушы бағалауы |
АКТ қауіпсіздік ережесімен таныстыру |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақмақсаттарынемесеоқумақсаттарышынайы, қолжетімдіболдыма? Барлықоқушылароқумақсатынақолжеткіздіме?Егероқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
||||
|
|
|||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгебралық өрнектерді тепе -тең түрлендіру
Алгебралық өрнектерді тепе -тең түрлендіру
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Алгебралық өрнектер |
Мектеп: Ақмырза ОМ |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Шындәулет Ф.Ш |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Алгебралық өрнектерді түрлендіру |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.1.9 Алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендіруді орындау |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Алгебралық өрнектерді ықшамдайды Басым көпшілігі: алгебралық өрнектердің мәнін орнына қойып есептейді Кейбірі: Алгебралық өрнектерде ұқсас мүшелерді біріктіріп және тепе -тең түрлендіреді |
|||
|
Бағалау критерийі |
Алгебралық өрнектерді ықшамдай алады Алгебралық өрнектерде ұқсас мүшелерді біріктіре алады Алгебралық өрнектердің мәнін орнына қойып есептей алады |
|||
|
Тілдік мақсаттар
|
Өрнектер, айнымалы, ұқсас мүшелерді біріктіру, жақша |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Әділдікке,патриоттыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеттерін дамыту |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Информатика, физика |
|||
|
Алдыңғы білім |
Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар. Ұқсас қосылғыштарды біріктіру. |
|||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 3 мин 7 мин |
Ұйымдастыру сәті: Амандасу оқушыларды түгелдеу, сабаққа дайындық Үй жұмысын тексеру «Мен саған, сен маған» әдісі «Ыстық орындық» әдісі (Өткен тақырыптан сұрақтар қою)
Дескриптор: 1: Өзін- өзі бағалайды
1
2
3
Стикерлерді таңдау арқылы
оқушыларды 3- топқа бөлемін. |
АКТ қолданам |
|||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 7 мин 8 мин |
Жаңа сабақ Әр топқа тақырып бойынша ақпарат таратамын.Әр топ постер қорғайды. Саралау тапсырма арқылы жаңа тақырыптың мақсаттарын ашамын. «Ойлан тап» әдісі A-тапсырмалар №31 өрнектерді ықшамдап алып , коэффициентін анықтау 11)
№32 Өрнектерді ықшамдап алып, коэффициетін анықтау
Дескриптор: Ұқсас мүшелерді біріктіре алады Коэффициентін анықтай алады B-тапсырмалар №38 (3, 5)
№39 (1, 3)
№41
Дескриптор: Ұқсас мүшелерді біріктіре алады Коэффициентін анықтай алады Өрненктің мәнін табады C-тапсырмалар №47
№49
Дескриптор: Жақшаны аша алады Бірнеше ұқсас мүшелерді біріктіре алады Тепе-теңдікті түрдендіре алады Кері байланыс: қалыптастырушы бағалау |
|
|||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Сабақты бекіту «Конверттегі сұрақ» әдісі Тепе-тең түрлендіру дегеніміз не? Өрнектерді ықшамдау деген не? Өрнектерді ықшамдау қалай орындалады?
Кері байланыс стикерлер таратады
|
|
|||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||
|
«Ойлан тап» әдісі оқушылардың қажеттіліктеріне қарай саралаған тапсырмалар берілді. Оқушылардың оқу мүмкіншілігін арттыратын тапсырмалар бердім.
|
Өзін-өзі бағалау Бір-бірін бағалау Кері байланыс Мұғалімнің қалыптастырушы бағалауы |
АКТ қауіпсіздік ережесімен таныстыру |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақмақсаттарынемесеоқумақсаттарышынайы, қолжетімдіболдыма? Барлықоқушылароқумақсатынақолжеткіздіме?Егероқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
||||
|
|
|||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||
шағым қалдыра аласыз





























