|
Сабақ: №6 |
Мектеп: №86 жалпы орта мектеп |
|||||||
|
Пәні: информатика |
||||||||
|
Күні: 17.10.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Орманова Балжан |
|||||||
|
Сынып: 10 А,Ә,Б |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Алгоитм және визуалды программалау технологиясы. |
|||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Визуалды программалау тілінің технологиясын ұғынады
|
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||
• Визуалды программалау тілінің технологиясын түйіндейді
|
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||
|
||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||
|
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: 1. Программалау дамуының тарихына шолу 2. Визуалды программалаудың негіздері: a) Қолданылуы b) Түрлері 3. Визуалды программалаудың технологиясы |
|||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||
|
визуалды программалау, VBA, VB |
||||||||
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||
|
Қасиеттер терезесі деген не? |
||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||||
|
визуалды программалау –қандай тіл? Сұраққа жауап жазу |
||||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Программалау тілдері 9 сынып Арман ПВ |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарлаған уақыт |
Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||
|
Басталуы 5 мин |
Жағымды ахуал туғызу «Ыстық орындық» әдісі АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау. Жаңа тақырыпты қорытындылау. Ұйымдастыру. Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу. «мен үшін қымбат...» тренингін ұйымдастыру.Оқушыларға өздеріне қымбат ..айтады. Мысалы: менүшін отан қымбат. Сынып оқушыларын «молекула» әдісі арқылы 2 топқа бөлемін Оқушылардың өткен тақырып бойынша алған білімдерін «Ыстық орындық» әдісі арқылы пысықтау |
Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері |
||||||
|
Ортасы 15 минут
|
Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз « Алгоритм және визуалды программалау технологиясы. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. 1-топ: Алгоритм және визуалды программалау технологиясы. 2-топ: Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы. Терезесі 2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын.Оқушылар жеке оқиды, жұппен талдайды, топпен талықылайды Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. Визуалды программалаудың технологиясы Визуалды программалау көрнекі құралдар арқылы қолданбалы программалар жазылатын программалау саласы. Мұндай жағдайда программалаушы программа мәтінін тек нәтижесінде не шығу керектігін көрсетеді. Программа мәтіні визуалды прототип көмегімен автоматты Түрде қарастырылады. Визуалды программалау нысанға бағытталған программалауға негізделеді. Windows амалдық жүйесіндегі программалар пайдаланушыларға (Graphical User Interface) өздерінің графикалық интерфейстерімен таныс. 1991 жылы Стивен Гибсонның (компьютерлік технологияның және компьютерлік қауіпсіздік бас маманы, программаларды ойлап табушы) программа жазуы бойынша Visual Basic тілі пайда болды. Жаңа шыққан программа «Microsoft Windows» жүйесіне деген көз карастарын өзгертті. Visual Basic тілінің визуалды интерфейсі қолданбаларды тез және жеңіл құруға мүмкіндік беретін еді. Visual Basic тілі - қандай тіл? деген сұраққа жауап іздейтін болсақ: Нысан әдістер мен қасиеттер жиынтығынан түрады. Мысалы: көлікті алатын болсақ, оның түсі, моделі, нөмірі, жылдамдығы,көлемі сияқты көптеген қасиеттері бар. Нысанның әдісі дегеніміз — нысан атқаратын іс-әрекет. Транслятор - аудармашы программа. Программа тілін машиналық тілге ауыстырады. Трансляторлар екі түрлі болады: интерпретатор және компилятор. Интерпретатор программа тілін тізбектей машина тіліне аударып, оның орындалуын қамтамасыз етеді. Программаны іске қосқан сайын процедураны орындау қайталана береді. Интерпретатордың артықшылығы - программаны қадам бойынша тексеру, ал кемшілігі - орындау жылдамдығының баяулығы. Компилятор - программаның бүкіл мәтінін машина тіліне аударып, EXE файл түрінде сақтайды. Сақталған файлды бірнеше рет іске қосуға болады. Артықшылығы - программаның орындау жылдамдығының жоғары болуы, кемшілігі - қадамдық тексерудің болмауы |
Оқулық, үлестірме қағаздар, интерактивті тақта |
||||||
|
Практикум 10 минут
|
Оқулықтағы практикалық тапсырманы дәптерлеріне орындауға беремін 1.Бағдаршамнан өту мысалына алгоритм құрыңдар. 2.Күн райын анықтау мысалына алгоритм құрыңдар. 3.Компилятор деген не? Оған мысал келтіріңдер. |
|
||||||
|
Сабақты қортыныдылау 5 мин |
Оқушыларға оқулықтағы тест тапсырмаларын орындауға беремін. Оқулықтағы 49-51 бет Жауабы: 1-а 2-с 3-д 4-а 5-a 6-в 7-а 8-a 9-в 10-а |
Дәптер, таратпалар |
||||||
|
Аяқталуы 5 минут |
Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау. Үйге тапсырма: §6-7 Смайлктер арқылы кері байланыс аламын |
Жиынтық бағалау парағы Оқулық, күнделік Үлестірме қағаздар |
||||||
|
Қосымша ақпарат: интернет мәліметтері Информатика 10-сынып Арман-пв баспасы, авторы Сапарғалиева Б.Қ,Масалимова Н.Е, Тезекбаева Г.А, 2014 жыл |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Кейбір оқушылардан сұрақ жауап аламын Қаблетті оқушылардан тест тапсырмасын орындаға беремін |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
||||||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін. |
||||||||
Диретордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары: Л. Утебаева
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақ: |
Мектеп: №86 жалпы орта мектеп |
||||||||||
|
Пәні: информатика |
|||||||||||
|
Күні: 17.10.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Орманова Балжан |
||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Мәтіндерді танып алу программасы. Сканерленген мәтіндерді редакциялау. |
||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
|
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||
|
|||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||
|
|||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||
|
|||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Сканерленген мәтіндерді редакциялауды және құжаттарды мәтіндік процессорға экспорттауды практикада қолдану; |
||||||||||
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: 1.ABBYY FineReader программасының қызметі қандай? 2.Сәйкестендіріп тану үшін қандай программаларды тану керек? |
|||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
|||||||||||
|
|||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
|||||||||||
|
ABBYY FineReader программасында құжат енгізу қанша кезеңнен тұрады? Мысал келтіріңдер |
|||||||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Мәтінді тану технологиясы 5 сынып |
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Жоспарлаған уақыт |
Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||
|
Басталуы 5 мин |
Жағымды ахуал туғызу АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау. Жаңа тақырыпты қорытындылау. Ұйымдастыру. Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу. «мен үшін қымбат...» тренингін ұйымдастыру. Оқушыларға өздеріне қымбат ..айтады. Мысалы: менүшін отан қымбат. Сынып оқушыларын «молекула» әдісі арқылы 2 топқа бөлемін Оқушылардың өткен тақырып бойынша алған білімдерін «Пошта» әдісі арқылы пысықтау Оқушылар 2 топқа бөлінген соң әр топтағы оқушыларға өткен тақырып бойынша конверт ішіндегі сұрақты оқиды, басқа оқушыларға да қайталана береді 1.Ақпараттық технология нешеге жіктеледі? 2.Сканерлеу деген не? 3.Сканерлеу әдістерін атаңдар? 4.Ақпараттандыру деген не? 5. OCR программалық жүйе деген не? |
Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері |
|||||||||
|
Ортасы 15 минут
Практикум 10 минут |
Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз « Мәтіндерді танып алу программасы. Сканерленген мәтіндерді редакциялау.». «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. 1-топ: Мәтіндерді танып алу программасы 2-топ: ABBYY FineReader программасының негізгі мүмкіндіктері 2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын. Оқушылар жеке оқиды, жұппен талдайды, топпен талықылайды Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. TWAIN –суретті алдын ала орнату программаларының бірі Қазіргі кезде нарықта
сәйкестендіру жүйелерінің бірнеше түрлері бар, олар әртүрлі
іскерлік ортадағы қолданушыға, сондай - ақ әртүрлі платформаға
негізделген. Мысалы, FineReaderOnline. ru, ABBYY FineReader,
Readiris, Persian Reader, Kirtas Technologies Arabic OCR, CuneiForm
және т. б. |
Оқулық, үлестірме қағаздар, интерактивті тақта |
|||||||||
|
|
Оқулықтағы практикалық тапсырманы дәптерлеріне орындауға беремін Оқулықтағы 57 бет |
|
|||||||||
|
Сабақты қортыныдылау 5 мин |
Тест тапсырмасын орындауға беремін Жауабы:
|
Дәптер, таратпалар |
|||||||||
|
Аяқталуы 5 минут |
Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау. Үйге тапсырма: §8 Бағалау. Оқушылардан смайлк әдісі арқылы кері байланыс аламын |
Жиынтық бағалау парағы Оқулық, күнделік Үлестірме қағаздар |
|||||||||
|
Қосымша ақпарат: : интернет мәліметтері Информатика 10-сынып Арман-пв баспасы, авторы Сапарғалиева Б.Қ,Масалимова Н.Е, Тезекбаева Г.А, 2014 жыл |
|||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Қаблетті оқушылармен тест тапсырмасын орындаймыз 58-60 бет |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
|||||||||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||
|
|
|||||||||||
|
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін. |
|||||||||||
Диретордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары: Л. Утебаева
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақ: |
Мектеп: №86 жалпы орта мектеп |
||||||
|
Пәні: информатика |
|||||||
|
Күні: 17.10.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Орманова Балжан |
||||||
|
Сынып: 11 А |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Компьютерлік вирутар |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
а) вирус түрлерімен таныстыру. ә) оның жұғу жолдарын, мекендейтін орындарымен таныстыру. б) Ақпараттық сауаттылыққа тәрбиелеу |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||
|
|||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||
|
|||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||
|
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Вирустар туралы диалог құрау (сұрақ жауап) |
||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Вирустар 5 сынып |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарлаған уақыт |
Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||
|
Басталуы 5 мин |
Жағымды ахуал туғызу АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау. Жаңа тақырыпты қорытындылау. Ұйымдастыру. Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу. «мен үшін қымбат...» тренингін ұйымдастыру. Оқушыларға өздеріне қымбат ..айтады. Мысалы: менүшін отан қымбат. Сынып оқушыларын «молекула» әдісі арқылы 2 топқа бөлемін Оқушылардың өткен тақырып бойынша алған білімдерін «сұрақ жауап» әдісі арқылы пысықтау Оқушылар 2 топқа бөлінген соң әр топтағы оқушыларға өткен тақырып бойынша конверт ішіндегі сұрақты оқиды, басқа оқушыларға да қайталана береді |
Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері |
|||||
|
Ортасы 15 минут
Практикум 10 минут |
Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз « Компьютерлік вирутар.». «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. 1-топ: Вирустар 2-топ: Антивирустар Компьютерлiк вирустар дегенiмiз – компьютерлiк жүйедегi және желiдегi әртүрлi объектiлерге залалын тигiзуге бейiм программалар. Вирустар компьютермен жұмыс iстеу кезiнде көптеген қолайсыз жағдайлардың туындауына әсер етедi. Олар: - Бiрқатар программалардың жұмыс iстеу жылдамдығы кемидi; - Файлдардың дискiде алатын орны (әсiресе бiрден орындалатын файлдардың) ұлғайып кетедi; - Бұрын болмаған файлдар өз-өзiнен пайда болады; - Кәдiмгi жұмыс iстеу режимiмен салыстырғанда жедел жадыдағы жұмыс iстеу аймағының көлемi азаяды; - Кенеттен әртүрлi бейнелiк және дыбыстық эффектiлер пайда болады және т.б. Вирустар орналасу орындарына қарай желiлiк, файлдық және жүктелетiн болып жiктеледi. Желiлiк вирустар компьютерлiк желi арқылы тарайды, файлдық вирустар орындалатын файлдарға, ал жүктелетiн вирустар –дискiнiң жүктелу секторына (Boot-сектор) немесе винчестердiң жүйелiк жүктелуiн құрайтын секторына (Master Boot Record) орналасады. Вирустар бүлдiру тәсiлдерiне қарай резиденттi және резиденттi емес болып екiге бөлiнедi. Вирус жұққан программа iске қосылғанда, резиденттi вирустың көшiрмесi компьютердiң жедел жадында жазылып қалады да, олар операциялық жүйеде жұмыс жасаған барлық программаларға жұғады. Резиденттi вирустар компьютер жедел жадында орын алып тұрады да, компьютер iстен шығарылғанға немесе қайта iске қосылғанға дейiн өз жұмысын атқарады. Резиденттi емес вирустар компьютердiң жадында орналаспайды және олардың жұмыс iстеу уақыты шектеулi болып келедi. Вирустардың деструктивтi мүмкiндiктерiне қарай, яғни олардың атқаратын iс-әрекеттерiне байланысты оларды мынандай топтарға бөлуге болады: - қауiпсiз вирустар әсерi дискiдегi бос орынның азаюымен және графикалық, дыбыстық, басқа да эффектiлердiң кемуiмен шектеледi (оның тарау нәтижесiнде тек дискiнiң бос жады кемидi); - қауiптi вирустар компьютердi жұмысынан жаңылыстыратын көңiл аударарлық зиянды әрекеттер туғызады; - өте қауiптi вирустар әсерiнен көптеген программалар, мәлiметтер, жедел жадының жүйелiк аймақтарына жазылған компьютер жұмысына қажеттi ақпараттар жойылып кетедi. Вирус алгоритмдерiнiң ерекшелiктерiне қарай оларды мынадай да топтарға бөлуге болады: - компаньон-вирустар (companion) – файлдарды өзгертпейтiн вирустар, бiрақ олар осы атқарылатын .EXE-файлға ұқсас кеңейтілмесі .COM болып келетiн орындалатын файлдар жасап шығарады. - құрттар (worm) – компьютерлiк желi арқылы таралатын және компаньон-вирустар сияқты файлдарды, дискiдегi секторларды өзгертпейтiн вирустар. Бұлар желi арқылы компьютердiң жадына орнығып алады да, басқа компьютерлердiң желiлiк адрестерi бойынша өз көшiрмелерiн таратады. Кейбiр жағдайларда мұндай вирустар дискiлер жүйесiнде жұмыс файлдарын құрып алғанмен олар компьютер жадынан өзге ресурстарын пайдаланбайды. - "паразиттiк" топқа кiретiн вирустардың әсерi тиген дискiлiк секторлар мен файлдардың мазмұндары өзгерiп кетедi. Құрт немесе компаньон-вирустарға жатпайтын басқа вирустар паразиттiк топқа кiредi; - "студенттiк" – вирустарға болар болмас әсер ететiн, резиденттi емес, қателер саны өте көп вирустар тобы кiредi; - полиморфик – вирустар (өздiгiнен өрбитiн немесе елес-вирустар) – өте қиын табылатын вирустар тобына жатады. Көп жағдайларда бiр полиморфик-вирустың екi түрлi бейнесi бiр-бiрiне сәйкес келмейдi. -макро-вирустарға – мәлiметтердi (мәтiндiк редактор және электрондық кестелер) өңдеу жүйелерiне ендiрiлген макротiлдердiң мүмкiндiктерiн пайдаланатын вирустар тобы жатады. Қазiргi кезде Microsoft Word редакторының құжаттарын бүлдiретiн макровирустар көп тараған. Кейбiр вирустардың таралуы әсерiнен программалардың жойылуы, мәлiметтердiң немесе жадының жүйелiк аймақтарында жазылған ақпараттардың өшiп қалуы сияқты қолайсыз жағдайлар кездесiп отырады. Осыларды болдырмау үшiн немесе бола қалған күнде де олардан арылу мақсатында вирустармен күресуге арналған арнайы антивирус, яғни вирустарға қарсы күресетiн программалар қолданылады. |
Оқулық, үлестірме қағаздар, интерактивті тақта |
|||||
|
|
Оқулықтағы практикалық тапсырманы дәптерлеріне орындауға беремін Оқулықтағы 61 бет |
|
|||||
|
Сабақты қортыныдылау 5 мин |
Тест тапсырмасын орындауға беремін 62 бет тест тапсырманы орындайды |
Дәптер, таратпалар |
|||||
|
Аяқталуы 5 минут |
Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау. Үйге тапсырма: §8 Бағалау. Оқушылардан смайлк әдісі арқылы кері байланыс аламын |
Жиынтық бағалау парағы Оқулық, күнделік Үлестірме қағаздар |
|||||
|
Қосымша ақпарат: : интернет мәліметтері Информатика 10-сынып Арман-пв баспасы, авторы Сапарғалиева Б.Қ,Масалимова Н.Е, Тезекбаева Г.А, 2014 жыл |
|||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Қаблетті оқушылармен тест тапсырмасын орындаймыз 62 бет |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
|||||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
|
|||||||
|
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін. |
|||||||
Диретордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары: Л. Утебаева
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгоитм және визуалды программалау технологиясы.
|
Сабақ: №6 |
Мектеп: №86 жалпы орта мектеп |
|||||||
|
Пәні: информатика |
||||||||
|
Күні: 17.10.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Орманова Балжан |
|||||||
|
Сынып: 10 А,Ә,Б |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Алгоитм және визуалды программалау технологиясы. |
|||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Визуалды программалау тілінің технологиясын ұғынады
|
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||
• Визуалды программалау тілінің технологиясын түйіндейді
|
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||
|
||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||
|
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: 1. Программалау дамуының тарихына шолу 2. Визуалды программалаудың негіздері: a) Қолданылуы b) Түрлері 3. Визуалды программалаудың технологиясы |
|||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||
|
визуалды программалау, VBA, VB |
||||||||
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||
|
Қасиеттер терезесі деген не? |
||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||||
|
визуалды программалау –қандай тіл? Сұраққа жауап жазу |
||||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Программалау тілдері 9 сынып Арман ПВ |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарлаған уақыт |
Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||
|
Басталуы 5 мин |
Жағымды ахуал туғызу «Ыстық орындық» әдісі АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау. Жаңа тақырыпты қорытындылау. Ұйымдастыру. Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу. «мен үшін қымбат...» тренингін ұйымдастыру.Оқушыларға өздеріне қымбат ..айтады. Мысалы: менүшін отан қымбат. Сынып оқушыларын «молекула» әдісі арқылы 2 топқа бөлемін Оқушылардың өткен тақырып бойынша алған білімдерін «Ыстық орындық» әдісі арқылы пысықтау |
Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері |
||||||
|
Ортасы 15 минут
|
Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз « Алгоритм және визуалды программалау технологиясы. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. 1-топ: Алгоритм және визуалды программалау технологиясы. 2-топ: Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы. Терезесі 2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын.Оқушылар жеке оқиды, жұппен талдайды, топпен талықылайды Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. Визуалды программалаудың технологиясы Визуалды программалау көрнекі құралдар арқылы қолданбалы программалар жазылатын программалау саласы. Мұндай жағдайда программалаушы программа мәтінін тек нәтижесінде не шығу керектігін көрсетеді. Программа мәтіні визуалды прототип көмегімен автоматты Түрде қарастырылады. Визуалды программалау нысанға бағытталған программалауға негізделеді. Windows амалдық жүйесіндегі программалар пайдаланушыларға (Graphical User Interface) өздерінің графикалық интерфейстерімен таныс. 1991 жылы Стивен Гибсонның (компьютерлік технологияның және компьютерлік қауіпсіздік бас маманы, программаларды ойлап табушы) программа жазуы бойынша Visual Basic тілі пайда болды. Жаңа шыққан программа «Microsoft Windows» жүйесіне деген көз карастарын өзгертті. Visual Basic тілінің визуалды интерфейсі қолданбаларды тез және жеңіл құруға мүмкіндік беретін еді. Visual Basic тілі - қандай тіл? деген сұраққа жауап іздейтін болсақ: Нысан әдістер мен қасиеттер жиынтығынан түрады. Мысалы: көлікті алатын болсақ, оның түсі, моделі, нөмірі, жылдамдығы,көлемі сияқты көптеген қасиеттері бар. Нысанның әдісі дегеніміз — нысан атқаратын іс-әрекет. Транслятор - аудармашы программа. Программа тілін машиналық тілге ауыстырады. Трансляторлар екі түрлі болады: интерпретатор және компилятор. Интерпретатор программа тілін тізбектей машина тіліне аударып, оның орындалуын қамтамасыз етеді. Программаны іске қосқан сайын процедураны орындау қайталана береді. Интерпретатордың артықшылығы - программаны қадам бойынша тексеру, ал кемшілігі - орындау жылдамдығының баяулығы. Компилятор - программаның бүкіл мәтінін машина тіліне аударып, EXE файл түрінде сақтайды. Сақталған файлды бірнеше рет іске қосуға болады. Артықшылығы - программаның орындау жылдамдығының жоғары болуы, кемшілігі - қадамдық тексерудің болмауы |
Оқулық, үлестірме қағаздар, интерактивті тақта |
||||||
|
Практикум 10 минут
|
Оқулықтағы практикалық тапсырманы дәптерлеріне орындауға беремін 1.Бағдаршамнан өту мысалына алгоритм құрыңдар. 2.Күн райын анықтау мысалына алгоритм құрыңдар. 3.Компилятор деген не? Оған мысал келтіріңдер. |
|
||||||
|
Сабақты қортыныдылау 5 мин |
Оқушыларға оқулықтағы тест тапсырмаларын орындауға беремін. Оқулықтағы 49-51 бет Жауабы: 1-а 2-с 3-д 4-а 5-a 6-в 7-а 8-a 9-в 10-а |
Дәптер, таратпалар |
||||||
|
Аяқталуы 5 минут |
Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау. Үйге тапсырма: §6-7 Смайлктер арқылы кері байланыс аламын |
Жиынтық бағалау парағы Оқулық, күнделік Үлестірме қағаздар |
||||||
|
Қосымша ақпарат: интернет мәліметтері Информатика 10-сынып Арман-пв баспасы, авторы Сапарғалиева Б.Қ,Масалимова Н.Е, Тезекбаева Г.А, 2014 жыл |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Кейбір оқушылардан сұрақ жауап аламын Қаблетті оқушылардан тест тапсырмасын орындаға беремін |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
||||||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін. |
||||||||
Диретордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары: Л. Утебаева
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақ: |
Мектеп: №86 жалпы орта мектеп |
||||||||||
|
Пәні: информатика |
|||||||||||
|
Күні: 17.10.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Орманова Балжан |
||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Мәтіндерді танып алу программасы. Сканерленген мәтіндерді редакциялау. |
||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
|
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||
|
|||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||
|
|||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||
|
|||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Сканерленген мәтіндерді редакциялауды және құжаттарды мәтіндік процессорға экспорттауды практикада қолдану; |
||||||||||
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: 1.ABBYY FineReader программасының қызметі қандай? 2.Сәйкестендіріп тану үшін қандай программаларды тану керек? |
|||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
|||||||||||
|
|||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
|||||||||||
|
ABBYY FineReader программасында құжат енгізу қанша кезеңнен тұрады? Мысал келтіріңдер |
|||||||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Мәтінді тану технологиясы 5 сынып |
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Жоспарлаған уақыт |
Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||
|
Басталуы 5 мин |
Жағымды ахуал туғызу АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау. Жаңа тақырыпты қорытындылау. Ұйымдастыру. Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу. «мен үшін қымбат...» тренингін ұйымдастыру. Оқушыларға өздеріне қымбат ..айтады. Мысалы: менүшін отан қымбат. Сынып оқушыларын «молекула» әдісі арқылы 2 топқа бөлемін Оқушылардың өткен тақырып бойынша алған білімдерін «Пошта» әдісі арқылы пысықтау Оқушылар 2 топқа бөлінген соң әр топтағы оқушыларға өткен тақырып бойынша конверт ішіндегі сұрақты оқиды, басқа оқушыларға да қайталана береді 1.Ақпараттық технология нешеге жіктеледі? 2.Сканерлеу деген не? 3.Сканерлеу әдістерін атаңдар? 4.Ақпараттандыру деген не? 5. OCR программалық жүйе деген не? |
Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері |
|||||||||
|
Ортасы 15 минут
Практикум 10 минут |
Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз « Мәтіндерді танып алу программасы. Сканерленген мәтіндерді редакциялау.». «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. 1-топ: Мәтіндерді танып алу программасы 2-топ: ABBYY FineReader программасының негізгі мүмкіндіктері 2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын. Оқушылар жеке оқиды, жұппен талдайды, топпен талықылайды Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. TWAIN –суретті алдын ала орнату программаларының бірі Қазіргі кезде нарықта
сәйкестендіру жүйелерінің бірнеше түрлері бар, олар әртүрлі
іскерлік ортадағы қолданушыға, сондай - ақ әртүрлі платформаға
негізделген. Мысалы, FineReaderOnline. ru, ABBYY FineReader,
Readiris, Persian Reader, Kirtas Technologies Arabic OCR, CuneiForm
және т. б. |
Оқулық, үлестірме қағаздар, интерактивті тақта |
|||||||||
|
|
Оқулықтағы практикалық тапсырманы дәптерлеріне орындауға беремін Оқулықтағы 57 бет |
|
|||||||||
|
Сабақты қортыныдылау 5 мин |
Тест тапсырмасын орындауға беремін Жауабы:
|
Дәптер, таратпалар |
|||||||||
|
Аяқталуы 5 минут |
Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау. Үйге тапсырма: §8 Бағалау. Оқушылардан смайлк әдісі арқылы кері байланыс аламын |
Жиынтық бағалау парағы Оқулық, күнделік Үлестірме қағаздар |
|||||||||
|
Қосымша ақпарат: : интернет мәліметтері Информатика 10-сынып Арман-пв баспасы, авторы Сапарғалиева Б.Қ,Масалимова Н.Е, Тезекбаева Г.А, 2014 жыл |
|||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Қаблетті оқушылармен тест тапсырмасын орындаймыз 58-60 бет |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
|||||||||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||
|
|
|||||||||||
|
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін. |
|||||||||||
Диретордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары: Л. Утебаева
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақ: |
Мектеп: №86 жалпы орта мектеп |
||||||
|
Пәні: информатика |
|||||||
|
Күні: 17.10.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Орманова Балжан |
||||||
|
Сынып: 11 А |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Компьютерлік вирутар |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
а) вирус түрлерімен таныстыру. ә) оның жұғу жолдарын, мекендейтін орындарымен таныстыру. б) Ақпараттық сауаттылыққа тәрбиелеу |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||
|
|||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||
|
|||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||
|
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Вирустар туралы диалог құрау (сұрақ жауап) |
||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Вирустар 5 сынып |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарлаған уақыт |
Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||
|
Басталуы 5 мин |
Жағымды ахуал туғызу АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау. Жаңа тақырыпты қорытындылау. Ұйымдастыру. Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу. «мен үшін қымбат...» тренингін ұйымдастыру. Оқушыларға өздеріне қымбат ..айтады. Мысалы: менүшін отан қымбат. Сынып оқушыларын «молекула» әдісі арқылы 2 топқа бөлемін Оқушылардың өткен тақырып бойынша алған білімдерін «сұрақ жауап» әдісі арқылы пысықтау Оқушылар 2 топқа бөлінген соң әр топтағы оқушыларға өткен тақырып бойынша конверт ішіндегі сұрақты оқиды, басқа оқушыларға да қайталана береді |
Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері |
|||||
|
Ортасы 15 минут
Практикум 10 минут |
Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз « Компьютерлік вирутар.». «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. 1-топ: Вирустар 2-топ: Антивирустар Компьютерлiк вирустар дегенiмiз – компьютерлiк жүйедегi және желiдегi әртүрлi объектiлерге залалын тигiзуге бейiм программалар. Вирустар компьютермен жұмыс iстеу кезiнде көптеген қолайсыз жағдайлардың туындауына әсер етедi. Олар: - Бiрқатар программалардың жұмыс iстеу жылдамдығы кемидi; - Файлдардың дискiде алатын орны (әсiресе бiрден орындалатын файлдардың) ұлғайып кетедi; - Бұрын болмаған файлдар өз-өзiнен пайда болады; - Кәдiмгi жұмыс iстеу режимiмен салыстырғанда жедел жадыдағы жұмыс iстеу аймағының көлемi азаяды; - Кенеттен әртүрлi бейнелiк және дыбыстық эффектiлер пайда болады және т.б. Вирустар орналасу орындарына қарай желiлiк, файлдық және жүктелетiн болып жiктеледi. Желiлiк вирустар компьютерлiк желi арқылы тарайды, файлдық вирустар орындалатын файлдарға, ал жүктелетiн вирустар –дискiнiң жүктелу секторына (Boot-сектор) немесе винчестердiң жүйелiк жүктелуiн құрайтын секторына (Master Boot Record) орналасады. Вирустар бүлдiру тәсiлдерiне қарай резиденттi және резиденттi емес болып екiге бөлiнедi. Вирус жұққан программа iске қосылғанда, резиденттi вирустың көшiрмесi компьютердiң жедел жадында жазылып қалады да, олар операциялық жүйеде жұмыс жасаған барлық программаларға жұғады. Резиденттi вирустар компьютер жедел жадында орын алып тұрады да, компьютер iстен шығарылғанға немесе қайта iске қосылғанға дейiн өз жұмысын атқарады. Резиденттi емес вирустар компьютердiң жадында орналаспайды және олардың жұмыс iстеу уақыты шектеулi болып келедi. Вирустардың деструктивтi мүмкiндiктерiне қарай, яғни олардың атқаратын iс-әрекеттерiне байланысты оларды мынандай топтарға бөлуге болады: - қауiпсiз вирустар әсерi дискiдегi бос орынның азаюымен және графикалық, дыбыстық, басқа да эффектiлердiң кемуiмен шектеледi (оның тарау нәтижесiнде тек дискiнiң бос жады кемидi); - қауiптi вирустар компьютердi жұмысынан жаңылыстыратын көңiл аударарлық зиянды әрекеттер туғызады; - өте қауiптi вирустар әсерiнен көптеген программалар, мәлiметтер, жедел жадының жүйелiк аймақтарына жазылған компьютер жұмысына қажеттi ақпараттар жойылып кетедi. Вирус алгоритмдерiнiң ерекшелiктерiне қарай оларды мынадай да топтарға бөлуге болады: - компаньон-вирустар (companion) – файлдарды өзгертпейтiн вирустар, бiрақ олар осы атқарылатын .EXE-файлға ұқсас кеңейтілмесі .COM болып келетiн орындалатын файлдар жасап шығарады. - құрттар (worm) – компьютерлiк желi арқылы таралатын және компаньон-вирустар сияқты файлдарды, дискiдегi секторларды өзгертпейтiн вирустар. Бұлар желi арқылы компьютердiң жадына орнығып алады да, басқа компьютерлердiң желiлiк адрестерi бойынша өз көшiрмелерiн таратады. Кейбiр жағдайларда мұндай вирустар дискiлер жүйесiнде жұмыс файлдарын құрып алғанмен олар компьютер жадынан өзге ресурстарын пайдаланбайды. - "паразиттiк" топқа кiретiн вирустардың әсерi тиген дискiлiк секторлар мен файлдардың мазмұндары өзгерiп кетедi. Құрт немесе компаньон-вирустарға жатпайтын басқа вирустар паразиттiк топқа кiредi; - "студенттiк" – вирустарға болар болмас әсер ететiн, резиденттi емес, қателер саны өте көп вирустар тобы кiредi; - полиморфик – вирустар (өздiгiнен өрбитiн немесе елес-вирустар) – өте қиын табылатын вирустар тобына жатады. Көп жағдайларда бiр полиморфик-вирустың екi түрлi бейнесi бiр-бiрiне сәйкес келмейдi. -макро-вирустарға – мәлiметтердi (мәтiндiк редактор және электрондық кестелер) өңдеу жүйелерiне ендiрiлген макротiлдердiң мүмкiндiктерiн пайдаланатын вирустар тобы жатады. Қазiргi кезде Microsoft Word редакторының құжаттарын бүлдiретiн макровирустар көп тараған. Кейбiр вирустардың таралуы әсерiнен программалардың жойылуы, мәлiметтердiң немесе жадының жүйелiк аймақтарында жазылған ақпараттардың өшiп қалуы сияқты қолайсыз жағдайлар кездесiп отырады. Осыларды болдырмау үшiн немесе бола қалған күнде де олардан арылу мақсатында вирустармен күресуге арналған арнайы антивирус, яғни вирустарға қарсы күресетiн программалар қолданылады. |
Оқулық, үлестірме қағаздар, интерактивті тақта |
|||||
|
|
Оқулықтағы практикалық тапсырманы дәптерлеріне орындауға беремін Оқулықтағы 61 бет |
|
|||||
|
Сабақты қортыныдылау 5 мин |
Тест тапсырмасын орындауға беремін 62 бет тест тапсырманы орындайды |
Дәптер, таратпалар |
|||||
|
Аяқталуы 5 минут |
Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау. Үйге тапсырма: §8 Бағалау. Оқушылардан смайлк әдісі арқылы кері байланыс аламын |
Жиынтық бағалау парағы Оқулық, күнделік Үлестірме қағаздар |
|||||
|
Қосымша ақпарат: : интернет мәліметтері Информатика 10-сынып Арман-пв баспасы, авторы Сапарғалиева Б.Қ,Масалимова Н.Е, Тезекбаева Г.А, 2014 жыл |
|||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Қаблетті оқушылармен тест тапсырмасын орындаймыз 62 бет |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
|||||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
|
|||||||
|
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін. |
|||||||
Диретордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары: Л. Утебаева
шағым қалдыра аласыз




