Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Америка Құрама Штаты
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
38–сабақ |
Наурызбай батыр Құтпанбетұлы атындағы ОМ КММ |
|||||
Күні: 25.01.2018ж |
Мұғалім: А.С Тампишева |
|||||
Сыныбы: 11 «А»-сынып география |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Америка Құрама Штаттары |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
||||||
Сабақ мақсаттары: |
АҚШ –тың экономикалық- географиялық жағдайының басты ерекшеліктерін ашу. Мемлекеттің тарихы, геосаяси жағдайының әлемде алатын орнын анықтау |
|||||
Жетістік критерийлері |
- АҚШ - тың экономикалық жағдайын және мемлекет тарихын біледі - АҚШ -тың маманданған салаларын ажыратып сипаттай алады. - Мемлекеттің тарихы, геосаяси жағдайының әлемде алатын орнын анықтайды |
|||||
Ойлау деңгейінің дағдылары |
Білу,түсіну,қолдану,жинақтау |
|||||
Тілдік мақсат |
Лексика мен сөз тіркестері:
|
|||||
федерациялық республика, конгресс, штаттар, федерациялық округтер |
||||||
Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: 1.Х.Колумб
Америка жерін қай ғасырда ......? |
||||||
Құндылықтарға баулу |
Қарым-қатынас жасау қабілеті, жауапкершілікті сезіну, білім алуға дайын болу, тілге құрмет, өз ойын ашық айту, сабаққа белсене қатысу, еңбексүйгіштік, өзі мен өзгенің еңбегің бағалай білу құндылықтары дамиды.
|
|||||
Пәнаралық байланыстар |
Тарих пәні бойынша Америка құрама штатының тарихи құрылымы |
|||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтадан электронды оқулық пайдалану |
|||||
Бастапқы білім |
АҚШ - тың экономикалық жағдайын және мемлекет тарихына геосаяси жағдайы |
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы Білу Ұйымдастыру кезеңі 2-минут 4-минут |
Ұйымдастыру кезеңі «Қос шеңбер» арқылы оқушылар бір біріне жақсы комплимент сөздер айту.\ Психологиялық ахуал орнату / Топқа бөлу: геомериялық фигураларда жазылған түрлеріне қарай бөлінеді Үй тапсырмасын тексеру «Ашық микрофон» әдісі арқылы 1)Ұлы көлдер маңын мекендеген алгонкиндерді кейде --------------------------деп те атаған. 2)Қазіргі Мексика жерінің солтүстігін ержүрек ----------------------------------------- мекендеген. 3)Мексика шығанағы жағалауының ежелгі тұрғындары ----------- бастама болған. 4)Еуропалықтар мен үндістердің некесінен туғандарды ----------------,Еуропалықтар мен африкалықтарлың ұрпақтарын-------------,ал африкалықтар мен үндістердің некесінен туғандарды---------------деп атайды |
презентация Геометриялық фигуралар |
||||
Сабақтың ортасы \топтық жұмыс\ 3 -минут Түсіну \жеке жұмыс\ 5-минут \топтық жұмыс\ 7минут Қолдану Постер қорғау \жұптық жұмыс/ 5-минут 5-минут |
1-тапсырма «Ой қозғау» «Аукцион» оқыта үйрету стратегиясы 1) Жерінің ауданы – ( 9 млн. 363 мың км\2 ) 2) Халқы – (290 млн адам) 3) Астанасы – ( Вашингтон ) 4) Мемлекеттік құрылымы – ( федерациялық республика ) 5) Мемлекеттің басшысы – ( Президент ) 6) Заң шығарушы органы – ( конгресс ) 7) Мемлекеттік тілі – ( ағылшын ) 8) Ұлттық валютасы – ( доллар ) 9) Әкімшілік-аумақтық бірлігі –( штаттар, федерациялық округтер ) 10) АҚШ жер көлемі бойынша нешенші орында? ( 4 ) 11) Жер көлемі бойынша АҚШ-тың алдында қандай елдер бар? ( Ресей, Канада, Қытай ) 12) АҚШ-та неше штат бар? ( 50 ) 13) Ел астанасы Вашингтон қаласы қай штатта орналасқан? ( Колумия федерациялы округінде ) 2-тапсырма «Кинометафора» әдісі / бейнесюжеттен үзінді көрсету арқылы баланың өз ойын, ой-пікірлерін білуге болады./ «Bilimland» сайтынан Америка Құрама штаты туралы деректер қоры 3-тапсырма «Жалғасын тап»
1. Солтүстік Америка жеріне
осыдан шамамен 40 мың жыл бұрын... қоныс аударушылардың алғашқы
легі келіп жетті.
1) Азияның солтүстік -
шығысынан, 2) мамонт, қойөгіз, аю. 3-тапсырма «Ойлан,топтас, пікірлес» \ постер қорғау 1-топ АҚШ-тың экономикалық – географиялық жағдайы. Дүние жүзінің саяси картасын пайдаланып , атласты пайдаланып АҚШ- тың экономикалық - географиялық жағдайына баға беру., қолайлы ,қолайсыз жағдайларын анықтау. 2-топ Геосаяси жағдайы.АҚШ-тың геосаяси жағдайының басты ерекшеліктерін анықтау 4-тапсырма «Сен білесің бе?» 1) 2010ж. Ванкуверде өткен Олимпиада ойындарынан АҚШ құрама командасы қанша медаль алды? ( 9 алтын, 15 күміс, 13 қола – 37 ) 2) Қазақстанға ең алғаш Американдық компания қай өнеркәсіп саласына келді? ( тамақ ) 3) Қазақстанға ең алғаш қандай Американдық компания келді? ( Филип Морис )
4) Қазақстанның
мұнай өнеркәсіп саласында АҚШ-тың қандай компаниясы жұмыс істейді?
( Экссон, Тексако, Шеврон ) 1.АҚШ-тың негізгі аумағы қанша штаттан тұрады? а) 50 ә) 48 б) 46 в) 44 2.АҚШ халқының 1 %-ын кімдер құрайды? а) Афроамерикандықтар ә) Еуропалықтар б) Азиялықтар в) Байырғы халықтар 3.АҚШ-тың химия өнеркәсібінің орталығы? а) Хьюстон ә) Кентукки б) Вайоминг в) Нью-Иорк 4.АҚШ жылына қанаша млннан астам автомобиль шығарады? а) 10 млн ә) 15 млн б) 20 млн в) 25 млн |
Үлестірме қағаздары «Bilimland» сайты Ғаламтор
|
||||
Сабақтың соңы 5-минут Рефлексия 4-минут |
«Фишбоун» әдісі Постерге балықтың қаңқасы суретін салып, басына тақырып жазылады. Денесінің жоғарғы жағындағы қанаттарға идеяның себептері, төменгі қанаттарға идеяның салдары жазылады. Түйінді ой құйрығына жазылады. Кейін ауызша, жазбаша кері байланыс беруге болады. Бағалау. формативті бағалау. Тазалық Тақырып бойынша алған керекті ақпараттарды чемоданның тұсына жазса, ал әлі де оқуым керек, толықтыруым керек дегендері болса, еттартқыштың тұсына жазады. Сонымен қатар керек емес болған, артық дүниені қоқыс жәшігінің тұсына жазады. Осылайша мұғалім өткен сабақтан қандай білім алғанын біледі. |
плакат
|
||||
Кейінгі оқу 1-минут |
§35 Американың жоғары дамыған елдері. Америка Құрама Штаттары. АҚШ-тың экономикалық - географиялық жағдайы. Мемлекет тарихы |
|
||||
Саралау: Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау: Оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
1. 2. 3. 4 тапсырмаларда саралау тапсырмалары берілген. |
|
Партада отыру ережесін сақтау. |
||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
. 2. Топтық жұмыс жасауда тақырыпты қаншалықты меңгергендігін анықтауда қолдану, талдау деңгейлері нәтижелі болады деп ойлаймын. 3.Балаларды қызықтыратын түрлі әдіс - тәсілдерді тиімді пайдалану оқу мақсатына жетеді. 4. Келесі сабақтарда ойын элементтерін, Венн диаграмма, постер қорғауды қолдана отырып өткізсе оң ықпал берері сөзсіз. 5.Әлі де болса ерекше назар аударып, саралауды күшейту керектігін байқадым. Келесі сабақтарда саралау тапсырмаларына ерекше назар аудару қажет деп ойлаймын. |
|||||
|
|
|
|
|
||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
«Бекітемін»
Мектеп директоры Э.А Макашова
Наурызбай батыр Құтпанбетұлы атындағы орта мектеп
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Сабақтың тақырыбы: Америка Құрама Штаттары
Пән мұғалімі : А.С Тампишева
Ұзынағаш 2018 жыл
30–сабақ |
Наурызбай батыр Құтпанбетұлы атындағы ОМ КММ |
|||||
Күні: 20.12.2017ж |
Мұғалім: А.С Тампишева |
|||||
Сыныбы:9«А» -сынып география |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Машина шығарудың технологиялық кезеңдері, икемді технологиялар, машина жасауды орналастыру факторлары |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
||||||
Сабақ мақсаттары: |
Қазақстан территориясында машина жасау өнеркәсібінің орналастыруда негізге алынатын факторлар туралы түсіндіру. |
|||||
Жетістік критерийлері |
- Машина жасау кешенінің технологиялық және орналасу факторларын біледі -Машина жасау өндірісі қандай сатылардан тұратынын түсінеді -Машина жасау өнеркәсібінің шикізаттарына жататын материалдарды анықтап жазады |
|||||
Ойлау деңгейінің дағдылары |
Білу,түсіну,қолдану |
|||||
Тілдік мақсат |
Лексика мен сөз тіркестері:
|
|||||
Қазақстан территориясында машина жасау өнеркәсібінің орналастыруда негізге алынатын факторлар |
||||||
Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: |
||||||
Құндылықтарға баулу |
Қарым-қатынас жасау қабілеті, жауапкершілікті сезіну, білім алуға дайын болу, тілге құрмет, өз ойын ашық айту, сабаққа белсене қатысу, еңбексүйгіштік, өзі мен өзгенің еңбегің бағалай білу құндылықтары дамиды.
|
|||||
Пәнаралық байланыстар |
Химия пәні (өнеркәсіп, элементтері) |
|||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтадан электронды оқулық пайдалану |
|||||
Бастапқы білім |
Қазақстан территориясында машина жасау өнеркәсібі |
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы Білу Ұйымдастыру кезеңі 2-минут 4-минут |
Ұйымдастыру кезеңі «Қос шеңбер» арқылы оқушылар бір біріне жақсы комплимент сөздер айту.\ Психологиялық ахуал орнату / Топқа бөлу: геомериялық фигураларда жазылған машина жасау түрлеріне қарай бөлінеді Үй тапсырмасын
тексеру Тест: |
презентация Геометриялық фигуралар |
||||
Сабақтың ортасы \топтық жұмыс\ 3 -минут Түсіну \жеке жұмыс\ 5-минут \топтық жұмыс\ 7минут Қолдану Постер қорғау 6-минут Жинақтау 7-минут |
1-тапсырма «Атаулар кестесі» (Сабақ басында тақтаға тақырып бойынша атауларды терминдерді жазып оқушыларға кесте түрлендіруді ұсынамыз) Топқа бөлінгені бойынша.( Әр топ өздерінің атаулары бойынша қоғарғайды). 2-тапсырма «Миға шабуыл» «Bilimland» сайтынан Видио көрсетіп Қазақстандағы машина жасау өнеркәсіпінің дамуынның негізгі бағыты Сеніңкөзқарасың: 3-тапсырма «Ойлан,топтас, пікірлес» \постермен жұмыс\ I-топ. Машина жасау өнеркәсібінің шкізатына нелер жатады? II-топ. Мамандануы III- топ. Мамандану және кооперациялану ІҮтоп. Икемді технология
Оқулық мәтінімен жұмыс жасай
отырып: 4-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі арқылы 1. Машина жасау өнеркәсібін не себепті ерікті
орналасу саласына
жатқызады? |
Үлестірме қағаздары «Bilimland» сайты Ғаламтор
|
||||
Сабақтың соңы 2-минут Рефлексия 2-минут |
Бағалау. формативті бағалау. Тазалық Тақырып бойынша алған керекті ақпараттарды чемоданның тұсына жазса, ал әлі де оқуым керек, толықтыруым керек дегендері болса, еттартқыштың тұсына жазады. Сонымен қатар керек емес болған, артық дүниені қоқыс жәшігінің тұсына жазады. Осылайша мұғалім өткен сабақтан қандай білім алғанын біледі. |
плакат
|
||||
Кейінгі оқу 1-минут |
«Құпия хат» |
Үлестірме қағаз |
||||
Саралау: Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау: Оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
1. 2. 3. 4 тапсырмаларда саралау тапсырмалары берілген. |
|
Партада отыру ережесін сақтау. |
||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
. 2. Топтық жұмыс жасауда тақырыпты қаншалықты меңгергендігін анықтауда қолдану, талдау деңгейлері нәтижелі болады деп ойлаймын. 3.Балаларды қызықтыратын түрлі әдіс - тәсілдерді тиімді пайдалану оқу мақсатына жетеді. 4. Келесі сабақтарда ойын элементтерін, Венн диаграмма, постер қорғауды қолдана отырып өткізсе оң ықпал берері сөзсіз. 5.Әлі де болса ерекше назар аударып, саралауды күшейту керектігін байқадым. Келесі сабақтарда саралау тапсырмаларына ерекше назар аудару қажет деп ойлаймын. |
|||||
|
|
|
|
|
||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |