|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 4-бөлім. Бізді қоршаған әлем |
|||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні:Касымова Айдана |
|||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 9. Аңдар. Аю қандай? |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
1.2.3.1 сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну жәнеүлгі бойынша жауап беру; 1.5.1.2 мұғалімнің қолдауымен көптік/тәуелдік/ жіктік /септік жалғауларын ауызша тілде қолдану |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: Аңдарды атай алады, өзінің қандай сурет салатынын айта алады. 20-ға дейін санауды үйренеді. Оқушылардың басым бөлігі: Өзінің суреті бойынша ақпарат бере алады. Қандай аң салғанын, оның санын айта алады. Тақырып көлемінде өзара сұрақ-жауапқа қатыса алады. Кейбір оқушылар: Басқа да аң атауларын біледі, олардың атауларын өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: .. Сәлеметсіңдер ме, балалар! - Қалдарың қалай? - Көңіл - күйлерің қалай? - ... Өте жақсы, балалар! Енді осындай тамаша көңіл күймен сабағымызды бастайық Сабақтың тақырыбын, мазмұнын «Жеті лақ» ертегісінің мазмұны бойынша ашу |
қолпаштау |
Слайд |
|||||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздерді қайталау 1- тапсырма Тыңда. Суретке қара. Қайтала. Тыңдалым Айтылым. 2-тапсырма Тыңда, қайтала. Үлгі бойынша айт. 2. «Күн мен түн»ойыны 3. Үлкен және кішкентай аңдарды топтастыру 4.Айтылым Оқушы қажеттіліктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді Жазылым 5.І- дыбысының айтылуы мен жазылуымен танысу Айтылым 6. – тапсырма. Тыңда. Қайтала. Есте сақта! |
Тыңдалым,айтылым. Арыстан- лев - lion Керік – жираф Піл – слон - elephant Түлкі – лиса Қасқыр – волк - wolf Қоян – заяц Кірпі – ежик Айтылым 1. Мұғалім дауыстап оқиды 2. Мұғалім оқушыларды тізбектеп сұрайды, дұрыс айтуларын қадағалайды. 3. Доппен ойын жүргізеді. Тыңдайық
Айтайық 5 3 4 Оқушылар жоғалған суреттерді табады. Аңдарды салыстырып топтастырады Сергіту сәтін орындайды. Сергіту сәті «Ұзын құлақ , сұр қоян» Дәптерге і-әріпін жазу.
Қандай ? сұрағына жауап бере отырып, сипаттау 1.Сен қай аңды ұнатасың? 2.Ол аңды неге ұнатасың? 3.Сен қай аңды ұнатпайсың? 4.Неге? 5.Қандай аңдар болады? Айтайық Үлгі: Мынау- аю. Ол үлкен. Оның түсі қоңыр. Мынау- қоян. Ол кішкентай. Оның түсі ақ. Мынау- түлкі. Ол кішкентай. Оның түсі қызыл.Ол әдемі.
Айтайық Оқушылар 10-ға дейінгі сандарды қайталайды және мұғалім 11-ден 20-ға дейін санауды үйретеді. Айтылым - Мен қоян саламын. - Сен неше қоян саласың? -Мен екі қоян саламын. 1. Арыстан үлкен бе? (Иә, арыстан үлкен) 2. Қоян үлкен бе? (Жоқ, қоян кішкентай) 3. Кірпі кішкентай ма? (Иә, кірпі кішкентай) 4. Піл кішкентай ма? (Жоқ, піл үлкен) 5. 2 кірпі + 1 түлкі – неше аң болады? |
«Бұл не?» Дескриптор: -Өзінің пәндерін әңгімелейді.
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», Дескрипторлары: - сөйлесу үлгісі бойынша өз суреті туралы сөйлей алады - тыңдаған сандарды дұрыс қайталайды - сөз тіркестер, сөйлемдер құрастырады
Дескрипторы: Көлемді ажырата аладыатауларын біледі
|
Оқулық
сөздік слайд
Слайд Оқулық Оқулық
слайд
|
||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
|
|
||||||
|
Кері байланыс «Шапалақ» |
Мадақтау. қолпаштау.
|
|
||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аңдар, Аю қандай?
Аңдар, Аю қандай?
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 4-бөлім. Бізді қоршаған әлем |
|||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні:Касымова Айдана |
|||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 9. Аңдар. Аю қандай? |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
1.2.3.1 сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну жәнеүлгі бойынша жауап беру; 1.5.1.2 мұғалімнің қолдауымен көптік/тәуелдік/ жіктік /септік жалғауларын ауызша тілде қолдану |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: Аңдарды атай алады, өзінің қандай сурет салатынын айта алады. 20-ға дейін санауды үйренеді. Оқушылардың басым бөлігі: Өзінің суреті бойынша ақпарат бере алады. Қандай аң салғанын, оның санын айта алады. Тақырып көлемінде өзара сұрақ-жауапқа қатыса алады. Кейбір оқушылар: Басқа да аң атауларын біледі, олардың атауларын өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: .. Сәлеметсіңдер ме, балалар! - Қалдарың қалай? - Көңіл - күйлерің қалай? - ... Өте жақсы, балалар! Енді осындай тамаша көңіл күймен сабағымызды бастайық Сабақтың тақырыбын, мазмұнын «Жеті лақ» ертегісінің мазмұны бойынша ашу |
қолпаштау |
Слайд |
|||||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздерді қайталау 1- тапсырма Тыңда. Суретке қара. Қайтала. Тыңдалым Айтылым. 2-тапсырма Тыңда, қайтала. Үлгі бойынша айт. 2. «Күн мен түн»ойыны 3. Үлкен және кішкентай аңдарды топтастыру 4.Айтылым Оқушы қажеттіліктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді Жазылым 5.І- дыбысының айтылуы мен жазылуымен танысу Айтылым 6. – тапсырма. Тыңда. Қайтала. Есте сақта! |
Тыңдалым,айтылым. Арыстан- лев - lion Керік – жираф Піл – слон - elephant Түлкі – лиса Қасқыр – волк - wolf Қоян – заяц Кірпі – ежик Айтылым 1. Мұғалім дауыстап оқиды 2. Мұғалім оқушыларды тізбектеп сұрайды, дұрыс айтуларын қадағалайды. 3. Доппен ойын жүргізеді. Тыңдайық
Айтайық 5 3 4 Оқушылар жоғалған суреттерді табады. Аңдарды салыстырып топтастырады Сергіту сәтін орындайды. Сергіту сәті «Ұзын құлақ , сұр қоян» Дәптерге і-әріпін жазу.
Қандай ? сұрағына жауап бере отырып, сипаттау 1.Сен қай аңды ұнатасың? 2.Ол аңды неге ұнатасың? 3.Сен қай аңды ұнатпайсың? 4.Неге? 5.Қандай аңдар болады? Айтайық Үлгі: Мынау- аю. Ол үлкен. Оның түсі қоңыр. Мынау- қоян. Ол кішкентай. Оның түсі ақ. Мынау- түлкі. Ол кішкентай. Оның түсі қызыл.Ол әдемі.
Айтайық Оқушылар 10-ға дейінгі сандарды қайталайды және мұғалім 11-ден 20-ға дейін санауды үйретеді. Айтылым - Мен қоян саламын. - Сен неше қоян саласың? -Мен екі қоян саламын. 1. Арыстан үлкен бе? (Иә, арыстан үлкен) 2. Қоян үлкен бе? (Жоқ, қоян кішкентай) 3. Кірпі кішкентай ма? (Иә, кірпі кішкентай) 4. Піл кішкентай ма? (Жоқ, піл үлкен) 5. 2 кірпі + 1 түлкі – неше аң болады? |
«Бұл не?» Дескриптор: -Өзінің пәндерін әңгімелейді.
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», Дескрипторлары: - сөйлесу үлгісі бойынша өз суреті туралы сөйлей алады - тыңдаған сандарды дұрыс қайталайды - сөз тіркестер, сөйлемдер құрастырады
Дескрипторы: Көлемді ажырата аладыатауларын біледі
|
Оқулық
сөздік слайд
Слайд Оқулық Оқулық
слайд
|
||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
|
|
||||||
|
Кері байланыс «Шапалақ» |
Мадақтау. қолпаштау.
|
|
||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||
шағым қалдыра аласыз

















