Пән
Ұзақ
мерзім
Тірі
табиғат
|
Мектеп: №136
|
Күні:
|
Мұғалімнің есімі:
|
Сынып
:1
|
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы;
|
Өсімдіктердің бөліктері
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сəйкес)
|
1.2.1.2.Өсімдіктердің негізгі бөліктерін
ажырату
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық
оқушылар1. Өсімдіктердің әр түрлі
бөліктерден (тамыр,сабақ,жапырақ,тұқым,жеміс,гүл) ажырата
алады.Өсімдіктердің әр түрлі бөліктерін атайды.
Көптеген
оқушылар; 1.Өсімдіктердің негізгі
бөліктерінің қызметін тұсінеді.
Кейбір
оқушылар; 1.Өсімдіктердің негізгі
бөліктерінің маңызын түсіндіреді.
|
Бағалау критерийі
|
Өсімдіктердің негізгі мүшелерін
(тамыр,сабақ,жапырақ,жеміс,гүл )атайды
|
Тілдік
мақсаттар
|
Оқушылар:Өсімдіктердің негізгі бөліктерін
атайды
|
Негізгі сөздер мен тіркестер ( пәнге арналған сөздік
және терминология)
|
Ағаш,бұтақ,жапырақ,гүл,тұқым,сабақ,тамыр.,
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік
бірліктер
|
Талқылауға
арналған сұрақтар
-Өсімдіктің адам
өміріне қандай пайдасы бар?
-Өсімдіктің негізгі мүшелерін ата
|
|
|
|
Құндылықтарды дарыту
|
1.Топтық жұмыс
барысында қарым-қатынас жасау қабілеттерін
арттыру
2.достық және
айналадағыларға қамқорлық көрсету
3.жауапкершілікті
сезіну
|
Пəнаралық байланыс
|
Сергіту сәті арқылы
дүниетану пәнімен байланыстырамын
|
АКТ
қолдану дағдылар
|
Интербелсенді тақта
|
Бастапқы білім
|
Өсімдіктердің тірі табиғат екенін біледі
|
Cабақ жоспары
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Психологиялық
ахуал
1.Балалар бір-біріне
эмоция білдіре тұрып гүл сыйлайды
2.Оқушыларды топқа
бөлемін;
1топ-Бұталар
2топ-Ағаштар
3топ-Шөптер
|
|
Сабақтың
ортасы
|
3.Ұжымдық
жұмыс
2.Суреттердің қиындысын
бере отырып және оны құрастыра отырып,сабақтың тақырыбын
ашамын.
3.Жұптық
жұмыс
-Суретке мұқият
қараңдар,өсімдіктің тамыры мен сабағын
суреттеңдер
-Өсімдіктің жапырағы
мен сабағын табыңдар.
-Өсімдіктің жапырағы
мен гүлін табыңдар
4.Сергіту сәті
Тербеледі ағаштар,
Алдымнан жел еседі.
Кіп-кішкентай ағаштар,
Үп-үлкен боп өседі.
5.Жеке жұмыс:
-Әр жемістің атауын суретпен байланыстырып сызады және
оларды бояйды..
6..Қалыптастырушы бағалау
Тапсырма
Суретке мұқият қара. Өсімдік мүшелерінің атауын сөздің
бастапқы әріптерімен жазып көрсет:
Үлгі: тамыр – Т, сабақ –С, жапырақ –Ж, гүл –Г, Жеміс
–ж.
.
|
Жұмыс
дәптер
|
|
Дескриптор
Білім
алушы
-
өсімдіктің негізгі мүшелерін анықтайды және әр қайсысын бас
әріптермен белгілейді.
|
|
Сабақтың
соңы
|
Кері
байланыс
1.Сонымен өсімдіктің
бөліктері қандай екен?
2.Өсімдіктің жер
астындағы мүшесі қалай аталады екен?
3.Өсімдіктер қандай табиғатқа жатады
екен?
|
|
Саралау – Сіз
оқушыларға
қандай тəсілмен
көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай
тапсырмалар бересіз?
.Қабілеті
жоғары оқушыға тапсырма беремін.Бос орынға
тамыры,сабағы,жапырағыжәне гүлі бар өсімдіктің суретін
салады.
|
Бағалау-Сіз
оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
Оқушылар жаңа тақырыпты
түсінгенін сабақ соңында тақтадағы ағаш суретіне қызыл жапырақ,сары
жапырақ,жасыл жапырақ ілу арқылы білдіреді.
1.Жасыл түсті
жапырақ-түсіндім
2.Сары түсті
жапырақ-әлі де білгім келеді
3.Қызыл түсті жапырақ-түсінбедім
|
Денсаулық жəне
қауіпсіздік техникасын сақтау.
Қарындашты ұқыпты
пайдалануын қадағалау.
Ақпараттық-
коммуникациялық
технологияларды
қолдану
|
Рефлексия.
|
.
|
|
|
Жалпы
баға
|
Қандай екі нәрсе
табысты болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)
1
2
Қандай екі нәрсе
сабақты жақсарта алды(оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)
1
2
Сабақ
барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|