Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 Бөлім: Визуалды өнер |
Мектеп: «Жаңа Ғасыр» №175 гимназия |
||||
|
Күні: |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Анимация. Қозғалатын элементтер (ермексазды анимация, көлеңкелі театр, саусақты және таяқшалы қуыршақтар).
|
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.1 Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы білімі мен түсінігін көрсету. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||
|
Жетістік критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Материалды ұсыну барысында сабақта қозғалған жаңа терминологияларды қолдану. Сұрақтарды қою және мысалдарды келтіре отырып, оларға аргументті жауап беру. Пән лексикасы, терминология және диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері:
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Мультфильмдерде қозғалатын адамгершілік қасиеттердің маңыздылығын қарастыру. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиет. |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бұл сабақ аясында АКТ дағдылары қарастырылмайды |
||||
|
Бастапқы білім |
Анимация, мультфильм түсініктерімен таныс. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|
|||
|
Сабақтың басы |
Оқушыларды бүгінгі сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттары және сабақ мақсаттарымен таныстырыңыз. Сабақ соңында күтілетін нәтижеге назар аудару қажет. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Әнгімелесу. Сұрақтар:
Жұптық тапсырма: Мультфильмдегі кейіпкерлерге қимыл-қозғалысты келтірудің әдісін зерделе. Ол үшін түрлі ақпарат көздерін қолдан. Зерттеу жұмысын скетчбукке тізіп жаз. Бағалау: Таныстыр. Сыныптың ішінен бір-екі оқушыдан орындалған тапсырмасының нәтижесі туралы сұраңыз. Бейнематериалды тамашала. Қарапайым флипбук құру туралы видеороликтің үзіндісін көрсетіңіз. Кейіпкерлер/элементтердің қозғалу үрдісін кадр бойынша құруға назар аударыңыз. Сұрақтарға жауап бер:
Тәжірибелік тапсырма: Оқушылардан зерттеу объектісін таңдауды сұраңыз. Мысалы, сызықпен жасалған ертегілік адамдар, доп, балық, аспанда ұшып бара жатқан құс, ит немесе мысық және т.б. Бұл тапсырма жеке не жұпта орындауға беріледі. Оқушылардың қарым-қабілетіне қарай флипбукте салынатын бейнелерді үлестіру ұсынылады. Мысалы, сурет салуға қабілеті жоғары оқушыға күрделі суретін, қоянның суретін құрастыру, сурет салуға қабілеті орташа оқушыға доп сынды бейнелерді беру ұсынылады. Тапсырманың критерийлері:
|
http://megapredmet.ru/1-64889.html (қимыл – қозғалысқа келтіру) http://fb.ru/article/69957/kak-sozdayut-plastilinovyie-multiki (пластилинді мультфильм) https://www.youtube.com/watch?v=p3q9MM__h-M (Как создать флипбук?) https://www.youtube.com/watch?v=4IRMBRUlRB4 (как создать флипбук?) Флипбук. com/watch?v=cIQ 1PnPdWlg com/watch?v= YrRDA_IK29k Флипбук ttp://animopticum. com/activities/ master-classes/ make-flipbook/
Стикерлер, фломастер, қарындаштар. |
|||
|
Сабақтың соңы |
Бағалау Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір дескрипторлар бойынша бағалайды. Тапсырманы таныстырып болған соң, оқушыларға стикерлерге алдын ала жасалған дискрипторлар бойынша "Екі жұлдыз, бір тілек" тәсілімен бір-бірінің флипбуктарын бағалайды. Рефлексия: Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Сұрақтарға жауап бер:
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Анимация. Қозғалатын элементтер
Анимация. Қозғалатын элементтер
Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 Бөлім: Визуалды өнер |
Мектеп: «Жаңа Ғасыр» №175 гимназия |
||||
|
Күні: |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Анимация. Қозғалатын элементтер (ермексазды анимация, көлеңкелі театр, саусақты және таяқшалы қуыршақтар).
|
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.1 Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы білімі мен түсінігін көрсету. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||
|
Жетістік критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Материалды ұсыну барысында сабақта қозғалған жаңа терминологияларды қолдану. Сұрақтарды қою және мысалдарды келтіре отырып, оларға аргументті жауап беру. Пән лексикасы, терминология және диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері:
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Мультфильмдерде қозғалатын адамгершілік қасиеттердің маңыздылығын қарастыру. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиет. |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бұл сабақ аясында АКТ дағдылары қарастырылмайды |
||||
|
Бастапқы білім |
Анимация, мультфильм түсініктерімен таныс. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|
|||
|
Сабақтың басы |
Оқушыларды бүгінгі сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттары және сабақ мақсаттарымен таныстырыңыз. Сабақ соңында күтілетін нәтижеге назар аудару қажет. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Әнгімелесу. Сұрақтар:
Жұптық тапсырма: Мультфильмдегі кейіпкерлерге қимыл-қозғалысты келтірудің әдісін зерделе. Ол үшін түрлі ақпарат көздерін қолдан. Зерттеу жұмысын скетчбукке тізіп жаз. Бағалау: Таныстыр. Сыныптың ішінен бір-екі оқушыдан орындалған тапсырмасының нәтижесі туралы сұраңыз. Бейнематериалды тамашала. Қарапайым флипбук құру туралы видеороликтің үзіндісін көрсетіңіз. Кейіпкерлер/элементтердің қозғалу үрдісін кадр бойынша құруға назар аударыңыз. Сұрақтарға жауап бер:
Тәжірибелік тапсырма: Оқушылардан зерттеу объектісін таңдауды сұраңыз. Мысалы, сызықпен жасалған ертегілік адамдар, доп, балық, аспанда ұшып бара жатқан құс, ит немесе мысық және т.б. Бұл тапсырма жеке не жұпта орындауға беріледі. Оқушылардың қарым-қабілетіне қарай флипбукте салынатын бейнелерді үлестіру ұсынылады. Мысалы, сурет салуға қабілеті жоғары оқушыға күрделі суретін, қоянның суретін құрастыру, сурет салуға қабілеті орташа оқушыға доп сынды бейнелерді беру ұсынылады. Тапсырманың критерийлері:
|
http://megapredmet.ru/1-64889.html (қимыл – қозғалысқа келтіру) http://fb.ru/article/69957/kak-sozdayut-plastilinovyie-multiki (пластилинді мультфильм) https://www.youtube.com/watch?v=p3q9MM__h-M (Как создать флипбук?) https://www.youtube.com/watch?v=4IRMBRUlRB4 (как создать флипбук?) Флипбук. com/watch?v=cIQ 1PnPdWlg com/watch?v= YrRDA_IK29k Флипбук ttp://animopticum. com/activities/ master-classes/ make-flipbook/
Стикерлер, фломастер, қарындаштар. |
|||
|
Сабақтың соңы |
Бағалау Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір дескрипторлар бойынша бағалайды. Тапсырманы таныстырып болған соң, оқушыларға стикерлерге алдын ала жасалған дискрипторлар бойынша "Екі жұлдыз, бір тілек" тәсілімен бір-бірінің флипбуктарын бағалайды. Рефлексия: Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Сұрақтарға жауап бер:
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз













