Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ақпаратты тасымалдау
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.2 Ақпаратты ұсыну |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||
Күні: |
|||||||||||||||||||
Сынып: 6 |
|||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Ақпаратты тасымалдау |
|
|
||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.1.3 – ақпартты беруші және қабылдаушы арналарына мысал келтіру |
|
|||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: Ақпартты беруші және қабылдаушы арналарын біледі. Оқушылардың басым бөлігі үшін: Ақпарат тасымалдаудың биологиялық және техникалық түрін ажырата алады. Кейбір оқушылар үшін: Ерте заманда қандай ақпарат тасығыштар болғанын айта алады. Ақпаратты электронды түрде беруді және қабылдауды орындай алады. |
|
|||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
|
|
|||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика мен терминология: Ақпарат, хат, оқулық, дәптер, почта, телефон, телеграф, радиобайланыс, телевизор, компьютер, флешка, диск Талқылау: Интернет желісі арқылы ақпаратты тасымалдау қалай жүргізіледі. Жазу: Дәптерге ақпаратты тасымалдау барысында сезім мүшелерін және сезім мүшелерінің қызметтерін жазу. |
|
|||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы |
|
|||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын тілі, Биология, Физика |
|
|||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Ақпарат термині туралы, түрлерін, қасиеттерін айта алады. |
|
|||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
Сабақтың басы (5 мин)
(5 мин)
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Топқа біріктіру (Ұ.) «Флешка», «Диск», деген ұғымдар бойынша оқушыларды 2 топқа топтастырамын. Топ мүшелері топтың атын қорғап шығуы керек. Ол үшін оқушылар осы ұғымдар бойынша не біледі, сол білімімен топтың атын және ережесін топтың бір мүшесі шығып айтып береді.
Үй тапсырмасын сұрау (Д.) Сымсыз желілер. Сұрақ – жауап әдісі арқылы
Тақырыпты ашу. Еркін микрафон әдісі арқылы өз ойларын айтады (Ұ.) «Біз күнделікті өмірде ақпаратпен тығыз байланыстамыз. Ақпаратты тасымалдауға қатысты әрекеттерді үнемі жүзеге асырып отырамыз. Біз ақпаратты тұрақты қабылдап, уақытында жеткізіп отырамыз. Сіздер ақпараты қалай қабылдағыларыңыз келеді және басқаларға қалай ұсынар едіңіз»? оны ортада талқылау ұсынылады.
|
Интербелсенді тақта, суреттер.
Интербелсенді тақта, суреттер.
БББ әдісі бойынша қағаз таратылады
|
|||||||||||||||||
Сабақтың ортасы (3 мин) (15 мин) (7 мин) |
Оқушыларға сараланған тапсырмалар:
Барлық оқушылар үшін: Миға шабуыл. «Досыңа қоңырау шал» әдісін қолдану арқылы топта ақпаратты тасымалдауды анықтайды (Ұ.) Телефон арқылы ақпараттың қандай түрін беруге болады? Практикалық жұмыс (Д.) Компьютерден мәтіндік редакторды ашыңыз. Ғаламторды пайдаланып ақпарат түрлерін енгізіңіз. Құжатты сақтаңыз. Құжатты бір компьютерден екінші компьютерге тасымалдаңыз.
(Т) Суреттермен жұмыс Суреттерге байланысты постер қорғайды
|
К омпьютер-ғаламтор, флешка, диск.
Интербелсенді тақта, суреттер
Плакаттар, маркер, стикер
|
|||||||||||||||||
Сабақтың соңы Бағалау (5 мин)
|
Рефлексия Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша нені түсінді;
Сабақты бекіту үшін Ыстық орындық әдісі. Сабақ мақсатындағы соңғы тапсырмаға дейін толықтай меңгеріп, топ алдында еркін өз ойымен бөліскен оқушыны шақырамыз. «Бағдаршам», әдісі арқылы.
|
БББ әдісі бойынша қағаз таратылады
|
|||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау. |
|
||||||||||||||||
Саралау тапсырмаларын оқушылардың деңгейлеріне байланысты таңдап алдым Осыған орай әртүрлі деңгейдегі тапсырмалар таңдалып алынды. Белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып, сатылап келесі тапсырмаға жетелеп отырдым.
|
Дескрипторлар арқылы әр тапсырманы қаншалықты деңгейде меңгергенін біліп отыру үшін, әр тапсырмадан соң, Блум таксономиясының деңгейлеріне байланысты түстермен белгілеп, оқушыларды сол деңгейдің түсімен формативті бағалап отырамын. Сабақ соңына қарай, қай оқушы қай деңгейге келгендігін сонда анық көремін
|
Сабақта негізінен практикалық тапсырмалар көп орындалатындықтан, «Информатика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі»-нің, Дербес компьютермен жұмыс кезінде тармағына жіті мән беремін.
|
|
||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|