Материалдар / Ақпараттық қауіпсіздік және ақпаратты қорғау. Ақпараттық қауіпсіздік және оны қамтамасыз ету әдістері. 2 курс
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ақпараттық қауіпсіздік және ақпаратты қорғау. Ақпараттық қауіпсіздік және оны қамтамасыз ету әдістері. 2 курс

Материал туралы қысқаша түсінік
АҚЖ құру бағыттарымен танысады, шифрлау әдістерін түсінеді, ақпаратты дешифрлайды.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
31 Қаңтар 2024
69
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
250 тг 188 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Тексерілді: Альтеева С.Т. _____________

Қаскелең Гуманитарлы – Техникалық колледж

Оқу сабағының жоспары

Сабақтың тақырыбы:

Ақпараттық қауіпсіздік және оны қамтамасыз ету әдістері

Модуль /пән атауы:

Ақпараттық қауіпсіздік және ақпаратты қорғау

Оқытушы Буталиева Инкар Кайратовна



__________

Жалпы мәліметтер

Курс, топ:



ІІ курс

АЖ-2 тобы






Сабақтың түрі

Аралас сабақ

Мақсаты :

АҚЖ құру бағыттарымен таныстыру, шифрлау әдістерін көрсету, ақпаратты дешифрлау.

Оқу-жаттығу процесінде білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер және (немесе) кәсіби дағдылар тізбесі

АҚЖ құру бағыттарымен танысады, шифрлау әдістерін түсінеді, ақпаратты дешифрлайды.

Бағалау критерийі

Өлшемдер

Ұпайлардың мазмұнды пайызы

Дәстүрлі жүйе бойынша бағалау

Білу + түсіну:

(өткенді еске түсіру)

50-55

«3»

Қолдану + талдау + синтез:

Тапсырма 1,2,3

56-100

«3»,«4», «5»

Бағалау:




Қажетті ресурстар


Оқулық, презентация, арнайы жабдықталған кабинет, оқыту платформалары

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Білім алушылардың әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-тыру

5 мин

Білім алушыларды түгендеп, сыртқы көріністеріне назар аудару, сабаққа дайындықтарын тексеру.


Білім алушылар керекті құралдары мен жұмыс дәптерін әзірлеп, сабаққа дайындалады.



Бағалау критерийлері: сабақ барысында белсенділікпен қатысып, берілген тапсырманы орындаған білім алушылар осы төрт балдық жүйенің екі цифрлық баламасына сәйкес бағаланады

С 65-69, С-60-64,

D+55-59, D 50-54

Қаңағаттанарлық

В+ 85-89, В 80-84,

В- 75-79

С+ 70-74

жақсы

А 95-100, А- 90-94

өте жақсы

Слайд

Оқыту платформалары (сілтемелер)

Өткен тақырып-қа шолу

5 мин


(Білім алушының сабаққа дайындықпен келгенін тексеру)

«Wheelofnames» платформасы арқылы, «Құпия сандық» әдісімен үй жұмысын тексереді, бағалайды.





«Wheelofnames» платформасында есімі көрсетілген білім алушы сұраққа жауап береді.


1. Ақпаратты қорғау дегеніміз:

2. Ақпаратты жүйелерді қорғаудың мақсаты

3. Ақпараттық қауіпсіздіктің ете маңызды 3 жайы

4. Қолжетімділік

5. Түтастықтың екі жайы қалай ажыратылады

6. Қол жеткізуді басқару ережесін анықтаган кезде ескерілуі тиіс факторлар саны

7. Қол жеткізудің шектелуі –

8. Жасырындылық дегеніміз

9. Ақпарат қауіпсіздігінің аймағы

10. Жасырындылықтың келесі түрлері болады, атаңыз




Дескриптор:

-Өзінің сұрағына жауап берсе 50 б;

- Өзге білім алушының сұрағына жауап берсе 54б.


Аталған білім алушылар жылдам жауап береді, жауап келесі білім алушыдан да қабылданады


Берілген сұрақтарға дұрыс жауап берсе - D 50-54 ұпай алады. Қосымша деректер енгізсе – 51,52,53 ұпайларын еншілейді.

Сілтеме

Жаңа білімді игеру

10 мин

Жаңа тақырып

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айта отырып, жаңа тақырып бойынша мәліметтер береді, шифрлау әдісін көрсетеді.



Шифрлау әдістерін дәптерлеріне жазып алады

Ауызша бағалау

Презентация, жұмыс дәптерлері









Топтық жұмыс


10 мин






















































Жеке жұмыс

7 мин


«Фонарик» әдісі арқылы 4 топқа бөледі.







«Joyteka» платформасын платформасын пайдаланып тапсырма береді





























«learningapps» платформасы арқылы «Кубик -рубик» әдісі арқылы тапсырма береді, бақылайды.


























Шифрланған сөздерді береді

1-топ Цезарь

2-топ Криптография

3-топ Стенография

4-топ Палибия квадраты




Берілген сілтеме бойынша білім алушылар жаңа тақырыпты игеру үшін тест сұрақтарына жауап береді.

























берілген сілтеме бойынша «learningapps» платформасына өтіп,

суреттерді сәйкестендіреді

























кестедегі берілген ұяшық адресі бойынша жасырын сөздерді дешифрлайды







Дескриптор:

Жалпы -65 б.

-1-2 сұраққа жауап береді 55 б;

-3-4 сұраққа жауап береді 60 б.

-5-6 сұраққа жауап береді 65 б.





















Дескриптор:

Жалпы 85 б.

-суреттерді сәйкестендіреді

1-2 сәйкестікті табады 66-67 б.

3-4 сәйкестікті табады 68-70 б.

5-6 сәйкестікті табады 71-73 б.

7-8 сәйкестікті табады 74-76 б.

-идентификацияның 2 тәсілін дұрыс табады

1 сурет 77 б.

2 сурет 78.б.

-ақпарат түрлерін дұрыс атайды.

1-2 ақпаратттың түрлерін дұрыс атайды 79-81 б.

3-5 ақпаратттың түрлерін дұрыс атайды 82-85 б.



Дескриптор:

- кестедегі берілген жасырын сөздерді дұрыс дешифрлайды

1-2 сөзді дешифрлайды 86-88 б.

3-4 сөзді дешифрлайды 88-90 б.

5-6 сөзді дешифрлайды 91-93 б.

7-8 сөзді дешифрлайды 94-96 б.

9-10 сөзді дешифрлайды 97-100 б.










1-топқа https://joyteka.com/100364061


2-топқа https://joyteka.com/100364097


3-топқа

https://joyteka.com/100364125


4-топқа

https://joyteka.com/100364134




сәкестендіру

https://learningapps.org/watch?v=phtffzf4t23






идентификация

https://learningapps.org/watch?v=pd32owocn23









https://learningapps.org/watch?v=p5zukyusk23

Үй тапсырмасы

«Желіде ақпаратты қорғаудың заманауи мәселелері» тақырыбында ғылыми мақала дайындау.



https://learningapps.org/watch?v=p6i63i5j523

Кері байланыс

3 мин

«Genial» платформасы арқылы сұрақтарды береді

Сілтеме бойынша өтіп сұрақтарға жылдам жауап береді


Сілтеме

https://view.genial.ly/652ce37a4ff40c0011518b5d/interactive-content-aparatty-auipsizdik



Білім алушылардың оқу жетістіктерін бағалау шкаласы


Бағалаудың әріптік жүйесі

Сандық эквивалент

Ұпайлардыңмазмұнды пайызы

Дәстүрлі жүйе бойынша бағалау

A

4,00

95-100

Өте жақсы

A-

3,67

90-94

B+

3,33

85-89

Жақсы

B

3,00

188тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!