|
Көркем еңбек |
Мектеп: «Абай атындағы орта мектеп» КММ |
||||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: Курманалиева С.К |
||||||
|
Сынып: 6 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әртүрлі бұйымдарды ілмекпен (ілгекпен) тоқу (сулықтар, сөмкелер, ұялы телефондардың қабы). Екінші кезен |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
6.1.6.4-Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып техникалар, көркемдік материалдарды қолдану және эксперимент жасау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Ілмек бізбен шалу атаулары мен шартты белгілерін зерттейді. 2.Шалмаларды ілмек бізбен орындайды және тізбектей тоқи алады. 3.Шалу түрлері мен әдістерін менгеріп ілмекбізбен жұмыс жасай алады. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
Түгендеу, оқушылардың зейінін шоғырландыру «Миға шабуыл» оқушылардың назарын аудару, суреттер арқылы сабақ тақырыбын ашу. - оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын анықтау «Сулық тоқу» туралы бейне ролик ұсыну. Сабақ мақсаттары мен жетістік критерийлері айтылады.
Сұрақтар:
|
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
|||
|
Өткен білімді еске түсіру |
1.Ілмекбізбен тоқыған кезде қандай материал, құрал-жабдық қолданылады? Оларды қалай таңдап алу керек? 2.Тоқыған кезде жіп пен ілмек бізді қалай ұстау керек? |
|
|
|
|||
|
Ортасы
|
Миға шабуыл тәсілі № 1 тапсырма Ойлау дағдысының деңгейі: білу, түсіну Тоқу тәсілдерінің шартты белгілерін аталуын сәйкестендіріңіз.
Бағалау критерийлері: - Ілмекбізбен тоқу тәсілдерін анықтайды - Шартты белгілерді ажыратады Дескриптор: - Шартты белгі мен атауын дұрыс біріктірді - Тоқу тәсілдерін сипаттайды - Шартты белгілерді жатқа біледі ҚБ: «Басбармақ» тәсілімен бағалайды. Тоқуды баста: 1. Қадам: Қатар жасау. Қарапайым шалулар арқылы қатар жасау. 2.Қадам: Ілмекті шалуға кіргізу. 3 Қадам: Шалуды байлау. 4. Қайта бұрылатын шынжыр орындау. 5.Өз кестесі бойынша тоқуды жалғастыру. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі
Оқушылар бұл тапсырманы өзара бағалайды. |
Дискриптор тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсетіп, мәселелерді шешеді; шығармашылық шешімдерін жүзеге асыра отырып, экспериментке көңіл бөледі; |
https://www.youtube.com/watch?v=MSwiuVj5Bx4 Тоқу түрлерімен танысу http://infourok.ru/urok-vizanie-klass-740635.html |
|||
|
Аяқталуы
|
Ілмекбізбен орындалатын шалу түрлері қандай? Шартты белгілер дегеніміз не және не үшін қажет? Ілмекбізбен шалулардың шартты белгілерінен не құрастыруға болады? Кері байланыс Оқушылар рефлекциясы : Мен не білдім ? Не үйрендім ? Маған бүгінгі сабақта түсініксіз болды ? |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
|||||||
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әртүрлі бұйымдарды ілмекпен (ілгекпен) тоқу (сулықтар, сөмкелер, ұялы телефондардың қабы). Екінші кезен
Әртүрлі бұйымдарды ілмекпен (ілгекпен) тоқу (сулықтар, сөмкелер, ұялы телефондардың қабы). Екінші кезен
|
Көркем еңбек |
Мектеп: «Абай атындағы орта мектеп» КММ |
||||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: Курманалиева С.К |
||||||
|
Сынып: 6 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әртүрлі бұйымдарды ілмекпен (ілгекпен) тоқу (сулықтар, сөмкелер, ұялы телефондардың қабы). Екінші кезен |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
6.1.6.4-Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып техникалар, көркемдік материалдарды қолдану және эксперимент жасау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Ілмек бізбен шалу атаулары мен шартты белгілерін зерттейді. 2.Шалмаларды ілмек бізбен орындайды және тізбектей тоқи алады. 3.Шалу түрлері мен әдістерін менгеріп ілмекбізбен жұмыс жасай алады. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
Түгендеу, оқушылардың зейінін шоғырландыру «Миға шабуыл» оқушылардың назарын аудару, суреттер арқылы сабақ тақырыбын ашу. - оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын анықтау «Сулық тоқу» туралы бейне ролик ұсыну. Сабақ мақсаттары мен жетістік критерийлері айтылады.
Сұрақтар:
|
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
|||
|
Өткен білімді еске түсіру |
1.Ілмекбізбен тоқыған кезде қандай материал, құрал-жабдық қолданылады? Оларды қалай таңдап алу керек? 2.Тоқыған кезде жіп пен ілмек бізді қалай ұстау керек? |
|
|
|
|||
|
Ортасы
|
Миға шабуыл тәсілі № 1 тапсырма Ойлау дағдысының деңгейі: білу, түсіну Тоқу тәсілдерінің шартты белгілерін аталуын сәйкестендіріңіз.
Бағалау критерийлері: - Ілмекбізбен тоқу тәсілдерін анықтайды - Шартты белгілерді ажыратады Дескриптор: - Шартты белгі мен атауын дұрыс біріктірді - Тоқу тәсілдерін сипаттайды - Шартты белгілерді жатқа біледі ҚБ: «Басбармақ» тәсілімен бағалайды. Тоқуды баста: 1. Қадам: Қатар жасау. Қарапайым шалулар арқылы қатар жасау. 2.Қадам: Ілмекті шалуға кіргізу. 3 Қадам: Шалуды байлау. 4. Қайта бұрылатын шынжыр орындау. 5.Өз кестесі бойынша тоқуды жалғастыру. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі
Оқушылар бұл тапсырманы өзара бағалайды. |
Дискриптор тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсетіп, мәселелерді шешеді; шығармашылық шешімдерін жүзеге асыра отырып, экспериментке көңіл бөледі; |
https://www.youtube.com/watch?v=MSwiuVj5Bx4 Тоқу түрлерімен танысу http://infourok.ru/urok-vizanie-klass-740635.html |
|||
|
Аяқталуы
|
Ілмекбізбен орындалатын шалу түрлері қандай? Шартты белгілер дегеніміз не және не үшін қажет? Ілмекбізбен шалулардың шартты белгілерінен не құрастыруға болады? Кері байланыс Оқушылар рефлекциясы : Мен не білдім ? Не үйрендім ? Маған бүгінгі сабақта түсініксіз болды ? |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
|||||||
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз















